Světové weby
Hashtagy proti násilí, znásilněná Lady Gaga a roboti na sex

06.12.2016 09:45 Původní zpráva

Světově nejznámější sociální sítě se závazně přihlásily k boji proti extremismu. Hlavním prostředkem k identifikaci a odstranění kontroverzních obsahů budou moderní "hashtagy". Popová zpěvačka Lady Gaga odhalila jedno ze svých nejhlubších životních tajemství. Přední odborníci z oblasti robotiky očekávají výrobu sexuálních mechanických milovníků s tvářemi celebrit.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pro komunisty možná docela nostalgie:
https://vlast.cz/soubory/nahrane/aget.jpg
https://vlast.cz/soubory/nahrane/soc_bio.gif
https://vlast.cz/soubory/nahrane/soc_mladezstavi.jpg

ale aby se neřeklo, také existovalo například:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/13/KAS-Anti-Kommunismus-Bild-5411-2.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fb/KAS-Anti-Kommunismus-Bild-5836-2.jpg
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KAS-Freihe - it-Bild-5414-2.jpg

Ty německé byly volební plakáty v roce 1951 v západním Německu. Fakt.

Ale zpět k tomu tématu, stranou absurdity, že se ve mnohých filmech i video hrách prostě glorifikuje násilí a co se tedy od davu toto konzumující čeká, určitě se dá pochopit, že se nemíní jentak nabízet platformu pro sdružení psychopatů či podobně. Ale mnoho toho materiálu dle jurisdikce může mít značnou relevanci v trestním stíhání, a koneckonců, když je někdo svědkem něčeho jako například masakru vojáka na obyvatelstvu, pořídí záznam však má strach se přímo obrátit na místní policii nebo státní zastupitelství, tak nahrát to někam aby si to přebral kdo k tomu je v nějaké pozici (a neschovaný jak v koutě) je pro mnohé asi jediné co je napadne, a docela hůře se to některým ututlá kdyby se některým chtělo ututlat když takový záznam jentak nezmizí. Potažmo chápu obavy, že by z nějakého video-serveru byla akorát jak ta lidová aréna v Rakousku kde se konaly štvanice, natož že sotva kdo má nějakou jako mníšskou nebo vojenskou etiku kde by hned nechodil kolem a hodil věci do povětří po shlížení videa s návodem k výrobě bomby, ale pomáhání při ututlání něčeho co příslušné orgány jíž neřeší mající stejný záznam a podobně, to by v některé jurisdikci zřejmě mělo trestní charakter.

Co se týče věci toho, že moderátoři toho materiálu často jak někde v call-centru v Ásii, jednak se obvykle má argument psychického zatížení pracovníků tam, ale osobně to vidím docela absurdní v rovině toho jako outsourcovaného cenzorování v kterém osoby nutně nesdílí znalost skutečných místních zákonů a potažmo jíž jen kvůli tomu docela nekvalifikované.

U toho mi je jasné, že například pí. Merkel prý sama vyžaduje ututlání například nenávistných komentářů na Facebooku ze strany Facebooku (asi aby hlavně nikdo neviděl jaký případný docela blb nějaký představitel CDU atd. je), mezitím co však asi nevidí problém s nějakým že korporace sledují jak Stasi jestli si někdo dovolil podívat na episodu TV seriálu přes server ve Švédsku a že velká pokuta (mezitím co však YouTube plný episod toho seriálu). Ale jak řečeno, osobně se mi to zdá docela absurdní při dojmu jako by hlavní záměr bylo vše ututlat aby svět a společnost vypadala jak nějaký country klub když je skutečnost docela odlišná.

0 hlasů

A nemíním jako poštvat, ale myslím, že je docela jasné, že se to koneckonců může snadno týkat i svobody tisku. Jakože protože například Facebook říká, že článek o oplzle mluvícím prezidentovi je až moc, tak by se mnozí možná nehádali když odkaz na Facebook na takový článek je smazán nebo dokonce celý kanál zablokovaný. Ale, že by se kvůli takovému článku jíž nenašlo na kterémkoliv vyhlédavači odkaz na server, osobně si nemyslím, že úplně v poho.

Nebo takhle, například když jako hospodský někoho vyzvu aby šel domů po té co něco poblil, nebo zavolal sanitku, a že se to vyčistí (něčím silným obzvláště ale nejen když nejenom podlaha, a tudíž nebezpečí kontaminace když akorát mokrým hadrem), to obvykle docela pochopitelné a jako část toho domácího řádu i pokud není obecný zákon ohledně blitek. Ale aby například autobusová společnost (který mimochodem obvykle nenabízí vlastní obsah, jak například Facebook a docela i Google ne) dohlížela na to, co si pasažeři mezi sebou sdílí a nařídila zákaz toho kdyby někdo z další řady očumoval přes rameno a akorát se mu to nelíbílo (a ani nutně, že by se jednalo o zákonně závadný obsah, že by to rušilo nebo dokonce jakoby bylo dáno pod nos), to se mi osobně opravdu zdá absurdní, natož kdyby se to dostalo do roviny nějakého, že se maže kdeco co možná není v politické představě přepravce i případný zákaz vstupu do autobusu, a že soukromník přece nemá jak vlastní stát, ať jíž feudální nebo jakýkoliv.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov