Statistika
Bezdomovců v Německu rapidně přibylo. Jejich počet ovlivnili migranti

15.11.2017 07:22

V Německu se od roku 2014 do loňska zvýšil počet bezdomovců o 150 procent. Více než polovinu z přibližně 860 tisíc osob bez trvalého přístřeší tvoří nyní migranti. V příštím roce se mohou řady bezdomovců rozrůst na 1,2 milionu lidí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jednak by se dalo argumentovat, že důsledek když se má demokracii akorát za nějaké, že součet soukromých zájmů (a když většina těch občanů má kde bydlet a chce aby holky z východních členů EU byly existečně závislé na tom roztáhnout nohy pro panstvo vydělávájící nemalé peníze exporty do jejích domovských zemí a prodávání zbraní kdejakému sousedovi, tak se nějaké bydlení neřeší a holky se možná mlatí navzájem o flek pod lampou u silnice kde se projíždí i panstvo z těch zemí a vychvaluje si EU jenom kvůli tomu).

Ale argumentativně také nebo možná i více jeden z případů které důsledek systémového "vzdušného zámečku". Jakože když vláda SRN něco zákonem stanoví, tak ta vláda SRN toho sotva co musí řešit když přijde na prosazení. A to protože mnohá operační činnost je v rukou jednotlivých tzv. spolkových zemí, které mj. ale nemají například daňovou suverénitu, což mj. znamená, že nejedná daň jde přímo do spolkového rozpočtu nebo podnik se sídlem v Mníchově možná značnou část svého obratu získaný v Berlíně zdaní v Mníchově mezitím co se ale po Berlínu chce aby koukal platit policii chránící to pobočku té firmy atd. a právě i aby se nějak koukalo zajistit například místnosti když spolková vláda SRN nařídila aby nějaký úřad více místností na další úkoly měl. (Od toho právě rychle ve finančně svizelných situacích z který potom podivné patvary jako například, že asi značná část těch levnějších bytů obydlená federálními zaměstnanci mající takový jako druhé bydliště mezitím co navíc jedno křeslo v Spolkovém sněmu stojí ostatní kolem 60 tisíc Eur měsíčně, plus penze). A jako vláda např. Berlínu ani nemá přímo zastoupení u té vlády SRN natož hlasovací právo.

A to neznamená jako bych státně-konceptově měl naprostý problém s federálním uspořádáním. Ale u toho se právě má ta témata ohledně rozložení kompetencí i aby to systémově bylo souznící a ne akorát jak halda harampádí. A ne, že bych tlačil pojetí jak v Německé unii 1871, kde král Pruska císař unie (a tím ne naprosto odtržený od reality jedné a tím pádem i dalších zemí se svými kompetencemi i možnostmi). Však ten současný koncept nějakého toho "spolková vláda prostě nějak nařídí a zajde si na zábavu, potom si ještě přebírá ocenění, jako například Merkel dostala v Beneluxu čestný doktorát za její přístup k uprchlíků, a mezitím místní úředníci naprosto přehlcení například řešením dostupného bydlení", tak ten koncept se nezdá vyloženě efektivní a dokonce se hrůzou ježí vlasy když by například v případu nutnosti evakuace celého Berlínu jíž po několika stech tisících celé Německo s "naplněnou kapacitou".

0 hlasů

To je druhý holocaust. Němci se budou zpovídat v Norimberku.

0 hlasů

ale kecy v klecy, a nebo mame se snad na ne slozit?

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov