Německo
V Hannoveru přistálo letadlo se 47 nezletilými uprchlíky z Řecka

18.04.2020 12:34

V německém Hannoveru v sobotu dopoledne přistálo letadlo se 47 nezletilými uprchlíky z táborů na řeckých ostrovech. Nejprve si musí odbýt dva týdny v karanténě v Dolním Sasku. S odkazem na tamní úřady o tom informovala agentura DPA. Na některé děti už v Německu čekají rodiny.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Franta Kocourek (9 hlasů) 18.04.2020 13:16

  Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí!...

 • tyden tyden (5 hlasů) 18.04.2020 14:42

  jojo v prumeru jim je sestnact, maji plnovous a zuby na tricatnika. ...

 • doctorX doctorY (4 hlasy) 18.04.2020 16:50

  czEXITeuNATOnow

 • S Vrba (3 hlasy) 18.04.2020 22:19

  Je mi jedno, koho si Němci pozvou do svého domu. Jen mi vadí, že...

 • karel ledvinka (3 hlasy) 18.04.2020 18:52

  co na to min.vojtěch ?neomezené cestování a ještě ani léto nejni.a...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

FRANAT KOCOUREK JE FRNDA RUSKÁ NEMYTÁ.

0 hlasů

NOVINKY Z ŘECKO – TURECKÉ NÁMOŘNÍ HRANICE

O tomto víkendu došlo na moři, severovýchodně od ostrova Lesbos, k docela dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. K takové menší námořní bitvičce, do které se postupně zapojilo větší množství lodí ozbrojených sil obou zemí.

Protože lze očekávat, že naše hlavní media, v čele s ČT, přejdou tento incident mlčením, aby jim zbylo více času a místa na podrobné zpravodajství o nekvalitě roušek v domově pro seniory Horní Lhota, podívejte se na příslušné záběry raději sami (videa zde a zde).

Důvodem potyčky samozřejmě byli, jak už asi od začátku tušíte, tak zvaní migranti. Takoví ti mladí, dobře živení snědí muži neurčitého původu, kýmsi předurčení k rozvratu Evropy. Osoby, kterých má Turecko nepřebernou zásobu. Když se je Turkům v minulých týdnech nepodařilo protlačit přes řecké hranice po souši, zkusil to Erdogan pro změnu po moři.

Po nějakou dobu je turecké orgány navážely z táborů na pobřeží, naproti nejbližším řeckým ostrovům, a když jich shromáždily dostatečné množství (tisíce), dodaly jim čluny a začaly je pobízet k plavbě (zde). Řecká pobřežní stráž však takový vývoj očekávala a nespala. V minulém týdnu odrazila několik prvních migrantských pokusů o vylodění. Například ve čtvrtek 16. 4. uvedla turecká media, že jejich pobřežní stráž „zachránila 13 syrských uprchlíků v Egejském moři poté, co je řecká pobřežní hlídka vytlačila zpět do tureckých teritoriálních vod.” S podtextem oškliví, nelidští Řekové… (zde). Ve skutečnosti to probíhalo tak, že člun turecké pobřežní stráže dotáhl vojenský „gumák” s migranty k námořní hranici. Tam snědí bojovníci nastartovali přívěsný motor a vyrazili. Ale Řekové byli připraveni a jejich lodě jim aktivně bránili vplout. Člun s migrouši kličkoval, uhýbal, vracel se a znovu najížděl…. Až mu došel benzín a Turci ho museli „zachránit”.

Ve stejný den došlo ještě k jednomu pokusu. (zde) Řecká pobřežní stráž si povšimla podivně manévrujícího tureckého tankeru mezi ostrovy Chios a Samos, který se zjevně chystal k výsadku migrantů. Ani v tomto případě Řekové neváhali, nekompromisně použili hrozbu silou a ke zlosti Turků vytlačili podezřelé plavidlo zpět do tureckých vod.

Po této fázi oťukávání a průzkumu řecké bdělosti, přešli o víkendu Turci k pokusům o masový výsadek. Jak dopadl je z videí zjevné – Turci byli neslavně vytlačeni zpět, výsadku záškodníků se podařilo zabránit. Nic na tom nezmění ani Turecké oficiální vyhlášení, vydané po tomto debaklu, které se pokouší dělat z nouze ctnost a tvrdí, že to vlastně turecké lodi bránily Řecko před náporem migrantů….

Důležité jsou tři aspekty této námořní potyčky. Za prvé, že dva státy NATO jsou (už zase) na pokraji války, nebo snad dokonce lehce za ním a velení vojenské aliance hledí usilovně jinam a dělá, že se ho ona záležitost netýká. Až to začíná vypadat, že ten slavný mír v Evropě není díky NATO, jak se nám neustále tvrdí, ale jaksi tak sám o sobě, nezávisle na „obranné alianci”.

Za druhé fakt, že to jde. Že se lze afro-islámské invazi bránit, a to úspěšně, když se najde politická vůle. Byť by byla zrozená ze zoufalství, jako v Řecku. Že je možné nejen uzavřít hranice státu, ale i bránit je silou, tou vysmívanou, předpotopní, dávno odepsanou silou, která už přece neměla mít v mezinárodní politice 21. století místo… Až Řekové předvedli, že stále funguje. Před pár týdny na souši a teď na moři. Tak, jako to Orbán před pár lety prokázal u stejně pohrdaných pohraničních plotů.

A konečně pak za třetí – poznání, že když je vedení EU zahlceno problémy, když má takříkajíc „hlavu v pejru” a neplete se národním státům do jejich záležitostí, tak se náhle začne dařit vše, co dřív „nešlo”. Co „nebylo průchodné” a o čem se nesmělo ani diskutovat. Z čehož se dá logicky dovodit, že celá ta slavná Únie není řešením, ale naopak podstatou problémů Evropy.

https://pravyprostor.cz/novinky-z-recko-turecke-namorni-hranice/

CZEXIT

1 hlas

Koukněte na videa: Chaos na Chios – migranti na pravoslavné Velikonoce řeckým káfirům džihádem hatili oslavy jejich pohanského kultu

Migranti žijící na východo-egejském řeckém ostrově Chios na řeckou pravoslavnou velikonoční sobotu zakládali požáry a napadali policii, kdy boje se stáhly až do raných hodin velikonoční neděle.

https://www.reformy.cz/kouknete-na-videa-chaos-na-chios-migranti-na-pravoslavne-velikonoce-reckym-kafirum-dzihadem-hatili-oslavy-jejich-pohanskeho-kultu/

CZEXIT

1 hlas

o.k. ty jsi pako,tvoje názory jsou mimo chápání

1 hlas

Jestli mají průměr 13 let, tak musí nést v baťohu aspoň několik kojenců :-) A taky tam nějak postrádám těc 10% holek, u kterých bych předpokládal, že je budou odvážet jako první. Ale přece by nám Angelini pohůnci nelhali :-) a tohle jsou ti "sirotci Šojdrové.
Mimochodem, jaký věk používá OSN jako zletilost? V Arabistánech to je dřív než u nás, běžně kolem 16 (což ti na fotce zřejmě splňují) ale jinde třeba až v 21 letech. Takže to kolik "nezletilých" je v řeckých táborech, může být hodně závislé na tom od kolika let se to počítá. A i kdyby byla hranice třeba 18, pak je převážná část "nezletilých" těsně kolem téhle hranice a rozhodně to nejsou žádné děti. Ostatně jak by se třeba 8 letý dostal třeba z Pákistánu bez dokladů a peněz až do Řecka?

1 hlas

Je mi jedno, koho si Němci pozvou do svého domu. Jen mi vadí, že svoje hosty nám neustále vnucují.

3 hlasy

nejde ani tak o ne,ale coz jejich potomci?budou mit nemecky pas,mozna si budou myslet ze jsou nemci,evropani a potahne to k nam delat bordel jako semiti zidi a jako ti soudruzi z holandska,kteri serezali toho cisnika u nas.

1 hlas

co na to min.vojtěch ?neomezené cestování a ještě ani léto nejni.a zadara!diskriminace !semiti s námi cvičí a vy to furt volíte.

3 hlasy

Předvoj.Ale fakt vypadají zbědovaně,co?

2 hlasy

czEXITeuNATOnow

4 hlasy

To, že nechcete "uprchlíky" u nás chápu, protože já taky ne, ale co je vám do toho co dělají Němci, to nechápu.
A pro hňupa "tapetéra" Kocourka - NATO není od toho, aby se pralo na nějaké hranici s migranty. NATO drží na uzdě Rusáky, aby věděli, kde je jejich místo.

1 hlas

Spocitej si IQ a pokud budes mit kladny vysledek, tak snad ve svetle chvilce prijdes na to proc.

2 hlasy

jojo v prumeru jim je sestnact, maji plnovous a zuby na tricatnika.
kdyz to nemecky zubar ohlasil, tak okamzite dostal padaka :-))))))

5 hlasů

Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí! Analytik Štefec o hrůze, kterou zažívají Řekové

„Za Prahu se dnes bojuje na Lesbu a obecně na řecko-tureckých hranicích. Určitě ne u Kábulu nebo u Bamaka,“ píše na svém facebookovém profilu bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec (BOS). Situace na řecko-tureckých hranicích dle něho již dospěla do válečného stavu, a Evropská unie společně s NATO tomu přihlížejí. Štefec se zamyslel, co by mohlo následovat.

Podle bezpečnostního experta se Řecku z Evropské unie dostalo jen „mudrování nad jeho ‚nelidským‘ přístupem k hordám, obsazujícím nekontrolovatelně jeho území a chovajícím se na něm ve stylu invazní armády, a trestání zemí, odmítajících distribuci těchto ‚dárečků‘ na svá vlastní území“.

NATO se chová „jako zbabělý mamánek se svaly vyháněnými steroidy v posilovně, schopný vytahovat se na každého, který ale v okamžiku, když má pomoci a ukázat, že ty svaly nemá jen na ozdobu, začne kňučet a dělat, že nic nevidí“. „Turecko i Řecko jsou členskými zeměmi Aliance. Obě mají právo v případě napadení požádat ostatní členské státy i vedení NATO o aktivaci článku 5 Severoatlantické smlouvy. Tlak na Řecko, vyvíjený ze strany USA, Německa a Francie (de facto tedy z vedení EU), aby se tohoto kroku zdrželo, je enormní,“ popisuje.

„Otázka zní, co se stane, požádá-li o totéž Turecko. Na základě ‚napadení Řeckem‘, rozuměj legitimní vojenské obranné akce Řecka proti stále drzeji provokujícím tureckým letadlům či lodím. Mám čím dál neodbytnější pocit, že Německo a Francie, o poloislámských zemích Beneluxu ani nemluvě, se jen třesou na to, aby k tomu skutečně došlo a ony mohly této výzvy uposlechnout. Vzpurné Řecko, kolébku evropské civilizace, je třeba potrestat a zadupat do země nejlépe něčím jako ‚evropskou armádou‘. Byť formálně neexistující. Ostatní potenciální vzbouřenci, například země V4, si už pak dobře rozmyslí stavět se na zadní, ať už ve věci distribuce migrantů, nebo odzbrojování občanů,“ přikládá.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zle-zpravy-Posleme-jim-nase-vojaky-EU-a-NATO-jen-prihlizeji-Analytik-Stefec-o-hruze-kterou-zazivaji-Rekove-620947

CZEXIT

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi