Nouzový stav v okolních zemích
Maďarský diktát, Slovensko jako ostrov v moři nakažených, opatrné Německo a Polsko

17.05.2020 17:53

O půlnoci na pondělí v Česku po 66 dnech skončí nouzový stav. Jak se ke koronavirové krizi postavily zbývající státy visegrádské čtyřky a sousední Německo?

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Franta Kocourek (8 hlasů) 17.05.2020 18:19

  KURDSKÝ MIGRANT ZABIL A NA KOUSKY ROZSEKAL SEDMNÁCTILETOU ŠVÉDKU ...

 • Honza Hloupý (7 hlasů) 17.05.2020 18:50

  Všude je to stejné nebo podobné, ale v Maďarsku to tak není v...

 • daniel Pink (7 hlasů) 17.05.2020 20:50

  u nas v Cesku jsme to zvladli celkem obstojne-trapne bodiky se...

 • Franta Kocourek (7 hlasů) 17.05.2020 18:19

  Neuvěřitelné: Německá inteligence odhaluje plán muslimského bratrstva...

 • tyden tyden (5 hlasů) 18.05.2020 00:13

  Oproti vitacskym zapadnim "demokraciim", ktere se rozhodly vyhladit...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jak si vysvětlit ten nízký počet nakažených a mrtvých na Slovensku? Škoda, že jsme se nikdy neporovnávali se Slovenskem, ale jen s horšími státy.

0 hlasů

Menší hustota obyvatel, menší hlavní město, podstatně nižší cizinecký ruch, představovaný převážně jen okolními státy.
Co Vám, brání? Porovnejte.

0 hlasů

Neuvěřitelné, tapetář Kocourek byl oceněn za svou dobrovolnickou práci už sedmi hlasy, ačkoli jeho texty nikdo nečte a nereaguje na ně.

2 hlasy

Kocourek je profík. Tapetuje i lajkuje. 🤣

2 hlasy

Drzost a šílenost Evropské unie nezná mezí. Evropská unie svým postupem de facto šíří koronavirus!

Drzost a šílenost Evropské unie nezná mezí. Evropská komise vyzývá, aby státy „nediskriminovaly“ (tedy nerozlišovaly) členské státy a jejich občany při uvolňování přísných restrikcí na hranicích. Pokud tedy stát dovolí přicestovat cizincům na své území, měl by to podle EU dovolit všem, ne jen těm z vybraných regionů. To se v Bruselu asi zbláznili. Co když je nějaké země silně zasažená koronavirem? To povolím jejím občanům, aby u nás šířili koronavirus? Evropská unie svým postupem de facto šíří koronavirus! EU chce na oltář globalismu a eurocentralismu obětovat zdraví občanů evropských zemí! Opět se ukazuje, že Evropská unie nepomáhá, ale škodí! Čím dříve z ní odejdeme nebo čím dříve se rozpadne, tím lépe!

https://www.euportal.cz/Articles/42683-drzost-a-silenost-evropske-unie-nezna-mezi-evropska-unie-svym-postupem-de-facto-siri-koronavirus-.aspx
------
Zelení a socialisté z europarlamentu jsou spojenci tureckých islamistů a pomáhají zaplavit Evropu uprchlíky a imigranty

Turecko zřejmě spustilo již dávno ohlášenou “postkoronovou” vlnu migrace a ústy svého ministra zahraničí znovu oznamuje, že hranice do Evropy jsou otevřené. Jak do této situace zapadá dopis asi stovky europoslanců z frakce Zelených, Sjednocené levice(GUE) a RENEW, žádající potrestání Řecka za zacházení s uprchlíky, prakticky stejnými slovy jako Turecko? A za údajné zastřelení pákistánského migranta s tím, že nikdo nesmí být za nelegální přechod hranice Evropy ohrožen na životě?

Vypadá to, že Turecko už JE členem EU, dokonce určujícím.

https://www.eurabia.cz/Articles/44089-zeleni-a-socialiste-z-europarlamentu-jsou-spojenci-tureckych-islamistu-a-pomahaji-zaplavit-evropu-uprchliky-a-imigranty.aspx
------
Muslimský duchovní přeje nemuslimům smrt na koronavirus

https://www.eurabia.cz/Articles/44088-muslimsky-duchovni-preje-nemuslimum-smrt-na-koronavirus.aspx
------
Maltská vláda oznámila Evropské komisi, že odchází z operace IRINI

Maltská vláda oznámila Evropské komisi, že odchází z operace IRINI. V jejím rámci EU vyslala do Středozemního moře vojenské lodě aby vymáhaly dodržování embarga OSN na vývoz zbraní do Libye. Akce se však stejně jako v případě jejího předchůdce EUNAVFOR MED SOPHIA zvrhla v námořní taxislužbu pro migranty placenou z rozpočtu EU.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/uprchlici-zpravy/44198/

CZEXIT

2 hlasy

Maltská vláda oznámila Evropské komisi, že odchází z operace IRINI

Maltská vláda oznámila Evropské komisi, že odchází z operace IRINI. V jejím rámci EU vyslala do Středozemního moře vojenské lodě aby vymáhaly dodržování embarga OSN na vývoz zbraní do Libye. Akce se však stejně jako v případě jejího předchůdce EUNAVFOR MED SOPHIA zvrhla v námořní taxislužbu pro migranty placenou z rozpočtu EU.

Maltský ministr zahraničních věcí Evariste Bartol podle řeckého serveru pronews.gr oznámil, že vláda v La Valletě zastavuje i placení příspěvků na financování IRINI. V diplomatické depeši, kterou vláda Malty zaslala Evropské komisi se uvádí, že kvůli naloďování migrantů u Libyjských břehů, které provádí plavidla pod vlajkou EU, vzrostl počet migrantů vysazených těmito loděmi na Maltě o 438%! Ostrovní země se tak dostala podle ministra vnitra Byroan Camilleriho do bezprecedentní bezpečnostní krize, protože v zemi prudce roste zločinnost.

Když byl mandát operace IRINI počátkem roku projednáván v Evropském parlamentu, varovala frakce Identita a demokracie (ID), jejímiž členy jsou i čeští europoslanci za SPD, před navážením migrantů do evropských zemí loděmi EU.

Maltská vláda avizovala, že v Evropské radě hodlá vetovat rozšíření operace IRINI. Podle maltského ministra zahraničí je akce IRINI z hlediska původní zadání naprostým fiaskem. Lodě pod vlajkou EU měly zastavovat a blokovat všechny lodě vezoucí zbraně do Libye, jak to stanoví rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která je závazná pro všechny členské státy. Skutečnost je však taková, že Turecko si hned vedle „lodní zdi EU“ zřídilo pravidelnou konvojovou dopravu, kterou přepravuje těžké zbraně na podporu džihádistické vlády samozvaného libyjského premiéra Faíze Sarrádže. Turecko do oblasti kolem Tripolisu, které drží Sarrádžovi džihádisté vyslalo dokonce armádní expediční sbor. Kromě toho pravidelně naváží do Tripolisu džihádisty naverbované v Sýrii.

Podle komuniké Maltské vlády je embargo zcela neúspěšné. Přes Egypt je obchází i Rusko, které pozemní cestou dodává zbraně Libyjské národní armádě (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar. Podle informací libanonské agentury Al-Anwar Rusko zaplatilo Haftarově armádě naverbování 27 tisíc žoldáků, kteří prošli boji v Sýrii.

zdroj: eurabia.cz

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/uprchlici-zpravy/44198/

CZEXIT

2 hlasy

Oproti vitacskym zapadnim "demokraciim", ktere se rozhodly vyhladit sve duchodce, maji prece uz za ne nahradu, si Madarsko vede velice dobre, tak je treba aspon hykat o diktatu.
Jojo, rude vemeno v redakci musi jourove trochu lizat anal, pak mozna kapnou nejake dotace :-))))))

5 hlasů

u nas v Cesku jsme to zvladli celkem obstojne-trapne bodiky se snažila sobě přihrat naše trapna opozice-hlavne agresivni TOP Stan ODS a udavači PIRATI

7 hlasů

Všude je to stejné nebo podobné, ale v Maďarsku to tak není v pořádku, protože to odporuje "hodnotám EU". Prostě muž s koženou brašnou nesmí projít.

7 hlasů

Myslím,že Maďarům je to u(no víš čeho)

0 hlasů

Zajímavé je, že to neodporuje befelům a dienstreglamá z EU, ale čemusi imaginárnímu co se opisuje jako "hodnoty EU". Je docela pravděpodobné, ne-li jisté, že třeba "hodnoty" se budou lišit podle zemí i podle regionů. Asi bude jiné vnímání "hodnot" v ČR a jiné třeba v Portugalsku, už jen proto, že katolická země bude mít na řadu věcí jiný názor, než země silně ateistická. Pod takový nesmysl, jako "hodnoty EU" se dá schovat v podstatě cokoli, od bezbřehé a samozničující snahy pomáhat kdejakému lemplovi, který se sám prohlašuje za uprchlíka ze Sýrie, ač je z Afriky, až třeba po sny o "čisté rase". Každá z těch věcí je zajisté "hodnotou" pro nějakou skupinu evropanů. Takže blbci v bruseli budou rozhodovat co je tou pravou a jedinou "hodnotou?

0 hlasů

V Bruselu jsou volení zastupci.Muze je volit každý, kdo volí třeba místní zastupitelstvo. Tedy i blbec.

0 hlasů

Tedy všichni.Stejně nerozlišíš,kdo je větší blbec.Kocourek i Azték mohou rovněž volit.

1 hlas

KURDSKÝ MIGRANT ZABIL A NA KOUSKY ROZSEKAL SEDMNÁCTILETOU ŠVÉDKU

https://pravyprostor.cz/z-bolgu-vos-populi-kurdsky-migrant-zabil-a-na-kousky-rozsekal-sedmnactiletou-svedku/
------
EVROPSKÁ UNIE JE UŽ DÁVNO MRTVÁ, ALE ZATÍM SI TO JEŠTĚ NEUVĚDOMUJE

Žádná “unie” ve skutečnosti neexistuje. Existuje konglomerát evropských států, které se individuálně snaží využít pravidla, které “Unie” zavedla. Zdá se, že v období krize se staré evropské rozpory znovu objevují – a opakující se krize jsou nedílnou součástí starého evropského kontinentu. Napíší jeho epitaf?

Pandemie koronaviru nyní postavila Evropskou unii se všemi jejími slabinami, dekadencí, zbabělostí a její zónou pohodlí tváří v tvář katastrofě.

Vůči katastrofální pandemii v Itálii se Evropská unie zachovala impotentně a lhostejně. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se Itálii dokonce “omluvila” a uznala, že EU na pandemii COVID-19 nereagovala dobře.

Když Itálie požadovala solidaritu od svých evropských sousedů, tak ji odmítli. Dokonce i bývalý předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani mluvil o “zbabělé Evropě“. Italský deník La Repubblica, který byl vždy na straně EU, ji otevřeně nazval “ošklivou Evropou”. Zdá se, že se 70 % Italů domnívá, že se je Německo snaží “zardousit“.

Kvůli koronaviru byl evropský schengenský prostor pro cestování bez pasů uvnitř EU – jeden ze dvou dogmatických pilířů EU (druhým je euro) – spěšně suspendován a vnitřní hranice EU byly nekoordinovaně uzavřeny. Během prvních dvou březnových týdnů 2020 uzavřelo své hranice devět zemí; následovalo částečné uzavření německých hranic. EU pak oznámila uzavření svých vnějších hranic na 30 dní.

“Vy nechápete, že jsme v nouzové situaci?” zeptal se španělský premiér Pedro Sánchez německé kancléřky Angely Merkelové během jednoho z posledních summitů EU.

Zdá se, že Němci chtěli čerpat výhody rozšířeného trhu eurozóny bez jeho nevýhod, jako je “solidarita” v případě migrantů nebo pandemie koronaviru. EU byla vytvořena po druhé světové válce mimo jiné také proto, aby zabránila Německu znovu Evropě dominovat, Německo však mezitím prostřednictvím EU Evropu ovládlo.

Zpráva vypracovaná nadací Bertelsmann zjistila, že Německo, které představuje více než čtvrtinu hospodářské produkce eurozóny, těží z jednotného trhu EU nejvíce a díky jednotnému trhu vydělává navíc 86 miliard eur ročně. Tento finanční bonus nyní zřejmě pomáhá Německu v boji s pandemií koronaviru. Německo mělo k dispozici 25 000 plicních ventilátorů. Francie jich měla pouze 5 000 a v Itálii způsobil nedostatek ventilátorů, že lékaři se museli rozhodovat, komu poskytnou léčbu a komu ne. “Neměla by evropská solidarita znamenat, že Německo dodá alespoň některé ventilátory zemím, které je v současné době nejvíce potřebují?” ptal se Jochen Bittner z týdeníku Die Zeit.

Mezi evropskými státy se však daleko rychleji než empatie a solidarita šířily rozhořčení a zášť.

V roce 2017 řekl Jeroen Dijsselbloem, tehdejší nizozemský ministr financí a vedoucí “Euroskupiny” (seskupení ministrů financí EU), že jihoevropské země včetně Itálie mrhají peníze “na víno a na ženy“. A tento měsíc (duben 2020) napsal přední německý deník Die Welt, že na krizovou finanční podporu z Bruselu čeká nyní během pandemie koronaviru italská mafie.

S Berlínem nehnuly ani reportáže o tom, jak italská armáda přepravuje desítky rakví z Bergama, protože místní krematorium bylo naprosto zahlceno. Místní kostely byly zaplněny desítkami rakví se zesnulými čekajícími na pohřbení.

https://pravyprostor.cz/evropska-unie-je-uz-davno-mrtva-ale-zatim-si-to-jeste-neuvedomuje/

CZEXIT

8 hlasů

NATO oficiálně háže svého člena – Řecko - přes palubu!

Porcování řeckých ostrovů mezi Libyi a Turecko je tímto posvěceno z nejvyšších míst? Turecko podporuje vládu Faíze Sarrádže a dohodlo si s ním rozdělení řeckých ostrovů v Egejském moři.
“NATO je připraveno podpořit libyjskou vládu vedenou Fajezem al-Sarrajem, řekl ve čtvrtek šéf vojenské aliance.

https://www.euportal.cz/Articles/42689-nato-oficialne-haze-sveho-clena-recko-pres-palubu-.aspx
------
Muslimští chlapci v Rakousku prosazují dívkám pravidla šaría. Šokující praktiky

Moslimskí chlapci v Rakúsku, ktorých do krajiny za lepším životom priviedli väčšinou rodičia, čoraz častejšie šikanujú dievčatá a snažia sa im nanútiť prísne pravidlá islamského práva šaría. Praktiky internetových propagátorov islamu v snahe prilákať nových radikálov sa tak dostávajú aj na školy.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/islamsky-stat/muslimsti-chlapci-v-rakousku-prosazuji-divkam-pravidla-saria-sokujici-praktiky/
------
Facebook dosadil do cenzurního orgánu aktivistku napojenou na islámské extremisty

https://www.eurabia.cz/Articles/44086-facebook-dosadil-do-cenzurniho-organu-aktivistku-napojenou-na-islamske-extremisty.aspx
------
Radikální muslimové: Nevěřící musí být poraženi, Jeruzalém „osvobozen“ + VIDEO

Touha radikálních muslimů po celosvětové vládě islámu zůstává a neskrývají své plány: „Nevěřící“ musí být podrobeni, Jeruzalém „osvobozen“ a dobýt Řím.
------
Základní mýtus Ruské federace je cílevědomě marginalizován a organizovaně ničen poválečnou a pokryteckou Evropou

https://www.euserver.cz/Articles/13040-zakladni-mytus-ruske-federace-je-cilevedome-marginalizovan-a-organizovane-nicen-povalecnou-a-pokryteckou-evropou.aspx

CZEXIT

4 hlasy

Neuvěřitelné: Německá inteligence odhaluje plán muslimského bratrstva na podkopání Německa

Zpráva uvádí, že muslimské bratrstvo v Německu usiluje o vytvoření komplexního systému vlády, který nezaručuje suverenitu lidu, zásady svobody nebo rovnosti.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/islamsky-stat/neuveritelne-nemecka-inteligence-odhaluje-plan-muslimskeho-bratrstva-na-podkopani-nemecka/
------
JAK SI GEORGE SOROS STRČIL DO KAPSY EVROPSKÝ SOUD PRO LIDSKÁ PRÁVA

Senzační odhalení z evropských dokumentů o hlubokém zapojení Open Society Foundation (Nadace otevřené společnosti) George Sorose do Evropského soudu pro lidská práva, který sehrál klíčovou roli při vnucení politiky „otevřených hranic“ zemím jako Itálie.

https://pravyprostor.cz/jak-si-george-soros-strcil-do-kapsy-evropsky-soud-pro-lidska-prava/
------
VÍTAČE MIGRANTŮ UTLOUKL AFGHÁNSKÝ VETŘELEC ŽELEZNOU TYČÍ

Tentokrát mám pro vás zprávu z ranku “kdo s čím zachází, tím taky schází”. Jednomu z nadšených vítačů migrantů, francouzskému sluníčkáři, se jeho vítání vrátilo skutečně vrchovatě. Za svoji stupiditu a zároveň kolaboraci zaplatil daň nejvyšší. Nešlo navíc jen o nějakého řadového člena neziskovky, ale přímo šéfa jedné z francouzských promigračních neziskovek.

Francouzská policie zadržela jednadvacetiletého afghánského migranta poté, co byl prezident promigrační aktivistické neziskovky ve spánku ubit k smrti. Jean Dussin (63 let), prezident Itinérance Cherbourg – organizace, která pomáhá migrantům a žadatelům o azyl ve francouzském přístavním městě, byl zabit v časných ranních hodinách v úterý ráno.

Podezřelý Afghánec se údajně vloupal do Dussinova domu a ubil ho železnou tyčí k smrti, zatímco aktivista spal. Následná zpráva la Manche Libre uvádí, že se 21letý migrant k vraždě přiznal. Žalobce Yves Le Clair agentuře AFP řekl, že afghánský migrant vstoupil do domu se záměrem tohoto promigračního aktivistu zavraždit. Dussina pak ubil ve spánku, aniž by se mohl bránit. Doussine byl od roku 2016 šéfem promigrační neziskovky, přičemž léta migranty ubytovával ve svém domě.

Starosta Cherbourgu, Benoît Arrivé uvedl, že Doussine je „vřelý, benevolentní a zodpovědný muž, zcela oddaný migrantům, o které se neúnavně staral“. Dále dodal: „se svým týmem vítal migranty, pracoval na tom, aby jim zajistil slušné životní podmínky, naučil je francouzsky, aby je podpořil v jejich novém životě. Aby se začlenili do naší společnosti.“

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-vitace-migrantu-utloukl-afghansky-vetrelec-zeleznou-tyci/

CZEXIT

7 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi