Norská lyžařka Marit Björgenová.

Klasické lyžování
Jakš dojel nejlépe v sezoně, ženám už zase vládne Björgenová

Aktualizováno 21.01. 16:12Běžec na lyžích Martin Jakš skončil třináctý v závodě na 15 km volně ve švédském Ulricehamnu a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně Světového poháru. Zvítězil... více

Ruský závodník Maxim Vylegžanin i přes zákaz stále soutěží.

Podezření z dopingu
Nesmí závodit, přesto neposlušný Vylegžanin jezdí a vítězí

Ruský běžec na lyžích Maxim Vylegžanin v lednu navzdory pozastavené činnosti závodil. Držitel tří stříbrných medailí z olympijských her v Soči se zúčastnil... více

Bývalý mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal.

Trenér lyžařů
Rošáda v bílé stopě. Bauera a spol. se ujal exšampion Koukal

Někdejší mistr světa Martin Koukal se stal novým trenérem mužské reprezentace v běhu na lyžích, zatím do konce této sezony. Nahradil Lukáše Krejčího, jenž na... více

Martin Jakš

Běžecké lyžování
Jakš s Berouškovou potvrdili roli favoritů a ovládli domácí šampionát

15.01. 13:05

Martin Jakš a Kateřina Beroušková vyhráli na domácím šampionátu v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě závody volným způsobem s hromadným startem. Beroušková... více

Norská nadvláda na Tour de Ski pokračuje

Norky jsou k neporažení. Počtvrté v řadě ovládly Tour de Ski

08.01. 12:27

Tour de Ski má počtvrté za sebou norskou vítězku. Heidi Wengová dnes po výborném výkonu při výjezdu na sjezdovku Alpe Cermis vyhrála o více než minutu a půl a... více

Ženskému pořadí závodu po šesti etapách vládne Švédka Stina Nilssonová

Předposlední etapa
Tour de Ski vrcholí, před nedělním výšlapem vedou Rus a Švédka

07.01. 17:34

Norský běžec na lyžích Martin Johnsrud Sundby ukončil v předposlední etapě Tour de Ski vítěznou sérii Rusa Sergeje Usťugova, jenž vyhrál všech pět předchozích... více

Vítězná trojice závodu Tour de Ski v Toblachu.

Prestižní seriál
Usťugov ovládl další díl Tour de Ski. Ješt není rozhodnuto, říká

06.01. 15:50

Také pátou etapu Tour de Ski vyhrál ruský lyžař Sergej Usťugov a je novým rekordmanem seriálu. Další prvenství přidal v závodu na 10 kilometrů volnou technikou... více

Čeští závodníci už do dalšího pokračování Tour de Ski nezasáhnou.

Příprava na MS
Češi vzdávají Tour de Ski. Prioritou je prý mistrovství světa

06.01. 10:49

Čeští běžci na lyžích do páté etapy Tour de Ski v Toblachu již neodstartují. Dali přednost domácí přípravě na mistrovství světa v Lahti. Seriál, který v... více

Běžec na lyžích Martin Jakš.

Tour de Ski
Usťugovi patřila i druhá etapa. Jakš dojel v první třicítce

01.01. 14:34 Aktualizováno 01.01. 17:04

Ruský běžec na lyžích Sergej Usťugov vyhrál ve švýcarském Val Müstair i druhou etapu Tour de Ski. Po silvestrovském sprintu volně ovládl nedělní závod na 10 km... více

Běžec na lyžích Jan Bartoň.

Tour de Ski
Bartoň slaví první body. Ve Val Müstair mu vyšel sprint

31.12. 17:03

Běžec na lyžích Jan Bartoň obsadil na úvod Tour de Ski 27. místo ve sprintu volnou technikou ve Val Müstair a poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poháru.... více

Tour de Ski

Začíná Tour de Ski, závod který dokončí dva z osmi Čechů

31.12. 05:59 Původní zpráva

Hned osm českých běžců na lyžích se objeví na startu jedenáctého ročníku Tour de Ski. Pět českých mužů a tři ženy nastoupí v sobotu na start etapového závodu.... více

Naděje českého běžeckého lyžování - Barbora Havlíčková.

Nová Neumannová? Do všeho jdu na dvě stě procent, říká šestnáctiletá naděje

26.12. 05:30

České běžecké lyžování sice v této sezoně strádá a zatím marně čeká na velké úspěchy, ovšem teprve šestnáctiletá Barbora Havlíčková by to už mohla brzy změnit.... více

Běžkyně na lyžích Julia Ivanovová.

Chapadla podvodu
Dopingová kauza má další jméno, v síti uvízla běžkyně Ivanovová

25.12. 05:30

Jednou z ruských běžkyň na lyžích vyšetřovaných Mezinárodním olympijským výborem (MOV) kvůli podezření z dopingu je Julia Ivanovová. Sama závodnice informovala... více

Norský lyžař Petter Northug se nezúčastní prestižního Tour de Ski.

Teprve hledám formu, sdělil Northug. Vynechá Tour de Ski

23.12. 10:46

Hvězda běžeckého lyžování Nor Petter Northug poprvé v kariéře vynechá prestižní seriál Tour de Ski, který se tradičně koná na přelomu roku. Třináctinásobný... více

Lyžařka Marit Björgenová.

Nečekaná absence
Tour de Ski přišlo o hvězdu, Björgenová se soustředí na šampionát

21.12. 05:00

Vítězka předminulého ročníku Marit Björgenová se nezúčastní prestižního běžeckého seriálu Tour de Ski. Hvězdná norská lyžařka nebude 31. prosince na startu,... více

Česká reprezentantka Kateřina Smutná.

Jakš byl z Čechů jasně nejlepší, Smutné se návrat nepovedl

10.12. 13:26 Aktualizováno 10.12. 16:56

Běžec na lyžích Martin Jakš vstoupil do sezony Světového poháru bodovaným 24. místem v závodě na 30 km volnou technikou v Davosu. Kateřina Smutná při návratu... více

Norský lyžař Martin Johnsrud Sundby.

Lillehamer svědčil Norům. Sundby a Wengová vyhráli stíhačky

04.12. 13:12

Norští lyžaři Martin Johnsrud Sundby a Heidi Wengová vyhráli na domácích tratích v Lillehammeru stíhací závody klasickou technikou i celou třídenní minitour... více

Česká lyžařka Karolína Grohová (archivní foto).

Sprint v Lillehameru
Český propad. Grohová i Razým skončili daleko v poli poražených

02.12. 11:22

Bez české účasti se bude bojovat o body i ve druhém sprintu Světového poháru v běhu na lyžích. V kvalifikaci v Lillehammeru si na trati 1300 metrů klasickou... více

Běžkyně na lyžích Petra Nováková (ilustrační foto).

Zmar na úvod
Běžci na lyžích ve sprintu propadli, Novák ani v první padesátce

26.11. 11:45 Aktualizováno 26.11. 14:46

Švédka Stina Nilssonová a Nor Paal Golberg ovládli úvodní závod Světového poháru v běhu na lyžích ve finském zimním středisku Ruka. V kvalifikaci sprintu... více

Skokan na lyžích Jakub Janda.

Skoky na lyžích
Kvalifikaci v Ruce vyhrál Kot! Janda a Matura z kola ven

24.11. 19:34

Veteráni Jakub Janda a Jan Matura se nekvalifikovali do úvodního závodu Světového poháru skokanů na lyžích ve finské Ruce. V pátek tak budou z původní české... více