Sociální dávky
Místo dávek poukázky? Smějí se nám, stěžují si chudí

19.06.2018 12:56 Původní zpráva

Už více než půl roku vyplácí úřad práce lidem, kteří jsou v hmotné nouzi, část sociálních dávek v poukázkách místo v korunách. A výsledek? Nemáme dost peněz na nájem, navíc se nám smějí v obchodě. I tak by se daly shrnout výsledky průzkumu, který provedl Institut pro sociální inkluzi. Ve čtvrtek bude o případných změnách v tomto nařízení jednat sociální výbor Poslanecké sněmovny.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Danuše Kramolišová (1 hlas) 19.06.2018 15:55

  No a co,,když někdo platí stravenkami od zaměstnavatele, tak se také...

 • Sparviero Sparviero (1 hlas) 19.06.2018 14:29

  Můj soused je důchodce,je sám nechlastá,nekouří,celý život pracoval a...

 • jadoles nepojedu (1 hlas) 19.06.2018 13:55

  Kamenujte mě,já si myslím,že když je člověk v hmotné nouzi,bude rád i...

 • Martin Horák (1 hlas) 19.06.2018 13:12

  Poukázky jim neumožňují nakoupit některé základní životní potřeby,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tyto žebračenky nepobírám, díky Bohu dostávám řádný důchod v platné české měně. Nicméně vidím kolem sebe mnoho nešťastných seniorů, kteří si po letech práce nemohou ani zajít na zasloužené pivo, natož aby si k němu mohli vykouřit jednu či dvě cigarety. To ovšem mohou vydavatelé těchto poukázek - firma SODEXO, která z každé této poukázky získává na jejich vrub 6% provize. Tady je zdroj celého zla! Původně pracovité občany Vietnamské SR (první generace) postupně nahrazuje generace druhá. Už nevidíme večerky otevřené skutečně od vidím do nevidím a vice versa. A proč také, když je jednodušší popsaným způsobem bezplatně získat 20-40% a ve finále po dohodě za sociální stravenky nakoupit potravinářské zboží ve velkoobchodě MAKRO či na tržnici SAPA? A následně je opět se ziskem prodat v obchodě vlastním, a to přes den?
Nechť firma SODEXO zveřejní své zisky z vydávání těchto žebračenek! Nechť je nám všem umožněno nahlédnout do zákulisí (jistě proběhlého ???) výběrového řízení ne jejich výdejce! Podle mého skromného názoru se pod pláštíkem "boje proti alkoholismu a kouření" skrývá velmi odporný obchod s lidskou chudobou.
Naopak jen v poukázkách (ale s nulovou provizí a nesměnitelných) bych poskytoval "dávky hmotné nouze" osobám mezi 18 a 40 lety, které se evidentně práce štítí a na náklady většinové společnosti se "léčí" ze závislosti na tvrdých drogách, případně fungují jako jejich dealeři, resp. distributoři.

0 hlasů

"Když se někdo hodně snaží zlepšit svůj život a tvrdě pracuje, tak nakonec upěje", moje moto do života.

Chtějí všichni takové náročné úsilí podstoupit ? Asi ne.Lehčí je žít na úkor společnosti, ze sociál. dávek.

Pro některé zdravé by chudoba měla být ostudou, ze které se musí snažit dostat.

0 hlasů

Ponižující neponižující, ono je v první řadě docela absurdní dělat jako by se alkoholismus dalo vyléčit poukázkami - jakože alkoholik to jak zmíněno spíše prodá pod cenou, případně si hledá kriminální způsob kterým si financovat svou závislost, než aby najednou byl vyléčen. Tedy, obzvláště u osoby která údajně s vysokoškolským titulem v oblasti zdravotnictví, by se dalo myslet, že nějaké základní chápání pojmů jako 'závislost' má...

0 hlasů

No a co,,když někdo platí stravenkami od zaměstnavatele, tak se také nesmějeme...

1 hlas

Kdo celý život pracoval by si zasloužil slušně žít !!!!Kdo nepracoval A BYL ZDRÁV TAK AŽ JSE O NĚ STARAJÍ JEHO PŘÍBUZNÍ !!! Jak JE TO V DESITKÁCH ZEMÍ SVĚTA V ČETNĚ ČÍNY !!!

0 hlasů

Můj soused je důchodce,je sám nechlastá,nekouří,celý život pracoval a má teď důchod cca 10tisíc. Holý měsíční nájem za 1+1 bez elektr.plynu a ostatních poplatků 7tisíc. Kolik dá za léky a jídlo nevím. Poukázky jsou možná řešením pro ty co zneužívají soc.dávky, ale je to ponižující v každém případě. Poslanci rozhodně nežijí na poukázky. - Kecy,jako : "Ano bude líp" ,nebo "Pravda a láska zvítězí" , toho se nikdo nenají.

1 hlas

Kamenujte mě,já si myslím,že když je člověk v hmotné nouzi,bude rád i za ty poukázky.Pokud je někdo v trvalé hmotné nouzi,ježto nepracuje a ani se k tomu nechystá,základní potraviny jako cigarety a rum bude muset oželet.Nepletu-li se,v česku je nouze o pracující,ne o práci.

1 hlas

Poukázky jim neumožňují nakoupit některé základní životní potřeby, například cigarety a rum.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 21/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.