Rezignace kancléře
Migrační politika Faymannovi zlomila vaz, hodnotí tisk

10.05.2016 11:07

Rezignací kancléře Wernera Faymanna na všechny funkce včetně těch stranických vyřešili rakouští sociální demokraté jen jeden z mnoha svých problémů. Rozhádaná strana, jejíž kořeny tkvějí v 19. století, bude muset najít novou vizi do budoucna, píše rakouský tisk.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Martin Opatrný (4 hlasy) 10.05.2016 11:45

    A co náš soudruh Sobotka, který souhlasil s unijním a americkým...

  • Karel Musil (2 hlasy) 10.05.2016 16:13

    Nápadný je rozdíl v hodnocení této události v rakouském a německém...

  • P K (1 hlas) 10.05.2016 13:04

    Doufám že zlomí krk všem evropským socanům, i těm našim. A taky...

  • Honza Hloupý (1 hlas) 10.05.2016 14:58

    "Nástupcem odcházejícího kancléře by podle Die Presse měl být...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Rok 2012 u OSN: veto Ruska a Číny ohledně rezoluce týkající se vyšetřování jak Syrské vlády tak rebelů, po zprávách že kolem 100 000 zabitých. Sýrie, nápodobně jak mnohá jaderná velmoc, není členem Mezinárodního trestního soudu, potažmo se bez rezoluce nic nehne asi i kdyby jíž došlo k zkonfiskování arzenálu jaderných zbraní kdekým, což obzvláště absurdní když USA, Rusko a Čína jako stále členy a jaderné velmoci můžou vetovat takové rezoluce zřejmě i kdyby se týkalo jích samých (a například dle pohledu Turecka a USA i Francie zřejmě v poho když dojde k ozbrojenému povstání pokud prezident údajně diktátor) .

Od roku 2011 prý byla podpora ze strany Turecka té FSA. Turecko také ne pří mezinárodním trestním soudu. Zřejmě obzvláště po vetu té rezoluce se té podpoře přidali i USA, a prý i Francie a Arabové kolem.

V mém pohledu byť možná neplánovaná anexe tak velmi nápodobné jak Sudetoněmecký Freikorps a potažmo z místního pohledu nepřípustná (neboť jak ten Freikorps prostě jako nějaké bojůvky které nepřidružené ke skutečně politické vlajce). A stranou toho se nějak nezdá jako by se ze strany panstva na hradební zdi mělo vyloženě moc starostí o civilní obyvatelstvo byť údajně důvod toho počínání. Navíc například roku 2015 možná nechybělo mnohé k většímu válečnému konflitku. Viz například:
http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/4791811/Syrien_USA-wollen-notfalls-auch-AssadTruppen-bombardieren
což však jíž absurdní v celé rovině toho, že nějaké bojůvky operující pod ochrannou rukou členů NATO i kdyby skutečně šlo jenom o boj proti nějakým dalším bojůvkám.

Že ve všem tom někteří na to politicky doplácejí, jako například p.Faymann, a to byť vlastně co vím tak i bez přímého vlivu na situaci vyvýjející se jíž dlouhá léta a že Rakousko co vím ne člen v NATO, tak to poněkud jako příklad na co poukázal p.Cameron, a to totíž, že moc izolace může nakonec vyjít poměrně draho. Jakože i pokud se světově chápe, že většina členů NATO neměla co dělat s FSA (které co vím ne pod vlastním politickým uskupením na rozdíl od kurdských milicí kde se dá vyvozovat zodpovědnost kdyby něco), tak to jistě politické kredibilitě států nepříspívá když se kritizuje kdeco ale když "kámoš" dělá packárny z kterých se možná dokonce má nějaký obrat ve zbrojním průmyslu tak jak ticho po pěšině, a spíše naopak.

Proto si osobně myslím, že z té celkové situace vyplývá si vyjasnit jaká spojenectví jsou vůbec přípustná (jakože viz například německá vláda a sudetoněmecký freikorps), a když se má jasno, že jakýkoliv nestátní ozbrojený aktér má smůlu tak se podle toho obranně organizovat s těmi kteří to zhruba vidí stejně.

0 hlasů

No opisovat to nebudu :)

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Nápadný je rozdíl v hodnocení této události v rakouském a německém tisku. Zatímco rakouský tisk to hodnotí realisticky, německý to přikládá lavírování kancléře v migrační politice, jakoby mu zlomila vaz změna jeho postoje. Je to ale spíše naopak, kancléř se zdiskreditoval počáteční bezvýhradnou podporou Merkelové, která byla pro Rakousko zhoubná. Poučit by se ale mohli němečtí sociální demokraté, kteří jsou také fanatici solidarity, vyhrožují i V4 a mohou dopadnout stejně jako rakouští bratři či bratranci.

2 hlasy

"Nástupcem odcházejícího kancléře by podle Die Presse měl být manažer, nikoli stranický funkcionář" - neschopnost poučit se z chyb vlastních, natož cizích, je zřejmě základní vlastností všeho establishmentu včetně spřažených médií. Copak ti rakouští pitomci nemají hned za humny odstrašující příklad "managera" neBureše?

1 hlas

Doufám že zlomí krk všem evropským socanům, i těm našim. A taky lidovcům.

1 hlas

A co náš soudruh Sobotka, který souhlasil s unijním a americkým rozkazem ohledně tří tisíc muslimů, které do příštího roku musíme přijmout ?! Neměl by rezignovat i tento vlastizrádce ?

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov