Česko-ukrajinské vztahy
Odmítavý postoj k anexi Krymu nezměníme, řekl ministr Petříček

04.02.2020 13:07

Česko odmítá ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym a na jeho pozici se nebude nic měnit. Novinářům to v úterý řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček po jednání s ukrajinským kolegou Vadymem Prystajkem. Prystajko ocenil českou podporu. Ministři také oznámili dohodu o spolupráci českých a ukrajinských archivů, příslušné memorandum bude podepsáno odpoledne.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Dušan Hilderich (8 hlasů) 04.02.2020 14:19

  Petříčkova pozice je nesmírně slabá, zde v ČR i v zahraničí, protože...

 • Golda Vanishová (8 hlasů) 04.02.2020 14:26

  Petříček je jako obvykle jenom trapný poskok. Šéf akreditovaných...

 • Josef Novák (8 hlasů) 04.02.2020 15:20

  Petříčku je tak těžké vzít si ukrajinskou ústavu, otevřít ji a...

 • jadoles nepojedu (7 hlasů) 04.02.2020 13:52

  To těžko.Ani není proč.

 • Petr Rozlil (6 hlasů) 04.02.2020 14:08

  Mame vyborneho ministra zahranici!, kdyz ani nevi co anexe znamena....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

1,5 milionu korun na občana. Okamura vytáhl čísla, kolik dluží Německo Čechům na reparacích

https://ac24.cz/-/1-5-milionu-korun-na-obcana-okamura-vytahl-cisla-kolik-dluzi-nemecko-cechum-na-reparacich?redirect=%2F
-------------------------------------------------- - ---------------------
Tito tři britští muslimové jsou uraženi, že se neuctivé ženy odváží smát na veřejnosti

https://ac24.cz/-/tito-tri-britsti-muslimove-jsou-urazeni-ze-se-zeny-odvazi-smat-na-verejnosti?redirect=%2F
-------------------------------------------------- - -----------------------
ISLAMIZACE FRANCIE NEÚPROSNĚ POKRAČUJE: JIŽ 150 ČTVRTÍ A PŘEDMĚSTÍ FRANCOUZSKÝCH MĚST OVLÁDAJÍ RADIKÁLNÍ ISLAMISTÉ

https://pravyprostor.cz/islamizace-francie-neuprosne-pokracuje-jiz-150-ctvrti-a-predmesti-francouzskych-mest-ovladaji-radikalni-islamiste/
-------------------------------------------------- - --------------------
KRIZE ŠVÉDSKÉHO SOCIÁLNÍHO STÁTU

Během jedné generace budou v Malmö lidé zahraničního původu tvořit většinu obyvatel. Jak pak může probíhat integrace imigrantů? A kdo tady vlastně koho integruje?
Ačkoliv se mnoho dětí narodilo migrantům už ve Švédsku, tyto děti mají potíže naučit se pořádně mluvit švédsky, protože v některých mateřských a základních školách je již nedostatečný počet jejich vrstevníků, pro které je švédština mateřštinou. Tempo této změny je ohromující.
Za deset let nebude vypadat radikálně odlišně jen švédská společnost. Švédský sociální stát, který byl charakteristickým znakem švédského státu známým po celém světě, se také radikálně mění, a možná že dokonce směřuje ke svému konci.

https://pravyprostor.cz/krize-svedskeho-socialniho-statu/
-----------------------------------
BYL JSEM TAM. HAPPY BREXIT DAY, JEDNU VTEŘINU JSTE V EU A DRUHOU UŽ NE

https://pravyprostor.cz/byl-jsem-tam-happy-brexit-day-jednu-vterinu-jste-v-eu-a-druhou-uz-ne/
-----------------------
BUŠIT NA POPLACH JE ZCELA NAMÍSTĚ

Miliony lidí jsou v ohrožení. V sázce jsou jejich životy, zdraví, ohrožena je i ekonomika a sama naše společnost. Nebezpečí se zdá daleko, ale kdykoli může udeřit i u nás doma.
Jsou lidé, kteří hrozbu zlehčují. Prý plaší každý, kdo vidí za každým rohem riziko, které se přitom u nás dosud nijak neprojevilo. Dopady na českou populaci jsou téměř nulové a nic nenasvědčuje, že by se to mělo nějak dramaticky změnit. Tak proč ten rozruch? Proč přehnaná varování? Proč znepokojování lidí, proč to navozování strachu?


Jistě jste, coby pozorní čtenáři, dávno pochopili, že nemluvím o chřipce, ale o masovém ilegálním a uměle podněcovaném přistěhovalectví. O migrační krizi. A o tom, jak bývají zesměšňováni ti, kdo před masovou organizovanou migrací varují. Zesměšňováni slovy, že přeci tento problém u nás prý vůbec nemáme.

Koronavirus z Vuchanu u nás taky nemáme. Přesto i v den brexitu televize Nova věnovala prvních 23 minut svých Televizních novin výhradně jen této epidemii. A podobně i jiné dny a podobně i jiné televize, rádia, noviny i internetová zpravodajství.

A co se děje? Na druhém konci světa má dvacet tisíc lidí chřipku, u které je úmrtnost pravděpodobně o hodně vyšší, než u běžné chřipkové nákazy. Mimo zemi původu je několik desítek nakažených a jeden mrtvý. Počty mohou pochopitelně narůst a je správné věnovat riziku přiměřenou pozornost. Je ale přiměřenou pozorností zasedání Bezpečnostní rady státu? Dennodenní přítomnost chřipky na prvních stránkách novin a na hlavních místech všech médií? Je přiměřenou pozorností mnoho opatření na úrovni zdravotnických zařízení, dopravy a různých kontrol? Férově odpovídám, že nevím. A že chci doufat, že to není pozornost přestřelená.

A co masová migrace? Zasedá Bezpečnostní rada státu? Má masová migrace první místo ve všech zpravodajstvích? Je vážným tématem jednání všech státních institucí? Masová migrace má přitom na svědomí jistě více než jednu oběť mimo zemi svého původu. Jistě má mnohem větší dopad na bezpečnost, společenské struktury, civilizační hodnoty i ekonomiku než má až dosud nový kmen chřipky. A to nemluvím o tom, že do Evropy nikdo nepašuje lidi z oblastí zasažených epidemií, nejsou trpěny masové protiprávní transporty desetitisíců čínských ilegálů a nikdo nevnucuje kvóty na jejich přerozdělování.

Ne, nechci nehumánně přirovnávat miliony lidí z chudých zemí, kteří se vydali za lepším životem, k nějakým bacilonosičům. Nepřirovnávám migrující lidi k nákaze. To by bylo hnusné. Oni jen konají tak, jak jim bylo nabídnuto. Kdo by si nechtěl přilepšit, když ta možnost tady reálně existuje. Ale masová ilegální migrace, probíhající za strpění či dokonce za součinnosti oficiálních autorit hrozbou přece také je. I pro země, kde se dosud naplno neprojevila. Jestli máme pochopení pro jedno plašení, nepošklebujme se tomu druhému.

Až zase uvidíme dvacetiminutové zpravodajství o chřipce a nulové o masové migraci, ptejme se po přiměřenosti. Nejen mediální pozornosti, ale i té od povolaných státních institucí.

https://pravyprostor.cz/busit-na-poplach-je-zcela-namiste/

CZEXIT

0 hlasů

Prověrka! Rozlil - nepřítomen. Nu pokračuj tak a navštívíš gulag.

0 hlasů

Pan Petříček pouze plní zadání, které mu stanovil jeho řídící orgán.

2 hlasy

Jak to můžete vědět? Z Aeronetu či Parlamentních listů? 😏

1 hlas

Putinovo Rusko je darebácký stát, který nedodržuje smlouvy, obchází mezinárodní právo, nebo ho rovnou neuznává a neustále by expandoval na cizí území.
Čím to bude, že pod článkem, který tento dobře známý fakt stvrzuje, je váš rusáků jako much na lejnu?

2 hlasy

Putinovo Rusko je darebacky stat, ale darebak Putin byl schopen postavit pro brachy a sestry z Krymu zatim nejlepsi most v Evrope, a to byl jen darek za to, ze se vratili zpet domu od lumpu, kteri je jen terorizovali, vsechno jim kradli a pripravovali z jejich Krymu zakerne prepadnout bratry a sestry v Rusku. !!!!!!Uz chpes ten velky rozdil?????

4 hlasy

Jsi gauner Rozlile. Právo silnějšího ale dopadne i na tebe.

1 hlas

To jde partně US okupanty a okupaci Iráku a zabití generála a co válka Sýrii a vyhnání z tama většinu lidí a nebo Bělehrad vraždění nevinných včetně televize tamní kde bylo zabito 16 lidí pracovníků. Dementní Bill a spodporou dementního šulina havla s vymaštěným mozkem!

4 hlasy

Petříčku je tak těžké vzít si ukrajinskou ústavu, otevřít ji a přečíst si její 2., 5. a 133. článek? Abyste pochopil, že Ukrajina nikdy Krym nevlastnila? Že Krym byl pouze spravován, že státnost Ukrajiny byla pouze pověřena jeho administrativním spravováním? Pouze ho administrativně spravovala! Z tohoto hlediska není vůbec důležité, zda na Ukrajině byl nebo nebyl státní převrat! Jestliže se lidé na Krymu rozhodli, že si nepřejí i nadále být administrativně spravováni z Kyjeva: "Přejeme si administrativně a politicky být spravováni z Moskvy!" Tak prostě zorganizovali referendum a odešli! Ještě jednou, pro obzvláště inteligentní politology, porovnejte si 2., 5. a 133. článek s 1., 5. a 64. článkem ruské ústavy.

8 hlasů

Vy jste tu Ústavu nečetl,neboť jinak byste nepsal takové hlouposti. 🥵

1 hlas

Plácej si játra na Sputniku. Všichni v naší České republice vědí, co jste vy rusáci zač.

2 hlasy

O US okuppantech a vrázích z NATO jsi taky myslí většina ,že to jsou špiny odporné co zabíjí nevinné lidí s pomocí dementního Billa a Busche a dementa Reggana!

4 hlasy

Golda Vanishová sexy bába. dá každému rusákovi komunistům i okamůrkovi japonskému. stehnsa její jsou prošita rublíky

3 hlasy

Golda Vanishová sexy bába. dá každému rusákovi komunistům i okamůrkovi japonskému. stehnsa její jsou prošita rublíky

1 hlas

Golda Vanishová sexy bába. dá každému rusákovi komunistům i okamůrkovi japonskému. stehnsa její jsou prošita rublíky

1 hlas

Golda Vanishová sexy bába. dá každému rusákovi komunistům i okamůrkovi japonskému. stehnsa její jsou prošita rublíky

1 hlas

Petříček je jako obvykle jenom trapný poskok.

Šéf akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU (AALEP) Christian de Fouloy zveřejnil na internetových stránkách organizace článek, v němž uvedl řadu argumentů ve prospěch zákonnosti referenda na Krymu. Poznamenal, že po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „anexi“ poloostrova Ruskem.
V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014, podle Fouloye rovněž předpokládala referenda „o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznal zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny, prohlášení o nezávislosti a dnásledné žádosti o vstup do Ruska.

8 hlasů

Další trapný pokus, trolle. Ta AALEP je zástěrka pro proruskou úderku bez jakékoliv kredibility, natož aby to byli jacísi akreditovaní právníci. Podrobnosti zde:
https://manipulatori.cz/hoax-pravnici-eu-prokazali-ze-vstup-krymu-ruske-federace-roce-2014-proveden-souladu-se-zakony/

4 hlasy

Tak manipulátoři hmmm tak to je jiná káva, pozdravujte soudruha Cempra :-)

5 hlasů

Proč tak nízká podpora, soudružko úderná štěnice? Opravdu si myslíte, že Vaše práce na českých webech pomůže rozšířit Rusku hranice?

1 hlas

Petříčkova pozice je nesmírně slabá, zde v ČR i v zahraničí, protože se všeobecně ví, že jde o náhradního panáka řízeného Pochem. Mimochodem, co Kosovo ? Jeho krádež Srbsku byla v souladu s mezinárodním právem ? Ani náhodou, vocas Petříček, ani náhodou.

8 hlasů

Kecáš kraviny, rusáku. Petříček je ministrem zahraničí ČR s plnou odpovědností za rezort. Zemanovy snahy dělat svou vlastní zahraniční politiku skončily zoufalým krachem, viz pročínské patolízalství a proruské trapnosti.

5 hlasů

Horší to bylo akorát za dementního šulina havla a končilo i zabitím nevinných lidi jako byli Srbové nebo válka i v Sýrii a dalších afrických zemí. Tento ničema nečlověk dal i příkáz zábít lidi v Bělehradské televizi šulin a spolu s dementním Billem a Buschem rozvratili svět! Rosové nikdy neokupovali žádné země a naopak Putin chtěl,aby ty války skončili. Irák a Irán kdo má nasvědomí zase tato trojka dementní s dementním šulinem narezlím!

2 hlasy

Mame vyborneho ministra zahranici!, kdyz ani nevi co anexe znamena. Muze zjistit co anexe znamena treba z Americke Wikipedie, ale proc a k cemu, jsme prechytralej narod.

6 hlasů

Nějak jste prořídli, Putinovi červotoči...

1 hlas

Vubec jsme neproridli, vetsina z nas je na zimni dovoleny, ale vy jste se nejak ohromne zmensili.

0 hlasů

Už i turecký prezident Erdogan prohlásil, že neuznává anexi Krymu Ruskem. Že by málo studoval Wikipedii?

5 hlasů

Ministr Petříček si nebezpečně zahrává. Pomsta českého cara bude brzy následovat.

2 hlasy

To těžko.Ani není proč.

7 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov