Ochranné pomůcky
V Praze přistálo letadlo s 1,1 milionu respirátorů z Číny

20.03.2020 12:52 Aktualizováno 20.03. 14:26

Na pražské letiště v pátek před polednem dorazilo letadlo se zakoupenými 1,1 milionu respirátorů. Ještě týž den budou převezeny do centrálního skladu do Pardubic a následně rozvezeny do krajů, uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). V sobotu dorazí další dvě letadla z Číny se zdravotnickými pomůckami. V následujících šesti týdnech by pak měla pravidelně přivážet ochranné pomůcky tři letadla týdně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (7 hlasů) 20.03.2020 13:22

  Doufám, že se Pražáci na tyto pomůcky z Číny neodváží byť i jen...

 • Vlastimil Machura (3 hlasy) 21.03.2020 08:12

  Snad si naivně nemyslíte (jako ten dementní pan prezident),že to...

 • aztek polni (3 hlasy) 20.03.2020 15:53

  Mohli to dodat soudruzi US a okupanti a dodali nám hovno. Jen nás...

 • Karel Musil (2 hlasy) 20.03.2020 16:33

  Další letadlo poslal prezident, i se dvěma emisary

 • Vlastimil Machura (2 hlasy) 21.03.2020 08:14

  Vezměte si roušku,aby z Vás nepadali takové kraviny. 🐮

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Přistálo čínské letadlo,
to vám bylo slávy,
pan starosta gratuloval,
bučely krávy - (spíš volové, co se tam nechali vyfotit)
Že ale dosud nemáme respirátory FFP3, takže záchranné složky nejsou dodnes řádně chráněny je skandální - hlavním viníkem je floutek z ministerstva zdravotnictví.

0 hlasů

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/iran-kvuli-us-sankcim-nemuze-nakupovat-prostredky-proti-covid-19/

Írán díky Trumpovým sankcím nemůže na světovém trhu koupit léky a zdravotnické prostředky, které by omezily ohnisko koronaviru a léčily postižené lidi.
Informaci uvedl Hassan Qashqavi, íránský velvyslanec v Madridu
Írán zatím ohlásil 1 284 úmrtí a 18 407 infekcí. Po léčbě se zotavilo více než 5 970 lidí.
Evropané, kteří tvrdí, že jsou obhájci lidských práv, by se měli za své chování stydět v době, kdy Írán bojuje s rychle se rozšiřujícím virem. Země, které s Íránem na koronavirovém problému nespolupracují, by si měly být vědomy toho, že způsobují šíření, a mezinárodní společenství by nemělo mlčet," uvedl íránský velvyslanec.

Mezinárodní soudní dvůr přikázal Spojeným státům, aby zrušily sankce, které nezákonně obnovily na humanitární dodávky do Íránu.

Pouze Čína pomáhá

Jedinými, kdo zatím poslali pomoc, jsou Číňané, kteří do Íránu vyslali skupinu expertů, aby pomohli bojovat s novým koronavírem v zemi, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunyingová.
Čína již dala Íránu dávku testovacích souprav a velké množství zdravotnického materiálu.
Írán podpořil požadavky Číny na zjištění zdroje viru a způsobu, jakým se dostal do Číny.

„Existují náznaky, že nový koronavirus pochází z USA a byl přenesen 300 americkými vojáky, kteří přišli do Wuhan na Mezinárodní vojenské hry v říjnu 2019. Krátce nato se tam šíří koronavirus,“ píše von Freeman na webu Schall und Rauch..

0 hlasů

Zprávy čínského rozhlasu v češtíně jsou na adrese
http://czech.cri.cn/

0 hlasů


Jeroným Pražský b. (6 hlasů) 20.03.2020 13:22

Doufám, že se Pražáci na tyto pomůcky z Číny neodváží byť i jen...
aztek polni (1 hlas) 20.03.2020 15:53

Mohli to dodat soudruzi US a okupanti a dodali nám hovno. Jen nás...

svinky MAA A OVARA RUSKOČÍNSKÉHO

1 hlas

Je to hezké od Číny,že nám odprodala to,co od nás dostala jako pomoc zdarma.Na druhou stranu teď alespoň má každý jinou roušku,takže se dá poznat,kdo je soused a kdo do baráku nepatří.

1 hlas

Epidemie ukázala: EU a spol. jsou jen fikce a parazitické struktury. Svět už nebude jako dřív. Návrat k autoritě národních států? Vzestup velmocí. Globalizace dostala přes pracky. Pryč s nadnárodními strukturami!

https://www.protiproud.cz/politika/4998-epidemie-ukazala-eu-a-spol-jsou-jen-fikce-a-paraziticke-struktury-svet-uz-nebude-jako-driv-navrat-k-autorite-narodnich-statu-vzestup-velmoci-globalizace-dostala-pres-pracky-pryc-s-nadnarodnimi-strukturami.htm
-------------------------------------------------- - -----------------------
Kulturní válka za kulisami epidemie. Zjednala si virus Greta? Německá televize to učí děti. Proč si platíme Institut úzkosti? Soros v koprodukci s českým MŠ uvádějí: Společnost budoucnosti. Utneme jim chapadla?

https://www.protiproud.cz/politika/5000-kulturni-valka-za-kulisami-epidemie-zjednala-si-virus-greta-nemecka-televize-to-uci-deti-proc-si-platime-institut-uzkosti-soros-v-koprodukci-s-ceskym-ms-uvadeji-spolecnost-budoucnosti-utneme-jim-chapadla.htm
-------------------------------------------------- - --------------------------
Neschopnost, ignorance a nadutá arogance předáků EU se v případě této epidemie odhalila v plné nahotě

Od počátku roku ve světě a od poloviny února v Evropě se lavinovitě šíří nákaza novým koronavirem. Evropská unie, která neustále ve všech situacích volá po evropských řešeních a evropském rozhodování, proti tomu neudělala vůbec nic, stejně jako před pěti lety v případě migrační krize. Teď, poté co se nákaza v EU rozhořela exponenciálním způsobem a některé státy se blíží hranici kolapsu, se lídři EU shodli na uzavření hranic EU. To je prý evropská odpověď na epidemii. Člověk neví, zda se mu to nezdá.

WHO označila Evropu za globální epicentrum nákazy a odpovědí EU je uzavření vlastních hranic. To by bylo sice hezké gesto vůči zbytku světa - uskupení zamořené koronavirem nechce, aby se nákaza šířila masově za jeho hranice, a dobrovolně se samo uzavírá. Ale tak to asi nebylo myšleno. Za prvé o neprostupnosti evropských hranic vždy otevřených pro ilegální migraci vědí všichni ve světě své, a za druhé toto opatření adresovali evropští lídři především svým evropským národům, jež stále více podléhají nákaze, jako rozhodný krok na jejich ochranu. To ve chvíli, kdy Schengen fakticky neexistuje a národní státy své hranice dávno uzavřely.

Neschopnost, ignorance a nadutá arogance předáků EU se v případě této epidemie odhalila v plné nahotě. Ve chvíli, kdy se již nákaza plíživě šířila na našem kontinentě, se namísto přípravy strategie obrany proti ní a jejích materiálních předpokladů věnovali absurdním bruselským klimatickým seancím s Gretou Thunbergovou, od níž si nechávali veřejně spílat a masochisticky jí za to tleskali.

Nic nevystihuje povahu dnešní EU jako beznadějného Titanicu lépe.

Institut VK

Jiří Weigl

https://www.eportal.cz/Articles/10711-neschopnost-ignorance-a-naduta-arogance-predaku-eu-se-v-pripade-teto-epidemie-odhalila-v-plne-nahote.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------------
Němci i další západoevropané se kvůli imigraci a islamizaci stávají cizinci ve vlastní zemi

Němci i další západoevropané se kvůli imigraci a islamizaci stávají cizinci ve vlastní zemi. Německý deník Bild přinesl reportáž o tom, že ve škole ve čtvrti Kreuzberg jsou jediné tři německé děti, ostatní mluví převážně turecky nebo arabsky. Školní jídelna už nenabízí vepřové… Ukazuje to, jaká za pár let čeká budoucnost celé Německo. Víme, že v mnoha zemích západní Evropy je nejpopulárnější jméno pro děti Mohamed… Nesmíme dopustit, abychom dopadli stejně jako islamizovaná západní Evropa!

Základní škola Jense Nydahla v Kreuzbergu má 313 žáků. Přes 99 procent z nich pochází z rodin imigrantů, rodiče 285 z nich žijí ze státní podpory. Trojice německých dětí to ve škole nemá lehké. Při vyučování musejí vysvětlovat spolužákům německá slova. Ostatní děti, většinou z muslimské komunity, jim říkají posměšně jedlíci vepřového masa.

Starosti rodičů i učitelů ale nechávají chladnými berlínské politiky. „Je úplně jedno, kolik dětí přistěhovaleckého původu tam chodí,“ citoval list berlínskou radní pro školství Moniku Hermannovou ze strany Zelených.

„Odmítáme islamizaci Teplic a České republiky. Vidíme, co to přineslo na Západě. Tohle tady nechceme,“ řekl kandidát SPD na senátora v obvodu Teplice Bohumil Ježek. (Doplňovací volby do Senátu v Teplicích se budou konat 27. a 28. března).

https://www.euportal.cz/Articles/42456-nemci-i-dalsi-zapadoevropane-se-kvuli-imigraci-a-islamizaci-stavaji-cizinci-ve-vlastni-zemi.aspx

CZEXIT

0 hlasů

Noční hrůzy Franty Kocourka. 🤡

2 hlasy

no drzme si palce a bezme k pumpam i Hrusinsky a Elzer

1 hlas

Vezměte si roušku,aby z Vás nepadali takové kraviny. 🐮

2 hlasy

Zarážející je, že Číně jsme nucení platit i dopravu, protože naše letadla včetně záložních posádek jsou v Novosibirsku a marně tam čekají na povolení vstupu do čínského vzdušného prostoru.
(Ještě, že ten koronavirus je grátis)

1 hlas

Snad si naivně nemyslíte (jako ten dementní pan prezident),že to Číňané dělají pro naše krásné oči? Dodávkami do celého světa (draze zaplacenými) si opět postaví ekonomiku na nohy. 👨‍🦱

3 hlasy

Samozřejmě si to nemyslím, jenom jsem nechtěl volit silná slova, jako podlost, křiváctví a pod.
A co se týče pana prezidenta, tak on není dementní, ale zlobou, mstivostí a nenávistí ke všem, kdo s ním nesouhlasí, či dokonce si dovolí mu připomenout lži, má zcela zatemněn rozum.

0 hlasů

Mohli to dodat soudruzi US a okupanti a dodali nám hovno. Jen nás stačili vyžrat okupanti a kopečkáři. Jediní Činané nám v nouzi pomohli!

3 hlasy

Doufám, že se Pražáci na tyto pomůcky z Číny neodváží byť i jen podívat, protože byl to ten jejich fýrer, zhulený pirát Hřib, který vztahy s Čínou maximálně a zcela záměrně otrávil. Pražáci, pro vás tyto pomůcky nejsou, račte to vzít na vědomí.

7 hlasů

Když byla epidemie v Číně, tak jsme tam poslali několik letadel s ochrannými pomůckami jako dar. Když už je Číňané nepotřebují, tak by nám je mohli vrátit a ne prodávat zpět, popř. dát nám také nějaký dar.

2 hlasy

Pokud vím, tak do Číny letělo jen jedno vojenské letadlo s 5 tunami pomoci. Víc se tam nevešlo...

2 hlasy

Další letadlo poslal prezident, i se dvěma emisary

2 hlasy

Moje řeč.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.