Kauza
Koněvův pomník: diplomacie chystá další kroky

11.09.2019 17:45

Diplomacie připravuje podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) další kroky v kauze pomníku maršála Ivana Koněva v Praze 6.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Buček (6 hlasů) 11.09.2019 19:04

  Ale ať to neřeší Petříček, který je posuzován jako nesvéprávné tele a...

 • Bob Kadet (5 hlasů) 11.09.2019 19:20

  Tak ještě nám napiš jak Prahu osvobodili Amíci. Časem se to stejně...

 • Bob Kadet (4 hlasy) 11.09.2019 19:27

  ....a jak v Plzni a K.Varech probíhali tuhé pouliční boje americké...

 • Petr Rozlil (4 hlasy) 11.09.2019 19:25

  Za prve Vlasto, neni o cem debatovat kdyz Rusko uz nabidlo odvezt...

 • karel ledvinka (4 hlasy) 11.09.2019 19:39

  co neprispiva k dobrym vztahum jsou ciny nasich tak zvanych...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Koněv byl jeden z největších vojevůdců v té válce, vyznamenávaný prezidentem Benešem i na západě za definitivní porážtku nacismu v Berlíně. Od Berlína se bojem jeho vojska prodírala až do Prahy, bojovali i u nás v severních Čechách, kde jsme je vítali jako záchranu před posledními fašistickými fanatiky. Ta socha není ani Prahy 6, ani Prahy, je to socha Československa, za to, že jsme nebyli Hitlerem vyhubeni jako národ.

0 hlasů

Ale blbost. Ta socha byla instalovaná v roce 1980. Co asi tak bude symbolizovat? Chtěl ji tam příslušný výbor KSČ, tak si ji tam dopřál. Lidí se nikdo neptal.

0 hlasů

Koněv hnal hitlerovce skoro přes celou Evropu od východu po západ, ale pražáci řeší, jestli je vůbec osvobodil? Tím, že dorazil nebo nedorazil do Prahy, kolik lidí při tom padlo, jestli z něj měli Němci strach a prchali tím se zabývají? Za tyto úvahy a neschopnost postihnout aktivistický vandalismus se musí stydět zbytek občanů celé republiky.

2 hlasy

Máš pravdu, Zbytku.

0 hlasů

Nebýt Koněva, nebyly by ani názory OVOCENKY.

1 hlas

Nebýt Koněva, ovocenka by se s bolševikama nebavil :-)

0 hlasů

tak dalsim logickym krokem, podle dosavadniho petrickovo chovani, je vyhlasit, ze Prahu osvobodili banderovci.
no a protoze o ucebni osnovy se u nas staraji cuckari, tak je o zbytek taky postarano :-)))))

2 hlasy

Komunisté ho postavili, komunisté by ho měli odstranit a byl by pokoj

1 hlas

cekam kdy tu rude vemeno hemenex/ok zacne hykat, ze komunisti postavili elektrarny, prehrady, dalnice, zeleznice... a at to tedy odstrani a pak bude koencne pokoj :-)))))
abych nezapoel na ty kralikarny, kterym se havel tolik vysmival a ktere si dneska uvrdomeli prazaci preprodavaji za miliony :-)))))))

2 hlasy

kdo vam dal nejakou moc vykladat v demokracii co odstranit a co ne?na par semitu my kakame-sereme.shalom.

2 hlasy

Komunisti pomnik postavili za osvobozeny Cesky lid od nacistu Mashalem Konevem, jste zapomnel dopsat.

1 hlas

Podle posledních zpráv by socha měla být převezena na Olšanské hřbitovy. Pokud ji tam zahrabou, jde o přijatelné řešení.

2 hlasy

Ať ji zahrabou, ale i s naší blbostí.

1 hlas

konecne jste se priznal k vasi blbosti.tim padem k nizsimu vrozenemu IQ.cha,cha,cha!shalom,ajnstajn.

1 hlas

Tak pokud se podaří donutit rusáky tu sochu potupně odvézt, bude to symbolické narovnání vztahu mezi původně porobenou zemí a jejich utlačovatelem.

0 hlasů

bude to ukazka,jak vam ten blby BEKOT jeste nekdo papa-zere.vetsine Cechu je to u prdele.BECI o tom akorat rasisticti semiti zid-nazi.uvidime.BECITE jako v boji za nemcinu na ferdinandove universite v roce LP.1934,v listopadu.a dostali jste do nosu,cumaku.proto semiti zid-nazi tak nadsene vitali adu na vaclavaku.mohli se potom tem zlym Cechum pomstit,udavaci.jako bures a jidas-pakaz.cha,cha,cha.shalom.

0 hlasů

Vy se hrubě mýlíte! My jsme rozhodně nebyli žádná oběť, ale kámoši se Sověty. Oni nás neutlačovali, ani nemuseli, přesně jako za nác*a. To jsme si dělali sami.

1 hlas

jakes je k nam pozval-semita zid.

0 hlasů

Nesmysl. Každá země má takovou schopnost postavit se utlačovatelům, jaká je její vojenská a ekonomická síla. My jako maličká země jsme nebyli v žádném případě v rovnocenném postavení vůči Rusku, nesmělý pokus o sebeurčení v roce 1968 dopadl předvídatelně mizerně.

0 hlasů

Jasně a co Finsko v Talvisotě a Jatkosotě? Ještě nějaký takový šplech nebo chcete další příklady?
My jsme žádný pokus o sebeurčení v roce 1968 neprováděli, to je zase české překrucování historie. Komunisté ani na chvíli nepřipouštěli, že by z režimu slevili a Dubček o všem věděl dopředu.
To, že si sem Rusové umístili druhý sled útočných vojsk jsme my již při zřizování VS a pak při plánování útoku na západ odsouhlasili a podepsali!

1 hlas

Finsko mělo statut opomíjené kořisti. Sám Lenin řekl, že bude ponecháno vlastnímu rozhodnutí, se k Sovětům později připojit. Byl Finům za leccos vděčný. Tehnle sentiment byl pro Finy vysvobozením.
Jinak blafete nesmysly, den co den, MY jsme rozhodně nepodepsali anexi vojsky Varšavského paktu, aniž bychom byli napadeni zvenčí.

0 hlasů

Promiňte,já nesouhlasím.Alepoň jsme se pokusili.Ač mi bylo teprve 11,pamatuji si tu beznaděj.Dost rychle jsme díky tomu dospěli,to,co se dělo potom nás dost vyvedlo z bludů,co nám vyprávěli ve škole.

1 hlas

co neprispiva k dobrym vztahum jsou ciny nasich tak zvanych politiku.ti maji pamatky chranit a rusitele poradku zavrit do satlav.

4 hlasy

Památky? Nějak si neuvědomujete, že se jedná o něco, co bychom rádi zapomněli a ne připomínali.

1 hlas

O.K. jako jediný reaguje ne Ledvinku, asi se našli!

0 hlasů

jak kdo,ajnstajn.nekdo nechce zapomenout.a ne vsichni se ridi vasim fkusem /jidish/.za par let to zase nikomu vadit nebude.moc povyku pro nic.semiti zidi holt BECI kvuli panu presidentovi Ruska,V.Putinovi,ktery zas vyhral jasne volby I v moskve.tam semiti zidi BECELY o sto sest,a prohraly.nelibi se?odkluste do zeme zaslibene,meshugeni.Cesi stejne nejste.ani Slovane,evropane,indoevropoane a belosi.pomahejte vasim bratrum semitum palestincum.na nas a na Rusy se vykaslejte.zaslibena zeme vola.no tak.hias to zacvakne mozna I se sorosom.

0 hlasů

Ale ať to neřeší Petříček, který je posuzován jako nesvéprávné tele a komický vocas, kterému všechno musí schválit jeho pán Poche.

6 hlasů

Co kdyby se začalo diskutovat, jak to bylo doopravdy místo blábolů o osvobození Sověty atd. a že si český národ svou tradiční vlastní hloupostí bolševika sem implantoval sám. Že Koněv je pomník naší blbosti, ne nějakého cizího zla.

2 hlasy

Cesky narod je tabulce narodu podle IQ.vys nez vetsina narodu.urcite vys nez zidostan.lhat a posklebovat se maji semiti zidi v povaze.a krast.socha je FAKT.a cast nasi historie.niceni je nedemokraticky cin,tak jako byla kristal nachte u ady.toho k nam ho pozvali sudetaci a semiti zidi.vitali na vaclavaku jako hrdinu-vitaci.cha,cha,cha!shalom,ajnstajn.

2 hlasy

Kdo tomuhle láčkovcovu ultrablábolu beze smyslu a logiky dal dva hlasy jako kvalitní názor, tak to je moc! :-D

0 hlasů

zavidite,vlastiku?cha,cha,cha!ale hlavne,ze tomu rozumite,meshuge prolhane.cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů

Za prve Vlasto, neni o cem debatovat kdyz Rusko uz nabidlo odvezt sochu do Ruska. Akorat si nase diplomacie udela ostudu. Hlavne s jejich prihlouplyma recma, ze Konev krvave potlacil Madarske povstani. Za druhe, Madari kteri se pridali za valky k Nemecke koalici jako jini, Slovensko, Italie atd, a taky ti co nebyli v koalici na pr. Spanelsko poslalo vrazdit do SSSR svoji proslulou Division Azul. Zpet k Madarsku. Kdyz uz se Madarsko rozhodlo poslat svoje divize vrazdit zeny, deti v SSSR a loupit tak podle me mohli ocekavat, ze jim to SSSR nezapomene. SSSR dostai prilezitost dat Madarum zpet vse za vsechny zlociny co provadeli v SSSR, tak zrejme Konev jim to spocital.

4 hlasy

Maďarsko jsem ale vůbec nehodnotil, bavil jsem se jen o tom, že jsme si sem Sověty dotáhli sami jako kámoše. Ta socha zmizí a s ní i připomínka naší blbosti - a to by nám mělo vadit.
Jinak s tím Maďarskem jo, oko za oko.

0 hlasů

Uz zase! Zadne Sovety kamose Cesi do Ceska nedotahli! Uz se stokrat napsalo, ze komunisty k nam pritahl Anglicky hujer Churchil jak je jasne a strucne napsano na Googlu a Wikipedii. Laskave precist!. Google, Wikipedie: "Percentages Agreement Churchil"

2 hlasy

Jasně, Wikipedie, jasně, jen klid, prášky si vemte, dotáhla je sem fakt Wikipedie a Churchill..

0 hlasů

Tak ještě nám napiš jak Prahu osvobodili Amíci. Časem se to stejně dočteme v novém DějeBISu.

5 hlasů

Nás osvobozovat nikdo nemohl, my jsme se do vazalství se SSSR dostali sami. Janek už s Němci nebojoval nebo jen ojediněle se střílelo, Sovět s čs. armádním sborem stál na Moravě a Schörner se svou skupinou prchal k Plzni. Kdyby se mu do toho nepletli připodělaní Češi strachem z odplaty za svoji kolaboraci s německými nacisty, žádné povstání a osvobození by se neřešilo. Nás nikdo osvobozovat nešel, svobodu jsme totiž po válce neměli ani na minutu.

1 hlas

Já bych nebyl tak přísný.Byla válka,věřili jsme v lepší život.Holt jsme skočili na špek.

0 hlasů

nelzete,meshugene!do vazalstvi nas dostali soudruzi semiti zidi z usa v teheranu a na jalte.spolu se semity zidy ze sssr.ctete vic,ajnstajn.jinak zde pusobite jako blbecek a LHAR.shalom.

0 hlasů

....a jak v Plzni a K.Varech probíhali tuhé pouliční boje americké armády se zbytky německé armády chvátající pod jejich ochranná křídla.

4 hlasy

Proč si o tom něco nepřečtete? Takový Bubi Hartmann byl u Sušice Američany spolu s dalšími Němci Rusům vydán. Spousta Němců, které Janek nechtěl do své zóny, spáchala raději sebevraždu, celé rodiny, než se dostat do rukou Rusovi. Amíci si Němce zdaleka všechny pod svá křídla neukrývali.

0 hlasů

vydavali spolu s anglicany vsechny Rusy,kteri bojovali proti sssr.skoncili v semitskych vyhlazovacich lagrech pri budovani cukotky a sibire.pod velenim israela israelovice plinina-gulag a soudruzky rity zimmermann,semitky zidofky.solzenicin tam tez skoncil,a ten bojoval za sssr.povrazdili jste tam pres 10,5 milionu ,povetsine belochu,rasisti.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.