Stavby bez povolení
Izrael ve východním Jeruzalémě zdemoloval 140 domů Palestinců

24.10.2019 12:18

Izrael letos ve východním Jeruzalémě zdemoloval nejméně 140 palestinských domovů. Informovali o tom ochránci lidských práv z izraelské organizace Betselem. Podle organizace jde o nejvyšší počet demolicí od roku 2004, kdy začala věc monitorovat.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (3 hlasy) 24.10.2019 13:53

  Hm., a pak může žid békat, že ve světě stoupá antisemitismus a útoky...

 • tyden tyden (2 hlasy) 24.10.2019 21:56

  genocida v primem prenosu a nikdo ani nepipne. jenom clovek v plisni...

 • karel ledvinka (2 hlasy) 24.10.2019 17:04

  problemu je dost.jako palestinec,zadne povoleni ke stavbe domu...

 • Bob Kadet (2 hlasy) 24.10.2019 19:59

  Jj. to se Páloši předbíhají ve frontě aby židovi prodali střechu nad...

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 24.10.2019 17:26

  Kdyby verbež, která si říká Palestinci, což nikdy žádný národ nebyl,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Re: Stýblo,
nevím co ti udělal nějaký policista ČR ( no asi měl obecního policajta dávajícího botičky za_úda!!).
-------------------------------------------------- - -------------------
„Ano, i tohle se setřásalo k policii ze stromů. Dámy a pánové: policista ČR a netuší, co to je genocida. Co netuší, on si to ani není schopen najít na Googlu. A tohle howado nás mělo jako chránit. No, taky to tak vypadalo“.
-------------------------------------------------- - ---------------------
Nicméně já ti tu „genocidu“ ve stručnosti připomenu.
Genocida je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové,náboženské nebo národnostní skupiny“ ačkoliv co znamená „část“ je již dlouho předmětem debaty. Co je zločin genocidy definuje úmluva schválená na půdě OSN.
Tak že když nějaký agresor střílí na civilisty v husté městské zástavbě šrapnely s bílým fosforem, srovnává na okupovaném území jejich příbytky a pole buldozerem, ničí zavlažovací systém. Určuje z jakých knížek se může harant učit, co si smí koupit z peněz které jim dal třetí stát (není tím myšleno roury na rakety a průmyslové hnojivo) Při konfliktech prakticky nebere zajatce. Případně „nepřítele“ ležícího v bezvědomí na zemi dorazí střelou do hlavy…Jak by jsi prosím takový přístup jednoho národa k druhému nazval??

1 hlas

Je to správné a jediné řešení, aby se bořily domy mnohdy načerno postavené, palestinským teroristům. Sprábný terorista musí spát pod širákem v přírodě, na čerstvém vzduchu a ne se válet v duchnách doma. Bravo Izrael!

0 hlasů

genocida v primem prenosu a nikdo ani nepipne.
jenom clovek v plisni mohutne lize americky anal, ze pry Rusak bombardoval posledni nemocnici v Syrii :-))))
o Jemenu, nebo Palestine nevi nic :-)))))

2 hlasy

Nepoužívejte slova, o kterých netušíte, co znamenají, genocýdo!

0 hlasů

myslite jenom tu jednu dokonalou v kanaanu?tam vyvrazdili semiti zidi cely narod bratru semitu.

1 hlas

Židé z Izraele, tedy ne všichni, tvrdí, že vydají li nějaký

zákon, tak ten platí a musí se mu PODŘÚDIT všechny ostatní

státy, včetně ČR a POLska.

https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/hudba/kulturni-bojkot-iz

raele-zpevacka-lorde-odvolala-koncert_465401.html

Zákon z roku 2011 umožňuje zahájit civilní soudní řízení proti komukoli, kdo vyzývá
k bojkotu Izraele nebo ho kritizuje za okupaci
území a touto kritikou bojkot vyvolá. Podle Zákon je v rozporu se zásadami svobody slova.
Novozélanďanky Justine Sachsová a Nadia Abu-Shanabová loni napsaly zpěvačce Lorde otevřený dopis a požádaly ji, aby zaujala stanovisko a připojila se k uměleckému bojkotu Izraele. "Hovořím o tom s mnoha lidmi a zvažuji to. Děkuji, že jste mne poučily, stále se učím,"
napsala Lorde v odpovědi na Twitteru a za několik dní koncert zrušila.

1 hlas

22.10.2019 vydali poslanci, tedy JEJICH VOLIČI rezoluci, podle které jsou židé oprávněni vyhánět nežidy z jejich domovů a půdy, uloupit jim VODU, usekávat jim nohy, oslepovat je a mrzačit je a nakonec je zavraždit včetně žen a dětí a neustále se přitom odvolávaje na holocaust.
Výše uvedené oběti některých židů a ostatní lidé, je NESMÍ BRÁNIT ani BOJKOTEM zboží a služeb
-.-Rezoluce je natolik zrůdná, že se proti ní vyjádřili i někteří židé a židovské organizace
-.-
.-Židovský hlas solidarity vyzývá poslance parlamentu ČR, aby nehlasovali pro rezoluci odsuzující bojkot Izraele

https://www.blisty.cz/art/97454-zidovsky-hlas-solidarity-vyzyva-poslance-aby-nehlasovali-pro-rezoluci-odsuzujici-bojkot-izraele.html
-.--
https://www.blisty.cz/art/97476-proc-zeme-ktera-na-vlastni-kuzi-zazila-dve-okupace-strani-okupacnimu-rezimu.html

Poslanecká sněmovna předevčírem odsoudila antisemitismus, odmítla zpochybňování práva Izraele na existenci a obranu a rovněž se vyslovila proti bojkotu Izraele

Letmý pohled na mapu někdy vydá za několik hutných analýz. Způsobů, jak přinutit darebácké či represivní státy k respektování norem mezinárodního práva, je přirozeně vícero. A bojkot zboží, stažení investic či sankce jsou zcela legitimními nástroji.


1 hlas

Jen u nás si kdejaký trhan postaví cokoliv načerno a nic se mu nemůže stát. V Izraeli právo vymáhají a ejhle: levičáckým netáhlům se to nelíbí. Budiž jim přáno!

1 hlas

kdo seje vitr,sklidi bouri.

2 hlasy

Hm., a pak může žid békat, že ve světě stoupá antisemitismus a útoky na židovskou komunitu (a nepáchají to jen slimáci). Že tak židovi najednou vadí postavené baráky bez stavebního povolení a pole s olivovníky starými několik desítek let. Když je tam okupantem podle mezinárodního práva i bezpohlavní RB OSN. Žid ví že si může vše dovolit díky ochraně USA. Kde jich žije více než v samotném Izraeli. Naši presstituti a orgány v činné v trest.řízení dokáží pospat antisemitismus a popírání holocaustu, ale nějak se jim nedaří popsat novou tvář sionismu.

3 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

"Tato území mají spolu s Pásmem Gazy tvořit budoucí palestinský stát, o jehož vznik Palestinci dlouhodobě usilují." no to je tedy blbost, novinářský šmok vystudoval asi VUML. Pásmo Gaza a West bank byl v roce 1947 přiřčen arabům (tehdy si ještě neříkali palestinci). Ovšem ve chvíli kdy si Židé svůj stát Izrael vyhlásili, arabáci uvěřili slibům svých parťáků, jak "Židy zaženeme do moře". To se nepovedlo a tak alespoň Egypt okupoval pásmo Gaza a Jordánsko pak západní břeh Jordánu. V roce 1967 už arabové zase pozapoměli jak si přios**li gatě a zkusili další pokus o vyhnání Židů, jako obvykle dostali na zadek a honem žebrali u svých ochránců o pomoc (Egypt zachránil SSSR :-) ) v té době, obsadil Izrael jak Gazu, tak West bank, ty ale nepatřily palestincům, ale Jordánsku a Egyptu, proč tam tyhle arabské země nezřídili palestincům stát je otázkou. Když uzavřel mír s Jordánskem a později s Egyptem, obě země se těchto území zřekly, Egypt dokonce vyloženě hrozil, že ukončí rozhovory, pokud bude Izrael trvat na navrácení Gazy. Jordánci pak vykopali palestince protože se ta pakáž, pokusila o svržení jordánského krále.
A pokud jde o bourání domů, jakpak by asi presstitut co tuhle hloupost nasmolil dopadl, kdyby si někde v Práglu postavil domeček bez povolení? Ideálně na cizím pozemku, s tím že nechtěl podstoupit úřední procedury?

1 hlas

Kdyby verbež, která si říká Palestinci, což nikdy žádný národ nebyl, svůj stát chtěla, už by ho dávno měla. Místo toho prodávají svoje pozemky Židům a pak řvou, že si tam Židé staví osady.

2 hlasy

Jj. to se Páloši předbíhají ve frontě aby židovi prodali střechu nad hlavou a pole. Taková pistole v pazouře žida prodej urychlí (tak jako kdysi říkali četníci, že dobře mířená facka urychlí výslech).

2 hlasy

Když se arabáši chystali "zahnat Židy do moře" tak v arabských zemích byli vraždy Židů na denním pořádku a prakticky všichni byli ze zemí jako je Sýrie nebo Egypt, o Jordánsku které bylo určeno jako země právě pro Araby, ani nemluvě, vyhnáni. Kupodivu pro vás, to Židé neudělali ani v Izraeli ani na později obsazených územích. Část arabů utekla, protože se spřáhli s útočníky a hloupě věřili že jim ostatní arabové pomohou, což se ukázalo jako velmi naivní. Ostatní arabové je zavřeli do táborů a prakticky jim nedali šanci získat občanství. Dnes je nejméně 3. generace "palestinců" která nikdy nebyla na území které státu "Palestina" vyhradilo kdysi OSN. A RB se tím nezabývá z důvodu že nejde o střet států, prostě to že nějaká banda teroristů útočí není důvod pro RB aby jednala. Zajímavé je, že arabové žijící na území Izraele, (říká nse jim izraelští arabové) mají veškerá práva a povinnosti jako Židé, s jedinou výjimkou, neslouží v armádě, mohou ale dobrovolně sloužit v arabské milici, která s armádou spolupracuje. Vy asi o tamní situaci víte prdlajs, krom blábolů levicových pisálků z novin.

1 hlas

zapominate na tech 66 generaci semitu zidu svetove,ktera nikdy zidostan nevidela a najednou se tam po 2000 letech prihnala a za tri roky vyhlasila stat.nelibi se vam migranti v evrope?a to jeste zatim sve staty nevyhlasuji,krome turka a albancu.jak se to asi libilo palestincum?

0 hlasů

Ano, OSN se genocidou na Páloších nezabývá. Protože židovská Amerika jakekoliv navrhované sankce proti Izraeli vetuje. Co se týká informací, ty je zřejmě čerpáš z nějakách pseudopravicových štvavých médií ( např. Forum24, Respekt,Reflex a pod.) a židovské diaspory. Ano Arabové mohou sloužit v arabaké milici, ale jako zbraň smí mít výjimečně útočnou pušku, ale ne již např. obsluhovat kulomet. Nevým jak ty, ale já jsem se do Izraele podíval, i když jen jako turista z území Egypta.

0 hlasů

Ano, i tohle se setřásalo k policii ze stromů. Dámy a pánové: policista ČR a netuší, co to je genocida. Co netuší, on si to ani není schopen najít na Googlu. A tohle howado nás mělo jako chránit. No, taky to tak vypadalo.

0 hlasů

problemu je dost.jako palestinec,zadne povoleni ke stavbe domu nedostane,v zidostane.ale hlubsi koren problemu jsou ty ORIGINALNI VINY semity zida v levante-vyvrazdeni naroda kanaan do posledniho clovicka/z bible,stary zakon,sesmolene semity zidy/ a take ORIGINALNI VINA semity zida v zidostane.tam,v roce LP.1948 koncem rijna a zacatkem listopadu napadli mirumilovne palestinske rybare v galilei a VYKOPALI je z vesnic,kde zili tisic let do hlavne ramalahu.pod vedenim valecneho zlocince davida ben-guriona.ten mohl od britu dostat to uzemi na pozadani.ale nechtel tam mit palestince.tak provedli etnickou cistku,par let po skonceni norimberskych procesu.odporne.o tom si je mozne pocist v dsilech samotnych semitu zidu jako je historik beny morris a zurnalista rubistajn,ten se zajimal hlavne o vyvlstnovani palestinskeho majetku,pudy a zemedelstvi.oba jsou profesori na negev universite-historie a zurnalizmu.tedy-zadne moje brepty a nebo vymysly.

2 hlasy

Vy máte dost typicky český problém: konečně s obtížemi srozumitelný článek, ale padesát procent pravdy. Oni jako ti Židi pod Ben Gurionem vyhnali s rozmyslem terorem ty Araby z budoucího území Izraele jen tak čistě pro zábavu? Tím začal konflikt Arabů se Židy na území britské Palestiny? Skutečně, Ledvinka? Ta historie tam sahá trochu hlouběji a nejsou to Židé, kdo tam do té doby někoho terorizoval.
Ben Gurion po hrůzách, které Židům celý svět připravil a zejména němečtí ná*ckové skoro provedli konečné řešení, neměl na výběr, pakliže se měl vyhnout dalšímu krveprolévání židovské krve. Do té doby si Židé nechávali všechno líbit jako ovce se zdůvodněním, že je jejich bůh trestá za jejich hříchy. Pak si řekli: a dost, holoto, poznáte, kdo to je Žid, jak vysoko ční jeho rozum a vzdělání nad chátrou.
S Araby a muslimy v jednom se žít nedá, ti se s nikým nesnesou a s Židy už vůbec ne. Ben Gurion to udělat musel, jinak žijí dodnes Židé v diaspoře. O tom, že vyhnal z území Izraele Arabáče terorem žádná, ale řekněte taky B, C a D, když říkáte A.

0 hlasů

ale,ale,ale.soudruh raci rozumet?to jsou mi veci!ofsem/jidish/ pokud chcete hloubeji.jejich semitsti bratri assyrane je vykopali do egypta.delali tam neplechu/kradli/ nejmene od roku LP.1700 pr.n.l.o tom mame dukaz.nejak se nezminujete o te ORIGINALNI VINE semity zida v levante.vyvrazdeni a prolevani krve jejich bratru semitu-lidu kanaan,ktere VYVRAZDILI do posledniho clovicka.ani stopa po nich nezustala,az na abecedu.takze nejsou to zadna nevinatka,jak nam ukazali v otrokarskem state sssr,kde VYVRAZDILI dalsich 10,5 milionu povetsine belochu.zajimave,ze v anglickych koloniich v americe vedli dost uspene obchod s otroky-aaron lopez mel podily ve 30ti otrokarskych lodich spolu s ostatnimi semity zidy,ale ani jeden semita zid se nezucastnil zalozeni usa.sepsani deklarace,listiny prav cloveka a ustavy.holt pakaz.jak pisi vyse,ben gurion mohl mit galilej bez boje.palestinsti rybari i podle zida NIKDY nemeli ZADNY konflikt se semity zidy.jejich vykopani z nich udelalo ty teroristy,protoze to bylo NESPRAVEDLIVE.a take to je ta ORIGINALNI VINA semity zida v zidostane.ode zdi ke zdizmus.typicti semiti zidi.podlezaji bez moci mocnarum.jakmile se ale k moci dostanou,zacnou ji zneuzivat.jak dnes vidime u nas u buresa a v usa u chucky schumera,nadlera a hlavne u tepleho semity zid-nazi adama shifty schiffa.ted provadi tajne vyslechy v podzemnim bunkru pod kongresem,jako berija v ljublance.svoloc.na ustavu kakaji-serou.rakovina lidstva.shalom.

1 hlas

Kájo, vy jste těmi Židy tak posedlý, že nejspíš jste spíše Šlomo než Karel, koukal jste se jestli máte ještě předkožku? Vaše výkřiky do tmy jsou docela srandovní, vy "semito žide" :-) Oni největší antisemité bývají ti co mají tak půlku židovské krvem nemotal se kolem vaší matinky nějaký nosatý nápadník, že jste tak směšně posedlý ?

0 hlasů

nemuzete me urazit.jenom dokazujete,pouzivanim nadavek,ze srozumitelnou podporu vasich thezi nemate a proto se uchylujete k vulgaritam,vlastiku.holt-nemate na me,ajnstajn.vulgarity a opiceni popr.lhani.na nic jineho nemate-bridile.cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů

Takže další naprosto nesrozumitelný blábol toho vola....To je zbytečné. Budu ho zase ignorovat.

0 hlasů

netykejte,ajnstajn.k veci samozrejme nic.10,5 milionu zavrazdenych v sssr vas nechava v klidu.potom se nedifte,meshuge,ze vas nema nikdo rad.po sedumdesati letech vymyvani mozku se vasemu prispefku ani nedivim,ajnstajn.shalom.

0 hlasů

preklepy...pocist v dilech...zurnalista rubinstajn..vyvlastnovani..

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.