EU
Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro"

10.04.2020 14:58

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • doctorX doctorY (4 hlasy) 10.04.2020 15:51

  czEXITeuNATOnow

 • František Matouš (3 hlasy) 10.04.2020 18:21

  A ví euroúředník , že v Bulharsku mají kývání hlavou naopak.

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 11.04.2020 05:22

  ZAČÍNÁ SE EU SYPAT JAKO DOMEČEK Z KARET ? Naši politici vůli...

 • o k (1 hlas) 10.04.2020 17:51

  Obávám se, že se namáháte nadarmo, ale musíte být slušně placen - ta...

 • Karel Hrabě (1 hlas) 11.04.2020 12:45

  Oni se snad pomátli ??Pryč jste žumpy fekálu tam je drtivá většina...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ISLAMIZOVANÁ EVROPA ROKU 2047 – MRAZIVÉ VIDEO, NA YOUTUBE ZCENZUROVANÉ

V tomto odkazu se můžete podívat na video, které bylo natočeno jako varování pro všechny Evropany. Toto video bylo zveřejněno na youtube protiislámskými britskými aktivisty a záhy bylo zcenzurováno. Je podobně nepohodlné, jako třeba Tommy Robinson, o němž se nesmíte na sociálních sítích ani zmínit, aniž by vás nezablokovali.

Video je v angličtině, takže pro ty, kdo nevládnou anglickým jazykem, uvádím jen velmi stručný výklad. Video je částečně natočeno jako fikce Evropy (resp. Anglie) roku 2047, kdy jsou původní Evropané vykresleni coby uprchlíci před islamizací sužovaným kontinentem.

Průběžně pak můžete vidět prostřihy na současnost, na roky uplynulé, na různé události, ukazující fakt, že Evropa se nezadržitelně islamizuje. Můžete tam vidět také vystoupení různých imámů či řadových muslimů v nemuslimských zemích, kteří jsou zcela přesvědčeni o tom, že nejpozději do roku 2050 si islám převezme celý svět. Podle této fikce bude právě v roce 2047 probíhat občanská válka, která z Evropy vytlačí poslední zbytky nemuslimské populace. Autoři zde vychází zcela jistě z faktu, že zatím vždy docházelo ve vrcholné fázi islamizace k džihádu mečem, ostatně, to na videu potvrzuje i jeden z muslimských imámů.

Video bylo z youtube velmi rychle smazáno fašistickými cenzory, kteří nikdy nedopustí ukazovat skutečnost takovou, jaká je, ani nedovolí se takto silně kriticky zmiňovat o islámu či dokonce upozorňovat na problém islamizace. Cenzura je zakázána většinou ústav evropských zemí. I přesto se většina zemí snaží nepohodlné příspěvky na youtube i na sociálních sítích cenzurovat.

Mnozí zastánci mazání příspěvků tvrdí, že je jen věcí daných platforem, zda budou mazat nebo ne. To je ovšem lež, neboť už před lety pohrozila konkrétně Evropská komise tím, že pokud nebudou příspěvky cenzurovány, budou tyto internetové platformy velmi citelně pokutovány. Dříve, než přišly tyto výhružky přímo z totalitní EU, žádná cenzura nebyla.

A připomínám, že tím největším podporovatelem cenzury byla už v předchozím volebním období Jourová, která je v Bruselu právě díky mnohým z vás, jejím nepřímým voličům (eurokomisaře si vybírá vítězná parlamentní strana té které členské země).

Doporučuji, aby se na video podívali i ti z vás, kdo nerozumí anglicky. Jazyk zde není důležitý, za vše hovoří video samo, víte-li, oč se jedná. Závěr videa, kdy nemuslimští psanci prochází řvoucím davem vykřikujícím “Allahu akbar” hovoří za vše.

Muslimové na videu říkají, že si jsou jisti, že Evropa bude islamizována. A nejen Evropa, ale celý svět. Oni si to nemyslí, oni to ví. A ví to každý, kdo zná kupecké počty. Vyšší porodnost muslimek, nekončící muslimská invaze a časem i exodus původních Evropanů mohou způsobit, že k tomu, co film předpovídá, dojde o něco dřív, než v roce 2047.

Západ dnes dělá vše pro to, aby tento film nebyl v inkrimimnovaném roce 2047 pouhou fikcí.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-islamizovana-evropa-roku-2047-mrazive-video-na-youtube-zcenzurovane/

CZEXIT

0 hlasů

Oni se snad pomátli ??Pryč jste žumpy fekálu tam je drtivá většina neschopných politiku odložených ze státu EU !!!!Bulhaři by se měli připojit k V 4 BRITÁNII A USA !!!Milan mid:ČT JE JEŠTĚ HORŠÍ NE ??V posledních týdnech média informovala o rozpuštění maďarského parlamentu nebo o převzetí některých maďarských podniků armádou. Někteří tento vývoj označovali slovem „koronadiktatura“. Realita je ale jiná, říká v Maďarsku žijící historik a hungarolog Robert Pejša. „Když to srovnám s tím, když hovořím s českými nebo slovenskými přáteli, tak ten režim tady v Maďarsku je podobný režimu v Česku, na Slovensku nebo v Polsku. Nemyslím, že by tu byla nějaká striktnější opatření,“ popisuje situaci.
Pejša, který je historikem a hungarologem, v Maďarsku žije s rodinou a dokáže nabídnout potřebný pohled zevnitř, který se až překvapivě liší od toho, co můžeme číst a slyšet v řadě tuzemských médiích. „Mluví se o koronadiktatuře... S ničím takovým jsem se nesetkal,“ říká Pejša a dodává, že tolik kritizovaná přítomnost policie a armády je v podobných mimořádných situacích běžná. „Přítomnost armády a policie tu je, to ano. Ale nechodím po ulici, kde by mi vojáci se samopaly říkali, co mám dělat,“ popisuje maďarskou realitu.
Jakmile bude v problémech velký průmysl, ekonomika se rychle sesype, varuje KuruczJakmile bude v problémech velký průmysl, ekonomika se rychle sesype, varuje Kurucz
To, jak česká a slovenská média o Maďarsku informují, považuje Pejša za rok od roku horší, ale nepřekvapivé: „Česká média nemají zpravodaje, kteří by byli nejen jazyka znalí, ale i by znali z vlastní zkušenosti onen stát skrz naskrz, jeho historii, kulturu a další aspekty. A to je alfa a omega problému. Čeští novináři neumí maďarsky, čest výjimkám, ale i u těch je ta perspektiva vidění Maďarska je jiná.“
Pejša upozorňuje na další aspekt informování o Maďarsku, kterým je rozdílnost metropole a venkova, jakou v určité míře známe i z Česka. „Když český nebo slovenský novinář jede do Maďarska, tak jede do Budapešti. Budapešť je fenomén a vždy byla, odedávna je spor centra a venkova. To, co se děje mimo Budapešť, tedy ve většině Maďarska, o tom se nic nedozví,“ říká Pejša.

1 hlas

Bulharská měna je sicer levá, ale tohle zřejmě bulharští politici nedomysleli. Budou zřejmě blbější, než jsme doufali.

0 hlasů

ZAČÍNÁ SE EU SYPAT JAKO DOMEČEK Z KARET ?

Naši politici vůli poloviny národa chtějící vystoupení z EU nevyslyšeli, tak se naštěstí EU možná sama rozsype dříve, nežli se proberou.
.
Itálie dostala tak otřesné podmínky pro pomoc od EU, že v reakci nato po celé zemi mizí vlajky EU.
.
Německo zabavovalo zdravotnický materiál mnoha cizím zemím v čase explozivního šíření pandemie po Evropě a EU se tváří, že je vše v pořádku.

.
EU šikanuje zejména státy tzv. “Východního bloku” za jakékoli projevy nesouhlasu s tragickou politikou a šílenými nápady EU.
.
E.U ve zcela mimořádné době není vůbec schopna a ochotna účelně pomoci komukoliv, kromě sebe sama – myšleno svým korytům a nohsledům v placených pozicích.
.
Mnoho států EU zavřelo hranice pro normální lidi, ale ilegální migranti se mohou volně pohybovat dál.
.
Řeckou hranici zcela otevřeně atakuje “Turek”, aby pomohl nelegálním migrantům v masovém měřítku zaplavit Evropu i přes nehorázné výpalné, které od EU dostává. A EU mlčí, stejně tak drtivá většina politiků na národních úrovních.
.
Už i politici, kteří vidí EU jako svoji (hloupou) mantru připouští, že takto by to dál nešlo.
.
Doufám, že se ten žalostný moloch, ve kterého se EU proměnila brzy rozpadne, aby normální lidé všech zemí našeho kontinentu mohli opět normálně a svobodně žít.
.
Musí zmizet veškerá hloupá a represivní opatření a legislativní zmetky a všichni politici, kteří pro ně kdy hlasovali.
.
A hlavně doufám, že lidé už nebudou tak hloupí a všechny politiky a politické subjekty, kteří léta propagovaly EU, pohřbí v příštích volbách. To samé musí platit i v naší zemi !!!

https://pravyprostor.cz/zacina-se-eu-sypat-jako-domecek-z-karet/

CZEXIT

2 hlasy

takže chudí bulhaři zaplatí dluhy za vyspělé jižní státy kapitalistické eu

0 hlasů

A ví euroúředník , že v Bulharsku mají kývání hlavou naopak.

3 hlasy

czEXITeuNATOnow

4 hlasy

Obávám se, že se namáháte nadarmo, ale musíte být slušně placen - ta vaše výdrž, stejně jako toho Kocourka, je obdivuhodná.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi