Solidarita
Maďarsko podpořilo Polsko. Označilo Evropskou komisi za inkvizici

22.07.2017 13:42

Maďarsko použije všechny právní prostředky, aby v Evropské unii prokázalo solidaritu s Polskem. Řekl to maďarský premiér Viktor Orbán v souvislosti s kontroverzním polským zákonem o nejvyšším soudu, který prosazuje národně-konzervativní vláda ve Varšavě a který Brusel kritizuje jako ohrožení nezávislosti justice.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Zdeněk Novotný (3 hlasy) 22.07.2017 17:21

  Asi běžní Poláci, co si většinově zvolili dnešní vládu tento server...

 • Danuše Kramolišová (3 hlasy) 22.07.2017 15:18

  Já začínám mít pocit, že Bruselu mají někde zdroj blbosti, který...

 • Zikmund Kasik (2 hlasy) 22.07.2017 13:58

  Ten kolaborant Timmermans bude v EK ještě dlouho? Dle svých výroků...

 • David Lejdar (1 hlas) 22.07.2017 16:02

  Jakože jak se staletí nejen Polsko hlásalo k tomu být za poslušné...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

TO BY CHTĚLO ZATOČIT U NÁS S TOU JUSTIČNI MAFII !!!!! VIVA POLSKO A MAĎARSKO !

0 hlasů

Vystoupit okamžitě z Uhnije a dělat vše pro její zánik....

0 hlasů

To přehnal. Evropská komise je spolek směšných hňupů, kteří si jenom myslí, že jsou inkvizice.

0 hlasů

Asi běžní Poláci, co si většinově zvolili dnešní vládu tento server nesledují, ale za sebe chci napsat, že určitě nesouhlasím s nějakým prohlášením představitelů českého soudnictví. Považuji to za nemístné zasahování do záležitostí jiné země a navíc naše justiční mafie, která klidně na základě lží svrhne legálně zvolenou vládu, která některým oblíbeným stranám dovoluje nerespektovat výroky soudů, která předvádí jedno rozhodnutí za druhým motivované politickou poptávkou, tak představitelé takového soudnictví rozhodně nemají morální způsobilost posuzovat situaci v Polsku. Taková prohlášení považuji za populistické úlitby Evropské unii.

3 hlasy

Jakože jak se staletí nejen Polsko hlásalo k tomu být za poslušné ř.katolíky kteří skáčou jak ř.k. západ píská, tak E.komise, v které značné zastoupení ř.katolíků, nýni opakuje úsilí vymazat hnutí jako Husity a Jednotu Bratrskou a podobně které dle nýni EK, která ukradla Papéži autoritu, jsou dle EK kacíři? A problém na tom celém je, že to ne Vatikán které posílá trestnou výpravu, ale nějaká EK se rozčilující, která je navíc dle některých asi moc multikulti jak tam nejsou jenom ř.katolíci?

Ehm... v rámci pojetí tradiční "kultury" některých kde jenom ř.katolický Papéž má co nařizovat, případně Papéžem jmenovaný král pokud to je v souladu s doktrínou Vatikánu, tak ono ta argumentace o inkvizici v rámci svých hodnot by byla docela jasná.

Nebo to p. Orbán myslel celkově jako, že už má plné zuby všech nesekulárních, z kterých se mnozí ohání láskou k Ježíšovi, tj. taková ta osoba která možná byla zabitá za údajné ohrožení dominantní kultury tím jak hlásal trochu něco jiného, ale dělají jako by to hlavní bylo aby se Ježíš koukal integrovat do Židovství?

Tak či tak, ono se možná ještě někdo přidá k podpoře Polska na základě toho, že se to některým zrovna hodí do krámu. Například Francie kde prý 3/4 byli nadšení slovy Vallse o navrácení osob odkud přišli, což se týkalo občanů EU z Rumunska, tak ta na milióny migrantů z Polska a Maďarska nutně nenahlíží jinak a možná jsou rádi, že je situace v které je můžou deportovat údajně v souladu s polskými a maďarskými hodnotami.

***

Celkově prostě míním poukázat na to, že i pokud se má oprávněné argumenty, používat pojem v definici které se mělo například mučení i křížovou výpravu, poněkud podivné. Jako například v 13. století křížová výprava na Prusy, kde se i zabilo osoby které se odmítly nechat pokřtít, a to co Prusko před tím nepodepsalo nějakou dohodu hlásící se k tomu, že Papéž má autoritu nad Pruskem natož že Konrád I. Mazovský - po čemž všem například v Polsku někteří tvrdí jako by Prusko bylo původem germanizačních agend byť to bylo právěže ř.katolictví které i jinde předvedlo jak Staří Římané dělali svou říši a měli agendu docela podobnou tomu - tak to se zdá docela odlišné od toho, že například ta Evropská komise má argumentativně akorát obavu o to, že Polsko dle některých připravuje systémové uspořádání v kterém (další) vláda jak despota ale ohánějící se údajnou demokracii (ať jíž to některým připomíná Hitlera 1933 který měl pouze kolem třetiny všech hlasů ale svou drženou mocí byl rychle i u toho, že všechny ostatní strany zakázané, a další věci týkající se například i novin, či nikoliv).

A u toho je jistě poněkud podivné, že se ta Evropská komise co vím nijak nerozčiluje například nad tím, že německá vláda vnucuje elektronické náramky osobám bez účasti soudu, ale ohledně té věci si myslím, že by bylo poněkud lepší argumentovat na úrovni k těm věcem - jako například, že i pokud p. Orbán nemá za to, že je mu co do interních záležitostí ČR tak určitě má názor na věc jestli by například chtěl být v politickém společenství například s ČR kde by maďarský občan u soudu neměl žádná práva kdyby vláda nařizovala soudům aby se na Maďary nahlíželo ani jak na psy.

1 hlas

Stranou toho všeho, pokud ten zákon je značně o tom, dát parlamentu více pravomocí mezitím co jsou soudy a i prezident vytlačení od dělby moci, tak pokud se prezident Polska nechce stát jak prezident SRN, který argumentativně akorát jak taková hosteska občanů kde se po Hitlerovi nějak záhadně rozhodlo aby kancléř měl dokonce ústavou zakotvené pravomoce, tak argumentativně nemá moc důvod to podepsat jíž jen kvůli tomu. Ale osobně jsem to nečetl, akorát tak nějak komentáře k tomu "co se tak slyší".

0 hlasů

Já začínám mít pocit, že Bruselu mají někde zdroj blbosti, který dýchají. Už si čichla i Jourová a dá se říct, že plodí...co slovo, to perla a soutěž...kdo je blbější

3 hlasy

I pokud souhlásíte s každým krokem současné vlády ČR, tak možná nesouhlásíte s každým krokem další vlády ČR. Poněkud v extrému například, že by Vás další vláda ČR chtěla prodat do otroctví (a že to prý přece má místní tradici, viz Přemyslovci). A ten zákon o kterém se mluví a který dle některých vyznívá jako by vládě dávala moc Vás do otroctví prodat kdyby chtěla, a to s tím, že se soudy budou zastávát jenom toho co ta vláda chce, tak to zákon který argumentativně jistě není ve Vašem zájmu (jak to je spíše jenom o tom co se hodí osobám zrovna na mocenském tripu).

A možná se Vám celkově nelíbí EU, ale tak či tak, co tedy říkáte kdyby vláda ČR chtěla moc s kterou by Vás mohla prodat do otroctví bez toho aby jste se právně mohla proti tomu ohrazovat? Že jako v poho?

0 hlasů

Ten kolaborant Timmermans bude v EK ještě dlouho? Dle svých výroků patří mezi největší škůdce Evropy a nejnebezpečnější pachatele ilegální imigrace.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.