Digitální nomádství
Kočovníci moderní doby: opustili rutinní život a pracují na cestách

20.12.2014 18:00 Původní zpráva

Jen notebook a batoh – novodobí nomádi k životu více nepotřebují. Lidí, kteří se rozhodli opustit zaběhlý způsob života a pracovat na cestách, ve velkém přibývá. S příchodem zimy jich za hranice vyráží nejvíce.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Zab Haz (4 hlasy) 21.12.2014 08:59

  Úplné vykořenění, odtržení od domovské komunity, neustálé zdravotní a...

 • Deadman´s Hand (3 hlasy) 21.12.2014 10:19

  No a teď si představte, že jste ve svých 58 letech a vážně nemocná...

 • Jan Novak (1 hlas) 21.12.2014 11:51

  To může fungovat, jenom když je člověk mladý, zdravý, nemá velký...

 • Animal Farm (1 hlas) 21.12.2014 14:54

  REDAKCI: Marketko, "dobýt energii" se pise s mekkym "i." Dobyvat se...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Úžasně inspirující článek pro pracující! Pokladní ze supermarketů, poštovní doručovatelky, na co ještě čekáte? Sbalte noťas a šup na cesty!

0 hlasů

A Džamila kočuje po Praze.

0 hlasů

REDAKCI: Marketko, "dobýt energii" se pise s mekkym "i." Dobyvat se dobyva mozna tak do hradu a trollich jeskyni, taky existuje dobytek. Ale ten se nedobyji, ten se taky dobiji.

Sloveso dobýt má význam ‚získat něco s vynaložením určitého úsilí, nebo i násilí a nátlaku‘: dobýt vítězství, dobýt pohledávku, dobýt hrad. Odtud je odvozeno i podstatné jméno dobyvatel. Úsilí musíme vynaložit i při vykopávání a vyzvedávání předmětů ze země, proto píšeme dobýt/dobývat uhlí, dobýt pařez.

Sloveso dobít znamená ‚utlouct, usmrtit‘ (lovec dobil poraněné zvíře), ‚přestat tlouct‘ (její srdce dobilo dnes ráno), popřípadě ‚doplnit elektrický náboj nebo jiný potenciál‘ (dobít baterii u auta, platební kartu lze kdykoli dobít, potřebuji rychle dobít mobil, dobít si kredit).

http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=101

1 hlas

To může fungovat, jenom když je člověk mladý, zdravý, nemá velký majetek (nemovitosti) atd. Jediná inspirující věc je ta práce na dálku z počítače. Takových profesí je spousta, kde by i zaměstnanci např. 3 dny v týdnu mohli pracovat z domova místo neustálého přejíždění autem nebo MHD ráno do práce a odpoledne zpátky. Mrhání časem, energií, penězma...

1 hlas

Úplné vykořenění, odtržení od domovské komunity, neustálé zdravotní a bezpečnostní riziko, zpřetrhání mezigeneračních vztahů a přátelství nanejvýš tak po internetu. A pak se dočteme o někom, kdo někde zmizel a ani pes po něm neštěkne. Vždycky je to něco za něco; a je na každém aby si vybral, a pak si nestěžoval...

4 hlasy

To se rozhodl moc dobře. Je mi 58, jsem vážně nemocná a tak mám čas bilancovat. Spousta věcí které jsem dělala, honění se za něčím... jsou malicherné. Držím mu palce...

0 hlasů

No a teď si představte, že jste ve svých 58 letech a vážně nemocná bez domova a bez jakéhokoliv zázemí. Život na ulici totiž skoro nikdy není výsledkem svobodného rozhodnutí. Ve skutečnosti je tento život těžký a nebezpečný a zvládne ho jen mladý a zdraví člověk.
Článek dělá z nouze ctnost, v důsledku krize sociálního státu se na ulici ocitají už i pracující, notebook a batoh jim MUSÍ stačit, otrocký život s hypotékou není žádná vábná alternativa.
Ve skutečnosti i s relativně vysokým platem má ten pracující mladý člověk dá se říci holý zadek a dluhy až do důchodu a vysoký plat mu stačí akorát tak na splátky, energie a jídlo. Pak stačí nějaká životni krize a je problém. Najednou dotyčný rychle pozná, ze je vlastně jen chudák, která stoji pod tím trámkem a přemýšlí, zda to laso hodit či nikoliv.

3 hlasy

...chudák, který stoji pod tím trámkem...

0 hlasů

...mladý a zdravý člověk....

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.