Rodinný majetek
Odvolací soud potvrdil rodu Walderode nárok na restituci

18.06.2019 09:10 Aktualizováno 18.06. 09:15

Odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání panství na Turnovsku. Rod se majetku domáhá od roku 1992. Ve sporu jde i o zámek Hrubý Rohozec.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jaroslav Rypadlo (1 hlas) 18.06.2019 11:09

    Benešovy dekrety opět prolomeny ,kdysi rpo Havla,potom Knížeti a teď...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tohle je takový zvláštní případ, tohoto Beneš neokradl, zato jich okradl dost jiných nevinných. Největší zlodějina českých moderních dějin a český zloděj ji vnímá jako spravedlnost! Na tohle se ani tunely z devadesátých let nemůžou vzmoct!

0 hlasů

President Dr.Edvard Beneš r.1947
Vážení spoluobčané!V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty
pro naší Československou republiku,tj.dekrety presidenta ČSR.Tyto dokumenty nám dávají naději,že se nebudou opakovat tragické události let 1938-39.vědom si neblahých zkušeností našeho národa,zejména z druhé světové války,zanechávám Vám odkaz,ve kterém Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci,kteří byli po právu,na základě rozhodnutí výtězných mocností a na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.Může se stát,že mé dekrety,vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války,budou postupem času prohlašovány za neplatné.Může se stát,tak jako v minulosti, že se najdou"takzvaní čeští vlastenci",kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.Nenechte se oklamat a
návratu nedopusťte.Hitlerové odcházejí,avšak snaha o ovládnutí Evropy ze strany Německa zůstává
.-.-
Hranicí pro RESTITUCE je 25.únor 1948. Zpět, pokud nemají být porušeny zákony, nelze jít. Waldenrodeová již nenapadá KOMUNISTY ale rozhodnutí a ZÁKONY nesporně demokratického parlementu a prezidenta ČSR, PŘED r. 1948.

0 hlasů

Tenhle nacionalistický ničema události roku 1938 sám aktivně přivodil, když napřed lži, lži a lži rozbilsi s dalším korytářem Masarykem Rakousko - Uhersko, obelhla velmoci a všechny, znepřátelil si všechny sousedy, pak nás hodil nás do chřtánu Hitlerovi a pak Stalinovi. Mezitím stihnul okrást vlastence i ty, po kterých se dvacet let jen "vozil": sudetské Němce. Horšího šmejda jsme jako prezidenta neměli.

0 hlasů

Benešovy dekrety opět prolomeny ,kdysi rpo Havla,potom Knížeti a teď tohle.Walderode měl opravdu kolaborvat,proto ji byly majetky konfiskovány.

1 hlas

Znovu si přečtěte článek. Pokud to nebude stačit podruhé zkuste to přeslabikovat potřetí. Walderodeho se Benešovy dekrety netýkaly!

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.