Radikál v úřadu
Německá kontrarozvědka měla ve svých řadách islamistu

29.11.2016 20:45

Spolkový úřad na ochranu ústavy odhalil ve svých řadách pravděpodobného islamistu. Muž se na internetu pod falešným jménem hlásil k radikálnímu islámu a vyzrazoval služební tajemství, sdělil nejmenovaný mluvčí úřadu, jehož cituje týdeník Der Spiegel a deník Die Welt. Muž také údajně plánoval bombový útok na centrálu BfV v Kolíně nad Rýnem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Njn, místo toho aby si lámalo hlavu nějakým co s odhadem kolem 20 miliónů nelegálně držených zbraní v Německu, nebo aby se mělo §177 tr.z. dle kterého aby se nemuselo být 24/7 zaznamenán kamerou aby se vůbec mělo šanci dosáhnout spravedlnosti u soudu obzvláště když se odmítá prohledání rozkrokové oblasti jako nepodstatné, tak jsou posedlí nějakým skoro jak Stasi 2.0 (a i soukromé firmy sledují typu když se podíváte někde v zahraničí na TV episodu, že záznam IP a soud během dne nařídí aby ISP vydala adresu té firmě). A skoro hned je v tom případ co by se v některých zemích asi jíž mělo za zradu, nebo například v ČR asi za vlastizradu.

Stranou toho, i pokud se vychází z nějakého, že je potřeba agenty a špehování a takové, rekrutovat z řad v podstatě jak disidentů se mi osobně zdá docela mimo. Jakože možná náležitě přeloží například noviny, a to možná v rovině, že to není zas jentak něco přeložit naprosto korektně i pokud se jedná o krátký text natož, že pokud například arabština vlastně má tolik dialektů jak angličtina nebo dokonce více, to i rodilý mluvčí nutně nerozumí jak vlastnímu jazyku. Ale pokud se má případně dokonce situace typu fanda Gülena poslouchající fandy Erdogana, nebo naopak, a že možná dokonce snadný přístup do celé databáze, tak to mi celkově zní jako nesmysl. A to v kontextu toho, že technicky vzato vždy pravděpodobné, že vláda a opozice i pokud žádný terorismus, nebo dokonce mimotržní soupeření jak rodinných firem ve větším, což se týká i industriální špionáže jako takové, což je docela usnadněno (a možná méně atraktivní pro investory) když kdejaký agent snadno má například přístup i na firemní emaily podezřelého a že se najímá jak z ulice.

Čímž nemyslím, že by moderní stát neměl moc mít ve svých řadách osoby rozumějící zprávám alespoň ve světových jazycích. A jistě se dá pochopit, že Němci kteří by většinově neuměli žádný jiný ani východní jazyk nebýt ruštiny za NDR, sami moc neumí kromě trochu angličtiny a románských jazyků. A tudíž když najednou potřeba znalost arabštiny, byť se mělo desítky let kdy by ochotně nejeden naučil, tak je poptávka po najednou přece jen kvalifikaci znalosti cizího jazyka. Což se do toho bodu dá pochopit, jakože se zaspalo, ale že se evidentně asi není ani schopno zeptat se u spojenců jestli by měli někteří dvojjazyčně mluvící osoby ve svých řádách na pracovní stáž aby se v první řadě mělo osoby které prošly nejenom operačním školením, tak to se mi zdá jako docela diletantské co se tam vyvádí.

0 hlasů

Nebyl to Simír Grekhan?

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov