Německý průzkum
Svoboda slova i hospodářství jsou nyní lepší než v NDR

09.11.2019 08:00

Svoboda slova, hospodářská situace i možnosti cestování jsou podle velké většiny Němců lepší než v dobách komunistické Německé demokratické republiky (NDR).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Kamil Vont (3 hlasy) 09.11.2019 14:09

  Německo už nějakou dobu není tím, čím bylo. Přijalo migrující...

 • František Matouš (3 hlasy) 09.11.2019 15:12

  Zajímavé, jiný průzkum říká něco úplně jiného, viz článek S náhubkem...

 • Kamil Vont (2 hlasy) 09.11.2019 14:18

  Němci změkli a jsou daleko naivnější než my, pane. Pokud dobrovolně...

 • Jeroným Pražský b. (2 hlasy) 09.11.2019 11:41

  Platí to i u nás, demokracie je vždycky lepší než komunismus. Ten byl...

 • cestmir beranek (2 hlasy) 09.11.2019 14:30

  Problémem ovšem je, že moskevští bolšáni nám na rozdíl od bruselských...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Problém je v tom, že ARD je stejná jako naše ČT. Té již nevěří ani ti, co ji "drží nad vodou".

0 hlasů

Jaké je komunismus svinstvo je patrné právě na NDR. Stačilo čtyřicet let toho svinstva a morální tvář těch lidí, kteří předtím byli zcela jiní, se naprosto znetvořila. A není možno s tím hnout ani za třicet let.

0 hlasů

pro soudruha ok.už vám dochází to DNA, vašnosto? podle toho jsou Němci ze 36ti % Slované.zvlášť ti v ddr.chá,chá,chá.a Rusové jsou naši Slovanští bratři, podle DNA.semiti jsou afro-asiaté tedy žádní indoevropané,evropané nebo běloši.vyšisovaní,jako michal jackson, už 66 generací to neleze na slunce, operuje si to čumáky a leje peroxyd na ty jejich šišaté a vodnatelné makovice.šalóm,mešuge ajnštajn.

0 hlasů

slyseli jste nekdy o tom nejnovejsim v genetice,meshugeni?tezke diskutovat s blbecky.cha,cha,cha.salom.

0 hlasů

jo,Словянин znamená slavný, Slovan.chá,chá,chá.šalóm.ajnštajni afro-asiatští.!

0 hlasů

Rusové jsou potomci Vikingů. 😛

1 hlas

Ledvinka má poslední pokyny z Moskvy, asi teda padesát let staré, a tam se jasně, Machura, abyste to věděl, píše, že jsou to Slované. Ještě mu nakonec budete tvrdit, že Slovan není ani tak rasa, jako označení pro otroka. Kdepak on vezme nové pokyny, když Kominterna, orgán radící těmhle blbům, co si mají kdy myslet, už neexistuje?

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

svobodu slova mají větší,krapátko,v ddr.ne o moc.ta předpokládá demokracii bez, ohne, korupce.není možná se semitou žid-názi, který zkoruptuje instituce a běžný život k nepoznání.rakovina lidstva.

1 hlas

Zajímavé, jiný průzkum říká něco úplně jiného, viz článek S náhubkem politické korektnosti. Němci se bojí mluvit svobodně. Skoro čtyři pětiny Němců si myslí, že se na veřejnosti nemohou svobodně vyjadřovat o zásadních věcech.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-verejnost-debata-migrace-islam-multikulturalismus-strach.A190802_113602_zahranicni_luka

3 hlasy

Ten jiný průzkum si totiž stěžuje na platné znění trestního zákona v Německu aneb není možné propagovat hnutí potlačující svobody.... atd. A to ani u nás.
Stěžuje si ale doopravdy na to, že Listina práv a svobod, z níž vychází všechny zákony, chrání pámbíčkářské bestie, místo aby je postavila naroveň nacismu a komunismu. Pak je z toho právě to, že lidi kritizující oprávněně a logicky věcně totalitní praktiky Islámu jsou trestně stíháni, protože podle LPS je to svinstvo náboženství.

1 hlas

Co to tu plácáte za nesmysly, svoboda slova buď je a nebo není. To že máme svobodu slova říkali i soudruzi za socíku, jen se ten socík nesměl kritizovat, tak jako se nesmí kritizovat multikulturní ideologie.

1 hlas

Kdy si frickové spočtou kolik do bývalé NDR nalili miliard, bylo by celkem divné, kdyby se to nezlepšilo :-)

1 hlas

Německo už nějakou dobu není tím, čím bylo. Přijalo migrující parazitické muslimské barbary a dostalo se do velkých problémů. My tuhle chybu udělat nesmíme. Jinak zde bude stejný bordel jako na Západě. A počítejme s tím, že Západ ve své snaze nacpat nám muslimské barbary bude pokračovat. Ti vlastizrádci, piráti, se už nechali slyšet, že minimálně deset tisíc barbarů bychom přijmout mohli. A dát jim "startovací byty."

3 hlasy

Piráti řekli, že kapacity máme na deset tisíc uprchlíků, nic víc. Naučte se chápat význam psaného slova.

0 hlasů

No, chtěl bych tady takový bordel, jako je v Německu, fakt jo. Byl jste tam vůbec?

1 hlas

Údajní soudci Ústavního soudu , SVOBODU SLOVA zrušili a označili ji za trestný čin u ÚS působí občan USA - cílem je, aby Čechy naučili nejen autocenzuře vyjadřování ale i autocenzuře MYŠLENÍ
-.-.
https://www.novinky.cz/domaci/450268-historicka-se-musi-dceram-slechtice-salma-omluvit-potvrdil-ustavni-soud.html

Historička se musí dcerám šlechtice Salma omluvit, potvrdil Ústavní soud
Historička Eva Nečasová se musí omluvit dcerám Huga Salm-Reifferscheidta za výroky, které o něm napsala do své knihy „Cui bono restituce?“. Neuspěla totiž se svou stížností k Ústavnímu soudu (ÚS). Ten v úterý konstatoval, že i badatel si musí dát pozor na to, jaká přirovnání používá, a že i SVOBODA SLOVA vědeckého zkoumání má své hranice.

Justice nakonec nařídila, aby se historička omluvila za srovnání Salma s Adolfem Hitlerem a také za slova o tom, že se ŠLECHTIC přihlášením k německé národní příslušnosti dopustil jednání srovnatelného s vlastizradou.

„ÚS pokládá za samozřejmé, že svoboda vědeckého bádání má své hranice a končí tam, kde koliduje s jinými ústavními právy. Přirozeným korektivem svobody vědeckého bádání jsou také etické normy. V posuzovaném případě ÚS sdílí závěry obecných soudů, že stěžovatelka meze ochrany svobody vědeckého bádání překročila,“ dodal Jirsa.

1 hlas

co chcete od soudu, kde dřepí rasistický semita žid-názi rychetský?

1 hlas

Platí to i u nás, demokracie je vždycky lepší než komunismus. Ten byl prostě omylem. Ale nezávislou zemí a suverénním státem nejsme ani dnes, nic si nenalhávejme. Zákony nám vymýšlí bruselský bolševik, který si dokonce osobuje právo nařizovat, jaký má být výkon vysavačů či jak má být teplá voda ve veřejných bazénech. Teď nám chce zakázat olovo ve střelivu a rybářském náčiní. Nemluvě o stále platné dvojí kvalitě potravin EU s námi jedná jako s kolonií.

2 hlasy

Problémem ovšem je, že moskevští bolšáni nám na rozdíl od bruselských neomarxistů nenutili žádný musulmanský dobytek a krom povinné úlitbě komunismu (dnes různým feminizmům, LGBT, zeleným,,,,,) nás celkem nechali fungovat po svém. Dnes prakticky vše je v rukou někoho ze zahraničí, takže si ani nespláchnete, aniž byste zaplatil kamsi do EU. Výnosy jdou formou divident firmám v EU, o potravinách je škoda mluvit a že bychom byli soběstační, snad krom řepky, si můžeme nechat zdát. Takže si nejsem až tak jist, jak moc je tahle forma "demokracie" ideální.

2 hlasy

Pro apačského náčelníka Geronima: omylem jste leda tak vy, komunismus nebyl žádný omyl, aspoň si ten Marx - Leninismus přečtěte!
Jo tak SSSR nás celkem nechal fungovat po svém? Ten nám diktoval naprosto všecko! Z kdysi kvetoucí bohaté země (díky Habsburkům a českým Němcům ovšem) jsme si díky sobě a spojenectví s hladným a všivým Rusem a vlastnímu nacionalismu udělali snědenou nekonkurenceschopnou zemi, které je dnes ráda, že může montovat pro Německo a přes všechny mohutné žvásty českých chytrolínů, jak svět zase doběhneme a předběhneme, neustále stejně a beznadějně zaostává a zaostává a zase zaostává naprosto ve všem.
Spoustě shnilých českých rozumbradů systém: "o nic se nemuset starat, strana to zařídí," náramně vyhovoval.

0 hlasů

Dá se předpokládat, že výsledky průzkumu u "NDR" budou podobné jako u nás.

1 hlas

Ano, i na ty Němce měl komunismus stejně zhoubný vliv.

0 hlasů

Každý průzkum někdo musí zaplatit. Tím je pak dáno, jaký bude výsledek. Pokud si tohle objedná třeba führerin Angela, pak nemůže vyjít že jsou nespokojeni, i kdyby volili AfD třeba všichni "osis"

1 hlas

Nejsma Němci. 😏

1 hlas

Rasově z cca 60% ano, mentálně jsme sto let za nima.

0 hlasů

Jsme si podobnější, neý byste myslel. Ovšem, vzhledem k počtu obyvatel nám chybí jejich sebedůvěra.

2 hlasy

Němci změkli a jsou daleko naivnější než my, pane. Pokud dobrovolně přijali přes jeden milion muslimských barbarů, tak to o jejich racionalitě myšlení a uvažování moc nesvědčí.

2 hlasy

Německo, to západní, nebyla nikdy, na rozdíl od Česka, uzavřená a izolovaná země. Vždy tam bylo plno cizinců trvale, za prací atd. Němci měli nacionalistické nesnášenlivé problémy od roku 1933 do roku 1945, my od roku 1802 dodnes.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.