Migrační kvóty
Merkelová může slavit. CDU a CSU se dohodly na kompromisu

08.10.2017 21:02

Německé vládní strany CDU a CSU se podle agentury DPA na dnešním několikahodinovém jednání v Berlíně dohodly na stanovení horní hranice pro přijímání uprchlíků na 200 tisíc ročně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • doctorX doctorY (3 hlasy) 08.10.2017 18:40

    vypatlana carodejnice, upalit i s celou jeji rodinnou

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Já stále žasnu na základě čeho si politici např. SRN myslí, že jsou přímo aktéři EU (a že v rámci té dohody také nějaké zmínky v tom smyslu). Jakože například starosta Berlínu Müller přece není ani přizvaný do Bundestagu aby se vyjadřoval, natož aby dokonce stanovoval hraniční politiku či podobně. A federální uspořádání EU sice jistě ne úplně to samé jak SRN, ale docela nápodobné, obzvláště v principu.

A kancléř/ka-starosta/ka SRN je obvykle jistě i předsedou strany která má své poslance v EU parlamentu (stranou toho, že například ani v SRN co vím neexistuje ústavně řád dle kterého by poslanec byl akorát za vojáčka strany). Ale to potom jsou věci v rámci funkce předsedkyně/y strany a přece ne nějaké, že se za prostředky kancléřské řeší věci na jako jiném poli, kde by se spíše měl/a scházet s předsedy jiných stran v EU parlamentu (kde poslanců za CSU je spíše zanedbatelný počet) - jinými slovy argumentativně docela střet zájmů který tam probíhá, mezi funkcemi kancléřství a předsedy/kyně strany.

Navíc ta věc ohledně (bavorské) CSU poněkud absurdní pokud se Merkel nechá docela vydírat, jakože se argumentativně zdá poněkud panická ohledně představy, že by se Bavorsko chtělo odtrhnout (a nebere zřetel toho, že bez například bavorské banky je na trhu více místa a příležitostí pro ostatní) a Bavorsko je tím možná značně v pozici kdy si tančí na jejím nosu jak se zrovna chce. Na druhou však možná přístup na který politici SRN vlastně sami spoléhají, že si můžou tančit v EU jak chtějí a že si to EU nechá líbit jak mají obavu, že by se přišlo o Německo (a opět ne zřetel ohledně, že bez exportů německých podniků na EU trhu za stovky miliárd EUR ročně (a přispívání akorát 12 milárd do rozpočtu EU) by ostatní měli více obchodních přiležitostí.

***

A tyto věci nezmiňuji z nějaké snahy o politické hašteření. Ale když se pováží například, že když je česko-evropský občan nalákán na pracovní místo v Německu a o tu práci během roka přijde, tak co vím je vícero eventualit za kterých nedostane ani cent podpory ani na týden i pokud mezitím uzavřel nájemní smlouvu a možná docela plynule hovoří německy (a to vše vycházající z nějakého konceptu jako by EU občan který přišel do Německa tak dělal jenom jako přiživník nebo aby se tedy hezky předvedl jaký je pracant i kdyby pán zaměstnavatel byl docela hrozný a například dávál vypověď s údajným porušení pracovní kázně po té co se odmítlo svléknout a ohýbat, a že to ÚP takto prostě přebírá jako by každý synáček který k pozici přes otce přišel, apod., byl vtělesněná svatost).

Německým jazykem jsem tuto záležitost trochu rozebíral na blogu:
https://eines-preussen-kommentare.blogspot.com/2017/10/eu-burger-algii-deutsche-legislatur.html
u čehož osobně mám za to, že takové zacházení obzvláště se spolu-občany EU postrádá právnosti. A ze strany například EU komise se nezdá jako by se s tím mělo jakýkoliv problém (ohledně politiky své zpřátelené strany) mezitím co se ale řeší věci jako například roaming poplatky, což možná nemyšlené jako nějaké aby občané EU v Německu měli aspoň levnější volání domů pro peníze na cestu domů, ale v tom celkovém stavu to tak docela je. A to docela absurdní, jakože nejeden politik vypráví jako by se mělo úžasnou společnou EU a volný pohyb občanů atd. mezitím co se je razdva na mizině za to že se chtělo řádně pracovat, za údajného neřáda když nějaký podnikatelský synáček tak rozhodnul, možná i zadlužen a rychle u toho, že poněkud systématicky nucen například do prostituce pokud se chce mít aspoň na jídlo.

A právěže nějaké spoléhání například na Merkel, že se jako údajná maminka jistě o postará aby to EU-ově bylo fér pro všechny, když se nezvládne postarat ani o bezdomovce mezi německými občany, když zastupuje jenom specifické zájmy (dle lobby kolem sebe), a navíc jak zmíněno argumentativně nemá funkci aby ze sebe dělala jak jednu z vůdčích postav EU jako takové (která i kdyby systématicky byla tak je evidentně předzaujatá ohledně "vlastních"), to se zdá docela nesmyslné.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Baba Merkel nemá co slavit. Její idea neomezené invaze přivandrovalců padla, musela ustoupit, aby se jí vůbec podařilo někdy v budoucnu vytvořit vládní slepenec.

0 hlasů

Dohoda také nepoužívá výraz "horní hranice".

to je ale spina.
dofam, ze mysli 200 tisic pro svoji risi a zadny slimaky sem k nam cpat nebude :-))))

0 hlasů

pokud bude chtít CSU přežít jako strana,bude se muset zbavit cdu a merklové.jinak dopadne v příštích volbách hůř než šulc a demokrati.koalice s AfD by je zachránila před záhubou zapomenutí na smetišti dějin.

0 hlasů

vypatlana carodejnice, upalit i s celou jeji rodinnou

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 52/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.