Teror v Berlíně
Džihádista Amri užíval drogy. V rauši mohl být i při útoku kamionem

05.03.2017 05:45

Tunisan Anis Amri, který loni v prosinci spáchal teroristický útok na vánoční trhy v Berlíně, pravidelně užíval drogy. Na základě výsledků pitvy to potvrdil italský vyšetřovatel Alberto Nobili. Podle něj není vyloučené, že byl Amri pod vlivem omamných látek i v době spáchaní atentátu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Zdeněk Novotný (2 hlasy) 05.03.2017 10:02

    Kdy že bude osvobozen a bude mu vyplaceno vysoké odškodné?

  • František Matouš (2 hlasy) 05.03.2017 09:45

    A drogy jsou produktem prohnilého západu, tedy viníkem jsme my.

  • Doktor Merkele (2 hlasy) 05.03.2017 06:37

    Případ vyřešen. Nemůže za to nenávistý a násilnický islám, můžou za...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Mladá dívka v Sicílii, huh? Poněkud to zní jako, že se snažil imitovat Hanibala.

Co se týče tématu těch drog, pro mě osobně není tak jasné jestli by například období Hitlera proběhlo vyloženě jinak kdyby Hitler býval nesmažil. Jakože i bez drog/y by argumentativně stejně byl sadistou a argumentativně by se tomu dokonce věnoval více, jakože kdyby býval nebyl zfetovaný tak by to pro mnohé dopadlo hůře. Ohledně zmínky, že byl sadistou, ve vězení Plötzensee se mělo případ/y který je toho docela důkaz.
A ne, že bych nechápal argument ohledně, že obzvláště pod vlivem drogy se je poněkud více odtržené od reality, ale když se má spoustu případů kdy je někdo kdo není pod vlivem drogy docela odtržený od reality, tak se mi nezdá jako by se dalo tvrdit, že to jsou drogy které to odtržení v první řadě způsobily byť v některých případech možná katalyzovaly.

Jako příklad celá ta věc, že Hitler a spol. strkali i Prusy do koncentračních táborů v jménu Němectví, následované vymazáním Pruska, následované EU v které se ze sta miliónů osob asi sotva kdo pozastavil nad tím co brání nějaké EU komisi sebrat moc nějaké místní vládě (nápodobně jak i invaze do Československa roku 1968) a v jménu údajného EU-národu vymazat jiný národ. Měl by se Čech, který by s tím měl problém, za více odtržený od reality než ta nemalá část toho údajného EU-národu která tvrdí, že oni mají výsostné právo na to určit a dokonce stanovit co je pravda a správné a když říkají, že Česko je jenom provincii EU tak se to má koukat uznat nebo smrt kterou čekal například i Breitscheida v koncentračním taboře jak nebyl vyloženě na straně nacistů? Nebo by Čech tvrdil, že v matematice (která je docela podstatná při správné logice) je 1+1=2 a ne 1+1=7 i kdyby sta milióny osob tvrdily, že to 7 je na základě nějakého, že se jím to prostě více takto líbí i pokud technicky vzato ne pod vlivem drog?

Stranou toho, mluvit například o Breivikovi jako by se jednalo o křížáka, on se tak možná identifikuje, ale technicky vzato je "křížák" něco jako profese a že o sobě neinženýr tvrdí, že je inženýr, to docela odlišná věc od nějakého, že se někdo národnostně nějak identifikuje. U Arabů se to možná vidí jinak, ale pokud se v první řadě vychází z místního pojetí, tak například ten Breivik nebyl členem žádného pořádného křížáckého řádu, a potažmo zavádějící o něm takto mluvit, nápodobně jak je zavádějící mluvit o ISIS jako by se jednalo o státní entitu na kterou co vím je "džíhad ve světské sféře" docela vázaný, ať jíž se má za definici džíhadu to či ono.

0 hlasů

Dodávám ke zmínce o matematice co mnohým asi není zřejmé, a to že mnohé vychází z logiky. Například právo je v základech logická věda, a ta logika se bez matematiky neobchází, a ta matematika není jenom počítání jablek.

Potažmo, pokud se má jasno, že matematická realita je realitou, a někdo dělá například to národní právo docela nelogicky (jako například Němci popírající Prusům právo na existenci ale tím vlastně i sobě popírající právo na existenci), tak to právěže ty osoby zahazující skutečnou logiku jsou odtržené od reality. A u toho v rámci předešlého argumentu nemám za to jako by to nutně bylo jakékoliv drogou jako něčím jiným, například docela nevzdělanou úrovní mnohých kteří se opírají o nějaké, že možná i vlastní děda přece věděl co je 1+1 a jako by od toho bylo odvozené, že vnuk má rovnice v malíčku na základě toho, že přece vnuk.

Nebo poněkud zjednodušeně jenom v rovině počtů, když se Německo v letech 1950-2012 zadlužovalo více než 2000 miliárdy jenom ve veřejných dluzích (a značná část toho argumentativně docela za soukromý luxus), a to celé založené na nějakém aby se koukalo starat 5-10 dalších generací o dluhy a za to přece mají nějakou vlajku na kterou můžou být pyšní, v mém pohledu i něco takového je odtržené od reality. Jakože někdo kdo se narodil roku 1950 možná problém s tím celým nevidí, ale někdo narozený dnes kdo přece má realitu toho, že je statisticky na hlavu veřejně mnohem více zadlužen než starší generace které ve svém egocentrismu rozhodly pro další generace, že mají koukat platit ten blahobyt předešlých generací. A to odtržené od reality v pohledu toho, že mezitím co starší generace to vše dělaly se zadlužením, tak mladší generace nejen, že se nemůžou nápodobně zadlužit ale dokonce mají platit účet za ty předešlé generace. Poněkud jakoby při štafetovém běhu jeden uběhl čtvrt kolečka (víceméně protože prostě zrovna nemá náladu jinak) a další aby koukal nejen uběhnout své kolečko ale i 3/4 toho kolečka toho předešlého, a ten předešlý právěže argumentativně docela odtržený od reality toho jak to je.

0 hlasů

Kdy že bude osvobozen a bude mu vyplaceno vysoké odškodné?

2 hlasy

Případ vyřešen. Nemůže za to nenávistý a násilnický islám, můžou za to drogy.

2 hlasy

A za Ustaše může křesťanství? Nebo to berete jako něco jiného v pojetí, že když Hitler dal zabít 100 tisíc Čechů tak jste vděční dodnes neboť o sobě Hitler přece tvrdil, že je nástrojem božího prozření?

0 hlasů

A drogy jsou produktem prohnilého západu, tedy viníkem jsme my.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi