Volný pohyb pracovníků
Brusel posílá Česko před soud. Chce pokutu milion denně

04.10.2017 14:28

Evropská komise se rozhodla žalovat Českou republiku a Lucembursko u unijního soudu kvůli tomu, že země nesplnily své povinnosti v souvislosti s pravidly volného pohybu pracovníků po EU.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Stanislav Soukup (6 hlasů) 04.10.2017 15:37

  Tohle umí bruselskej eurobolševik dokonale. Hrozit tresty a...

 • o k (5 hlasů) 04.10.2017 18:07

  Nevím, proč se diskutéři pohoršují. Pokud měla být nějaká směrnice EU...

 • Jaroslava Kanioková (5 hlasů) 04.10.2017 15:13

  Hňup ! ..... Czexit !!!

 • Mira Šrámek (5 hlasů) 04.10.2017 15:09

  Vypadněme z toho zas+anýho EU. Ať si s těma svejma nařízeními,...

 • Daša Fuksova (4 hlasy) 04.10.2017 16:09

  Nyní se prokáže zda jsme ještě suverenní stát !

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A že bych z té pokuty něco dostal jak mi ani s trvalým pobytem nebylo na ÚP roku 2010 uznáno co českým občanům ano mezitím co se v Německu vyplácelo podporu i za pouhé přihlášené bydliště i pokud se ani den neodpracovalo?

Na druhou stranu to celé však zní, že EU má více práce před sebou jak se například v Německu roku 2012 zavedlo omezení na vyplácení jiným občanům jiných členů EU. Viz v němčině například:

http://www.juraforum.de/ratgeber/sozialrecht/erhalten-eu-buerger-hartz-iv-in-deutschland

což je dle té verze argumentativně jíž diskriminační, obzvláště ohledně celé té věci "vina za ztrátu práce" která se zdá není vyloženě systémově řešení a že můžu dokonce z osobní zkušenosti mluvit o tom, že se mi předhazovalo porušení pracovní povinnosti po té co jsem odmítl mj. následovat nařízení diskriminovat řecké hosty, což úřad moc nezajímalo ohledně co jsem k tomu měl co říct.

Jinými slovy, jak se dle současné legislativy v Německu vychází z toho, že neněmecký občan EU (bez trvalého bydliště) musí odpracovat aspoň rok aby nárok na podporu v nezaměstnanosti měl (a při tom možná plné strachu nekleknout na kolena kdyby to zaměstnavatel vyžadoval, a že jinak napíše na úřad jak se bylo hrozné), tak za takového stavu legislativy ztrátou zaměstnní té osobě právě vzníká značná nevýhodá uplatnitelnosti - jakože těžko může zaplatit nájem a spíše se musí zabývat plánem na útěk z nájemní smlouvy než aby se mohla věnovat nalezení nové práce (případně v klidu spořádaně plánovat "návrat" pokud by se vyplácelo aspoň na nějaký čas v rámci legislativy jak bych udělal já, že by nevznikal nárok na neomezené sociální zajištění osob zas ne vyloženě integrovaných jak se má obvykle za to u osob s místním občanstvím nebo s trvalým pobytem). A to věc která se mi zdá (také) velmi relevantní i pokud mnohý poslanec z Francie a Německa má za to, že jak má Německo takovou legislativu, že to tak musí být (mezitím co jsem razdva nastínil lepší pojetí přístupu k té záležitosti než nějaké co poněkud dělá dojem jako by se občany z jiných členů EU mělo za spotřební artikl o kvalitě které ať rozhodne nějaký synáček který nějak k podniku přišel).

0 hlasů

Není podstatné kdo nás nazval protektorátem. Podstatné je zda jsme už protektorát a nebo ne ?! U nás bylo a je v "módě" vždycky se vrhnout na toho, kdo něco řekne. Tím se rozmělní ta podstata toho co řekl a jede se dál. Představitel NATO v Evropě prohlásil, že mezi migranty jsou bojovníci ... To u nás věděli v každé hospodě už v době, kdy ten příchod migrantů začal. Je ale pravda, že vysoký představitel NATO nechodí u nás do hospody a tak nemá kde se poučit. V jeho okolí jsou jenom sami natvrdlí a ti se s ohledem na svá korýtka musí chovat tak, jak velí Merkel. Všimněte si našich "poslanců" v EU. Doma mluví jinak než se chovají a hlasují na zasedání EU. Taky kdo by si ničil takový "pašalík".

0 hlasů

Narozdíl od nás, Poláci směli pracovat v Německu hned po vstupu do EU a tohle psal dobový tisk:

"Pro německé politiky je tak daleko ožehavějším problémem sousední Polsko, které vzalo některé země po vstupu do EU doslova útokem. Podle nejnovějších čísel Ústředního statistického úřadu (GUS) pracuje v Německu 450 tisíc Poláků, v Británii pak 580 tisíc."

Aktualne, 15.11.2007.

Tenkrát bylo půl miliónu PRACUJÍCÍCH Poláků ožehavým problémem. :D

Češi, kteří by teď měli platit pokutu nesměli bez povolení kromě Německa, taky ještě do Rakouska, Dánska, Belgie a Francie.

0 hlasů

Jakkoliv EU dlouhodobě generuje nepochopitelné směrnice a vyhlášky a vyhrožuje jejich neplněním, v tomto případě je třeba dobře číst. Česká republika má dostat pokutu za to, že nepřipravila právní podmínky pro ochranu cizích pracovníků a státní subjekt , na který se občané jiných zemí mohou obracet o pomoc.V jiných zemích EU splnili tento závazek a Češi se tam mají kam obrátit, pokud tamější zaměstnavatel jedná protiprávně.O nic jiného nejde než o to, že naši poslanci za dva roky nebyli schopni tuhle normu zapravit do našeho právního systému.A jak by mohli, když veškerou sílu a čas věnovali likvidaci Babiše.Od toho tu máme policii a soudy, ne premiéra poslaneckou sněmovnu.Za jeden rok nás bude tento špás stát tolik, co dotace Čapího hnízda.Možná by to bylo v pořádku, kdyby nejen zloděj Babiš, ale všichni zloději z ostatních stran, byli souzeni a odsouzeni....zbývá otázka, za co by byla placena uklízečka v prázdné poslanecké sněmovně.

0 hlasů

Jsme členy Unie? Jsme! Tak je třeba dodržovat pravidla!
Zajímavé je, že se zde nikdo nepozastavil nad leností našich poslanců. Se stejnou liknavostí schvalují i ostatní potřebné zákony, pomalu a s chybamí...

2 hlasy

Henexi, jsme členy Unie, která sama dohodnutá pravidla nedodržuje, nebo si myslíš, že Schengenská dohoda je papír od vlašáku?Takže poučení o dodržování unijních pravidel si nechej pro Junckera a spol.V žádném případě tím ale nehodlám omlouvat práci ( či nejlépe - nepráci) našich poslanců.V tomhle bodu jsem s tebou zajedno.

1 hlas

To je ale něco jiného a pokud se jedná o porušení pravidel, jak píšete, tak je možné to napadnout u Evropského soudu, ale pravidla dohodnutá, musíme dodržovat.

1 hlas

To je ale něco jiného a pokud se jedná o porušení pravidel, jak píšete, tak je možné to napadnout u Evropského soudu, ale pravidla dohodnutá, musíme dodržovat.

1 hlas

No aby toho nebylo málo,zakázali nám tuzemák,výroba Suberbů-snad jediné normální auto,přesunou výrobu do Německa,nám nechají odpad výroby Fabie atd.Nejjsem fanda Ovčáčka,ale měl pravdu.Tohle je protektorát a nadvláda ř.še,se vším všudy.Jen tak dál....,my jsme národ zbabělců.Už Hitler říkal,že Češi sklopí hlavu a šlapou do pedálů.Prayč z EU

0 hlasů

...tak, tak. A každý teď budeme muset měsíčně poslat do Bruselu 3 Kč. To je sice asi 120x méně, než posíláme našim solárním baronům, ale i tak to člověka naštve.

2 hlasy

Já myslim, že pokuta v souvislosti s volným pohybem pracovních sil je opravdu vtipná záležitost, když si vzpomenu, že jsme po vstupu do Unie nesměli volně pracovat v Německu až do roku 2011. V Lucembursku do roku 2007 a nějaký omezení jsem měli taky od Dánů, Belgičanů, Rakušanů a od Francouzů. *flies away*

3 hlasy

Nevím, proč se diskutéři pohoršují. Pokud měla být nějaká směrnice EU přijata do právního řádu příslušných zemí a my neplníme, přestože už máme nejméně 2 roky zpoždění, pak si přece pokutu zasloužíme. V tomto případě, zdá se, se nemůžeme ani vymlouvat na to, že se s námi zachází jinak, než se západními státy. Nyní opět mohou Sobotka s Babišem tvrdit, jak dobře zemi spravovali. Ti darebáci nás stojí pouze peníze. Babiš tak, jako tak - pokuty za jeho problematické činy, těch se brzy dočkáme.

5 hlasů

nová unie-Česko,severní uhry,polsko,magyár a katalán s donbasem.

1 hlas

Nyní se prokáže zda jsme ještě suverenní stát !

4 hlasy

Od vstupu do EU a zejména pak od podpisu Lisabonské smlouvy aka Evropské ústavy už ani náhodnou.

2 hlasy

papirove ano, realne nikoli, uz min. 10let

2 hlasy

Tohle umí bruselskej eurobolševik dokonale. Hrozit tresty a vyhrožovat sankcemi. Po-sraná Evropská unie.

6 hlasů

KREMLEBOTI, RUSKA PATA KOLONA, PUTINOIDI, RUSKA AMBASÁDA
..................................
Stanislav Soukup 26.09.2017 09:47
GELIMER
Rusku fandím a fandit budu. Západ se začal chovat neurvale, agresívně a arogantně, i vůči naší zemi, potřebuje konkurenci jako prase drbání. A není to Rusko, ale Západ, kdo nám cpe muslimy a vyhrožuje tresty, pokud tohle Alláhovo svinstvo nebudeme krmit.
.................................................. - ...............

Patrik Švantner 20.09.2017 19:13
HILDERICH
Rusku fandím. Západ, který se chová arogantně a agresívně, i vůči nám, potřebuje protiváhu.
.
Patrik Švantner 07.10.2016 12:00
HILDERICH
Správná a dobrá věc, Rusku fandím. USA musí, prostě musí mít konkurenci a protiváhu. Jedině tak se budou chovat alespoň trochu kultivovaně.
.
Patrik Švantner 25.08.2016 12:11
Hilderich
Rusku a Rusům fandím, USA musí mít konkurenci a protiváhu. Ostatně není to Rusko, ale Unie a USáci, kdo sem k nám cpe islám a vyhrožuje sankcemi a tresty, pokud tohle krvelačné svinstvo nepřijmeme a nebudeme o ně pečovat.
.
Tadeáš Hájek 03.08.2017 10:48
PLACERIAS
Rusku fandím. Takzvaný Západ, který se v poslední době začal chovat mimořádně arogantně a agresívně, potřebuje konkurenci a protiváhu. Ostatně není to Rusko, nýbrž Západ, který sem k nám cpe muslimy a vyhrožuje tresty a sankcemi, pokud se nepodřídíme.
.
Kamil Podlešák 12.04.2017 14:36
HUNERICH
Rusku fandím. Rusko sem k nám totiž necpe muslimy a naprosto idiotskou legislativu.A nevyhrožuje sankcemi, pokud se nepodřídíme. Takzvaný Západ ano. Pro mne je nepřítel v Bruselu, sídle eurobolševika.
.
Ladislav Šťastný 07.09.2017 11:31
TLALOC
Putinovi a Rusku fandím. Zcela jednoznačně. Západ, který se v poslední době chová arogantně, neurvale a agresívně - a to i vůči nám, když nám v souvislosti s muslimy neustále něčím vyhrožuje -, potřebuje konkurenci.
.
Ladislav Šťastný 24.09.2017 12:45
TLALOC
Rusku fandím. Zcela jednoznačně. Západ se v poslední době začal chovat neurvale a agresívně, i vůči nám, potřebuje konkurenci a protiváhu. A kdyby USA vymyslely nějakou válku, ihned bych přeběhl frontu a přidal se k Rusům.
.
Kamil Vont 30.03.2015 09:37
NARMER
Rusku a Rusům fandím. Fandím jim proto, protože chci, aby měli USáci konkurenci. Když ji nemají, chovají se jako dobytek. Momentálně nás Obama zastrašuje svou plechovou kavalérií a svými špenáty.
.
Ladislav Heřman 23.12.2016 11:18
Monomach
Rusku a Rusům fandím, protože Západ, který to s agresivitou, arogancí a neurvalostí začal přehánět, potřebuje konkurenci. Proto taky fandím Číně.

0 hlasů

A tohle říkají ti, kteří se pět až osm let bránili přílivu Východňárů na Západ. Toto už není je ultra-pokrytectví, toto je ryzí fašismus ultra non plus. Navrhuji stáhnout česko-něměcko-fašisticko-americké obrněné jednotky z Litvy a urychleně je vyslat směrem na jižní centrum Bruselu (tam, kde je EP).

3 hlasy

Prozradím vám jedno tajemství...
Nesouvisí to s uprachlíkama! ale pššt!
(axman.pavel@skaut.cz)

1 hlas

ale má.dokonce hned dvě.je to první krok,legálně,k přijímání opravdových uprchlíků.druhá souvislost-děti a vnuci uprchlíků narozených u frantíků se budou lifrovat k nám.a ti jsou nebezpečnější,než jejich děda z tunisu.jako ta žába co si zvyká na pořád teplejší vodu a když jí to dojde,je pozdě.už je uvařená.tohle hrají rádi semiti židi,jako i pavlov reflexy.

1 hlas

Hňup ! ..... Czexit !!!

5 hlasů

Vypadněme z toho zas+anýho EU. Ať si s těma svejma nařízeními, příkazy a radami jdou hezky do ).(

5 hlasů

Vypadněme z toho zas+anýho EU. Ať si s těma svejma nařízeními, příkazy a radami jdou hezky do ).(

4 hlasy

navrhuji miliardu Eur denne Bruselu za debilitu a to az do odvolani.

3 hlasy

Ale v podobě FUNNY MONEY z MONOPOLY.

0 hlasů

samozrejme jako pokutu ;)

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.