Kauza TÝDNE
O znásilňování rudoarmějci přicházejí nová svědectví

29.03.2015 20:15 Původní zpráva

Navzdory Zemanovu poklonkování Moskvě přiměla reportáž časopisu TÝDEN Znásilněná svoboda řadu čtenářů k dalším svědectvím o násilí páchaném na ženách Rudou armádou v roce 1945. Děkujeme za ně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Daniel (17 hlasů) 29.03.2015 20:48

  Motýle, motýle, ty jsi ale trotl. Takové imbecilní oslí můstky jsou...

 • Chosé Klicperka (15 hlasů) 29.03.2015 21:08

  Moji babičku ,tetu ,strejdu ,dědu ,souseda a jeho syna ,sousedovic...

 • Přemysl Kadlec (13 hlasů) 29.03.2015 22:03

  Snad teď nebudeme mít v Týdnu kauzy týdne o znásilňování rudoarmějci...

 • Michal Sabio (13 hlasů) 29.03.2015 22:21

  Ani bych se nedivil, kdyby další Motýlův článek byl o statečných...

 • ABR 001 (12 hlasů) 29.03.2015 20:26

  Navzdory Zemanovu poklonkování Moskvě přiměla reportáž Znásilněná...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvkyNizozemští vyšetřovatelé, podle nichž za loňskou zkázou malajsijského letadla na východní Ukrajině zřejmě stála střela vypálená z ruského protiletadlového raketového systému Buk, se obrátili na případné svědky videem v ruštině, ve kterém je verze sestřelení letadla komplexem Buk z území pod kontrolou separatistů označena jako "jedna z hlavních". Ve videu je uvedeno, že systém byl spatřen okolo půlnoci na 17. července u obce Sjevernyj v Luhanské oblasti na hranicích s Ruskem, odkud ho tahač vezl po neznámé trase směrem na Doněck.

Ráno byl zachycen telefonát mezi separatisty, že Buk je zřejmě i s posádkou v Doněcku. Odtud byl převezen do Snižne, kde se podle získaného videozáznamu pohybuje již sám po pásech bez tahače. Asi v 16:20 se let zřítil u Hrabove. Druhý den ráno byl Buk viděn v Luhansku, tentokrát opět na tahači, který se vracel směrem na Sjevernyj.

"I drobné informace nám mohou pomoci s vyšetřováním," uvádí video. Zájem mají vyšetřovatelé jak o výpovědi, tak o fotografie, videozáběry či kontakty na další svědky.

0 hlasů

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

http://caveso.webnode.cz/

0 hlasů

Slovaci chteji zasypat dukelsky prusmyk, aby jim tam rusove nevjeli jeste jednou, i se znasilnovanim a kradenim hodinek.

0 hlasů

http://en.wikipedia.org/wiki/Wartime_sexual_violence

Motýl je zkorumpovaný úchyl, řekl bych!

0 hlasů

Když už je tu tento článek třetí den, optám se, slyšeli jste že by rudá armáda vyvraždila celou vesnici, nebo, že by vykuchali děti, nebo je oběsili ostnatým drátem? Ty vesnice, dělali né jen fašisti, ale i američani ve Vietnamu - My Lai, velitel po 4 měsících omilostněn, ty děti důkazově dělali Ukrajinci v Polsku. Tím neobhajuju znásilňování Rusů, ale taky nevidím články o svinstvech spojenců.

2 hlasy

Okolo osmé hodiny ráno 16. března 1968 po patnáctiminutové dělostřelecké přípravě byli vojáci roty Charlie vysazení z vrtulníků v blízkosti vesnice Mỹ Lai 4. Následně rychle postoupili do vesnice, kde se nesetkali s odporem. Místo toho, aby osadu zajistil, kapitán Ernest Medina nejprve nařídil 1. a 2. četě, aby zaútočili na vesnici a 3. četě, aby zlikvidovala zbytky nepřátel. Velitel pěší čety William Calley na místě přikázal spustit na civilisty palbu. Tento rozkaz však někteří jeho vojáci neuposlechli. Další vojáci ale začali střílet a házet granáty po všech Vietnamcích, které zpozorovali. Mnohé civilisty povraždili na rýžových polích v okolí, na ulicích či přímo v domech. Mnoho obětí bylo před smrtí znásilněno nebo mučeno. Proti počínání svých vojáků Calleyho nadřízený kapitán Ernest Medina nijak nezasáhl, naopak sám se přidal k vraždění. Američtí vojáci vraždili ve vesnici více než dvě hodiny, dokud do situace nezasáhl praporčík Hugh Thompson, jeden z pilotů průzkumných vrtulníků, které měly asistovat pěchotě. Ten si nejprve povšiml v okolí mnoha těl postřílených civilistů a rozhodl se prozkoumat situaci ve vesnici. Když pochopil, že pěšáci vraždí neozbrojené obyvatele, pokoušel se přivolat pomoc pro raněné, následně se snažil s pěšáky spojit pomocí rádia. Když viděl, že se pěšáci na zemi chystají zaútočit na skupinu civilistů ukrývajících se v jednom z bunkrů, přistál s vrtulníkem přímo před nimi a přikázal palubnímu střelci, aby nad jejich hlavami vystřelil několik varovných výstřelů. Dal tak pěšákům najevo, že pokud budou ve vraždění pokračovat, spustí na ně jeho střelci palbu. Americká armáda později z vesnice evakuovala 11 civilistů. Po 10 měsících trvajícím soudu byl 10. října 1971 poručík William Calley odsouzen za vraždu a vydání rozkazu k střelbě do civilistů na doživotí. 2 dny po nabytí pravomoci rozsudku byl ale prezidentem omilostněn. Calley si nakonec odseděl ve vězení Fort Leavenworth 4 a půl měsíce, přičemž během této doby měl povoleny neomezené návštěvy své přítelkyně. Soud ostatní obžalované včetně kapitána Mediny zbavil viny.

2 hlasy

http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_conten - t&view=article&id=1594:qkdybych-ml-zapomenout-na-n - -boe-na-nebi-zapome-na-mq&catid=39:historie&Itemid - =50

0 hlasů

Chtělo by to článek,není rozhodující o čem(na př.vývojová stadia motýla),vyhrazenou pro Smutnou,Henexe,Lustiga a podobné experty.Odborníci by získali nové pohledy a fakta o vývoji dějin světa.

2 hlasy

Pane Motýle a Týdne, když již jste se dali touto cestou, jistě víte, že se blíží 20. duben. Věřím, že patřičně oslavíte osobnost Ády. V dnešní hysterické protiruské atmosféře by to sneslo i hakenkrajc na titulní stránce.

1 hlas

Článek jsem četl, výborně zpracován.Je dobře, že se otevřela tato neslavná ruská stránka

1 hlas

Ivan Motýl chce asi opravdu rozpoutat celospolečenskou debatu a donutit historiky, aby se prasárnami Rudé armády začali zabývat. Desítky let bylo toto téma tabu, čas pokročil, většina svědků je po smrti. Takže je nejvyšší čas...!

2 hlasy

Stařenka na Václaváku řve: "znásilnili mne!"
Přiběhne policajt a ptá se: "kdy a kde?"
"Před sedmdesáti lety, v Ostravě"
"A proč tu teď tak řvete?"
"No, je dobrý zavzpomínat..."

Tak nějak. "Svědectví?" Od devadesáti až stoletých babek?
A proč nesvědčily alespoň o 20 let dřív, když byly ještě 70leté dorostenky. Teď se ovšem hodí štvát proti Rusům....
Jinak podle vyprávění rodičů byli sovětští vojáci na místě stříleni svými veliteli i za drobné krádeže, natož za znásilnění..
Děti a vnuci kolaborantů z nacisty ovšem nemají Rusy rádi, vždyť jejich dědek dostal 20 let za kolaboraci a udávání... a to byl ještě rád, že ho nepověsili. Když se po deseti letech vrátil za dobré chování, vyprávěl vnukům, jak byli ti Němci vlastně hodní, ale ti Rusáci znásilnili ve stodole babičku...

7 hlasů

Zdejší komuniusté za bolševika plně horovali nad Varšavskou smlouvou, která podle svých plánů nás chtěla sama zasypat atomovými raketami, aby se Nato nedostalo přes naše území na východ a teď když nás konečně nekdo chce bránit tu spouštějí jekot, že se jedná o okupaci.
Přitom tito komunisté skzutečnou okupaci v roce 68 ještě schalovalki a podporovali.
je neskutečná drzost teď že toito zrádci vylézají ze svých dopad a kazí tu vzduch svým smaradem. Komunisté a tito vlastizrádci jsou odporní.

1 hlas

" Varšavskou smlouvou, která podle svých plánů nás chtěla sama zasypat atomovými raketami, aby se Nato nedostalo přes naše území na východ" . úžasné!
Takovéhle výplody sbírám a archivuji.
Nemáte v rodině někoho rozumného? Aby vám vysvětlil, že ze sebe děláte kašpara? Asi něco jako "Blbec k večeři"....

7 hlasů

No potěš koště. Předpoklad, že převážná většina tohoto národa zná jenom Blesk, Novu a lahváče v teplákách u televize, se blíží ke stoprocentní jistotě. A ještě k tomu mrší rodný jazyk.

5 hlasů

Nemusíte na sebe být tak přísná. My to o vás stejně víme, nic nového pod sluncem. Vy komouši jste stejní - úroveň žádná.

0 hlasů

Ale milá Vlastičko. Vy používáte k dehonestaci oponenta praktiky, které jste nalezla v příručce Vašeho tatínka, tajemníka OV KSČ. A vzhledem k počtu komunistů před rokem 1989 je téměř 100% jistota, že ve Vaší rodině byl inejméně dva komunsti. Proto ta Vaše štětinovskoestébácká nenávist.

8 hlasů

Tady raději "Milý/á Vlasto" . Respektuj jeho sexuální nevyhraněnost.

2 hlasy

Co vy víte o mém tatínkovi, který byl vyznamenán za odboj? Ale vaše vyjádření jasně ukazuje co jste byla a jste vy. Odporná komunistka a členka STB.

0 hlasů

Nejmenoval se Mašín?

3 hlasy

Mám silné podezření, že Ivan Motýl sem inkognito píše pod přezdívkou Vlasta Smutná.

6 hlasů

Co se týče míry blbosti těchto dvou osob, velikost korelace přímo bije do očí. A Motýl navíc vypadá jako hodně škaredá ženská. Tak to vypadá, že ses trefil do černého.

4 hlasy

Vy z´ávidíte, že někdo umí psát něco jiného než vaše sprosté poznámky. Řeknu vám tajemství, je nás většina, jen ubožáci jako vy, neumí krom trapnosti a ubohosti nic jiného.

0 hlasů

Zdejší kremloboti měli plnou nevymáchanou hubu komunistických žvástů o tom jak uzkáží dragounům co si o nich komunisté myslí a ono nic. jen strašný puch se tu na diskuzi z nich šíří. Ubožáci.

0 hlasů

Je březen. Co takhle nějaký článek o okupaci Československa německými okupanty. Nebo se to už nesmí ?

8 hlasů

Rusáci jsou nebezpěční na rozdíl od Němců i v sioučasnosti, proto je to aktuální. Článků o okupaci najdete mnoj´ho, ale přesto se najdou lidé, kteří si z okupace Němci neberou poučení a dělají s Rusáky stejnou chybu jako v roce 38 a i v roce 68.

1 hlas

Už se vám pletou písmenka Vlastičko, měla by jste si jít lehnout, už vás ta nenávist přemáhá a mohla by jste zrudnout vzteky.

5 hlasů

Ještě mně napište rozdíl mezi "osvobozením Iráku" a "okupací Krymu". Stačí počty mrtvých a materiální škody.

4 hlasy

Ukazuje to na vaší mentální nedstatečnost, já vás v osvícení nebudu podporovat. Stejně byste to nepochopila. Míchat pokus o mír s agresí je vážně jen vaše ubohost.

1 hlas

A co je agrese a co je mír ? Musíte to upřesnit. Třeba nějakou mírovou misí do Bagdádu s nějakou osvětovou přednáškou.

5 hlasů

Vis výše, vy jste nepoučitelná, to dříve naučím kámen mluvit než vás přemýšlet a chápat.

1 hlas

Ani bych se nedivil, kdyby další Motýlův článek byl o statečných vojácích Wehrmachtu, kteří nás u Stalingradu bránili před krutými ruskými hordami znásilňovačů, a když měli dovolenou v týlu v Protektorátu, tak na Václavském náměstí nalévali českým dětem polévku (najde se určitě hodně pamětníků, kteří se Motýlovi ozvou).

13 hlasů

To že se vždycky část populace, tedy i vojáků jakékoli armády, dokáže chovat jako zvěř, je fakt. Kdo byl na vojně, ví sám a nemusel být ani ve válce.

Účelově však poukazovat jen na jednu věc, která se zrovna hodí, je hraničící s manipulací veřejného mínění, i když dobře zaplacenou.

6 hlasů

Ruská zvěř je horší jakékoliv zvěře.

0 hlasů

Vlastičko,nic ve zlém,ale "nebyla jste těma rusákama nakonec přefiknutá také" dle vašich reakcí?Tak rozburácenou Vás nepamatuji i když...Rozhodně si ale z toho co některé ženy prožily nechci dělat legraci.

0 hlasů

Snad teď nebudeme mít v Týdnu kauzy týdne o znásilňování rudoarmějci až do 8.května 2015? Do blížícího 70. výročí našeho osvobození od fašismu se to skoro nabízí. Možná, že Ivan Motýl vedle Stoletého kurýra už pro nás začal psát na pokračování i Svědectví o násilí páchaném na ženách.


13 hlasů

Pravděpodobně ano, protože Týden se přidal k propagandistické válce proti Rusku, takže nečekejte, že příští článek v zájmu objektivity bude například o 140,000 rudoarmějcích (Rusech, Ukrajincích a dalších), kteří na našem území padli v boji proti nacistům a kteří zde leží pohřbení. Ani nečekejte, že v Týdnu napíší nějaký článek třeba o nacistickém plánovaném "konečném řešení české otázky", kterému zabránilo jenom osvobození českých zemí Rudou armádou.

8 hlasů

Nevšimla jsem si, že byste byl vzdělaný, spíše naopak, ale ubohý to skutečně jste. Za doby SSSR byli všichni Rusáci a to platí dosud. Ti rozumnější se ze svazku SNS již vyvázali, kovaní tam zůstávají a proto jsou to ti samí Rusáci třebaže jsou půvopdem třeba Uzbwěkové. Apropo, netvrdíte, že všichni na východní Ukrajině a Krymu jsou Rusové? Ubožáku, jste tak jen trapný.

1 hlas

Protože tenhle člájek, nebo obdobný tu byl před týdnem a docela bez větší pozornosti, doporučuju, aby ho autor přečetl za pozornosti médií u hrobu ruských vojáků. To bude určitě i celosvětová bomba!

5 hlasů

Byl, dokonce tři dny za sebou v různých variantách na pokračování. A vy komouši jste se mohli vzteky podělat, diskuze dosahovala několika set příspěvků. Takže to vaše "bez větší pozornosti" je lež...

0 hlasů

http://postimg.org/image/fhs99xoa1/

0 hlasů

Tak jo,pravděpodobně jste fandové SS.

0 hlasů

Znásilňovali k nemalé jejich radosti-píše britský válečný novinář Alexander Werth ve své knize

3 hlasy

Vy jste ale ubožák.

1 hlas

Svůj k svému . . .

1 hlas

Tak proto reagujete. Ano i vy jste ubožák. Já na vás zapomněla.

1 hlas

http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19417-rok-1945-ameriane-udajn-znasilnili-190-tisic-nmeckych-en

5 hlasů

Moji babičku ,tetu ,strejdu ,dědu ,souseda a jeho syna ,sousedovic psa ,jejich kozu , prase aj husy též znásilnili .Aj vyfuk u traktora znásilnil jeden a to byl traktor v chodu .

15 hlasů

Chlast, zločiny a znásilňování, to je ruská kultura!

3 hlasy

Taky PMS? Můžete si s Vlastičkou měnit tampony a přitom debatovat jak by jste byly rádi za pořádného Ruského kozáka.

5 hlasů

Ubožákem jste se ukázal jen a jen vy.

1 hlas

Motýle jsi ubožák, propagandystický prase! Že nepíšeš o mrtvých v Iráku, Afgánistánu, Sýrii kde USA a jeho loutka NATO díky lži vraždí ve jménu svobody a demokracie. Táhněte už do zadele s tou štvavou kampaní! To že Sověti byli prasata a gauneři ví každý ale teď se vám to hodí do krámu válečný štváči odporný!!

4 hlasy

Tak píše o čem chce, ne? O mrtvých v Iráku, Afghanistánu a dalších můžete napsat zcela svobodně přece vy, nebo ne?

1 hlas

Motýle, motýle, ty jsi ale trotl. Takové imbecilní oslí můstky jsou na úrovni obecné školy.

17 hlasů

A že to vytáhli právě teď!!!

7 hlasůABR 001 29.03.2015 20:26
ABR001

Navzdory Zemanovu poklonkování Moskvě přiměla reportáž Znásilněná svoboda (TÝDEN 13/2015) řadu čtenářů TÝDNE i on-line deníku TÝDEN.CZ k dalším svědectvím o násilí páchaném na ženách Rudou armádou v roce 1945.

Tady dokazuje Motýl, že je to mediální akce proti cestě prezidenta ČR do Moskvy.
-------------------------------------------------- - ------------------
Ne, tady dokazuje Motýl, že je to mediální akce proti prezidentovu pochlebování Ruským okupantům !!!

4 hlasy

A ty tady dokazuješ, že nedokážeš ani pořádně reagovat na příspěvek v diskuzi. Pročpak tu máme pod každým příspěvkem tlačítko Reagovat. Zřejmě si jenom zvyklý na primitivní diskuze z Novinky.cz

1 hlas

Teď už konečně chápu, proč se jim ta západní kultura nelíbí.

3 hlasy

Rudá armáda: http://www.uloz.to/xH1a6LNX/ruda-armada-jpg

1 hlas

Ajajaj, tohle dnes už rusofilové zřejmě nepoberou.

4 hlasy

Navzdory Zemanovu poklonkování Moskvě přiměla reportáž Znásilněná svoboda (TÝDEN 13/2015) řadu čtenářů TÝDNE i on-line deníku TÝDEN.CZ k dalším svědectvím o násilí páchaném na ženách Rudou armádou v roce 1945.

Tady dokazuje Motýl, že je to mediální akce proti cestě prezidenta ČR do Moskvy.

12 hlasů

Znásilňování a krádeže to jsou národní znaky chování Rusáků.

7 hlasů

Přesně tuhle reakci se snaží redakce Týdne u české veřejnosti vzbudit, a u mnoha méně inteligentních jedinců bude určitě slavit úspěch. Že ne každý rudoarmějec byl Rus, mnozí byli dokonce Ukrajinci nebo Gruzínci, naši dnešní spojenci, to je jen takový menší detail, který méně vzdělaná část veřejnosti na kterou tyto články míří stejně nechápe.

3 hlasy

Nevšimla jsem si, že byste byl vzdělaný, spíše naopak, ale ubohý to skutečně jste. Za doby SSSR byli všichni Rusáci a to platí dosud. Ti rozumnější se ze svazku SNS již vyvázali, kovaní tam zůstávají a proto jsou to ti samí Rusáci třebaže jsou půvopdem třeba Uzbwěkové. Apropo, netvrdíte, že všichni na východní Ukrajině a Krymu jsou Rusové? Ubožáku, jste tak jen trapný.

1 hlas

Milá Vlasto, když tedy máte takový úžasný politický rozhled že dokážete dvěma slovy popsat národ, jak byste tedy charakterizovala národní znaky chování Amíků? Pochlubte se...

5 hlasů

Pokud vím, tak Amíci v Česku neznásilňovali, Rusáci po tisících. Květa Fialová by například mohla vyprávět.

2 hlasy

http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19417-rok-1945-ameriane-udajn-znasilnili-190-tisic-nmeckych-en
Koukám že vás to hodně vzrušuje, znásilňování, nebýt RA tak teď děláte konkubínu nějakému oberštumbanfírerovy :) Plivete na památku RA ale bordel dělali všechny armády osvoboditelů. Po r. 48 to byla US Army na kterou komuoši házeli neskutečnou špínu a která si zaslouží obdiv za to že má lví podíl na zničení nacizmu. Po r.89 je to zase pochopitelné démonizování Rudé armády když přes nás "projíždeli" 40 let. Ale to co se děje poslední dobou je hnus hnus a hnus!! Kdo má zájem na válce z Ruskem je každému jasné. Ale ukončím to tak, shodneme se na tom že se neshodneme. Dobrou Vlasti

2 hlasy

Los Tretos 29.03.2015 22:58
carpendiee

máte pravdu, to vaše ...zvyklí.. skutečně není to správné i/y. Proto i moje označení vás jako ubožáka je trefné.

1 hlas

rejpal bez argumentů první včelička a vítěz: Vlastička, nezrudni zlostí někdo by tě mohl považovat za kremroli :)

2 hlasy

opr. komouši
ps: a i/y taky asi nebude správné ale nějaký rejpal bez argumentů mi to časem připomene, jsem zvyklí :)

1 hlas

Jste hnusný a trapný, prostě komunistická špinavá svoloč. Nic víc.

2 hlasy

Los Tretos 29.03.2015 23:11
carpendiee

Víte, budiškničemu se mohl uchytit jen za komunismu v partaji, teď se musí makat a vzít život do svých vlastních rukou, což vy neumíte. To je vaše chyba nikoliv kapitalismu.

1 hlas

Rád bych vás představil svým rodičům kteří by vám vysvětlili jak vypadá komunistická bestialita kterou měli tu "čest" prožít. Výslechy, sem tam pravá dělnická facka, nechápal jsem proč tatínek chodí z práce s monoklem. V Havlovy viděli spasitele, naději na lepší život, věřili že už nemůže být hůř že Václav to nedovolí ale vývoj za posledních 25 let s nimi zamával a já schytal ten "nejlepší" vývoj kapitalismu. Dobrou Vlasti

3 hlasy

PMS co? No jo no, ochromí to mozek a pak se zvrací slova beze smyslu a logiky.

4 hlasy

To jistě mluvíte o sobě. Trefné, jste skutečně ubožák.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.