Odborná způsobilost
Vláda chce zjednodušit zkoušky pro získání zbrojního průkazu

08.07.2017 11:01

Vláda se příští týden bude zabývat nařízením, které má zpřesnit podmínky pro získání zkoušky odborné způsobilosti potřebné ke získání zbrojního průkazu. Počet těchto zkoušek v posledních letech roste.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Tadeáš Hájek (3 hlasy) 08.07.2017 11:54

    Samozřejmě, lidi mají strach, proto se ozbrojují. Evropu zaplavuje...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Mají ty testy i otázky typu:
"Před Vašími dveřmi se objevilo Gestapo nebo KGB (případně jejích čeští poskoci) aby Vás odvedlo do nějakého sklepa. Jak se zachováte?
a) Provolám slávu Führerovi ať jíž je tím kdo zrovna je.
b) Střilím skrz dveře nehledě na to co vlastně specificky chtěli nebo zda se možná akorát jedná o místního policisty který se přišel zeptat zda se náhodou něco nevidělo jak bylo před domem vykradené auto.
c) Pálím si kulku do hlavy.
d) Nejsem doma protože provádím nápodobně zátahy na obranu země."
?

0 hlasů

Samozřejmě, lidi mají strach, proto se ozbrojují. Evropu zaplavuje nejstrašnější a nejtemnější ideologie tohoto světa, islám, což je v podstatě náboženský fašismus, lidi chtějí být připraveni. Na armádu a policii vždy spoléhat nelze. Tím spíše, že "naší" armádě velí Američani.

3 hlasy

Zcela pozitivní rozhodnutí zjednodušit podmínky získání ,,zbrojáku" teoretická část, konkrétně testy jsou doposud nastaveny velmi přísně a tvrdě! Dle mého bych až řekl, že záměrně připravené jako nesplnitelné! Oproti možnosti naučit se testy např. v autoškole jsou ty ke zbrojnímu průkazu téměř bez šance se je naučit! Minimální tolerance chyb, přetechnizované a leckdy nesrozumitelné některé otázky, časový limit pro napsání testu poměrně krátký atd. Z mé zkušenosti kdy jsem absolvoval zkoušku spolu se staršími myslivci, co dělali přezkoušení, dle mého profesionály na svém místě a obyčejnými žadateli jako jsem byl já jsem test úspěšně splnil spolu ještě s jedním kolegou z celkového počtu čtrnácti lidí! Sám celou zkoušku - test považuji za velmi těžkou a náročnou!

0 hlasů

Přítelkyně (51 roků, uklízečka), ve škole trojky i čtyřky, vyučena jako švadlena a s odporem k učení, zvládla bez problémů. Že prý by testy měly být přísnější...

0 hlasů

Asi jsme každý dělali jiný test - u nás ze 17 neudělali test 4... Podle dostupných studijních materiálů na internetu pohoda...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.