Hlas lidu
Romové to mají v Česku pořád těžké, hlásí nový průzkum

10.11.2017 15:50

Hodnocení soužití Romů a ostatních obyvatel ČR se opět zlepšilo, přesto jej 74 procent lidí nadále vnímá jako špatné. Proti loňskému roku je takto smýšlejících ale o čtyři procentní body méně a proti roku 2013, kdy počet záporných hodnocení dosáhl historického maxima, dokonce o 13 bodů méně. V souvislosti s tím se za pět let zvýšilo množství pozitivních názorů z devíti na 21 procent.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jiří Zahradník (3 hlasy) 10.11.2017 16:58

    Když cikán, dostane dáfky, je to demokrácia, když se chce, aby...

  • Johny Pjetka (2 hlasy) 10.11.2017 20:00

    Xenofobie je strach z něčeho neznámého, cizího a myslím, že většina...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ano, souhlasím. Musí chodit pro podporu a sociální dávky na "pracák" a to je diskriminace.

0 hlasů

Cikáni jsou pověstní mj. vysokou profesionalitou při získávání dávek a ta se opírá o další charakteristický rys - efektivní a pohotové plození dětí.

Dokud se jim takové chování bude vyplácet, nemají důvod měnit navyklý styl života.

0 hlasů

Češi jsou neuvěřitelní xenofobové a jejich postoj k cikánům je naprosto nesmyslný. Nechápou, že se jedná o lidi, kteří jsou kulturně naprosto odlišní a že se nikdy neasimilují do naší společnosti. Nejsem z tohoto faktu nadšen, ale je mi jasné, že nenávist a gheta nemohou být řešením problému. Přiznám se, že řešení neznám. Pokud zde máme nějakých čtvrt milionu cikánů, máme problém a je na politicích, aby problém vyřešili. Občanské šarvátky řešení nejsou.

0 hlasů

Když neznáš řešení, tak se nemíchej do debat, kterým nerozumíš.Řešení existuje ve vzdělání, které Romové ve velké většině odmítají.Vzdělání navíc otevírá cestu k pracovním příležitostem, jenže proč pracovat, když se jim gádžové jen tak ,skládají na dávky.To je ten problém, ne rasizmus a ne xenofobie.Občanské šarvátky vznikají převážně ze strany Romů a na sídlištích kde jsou komunity Romů rodiče majoritních obyvatel se bojí děti pouštět ven.Takže než vypustíš takovou oslovinu jako teď, kup si lístek na vlak z a jeď na Mostecko se přesvědčit na vlastní oči.

0 hlasů

Xenofobie je strach z něčeho neznámého, cizího a myslím, že většina názorů na cikány pramení z pravého opaku - tedy ne z něčeho cizího a neznámého, ale právě z blízkých zkušeností a osobního poznání. Jinak s vámi ale souhlasím.

2 hlasy

Když cikán, dostane dáfky, je to demokrácia, když se chce, aby pracoval a choval se slušně, je to rasýsmus a dyškriminácia. Nevíte, co je to za pronárod ti Rómové, co se jich zastává soudružka Šabatová? Do puče Gorbačova a Vency Flašky o nich nikdo neslyšel a najednou kde se vzali, tu se vzali nějací Rómové. Ale vypadají jak cikáni.

3 hlasy

Velice ftipné, abych mluvil vaším jazykem, ale problém to neřeší.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.