Arthur Wagner
Politik německé AFD konvertoval k islámu

23.01.2018 17:54 Původní zpráva

Německá pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) dlouhodobě slibuje voličům, že zastaví islamizaci Německa. Nyní se jeden z jejích čelných funkcionářů stal muslimem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Josef Nekovář (2 hlasy) 23.01.2018 18:39

    Když někdo k tíhne k extrémům, je pak už vcelku jedno, na jakou je to...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Je to jen tupé a vychcané němčourské hovado, to není jen tak konvertovat k muslům, jsou jako rudoši a prověřují si nové kandidáty po nějakou dobu. Rudoši měli dvouletou kandidátskou čekací dobu, u muslů to bude možná i dýl, než se naučí ten pohanskej Korkorán to musí trvat. Asi si neuvědomoval, jak je nebezpečné vystoupit z této partaje.

0 hlasů

Tak ono AfD prý problém s muslimy nemá, ale problém má s tím, že by muslimové měli místo na mši - což poněkud připomíná způsoby koloniální doby kdy například britské panstvo také problém s otroky nemělo, ale otroci měli hezky koukat zůstat ve a u chatrčí pokud po ních zrovna nebylo očekáváné pracovní nasazení pro panstvo (a to věc která poněkud jako ražení třídní společnosti).

Na druhou stranu však ohledně v článku zmíněného asi stojí za navazující zmínku, že politika SRN ohledně tzv. Spätaussiedler byla rozsévání jích aby se koukali co nejefektivněji integrovat do údajné jednotné německé kultury a společnosti (a aby nedošlo k nějakému, že by si vytvářeli komunity založené například na pravoslavném vyznání). A od toho jích mnozí argumentativně bohužel s poněkud vypranými mozky tou ideologii představenou SRN která právěže nepřipouštěla možnost existence identity neodvíjející se jenom od nějaké představy Heimatidyly - jakože například děti polských imigrantů možná umí německy o něco lépe než by uměli kdyby měli i polštinu za svého dětství, ale mnozí jích ani polsky neumí, ani s vlastní babičkou by nepromluvili, a argumentativně část svého rodinného dědictví museli koukat obětovat aby se bylo (jakžtakž) akceptované za "místního".

Pro mě osobně to celé poněkud cizí v rámci, že se v Prusku k takovým věcem přistupovalo značně jinak. Jakože například imigranti z Česka v Berlíně měli mše i v češtině (a byť se nemělo nějaký ten drill integrace, tak nakonec se společensky vžili a žádné nějaké, že by další generace stále žily ve stejných domech, tedy obzvláště jak se nemělo politiku vynucené ghettoizace), a ono bylo docela normální, že se mělo zájem o mši jako něco aplikovatelné na každého a ne nějaké, že se spiklo s jednou církví aby se dělalo monopól té církve. Nebo například v armádě se mělo jednotku Bosniaků, kteří sami od sebe trvali na tom aby jejích kulturní a etnická identita byla zachováná a uznaná, a v Prusku byl takový přístup docela normální (argumentativně obzvláště v historickém kontextu kde Teutoni přišli a vynutili na Prusech nějakou identitu, po čem u Prusů značná averze s takovým přístupem).

https://en.wikipedia.org/wiki/Bosniak_Corps

A někteří by možná argumentovali, že to respektování kulturní individuality bylo až moc anarchistické na to aby bylo silné Pruské národnostní cítění (byť se mělo osobnosti které docela pruského nacionalismu, například Karl August von Hardenberg, nějaký čas ministr zahraničí Pruska a potom více než 10 let kancléř), a tím jakoby nedostatkem národního cítění to bylo o to snažší pro Germanisty převálcovat. Ale jednak například v Chorvatsku takové cítění argumentativně bylo značně silné, však houby platné, a dále to je například pro mě právě proč jsem docela hrdý (i pokud možná trochu zromantizovaně) na Prusko které i své občany bylo schopno považovat za dospělé osoby se svými právy, svobodami a identitami, a ne nějaké jako by se žilo ve výchovném ústavu kde hrstka politiků určuje každému člověku od A do Z každý aspekt života.

https://de.wikipedia.org/wiki/Karl_August_von_Hardenberg

0 hlasů

Měli by ho vyloučit. Není to ale žádná tragédie. Poměrně běžně selhávají i politici jiných stran. Čím je strana větší, tím spíše k tomu dojde.

Prohlašoval se za křesťana, což znamená, že inklinuje k náboženství. Je to další potvrzení faktu, že opakem islámu není křesťanství, ale ateismus.

0 hlasů

Když někdo k tíhne k extrémům, je pak už vcelku jedno, na jakou je to stranu.
https://youtu.be/97Sq1UsZvKI

2 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov