Prezident o Ukrajině
Zeman: Podezření, že jde o ruskou invazi, sílí

30.08.2014 13:10

Prezident Miloš Zeman připustil, že by sankce proti Rusku kvůli bojům na Ukrajině mohly být tvrdší. Stalo by se tak v případě, pokud by se prokázalo, že Rusko skutečně posílá své vojáky na Ukrajinu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Pavel Kolář (15 hlasů) 30.08.2014 13:38

    Samozřejmě. že Rusové bojují na východní Ukrajině. A proč by také...

  • Miro Petrus (11 hlasů) 30.08.2014 14:43

    Zeman nesdělil svým bývalým spolustraníkům nic nového. Jenom řekl, že...

  • tyden tyden (11 hlasů) 30.08.2014 14:26

    Ale jaka invaze, vzdyt to fasounum brzy rozsype samo. Jinak ten...

  • Josef Lustig (5 hlasů) 30.08.2014 15:09

    Angela Merkel rekla, zda se, ze Putin neni z tohoto sveta. (Putin ist...

  • pn23 pn23 (5 hlasů) 30.08.2014 13:29

    Tohle uz nemuze zpochybnit ani Machacek, i kdyz je blbej jako...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tak mám takový pocit,že mimo pár politiků a vojáků víme všichni velké ...jak konflikt opravdu začal,jak probíhá a hlavně jaký je scénář konce.

0 hlasů

Pan prezident už to zase hulí, stejně jako s tou aktovkou.

0 hlasů

Rusko se bránit musí,když spojené světové fašistické síly útočí!!!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hroziva-slova-Humla-Zverejnil-kdo-je-za-sestrelenim-malajsijskeho-letadla-332750

1 hlas

Rusko je potreba vyloucit z mezinarodniho platebniho systemu SWIFT. V ten moment ruske hospodarstvi zkolabuje a bude muset resit vnitrni problemy.

2 hlasy

ty vole,už to fakt neber.i tak jsi moc inteligence nikdy nepobral,co ale předvádíš poslední dobou by stačilo i na infarkt Chocholouška.

2 hlasy

No dobře, ale musíš zároveň poradit, jak provádět platby všech zahraničních korporací které působí, a stejně i přes různá embarga a sankce působit v Rusku budou.Viz Exxon,Ford,Esso a.j.Pokud si myslíš, že ti, co uvalují na Rusko sankce, nejsou v podobných společnostech finančně zaháčkovaní, tak jsi snílek, který skáče těmto šupákům na špek.

1 hlas

Další z poradců pana prezidenta?

2 hlasy

Pan prezident to neví jistě, ale přesto to říká. To je jako když někdo říká, že na světě je možné všechno. Já si myslím že je pravděpodobné, že Kadlec je jeden z tajných poradců pana prezidenta.

4 hlasy

Jedna vec je jista, ze dnes ti opet tricko vedouciho pelotonu hlupaku nikdo nesebere, Hlupacku:-)

1 hlas

A před sebou vidím mihnout se žluté triko a v něm modrý soudruh np np. Fantastická barevná kombinace. A pozóóór, právě upadá a přímo na dršku. A v asfaltu je otisk toho ušlechtilého ksichtu. A diváci se ptají - je to np, není to np? Nikdo ten ksicht nepoznává, protože je to jedna modrá sračka.

2 hlasy

A jeho porodní bába by řekla, MÁTE PRAVDU!!!

0 hlasů

Řekl bych, že mediální vývoj situace přípomíná i "zpravodajsou hru" šířenou propagandou, bohužel doprovázenou lidskými obětmi. Na troskách civilního sestřeleného letadla ukazovaných v televizi bylo ale v jednu chvíli vidět sérii otvorů dokazujících patrně kulometnou palbu, tzn., že toto letadlo mohlo být sestřeleno i palbou z kulometu letadla. V tom případě by šlo o záměr s cílem vystupňovat mezinárodní napětí. Protože asi nemáme přesné infromace z místa, jedinou obranou proti manipulaci jakéhokoliv druhu je v takovém konfliktu poctivé, přímé, otevřené a erudované jednání politiků prosté jakékoliv předpojatostí a schematizmu. A to jak pokud jde o příměří a státoprávní uspořádání na Ukrajině, tak na evropské úrovni ve směru genscherovské politiky uvolňování mezinárodního napětí.

1 hlas

Invaze je definována jako hromadný násilný vpád.Má pro to pan prezident nějaké důkazy o vpádu, navíc hromadném a hlavně násilném, než začne navrhovat akce? Vyjadřuje se ode zdi ke zdi (jako ve všech mezinárodních otázkách). Nejdříve navrhoval zákrok NATO (i když je Ukrajina nečlenskou zemí), pak byl proti sankcím, pak se nabízel jako zprostředkovatel(!), asi bude perlit na tom shromáždění NATO, byť bez milovaného Mynáře.

1 hlas

Mluvil o podezreni, ktere sili s rostoucim poctem ruských vojaku na uzemi Ukrajiny. Ale bez ohledu na prohlaseni pana presidenta, všechny indicie ukazuji jasne na zesulijici ruskou pomoc, pocinaje tak zvanou humanitarni pomoci. Před tim totiž povstalci byli na ustupu a zadali Putina o pomoc a ten ji vyslysel. Je to ovšem je muj lajcky pohled na rozdil od zdejších putinovych priznivcu, kteří jak se zda mají informace primo od nej a tudíž ty spravne :-)

1 hlas

Humanitární pomoc, kterou to mělo začít, tedy vody, potravin a léků asi těžko změnila situaci na frontě. Sen Porošenka a Jaceňuka o rozdrcení protivníků silou se vzdaluje a ohrožuje legitimnost voleb. Výzvy Vzdejte se nic se vám nestane jsou čím dál víc neuskutečnitelné. Tak jako Izrael jednal s Hamásem, bude muset i Kyjev jednat s povstalci a nevydávat to za válku Ruska s Ukrajinou.

1 hlas

Angela Merkel rekla, zda se, ze Putin neni z tohoto sveta. (Putin ist nicht von dieser Welt) Tento obrat se pouziva v pripade, ze nekomu zacina preskakovat v hlave, ze nevi co dela , co mluvi.

5 hlasů

Pan Macháček mi napsal z Bohnic a všechny Vás pozdravuje,ve čtvrtek ho odvezli ,když začal hulákat na promenádě ,že to Rusko vyhraje a plival a kousal,dnes,když ho chytl fantas,hulákal Sovětskou hymnu a potom s Carem Ivanem Hrozným z 3.oddělení táhli na Tatary....

2 hlasy

Jak někdo kouše, tak se sluší jeho(ji) poslat na veterinu.

0 hlasů

Kadlecu, máš se dobře? Mozek ti sice neslouží, ale hlavně když ti chutná. Neboj se říci pravdu, že jsi blbeček. Sám tady dole píšeš, že se člověk nemá bát říci pravdu. Tak si to pamatuj a opakuj pořád dokola: "Jsem chudej duchem, ale jinak zdravej"

0 hlasů

Rusko je potreba vyloucit z mezinarodniho platebniho systemu SWIFT. V ten moment ruske hospodarstvi zkolabuje a bude muset resit vnitrni problemy.

4 hlasy

Putin je chudák a Rusko si to vypije :o)
Putin v současnosti dostává informace na vytištěných stránkách v červených deskách. Skoro nikdy nepoužívá internet. Prezident nyní vyžaduje, aby informace k jakémukoliv tématu nebyly delší než 3 stránky a musejí být vytištěny písmem o velikosti 18 bodů.

Avšak počet lidí ochotných říci moci pravdu je malý. Většina osob v ruské vládě, rozhněvána ostrou západní reakcí na půl rok trvající ukrajinskou krizi, Putinovy akce na Ukrajině schvaluje. Avšak ti, kteří je neschvalují, nemají žádné fórum, kde by mohli vyjádřit své pochybnosti.

Putin sám vydává velmi málo signálů o tom, jak řídí vládu. V pátek nabídl eliptickou odpověď na otázku o vedení státu. "Hlavním měřítkem úspěchu je, kdy má člověk vlastní hluboké přesvědčení o tom, co dělá. Úkolem je nikoliv nutit lidi, aby se drželi vašeho názoru, ale vysvětlit váš názor efektivně. Pak vám lidi začnou důvěřovat a začnou vás podporovat."

Není sporu o tom, že Putina podporuje elita, možná více než kdy předtím. Jevgenij Minčenko, analytik, který studuje elity v Kremlu, uvádí, že bezpečnostní služby, po celé řadě nedávných restrukturalizací a čistek, jsou "nyní mnohem loajálnější vůči Putinovi než kdykoliv od té doby, kdy převzal moc."

To neznamená, že je Kreml jednotný. Bývalí zaměstnanci svědčí, že míra konfliktů je obrovská, protože pod jednou střechou pracují velmi odlišní lidé. Vedle sebe pracují lidi, kteří věří v plně státem ovládaný hospodářský příkazní systém, a lidé, kteří jsou tržně orientování liberálové. Putin to považuje za výhodné. "Má rád, když se jeho podřízení perou, má pocit, že ho to činí silnějším."

Někteří lidé jsou znepokojeni směrem, jímž se nyní ubírá politika, ale nemají možnost své znepokojení vyjádřit. Veřejně kritizovat vládu je nemožné. Náměstek ministra pro hospodářský rozvoj, který tento měsíc veřejně označil jednu vládní politickou strategii jako "ostudnou", byl okamžitě propuštěn. Svobodomyslnější členové ruské vlády byli čistkami odstraněni už dávno.

Jedním z mála zdrojů informací o tom, jak funguje správa Putinovy prezidentské kanceláře, byl blog vydávaný záhadnou skupinou jménem Šaltaj-Boltaj. Blog, který je nyní zakázán, zveřejňoval prozrazené kremelské dokumenty a emaily a nedávno tvrdil, že hackersky pronikl do chytrého telefonu premiéra Dmitrije Medveděva, zveřejnil jeho osobní zprávy na webu a krátce hackersky pronikl také do jeho účtu na Twitteru.

Prozrazeny byly i informace o tom, jak byla strategie Kremlu pro východní Ukrajinu naplánována a financována, anebo texty Putinových projevů předtím, než je prezident přednesl. Reportér deníku Guardian se s jedním z aktivistů skupiny Šaltaj-Boltaj nedávno sešel. Muž v květinové košili byl ochoten hovořit pouze na motorovém člunu jedoucím v řece v jednom evropském městě, zatímco z reproduktorů řvala hudba, aby nebyl možný odposlech. Řekl, že skupinu tvoří hackeři a možná také nespokojení státní úředníci. Prý mají celý rozsáhlý archiv nepoužitého materiálu, který možná zveřejní v budoucnosti.

Tvrdil, že skupina má přístup ke všemu, od záznamů, co měl Putin k jídlu za posledních několik let, až po tisíce emailů odeslaných vysokými kremelskými státními úředníky. Jako důkaz ukázal na laptopu to, co vypadalo jako kompletní archiv emailového účtu jednoho vysokého kremelského funkcionáře.

Přístup k emailům a interním dokumentům Kremlu poskytlo skupině Šaltaj-Boltaj jedinečné porozumění způsobu, jak se dnes Rusku vládne, svědčil její zástupce. Charakterizoval Putina jako "muže bez emocí", avšak jako skutečného vlastence, který je přesvědčen o tom, že jeho vláda je pro Rusko to nejlepší.

"Myslím, že je u moci už příliš dlouho. Nemá už vazby na skutečný svět. Opravdu je jako nějaký car. Pod ním se lidi hašteří, ale příliš se bojí, než aby nesouhlasili s ním. Nemá přátele v normálním smyslu. Možná existují lidé, kteří jsou mu sympatičtí, ale je nesmírně paranoidní."

Součástí prezidentova vnitřního kruhu jsou staří kamarádi ze školy a staří partneři v džudo, kteří s ním často hrají hokej, ale nepodílejí se na rozhodování ve vládních věcech.

Z rozhovorů s jinými osobami z kruhu ruských mocných vyplývá, že nedávná klíčová rozhodnutí byla činěna v naprosté tajnosti a uprostřed velmi malého kruhu osob. Pro většinu činitelů z Kremlu na střední úrovni tato rozhodnutí přicházejí jako překvapení.

V minulosti pořádala prezidentská správa rozhovory u kulatého stolu s experty o důležitých otázkách, říká analytik Minčenko. Co se týče Ukrajiny, tyhle schůze byly od Nového roku 2014 zrušeny a rozhodnutí jako anexe Krymu a nynější vojenská intervence na východní Ukrajině přijímá minimální skupinka poradců, většina z nichž pochází z tajných služeb.

"Nekonaly se o tom žádné diskuse, nebyly vydány žádné dokumenty, nekonaly se focus groups," říká Šaltaj. "Dva dny před Putinovým rozhodnutím o anexi Krymu o tom téměř nikdo v prezidentově správě nic nevěděl."

Obdobně nemá skoro nikdo tušení, jak daleko ruská ozbrojená intervence na Ukrajině zajde. To je možná částečně i proto, že ani sám Putin to neví. Pozorovatelé Kremlu konstatují, že Putin v posledních měsících nejedná podle dlouho připravovaného atavistického plánu znovu přivést k životu Sovětský svaz. Namísto toho má pocit, že byl zahnán do slepé uličky a rozhodnutí jako anexe Krymu byla učiněna až na poslední chvíli, i když plány pro tu eventualitu už existovaly.

"Putin je konzervativec," říká jeden bývalý kremelský činitel, který ho zná osobně. "Dělat dramatická rozhodnutí, to není jeho styl. Umí mluvit agresivně a v západním slova smyslu není 'politicky korektní'. Ale co se týče jeho akcí, Putin nikdy nebyl zastánce dramatických rozhodnutí. Právě proto je posledních několik měsíců tak překvapujících."

Se svými novými cyklotrasami, luxusními restauracemi a zburžoazněnými parky nemá člověk pocit, že je Moskva město, které by se připravovalo na válku. Ale pod povrchem v kuloárech moci činitelé věří v tyto nepravděpodobné scénáře.

Robert Šlegel, prokremelský poslanec, je přesvědčen, že v docela blízké budoucnosti je vážnou možností, že by Spojené státy bombardovaly Moskvu. "Jako otec na to myslím každý den, kam bych mohl evakuovat svou rodinu - na Ural nebo na Sibiř. Je to reálná hrozba."

Když bylo sestřeleno nad východní Ukrajinou malajské letadlo MH17, Putin musel celé dny přijímat telefonáty zuřících západních politiků. Čtyři dny po havárii natočil v časných ranních hodinách na video svou reakci. "Nikdo nemá právo zneužívat této tragedie k svým vlastním politickým cílům," řekl Putin tichým hlasem, ale plným těžko skrývané zuřivosti. Putin je pevně přesvědčen, že Spojené státy jsou plně odpovědné za chaos na východní Ukrajině, v němž bylo Rusko nuceno zasáhnout.

Tenhle pocit zoufalství nad údajným temným západním protiruským spiknutím není nic nového, ale je silnější než kdy předtím. Jeden ruský vládní činitel nedávno zuřil nad západním zasahováním v Rusku: "Možná jsme barbaři, ale to jen proto, protože nás nenecháte, abychom se vyvinuli," řekl tento činitel a tvrdil, že během celého posledního století Západ údajně bránil rozvoji Ruska, prostřednictvím celé řady spiknutí, která začala s revolucí r. 1917.

Neustále přerušovaný a zastavovaný politický vývoj Ruska je mezi ruskými politickými mysliteli dlouhodobým tématem. "Dejte tomuto státu 20 let a Rusko nepoznáte," řekl konzervativní premiér Petr Stolypin r. 1909. Stolypin nedostal 20 let. O dva roky později byl zavražděn v opeře v Kyjevě a jeho země propadla válce a revoluci.

Putin je znalcem historie a Stolypin je jednou z historických osobností, které nejvíce obdivuje. Jeho politická strategie ohledně Ukrajiny je zaměřena na to zabránit tomu, co Putin považuje za západní spiknutí, jehož cílem je ochromit jeho vládu. Chce mít možnost prosadit v Rusku skutečné změny tam, kde to Stolypin učinit nemohl.

"Ať už to na Ukrajině dopadne jakkoliv, málokdo pochybuje o tom, že Putin bude usilovat za čtyři roky o další funkční období. "Nemám pochyb, že bude v roce 2018 kandidovat," říká bývalý kremelský poradce. "Nemá důvodu odcházet. Je populární, myslí si, že je lepší než ostatní kandidáti, má ústavní právo kandidovat a je upřímně přesvědčen, že dělá pro Rusko jen dobro."
- See more at: http://www.blisty.cz/art/74498.html#sthash.Fcsce95M.dpuf

3 hlasy



Takhle to tedy je!
Bombová informace! To si přečtěte!



Zděšení a šok ve FEDu: Německo potichu plánuje vstup do sdružení BRICS, které ovládá Rusko! Obrovská rána, jako když spadne kredenc. Tak by se dalo charakterizovat naprosto šokující prohlášení, které oznámil finanční analytik Jim Willie [1 ].
Německo plánuje vstup do sdružení BRICS! A právě snaha Německa o vstup do skupiny ekonomického bloku „zlých a silně proti-dolarových a proti-amerických zemí“ způsobil, že USA skrze své tajné služby zača ly špehovat německou kancléřku a její spolupracovníky. Nyní se ukazuje, že tragédie letu MH17 možná nakonec má ještě i jiný rozměr, ani ne tak nasměrovaný na rozpoutání války s Ruskem, ale prostě jenom k rozeštvání Ruska s významnými evropskými zeměmi a zejména Německem. Už včera Putin upozornil amerického prezidenta, když mu na dálku přes média vzkázal, že se Washingtonu nepodaří vrazit klín mezi Rusko a Evropu.
Angela Merkel ukazuje novinářům telefon, který jí NSA odposlouchávala…
Podle všeho to prý vypadá, pokračuje analytik, že Německo naprosto bezprecedentně chce asistovat Rusku ve vykopnutí print-dolaru ze světových trhů. Německo hledá politický a finanční rámec, jak to udělat, aby se mohlo ke skupině BRICS přidat. Tržní potenciál celého sdružení je připravený na obrovský růst. Všichni členové BRICS představují gigantické nenasycené trhy, které jsou hladové po nových technologiích, jsou to trhy, které jsou dostatečně nerozvinuté ve vybraných oblastech, jsou to země, kde je obrovský převis poptávky po investicích do reálných projektů fyzické a nikoliv virtuální ekonomiky. To je p řesně to, co Německo potřebuje pro svůj udržitelný ekonomický růst. Pryč od volné ;ho trhu s USA, vstříc obchodům s BRICS.
A pozor, Německo je lídr! Za Německem dříve či později půjde do BRICS celá Evropa. Protože představa společného trhu EU spolu s BRICS je pro Německo alternativou k velice nepopulární a právě teď projednávané zóně volného trans-atlantického trhu v EU parlamentu! Chápete, o co se tu hraje? Merkelová si dost možná zahrává s myšlenkou kopnout „černého náčelníka“ za mořem do zadku, dát mu košem a místo volné zóny trans-atlantického obchodu s USA, na které by Německo a EU drasticky tratilo a USA naopak vydělávaly, raději vytvořit zónu volného trhu s Ruskem, Č nou, Brazílií, Indií a Jihoafrickou republikou. To je šok, naprostá nukleární bomba na finančních trzích, toh le nemá obdoby.

BRICS je v současnosti největší zóna volného obchodu na světě. Nyní už dává smysl, proč byla Merkelová tak intenzívně sledovaná ze strany NSA, už dává smysl, proč to narafičené sestřelení letadla na Ukrajině, které by se hodilo na Rusy a které mělo pomoci vrazit klín mezi Kreml a Bundestag. Najednou se ukazuje, že obětování nevinných cestujících z letu MH17 mělo pomoci záchraně amerického print-dolaru, záchraně trans-atlantické dohody volného trhu a mělo zabránit Německu vstoupit do skupiny BRICS. USA jsou jako zloděj mezi slušnými obchodníky. Putin rozjel v rámci skupiny obrovské manévry na odklonění obchodu celého sdružení od dolaru a nastartoval změny vedoucí k oproštění se od západních bankovních systémů. BRICS založilo novou světovou rozvojovou banku [2 < http://www.zerohedge.com/news/2014-07-15/brics-ann - ounce-100-billion-reserve-bypass-fed-developed-wor - ld-central-banks>],jakožto konkurenta FEDem ovládané Světové rozvojové banky. Putin rozjel v Rusku a nyní i v rámci celé skupiny také nový systém platebních karet, konkurence a náhrada Američany a Brity ovládaných systémů VISA, Master Card, American Express a několika dalších. BRICS se rozhodl vytvořit i vlastní oddělenou páteřní síť internetu [3 ].

Není divu, že vrcholový americký diplomat prohlásil, že Rusko zradilo Nový světový řád [4 ].

Zasedání BRICS v Sao Paulu, Merkelová se s Putinem při fotbalovém šampionátu také sešla… Amerika de facto tlačí Německo do bezvýchodné pozice. Tlačí Německo do sankcí proti Rusku, které poškozují tisíce německých firem. Tyto firmy tlačí na Merkelovou a vyhrožují jí, že pokud se nepostaví USA na odpor na ochranu německého průmyslu, může jako kancléřka skončit. Merkelová je v obrovském lisu mezi tlakem Bílého domu a tlakem německého průmyslu a odborů. Jak je ale zřejmé, nakonec bude košile bližší než kabát a Merkelová se bude muset podvolit německému průmyslu a odkopnout zájmy USA do rohu. Každá další sankce proti Rusku ohrožuje Merkelovou v jejím kancléřsk ém křesle. Nemůže jít donekonečna proti zájmům vlastní země. USA se ji však budou snažit dohnat dost možná i k sebevraždě nebo k rezignaci. USA můžou pádem dolaru v Evropě ztratit vše. Proto si troufám tvrdit, že USA ve svých komplotech a „false flag“ operacích v nasledujících měsících ještě přitvrdí, aby Merkelovou přivedly k rozumu (anebo jí o rozum připravily…). Moje rada na závěr? Dávat si bacha v následujících měsících na veřejných prostranstvích, v metru, nelétat letadly ani nejezdit vlaky či loděmi. Američané zajisté přichystají nějakou další masovou vraždu civilistů, ze které obviní Rusko nebo Putina, ovšem nedivil bych se, že zvolí i nějaký diskreditačn&i acute; útok na samotnou Merkelovou, když zjistí, že s ní nepohnou.

BRICS je označenie spoločného hospodárskeho zoskupenia krajín Brazília(B), Rusko(R), India(I), Čína(C) a Južná Afrika(S). Prvýkrát toto označenie použila investičná banka Goldman Sachs v roku 2001, vtedy ešte ako BRIC. Južná Afrika pristúpila až v decembri 2010 a formálne bola uvedená 18. februára 2011. Podľa názoru banky sa majú tieto ekonomiky v roku 2050 vzhľadom na svoj rýchly rast stať dominantnými ekonomikami sveta.


2 hlasy

Zeman nesdělil svým bývalým spolustraníkům nic nového. Jenom řekl, že pokud by se prokázalo, že Rusko skutečně posílá své vojáky na Ukrajinu, byla by na místě tvrdší opatření. Nic takového se však neprokázalo. Zatím jde jen o převážně jednostrannou propagandu, ze které čerpají informace nejen naše sdělovací prostředky. Jak níže už napsal Pavel K. ,tak s podezřením o ruské invazi přišel Kyjev až v době, kdy jeho armáda a různé bojůvky začaly dostávat od separatistů pořádně na frak. Pokud stávající ukrajinské vedení bude odmítat jednání s proruskými rebely, tak na Ukrajině krev poteče dál.

11 hlasů

řekl ale také, ze toto podezreni sili s rostoucim poctem ruských vojaku na uzemi Ukrajiny. Ale bez ohledu na prohlaseni pana presidenta, všechny indicie ukazuji jasne na zesulijici ruskou pomoc, pocinaje tak zvanou humanitarni pomoci. Před tim totiž povstalci byli na ustupu a zadali Putina o pomoc a ten ji vyslysel. Je to ovšem je muj lajcky pohled na rozdil od zdejších putinovych priznivcu, kteří jak se zda mají informace primo od nej a tudíž ty spravne :-)

1 hlas

No, a co jsou nebo je indicie? Jde o náznak, okolnost budící podezření, o nepřímý důkaz. Mohou to být spekulace - promyšlené jednání, kterým se sleduje dosažení prospěchu. V propagandě jde zase o veřejné šíření názorů a myšlenek s cílem získat přívržence. Zdejší Putinovi příznivci i odpůrci jsou na tom stejně.Mají indicie, spekulují a mají více či méně informací ze sdělovacích prostředků. Svými názory se mohou stávající ukrajinské realitě pouze nanejvýš pouze přibližovat nebo se od ní vzdalovat a psát tady i nesmysly. Celou pravdu o tragickém vývoji a stavu na Ukrajině se nyní asi jen tak hned nedozvíme.

4 hlasy

Ale jaka invaze, vzdyt to fasounum brzy rozsype samo.
Jinak ten dement npnp mel pravdu, oni si fasouni ukajinsky armade opravdu necisti podvlikacky. Proto on tam trpi jak zvire a my to tu odnasime :-)))))

08.28.14 Zpráva zdravotnické a epidemiologické služby:

“V řadách ATU se objevili první nemocní tyfem. Doktoři říkají, že je to výsledkem hrozné zavšivenosti ukrajinské armády. Hygienu ukrajinská armáda na jihovýchodě nemá k dispozici. K tomu došlo k šíření tuberkulózy kvůli náboru do armády kriminálních živlů z výkonu trestu”.

11 hlasů

To ne, to se mýlíte,vypadá ,že Putin už žije ve svém světě bludů a halucinací,stejně jako pan Bulva,Macháček,slečna Hubáčková a Vy a jiní kolaboranti...něco jako Áda v Dubnu 45.
Rusko si to odnese.... :o) Vemeno jedno rudý...

4 hlasy

Samozřejmě. že Rusové bojují na východní Ukrajině. A proč by také nebojovali, mají k tomu mnoho dobrých důvodů, včetně ochrany ruskljazyčných bratrů před genocidou. Rusko pomáhá svým krajanům diskrétně a jsem přesvědčen, že podobně, jako by to dělala každá mocnost na Západě, kdyby v sousední zemiu masakrovali jejich krajany. Je ale směšné, že Zeman a další váleční štváči v Bruselu a NATO okamžitě převzali primitivní a průhlednou rétoriku Kyjeva. Když začali ukrajinší mordýři dostávat pořádně od separatistů na prdel, tak se to okamžitě zdůvodnilo údajnou INVAZÍ. A političtí tupci (Zeman je přitom dost inteligentní) a agitátoři to obratem převzali do svého slovníku. Přirozeně včetně některých médií jako ČT nebo Radiožurnál. Ale o nedoucích a propagandistech v tamních redakcích si nelze dělat žádné iluze. Goebbels se musí z pekla smát, jak jeho primitivní propagandistické metody fungují i 70 let let po jeho smri.

15 hlasů

Neprekvapuje me nazor jednoho idiota, ale mnozstvi dalsich idiotu, co s nim souhlasi. Nemate to v Cesku snadny, co, soudruzi?

0 hlasů

Rusove, urrraaaa na Karlovy Vary........

1 hlas

To ne, to se mýlíte,vypadá ,že Putin už žije ve svém světě bludů a halucinací,stejně jako pan Bulva,Macháček,slečna Hubáčková a Vy a jiní kolaboranti...něco jako Áda v Dubnu 45.
Rusko si to odnese.... :o) Vemeno jedno rudý...

3 hlasy

Putina už nesmí pustit z toalety,aby jim nepodělal celý Kreml.

2 hlasy

Putin v současnosti dostává informace na vytištěných stránkách v červených deskách. Skoro nikdy nepoužívá internet. Prezident nyní vyžaduje, aby informace k jakémukoliv tématu nebyly delší než 3 stránky a musejí být vytištěny písmem o velikosti 18 bodů.

Avšak počet lidí ochotných říci moci pravdu je malý. Většina osob v ruské vládě, rozhněvána ostrou západní reakcí na půl rok trvající ukrajinskou krizi, Putinovy akce na Ukrajině schvaluje. Avšak ti, kteří je neschvalují, nemají žádné fórum, kde by mohli vyjádřit své pochybnosti.

Putin sám vydává velmi málo signálů o tom, jak řídí vládu. V pátek nabídl eliptickou odpověď na otázku o vedení státu. "Hlavním měřítkem úspěchu je, kdy má člověk vlastní hluboké přesvědčení o tom, co dělá. Úkolem je nikoliv nutit lidi, aby se drželi vašeho názoru, ale vysvětlit váš názor efektivně. Pak vám lidi začnou důvěřovat a začnou vás podporovat."

Není sporu o tom, že Putina podporuje elita, možná více než kdy předtím. Jevgenij Minčenko, analytik, který studuje elity v Kremlu, uvádí, že bezpečnostní služby, po celé řadě nedávných restrukturalizací a čistek, jsou "nyní mnohem loajálnější vůči Putinovi než kdykoliv od té doby, kdy převzal moc."

To neznamená, že je Kreml jednotný. Bývalí zaměstnanci svědčí, že míra konfliktů je obrovská, protože pod jednou střechou pracují velmi odlišní lidé. Vedle sebe pracují lidi, kteří věří v plně státem ovládaný hospodářský příkazní systém, a lidé, kteří jsou tržně orientování liberálové. Putin to považuje za výhodné. "Má rád, když se jeho podřízení perou, má pocit, že ho to činí silnějším."

Někteří lidé jsou znepokojeni směrem, jímž se nyní ubírá politika, ale nemají možnost své znepokojení vyjádřit. Veřejně kritizovat vládu je nemožné. Náměstek ministra pro hospodářský rozvoj, který tento měsíc veřejně označil jednu vládní politickou strategii jako "ostudnou", byl okamžitě propuštěn. Svobodomyslnější členové ruské vlády byli čistkami odstraněni už dávno.

Jedním z mála zdrojů informací o tom, jak funguje správa Putinovy prezidentské kanceláře, byl blog vydávaný záhadnou skupinou jménem Šaltaj-Boltaj. Blog, který je nyní zakázán, zveřejňoval prozrazené kremelské dokumenty a emaily a nedávno tvrdil, že hackersky pronikl do chytrého telefonu premiéra Dmitrije Medveděva, zveřejnil jeho osobní zprávy na webu a krátce hackersky pronikl také do jeho účtu na Twitteru.

Prozrazeny byly i informace o tom, jak byla strategie Kremlu pro východní Ukrajinu naplánována a financována, anebo texty Putinových projevů předtím, než je prezident přednesl. Reportér deníku Guardian se s jedním z aktivistů skupiny Šaltaj-Boltaj nedávno sešel. Muž v květinové košili byl ochoten hovořit pouze na motorovém člunu jedoucím v řece v jednom evropském městě, zatímco z reproduktorů řvala hudba, aby nebyl možný odposlech. Řekl, že skupinu tvoří hackeři a možná také nespokojení státní úředníci. Prý mají celý rozsáhlý archiv nepoužitého materiálu, který možná zveřejní v budoucnosti.

Tvrdil, že skupina má přístup ke všemu, od záznamů, co měl Putin k jídlu za posledních několik let, až po tisíce emailů odeslaných vysokými kremelskými státními úředníky. Jako důkaz ukázal na laptopu to, co vypadalo jako kompletní archiv emailového účtu jednoho vysokého kremelského funkcionáře.

Přístup k emailům a interním dokumentům Kremlu poskytlo skupině Šaltaj-Boltaj jedinečné porozumění způsobu, jak se dnes Rusku vládne, svědčil její zástupce. Charakterizoval Putina jako "muže bez emocí", avšak jako skutečného vlastence, který je přesvědčen o tom, že jeho vláda je pro Rusko to nejlepší.

"Myslím, že je u moci už příliš dlouho. Nemá už vazby na skutečný svět. Opravdu je jako nějaký car. Pod ním se lidi hašteří, ale příliš se bojí, než aby nesouhlasili s ním. Nemá přátele v normálním smyslu. Možná existují lidé, kteří jsou mu sympatičtí, ale je nesmírně paranoidní."

Součástí prezidentova vnitřního kruhu jsou staří kamarádi ze školy a staří partneři v džudo, kteří s ním často hrají hokej, ale nepodílejí se na rozhodování ve vládních věcech.

Z rozhovorů s jinými osobami z kruhu ruských mocných vyplývá, že nedávná klíčová rozhodnutí byla činěna v naprosté tajnosti a uprostřed velmi malého kruhu osob. Pro většinu činitelů z Kremlu na střední úrovni tato rozhodnutí přicházejí jako překvapení.

V minulosti pořádala prezidentská správa rozhovory u kulatého stolu s experty o důležitých otázkách, říká analytik Minčenko. Co se týče Ukrajiny, tyhle schůze byly od Nového roku 2014 zrušeny a rozhodnutí jako anexe Krymu a nynější vojenská intervence na východní Ukrajině přijímá minimální skupinka poradců, většina z nichž pochází z tajných služeb.

"Nekonaly se o tom žádné diskuse, nebyly vydány žádné dokumenty, nekonaly se focus groups," říká Šaltaj. "Dva dny před Putinovým rozhodnutím o anexi Krymu o tom téměř nikdo v prezidentově správě nic nevěděl."

Obdobně nemá skoro nikdo tušení, jak daleko ruská ozbrojená intervence na Ukrajině zajde. To je možná částečně i proto, že ani sám Putin to neví. Pozorovatelé Kremlu konstatují, že Putin v posledních měsících nejedná podle dlouho připravovaného atavistického plánu znovu přivést k životu Sovětský svaz. Namísto toho má pocit, že byl zahnán do slepé uličky a rozhodnutí jako anexe Krymu byla učiněna až na poslední chvíli, i když plány pro tu eventualitu už existovaly.

"Putin je konzervativec," říká jeden bývalý kremelský činitel, který ho zná osobně. "Dělat dramatická rozhodnutí, to není jeho styl. Umí mluvit agresivně a v západním slova smyslu není 'politicky korektní'. Ale co se týče jeho akcí, Putin nikdy nebyl zastánce dramatických rozhodnutí. Právě proto je posledních několik měsíců tak překvapujících."

Se svými novými cyklotrasami, luxusními restauracemi a zburžoazněnými parky nemá člověk pocit, že je Moskva město, které by se připravovalo na válku. Ale pod povrchem v kuloárech moci činitelé věří v tyto nepravděpodobné scénáře.

Robert Šlegel, prokremelský poslanec, je přesvědčen, že v docela blízké budoucnosti je vážnou možností, že by Spojené státy bombardovaly Moskvu. "Jako otec na to myslím každý den, kam bych mohl evakuovat svou rodinu - na Ural nebo na Sibiř. Je to reálná hrozba."

Když bylo sestřeleno nad východní Ukrajinou malajské letadlo MH17, Putin musel celé dny přijímat telefonáty zuřících západních politiků. Čtyři dny po havárii natočil v časných ranních hodinách na video svou reakci. "Nikdo nemá právo zneužívat této tragedie k svým vlastním politickým cílům," řekl Putin tichým hlasem, ale plným těžko skrývané zuřivosti. Putin je pevně přesvědčen, že Spojené státy jsou plně odpovědné za chaos na východní Ukrajině, v němž bylo Rusko nuceno zasáhnout.

Tenhle pocit zoufalství nad údajným temným západním protiruským spiknutím není nic nového, ale je silnější než kdy předtím. Jeden ruský vládní činitel nedávno zuřil nad západním zasahováním v Rusku: "Možná jsme barbaři, ale to jen proto, protože nás nenecháte, abychom se vyvinuli," řekl tento činitel a tvrdil, že během celého posledního století Západ údajně bránil rozvoji Ruska, prostřednictvím celé řady spiknutí, která začala s revolucí r. 1917.

Neustále přerušovaný a zastavovaný politický vývoj Ruska je mezi ruskými politickými mysliteli dlouhodobým tématem. "Dejte tomuto státu 20 let a Rusko nepoznáte," řekl konzervativní premiér Petr Stolypin r. 1909. Stolypin nedostal 20 let. O dva roky později byl zavražděn v opeře v Kyjevě a jeho země propadla válce a revoluci.

Putin je znalcem historie a Stolypin je jednou z historických osobností, které nejvíce obdivuje. Jeho politická strategie ohledně Ukrajiny je zaměřena na to zabránit tomu, co Putin považuje za západní spiknutí, jehož cílem je ochromit jeho vládu. Chce mít možnost prosadit v Rusku skutečné změny tam, kde to Stolypin učinit nemohl.

"Ať už to na Ukrajině dopadne jakkoliv, málokdo pochybuje o tom, že Putin bude usilovat za čtyři roky o další funkční období. "Nemám pochyb, že bude v roce 2018 kandidovat," říká bývalý kremelský poradce. "Nemá důvodu odcházet. Je populární, myslí si, že je lepší než ostatní kandidáti, má ústavní právo kandidovat a je upřímně přesvědčen, že dělá pro Rusko jen dobro."
- See more at: http://www.blisty.cz/art/74498.html#sthash.Fcsce95M.dpuf

1 hlas

jak muze nekdo na uzemi ciziho statu bojovat diskretne--tu diskretnost jsme videli v Madarsku u nas a v Afganistanu-sovetsti okupanti.....-propaganda ala Goebels zni spise z tlam putinovskych patolizalu ale z nackovskych tlam praveho sektoru

2 hlasy

Valecni stvaci? To jsi ty soudruhu Kovaciku?

3 hlasy

Tohle uz nemuze zpochybnit ani Machacek, i kdyz je blbej jako troky:-)

5 hlasů

ale může

0 hlasů

To ne, to se mýlíte,vypadá ,že Putin už žije ve svém světě bludů a halucinací,stejně jako pan Bulva,Macháček,slečna Hubáčková a Vy a jiní kolaboranti...něco jako Áda v Dubnu 45.
Rusko si to odnese.... :o) Vemeno jedno rudý...

2 hlasy

Píču....

5 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov