Telefonát s prezidentem
Merkelová vyzvala Erdogana k zastavení intervence v Sýrii

13.10.2019 15:46 Aktualizováno 13.10. 18:43

Německá kancléřka Angela Merkelová v nedělním telefonátu vyzvala tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana k okamžitému zastavení intervence na severovýchodě Sýrie. Podle agentury DPA to oznámila mluvčí Merkelové.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Milan Šmid (3 hlasy) 13.10.2019 19:48

  Mama Merkl asi zaspala nebo že by chtěla další muslimské syny ??Asi...

 • František Mach (3 hlasy) 13.10.2019 20:08

  Merkelová by se měla podívat do Francie, tam již vládne islám.

 • Jan Vacek (3 hlasy) 13.10.2019 18:30

  Ano, Sýrie nutně potřebuje mezinárodní dohodu o mírovém uspořádání a...

 • František Kytnar (3 hlasy) 13.10.2019 23:08

  Ten turek má tu čarodějnici u pr-dele. Pošlu ti tam tři miliony...

 • Emanuel Vočko (2 hlasy) 13.10.2019 22:44

  Vivááááát Erdogaáááán, takových "charakterních a čestných" vůdců...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pizda to dělá na příkaz Putina.Kdy zase poletí do Soči?

0 hlasů

Woe. máš v té zahraniční politice nějaký bordel. Putin ještě nedodal Turkům všechny raktey S-400. Tak proč by měl proti tomu psovi pohanskému přes Makrelu prudit. USA by měli i s Turkem vypovědět z NATO, a založit nějakou evropskou armádu. K čemu jsou takový odvraťácký spojenci.

0 hlasů

ŠVÉDOVÉ NA ÚTĚKU

Švédové opouštějí svá města i z jiných důvodů, jedním z nich je například nedostatek osobní bezpečnosti. Je to důsledek očividného násilí páchaného gangy, pumových útoků, střelby a zapalování aut. 31. srpna 2019 publikoval deník Aftonbladet příběh Emmy Zetterholm, která se po 18 letech života v Malmö rozhodla se svou rodinou město opustit. “Malmö mám stále ráda, ale moje rodina a já tady už nemůžeme žít,” řekla. “Násilné incidenty se neustále přibližovaly ke mně, mým příbuzným, přátelům a kolegům.”

Před šesti lety se Emma Zetterholm přestěhovala do idylické staré vilové čtvrti. Velmi brzy se tam však v noci začala objevovat střelba, výbuchy a jiné výtržnosti, například zapalování aut. Poblíž byl ilegální noční klub a hluk kolem něj, zejména výbuchy a střelba, mnohdy trvaly celou noc. Sousedům, kteří si stěžovali, místní násilníci hlasitě vyhrožovali a házeli jim do oken kameny. Jednou byl u dětského hřiště plného lidí zavražděn za bílého dne jeden muž. Jindy byly místní děti ohroženy kulkami, které prolétly okny.

Emma Zetterholm řekla, že měla pocit, že se její rodina dostala do bizarního prostředí, ale stále se ještě snažila přesvědčit sama sebe, že to až zas tak zlé není. Řekla, že je “strašné” být součástí trendu, kdy “vzdělaní bílí lidé prchají z problematických čtvrtí.”

“Snažila jsem se Malmö omlouvat,” řekla Emma Zetterholm, “ale jak plyne čas a člověk si uvědomí, že se situace nelepší, tak nakonec ztratíte trpělivost.” Řekla, že její čtvrť nyní opustilo nejméně deset rodin a mnoho z nich se přestěhovalo do jiných oblastí na jihu Švédska.

sweden3201713.10.2019Redakce29Kategorie: Multikulturní soužití
ŠVÉDOVÉ NA ÚTĚKU
JUDITH BERGMAN

Podle Jima Frölandera bojují komunity s vysokou nezaměstnaností, nárůstem dětské chudoby a rostoucími výdaji na sociální zabezpečení, což je vše důsledkem masového přijímání imigrantů v relativně krátkém časovém období, a to nejen během mimořádné migrační krize v roce 2015, ale i během let 2012-2017.
“Snažila jsem se Malmö omlouvat,” řekla Emma Zetterholm, “ale jak plyne čas a člověk si uvědomí, že se situace nelepší, tak nakonec ztratíte trpělivost.”
“Jako rodič jsem naštvaný a zoufalý… Výsledkem je, že ti, kdo si to mohou dovolit, se z Uppsaly nebo ze Saltsjö Boo přestěhují do klidnější části země nebo do zahraničí. Ti, kteří takovou možnost nemají, musí zůstat tam, kde jsou. Je to naprosto zdrcující…” – Facebook bývalého ministra práce a sociálních věcí Svena Otto Littorina, který nyní žije a pracuje v Dubaji.
“Ve Švédsku mělo v roce 2017 problémy se zločinností, násilím a vandalismem ve svých domovských čtvrtích přibližně 13 procent populace. Je to jedna z nejvyšších hodnot v Evropě.” Ostatní skandinávské země přitom patří k zemím s nejnižším podílem populace, která má ve svém bezprostředním sousedství podobné problémy… – švédská statistická agentura Statistiska centralbyrån, 25. dubna 2019.Švédové se stěhují. Problémy v mnoha obcích vedou Švédy k přesunu do jiných oblastí s menšími sociálně-ekonomickými problémy. O tuto problematiku se nedávno začala zajímat také švédská mainstreamová média.

Vezměme si například malé malebné město Filipstad s 10 000 obyvateli. Švédská televize o tomto městě, které se nachází ve finanční i existenciální krizi, nedávno natočila dokumentární film. “Jsme svědky výměny obyvatel. Můžete si o tom myslet, co chcete… Ale faktem prostě je, že tím procházíme a musíme se s tím vypořádat,”říká ve filmu Jim Frölander, manažer integrace ve Filipstadu. V letech 2012 až 2018 opustilo město 640 domorodých Švédů a do města se přistěhovalo 963 cizinců. Ti, kteří odešli, byli lidé v produktivním věku (20 až 64 let), a v důsledku toho daňové příjmy obce prudce klesly, což zhoršilo finanční krizi města.

K největšímu přílivu imigrantů došlo během migrační krize v roce 2015. Filipstad byl podle dokumentárního filmu jedním z měst, které v přepočtu na obyvatele přijaly nejvyšší podíl imigrantů. Starosta Filipstadu Claes Hultgren ve své poslední finanční zprávě napsal:

“Ve Filipstadu je asi 750 dospělých ze Sýrie, Somálska, Eritreje, Afghánistánu a Iráku… V této skupině je velmi vysoká nezaměstnanost a úroveň vzdělání je velmi nízká. Pro tuto skupinu je reálným rizikem dlouhodobé vyloučení, které již teď silně zatěžuje městský rozpočet.”

https://pravyprostor.cz/svedove-na-uteku/

0 hlasů

Hrůůůůza! A utíkají do Afriky?🤣

0 hlasů

Nezapomente si objednat dovolenou v Turecku.

1 hlas

Ten turek má tu čarodějnici u pr-dele. Pošlu ti tam tři miliony mohamedánů a jsi v pr-deli. Ta kráva se klepe strachy . Čtvrtá říše, cha cha cha.

3 hlasy

A ona na výměnu německé Turky.😛

0 hlasů

zeme by se mela rozdelit.irak take.na tyhle konflikty prece mame osn,ne?zatim tam soudruzi zaspali,ani zadny projev,nic.k nevire.nebo ze by to nepracovalo a melo by se to zrusit,tak jako NATO?a mmf?

1 hlas

Merkelová by se měla podívat do Francie, tam již vládne islám.

3 hlasy

Od kdy?

0 hlasů

Vsechny musulmany by meli posilat do Anglie, ta mela v minulem stoleti vice kolonij nez Francie. A ne premyslet o rozdelovani uprchliku po Evropskych statech. Anglie mela v minulem stoleti 37 kolonij, kde loupili a kazdeho ozebracili. Tak hura do Anglie se vsema.

0 hlasů

Mama Merkl asi zaspala nebo že by chtěla další muslimské syny ??Asi jo ??

3 hlasy

Tak to se Makrela probudila brzo. NATO se bojí ozvat, protože by Turek mohl spolupracovat s Putinem ještě víc. Ostatně proti Kurdům se zapojila i protiassadovská opozice, původně cvičená a vyzbrojovaná USA. Amíci mají v té zahraniční politice nějaký_bordel. Trump mi připomíná toho velitele ve Švejkovi, který jim cestou vlakem na pozice posílal protichůdné rozkazy. Pak se zjistilo že hráblo.

1 hlas

Ano, Sýrie nutně potřebuje mezinárodní dohodu o mírovém uspořádání a obnově její státnosti v zájmu Syřanů a ne nějakých vnějších zájmů. Jak ukazuje zkušenost, voluntaristické válečné akce se nevyplatí a ohrožují naši budoucnost.
Stále více se ukazuje nezbytnost začít prosazovat spravedlivý a pro všechny bezpečný mezinárodní systém s mechanizmem kolektivní bezpečnosti.
Do mírových iniciativ je důležité zapojit i Turecko, které nemůže sledovat nějaké vlastní paradigma bez ohledu na potřeby mezinárodní komunity, a hledat vzájemné porozumění působících sil v regionu. Bezpečnost je nedělitelná. Jak např. uvádí H.D. Genscher ve svém odkazu Meine Sicht der Dinge, ale také i M. Gorbačov Was jetzt auf dem Spiel steht, je potřeba nový začátek na bázi Helsinek 1975 a Pařížské charty 1990 ve prospěch světa.

3 hlasy

Jasně, Západ si počkal, až Turek udeří a předstírá, jak mu to vadí. Ve skutečnosti doufá, že Erdik nastěhuje těch 3,5 milionu Syřanů zpět do Sýrie. Kéž by se mu to podařilo.

1 hlas

Presne tak to je! Vzdy lstivy, zakerny a prolhany!

1 hlas

Vivááááát Erdogaáááán, takových "charakterních a čestných" vůdců států ve zločinecké organizaci NATO je 99%, proto je tenhle spolek tak odporným imperialisticko-teroristickým dinosaurem, který boj proti terorismu pouze PŘEDSTÍRÁ!!! Vivááááát Vladimír Vladimírovič, persona N°:1 celého světomíra a přilehlého kosmu....k nedávným narozeninám mnoho zdraví a brilantního myšlení do sta let, pane Prezidente Putine, jediná záchrana lidstva před anglo/saskou satanistickou lůzou.

2 hlasy

ale na tuhle milku uz prece vsichni davno....

2 hlasy

... koukám, že bába se dotřásla a začala trochu používat svou šedou kúru ... ?!
:-D :-D :-D

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.