Listopadový vůdce
Škola i rodiče selhali. Děti vědí o komunismu málo, říká Mejstřík

19.10.2019 08:26

Pro Martina Mejstříka, který byl výraznou studentskou osobností listopadu 1989, skončila sametová revoluce zvolením Václava Havla prezidentem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Radek Soukup (12 hlasů) 19.10.2019 10:52

  Potíž je, že ani dnes nejsme samostatnou zemí a suverénním státem....

 • Jeroným Pražský b. (10 hlasů) 19.10.2019 11:42

  Stupidní eurobolševický švábe, zalez zpátky do bruselského análu.

 • Josef Drobný (10 hlasů) 19.10.2019 11:18

  Milý Jeronýme pražský nebo jaký, pohlédnout pravdě do očí je dnes...

 • - - (8 hlasů) 19.10.2019 09:31

  Ten člověk pomýlený byl, je a zdá se, že se toho už nezbaví. Že toho...

 • Jan Gavroch (8 hlasů) 19.10.2019 16:38

  "Škola i rodiče selhali. Děti vědí o komunismu málo, říká Mejstřík" ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Kdyby tak děti věděly, že komunismus vlastně vznikl na Západě - Marx a Engels a dnes se tam mílovými kroky zase vrací.

2 hlasy

V té době Mejstřík ještě nosil plýnu a dnes dělá chytrěho a komunismu v zemi věděl kulové ,,,,,,,

1 hlas

svou úlohu užitečného idiota zvládl dobře a za odměnu jezdí po školách ,balamutí děti,ale 30 let ho to slušně živí

2 hlasy

Zajebaný havlistický parazit by se asi rád opětovně vnutil zdejšímu člověku, aby ten ze svých daní mu zafinancoval nějakou ulejvárnu za 100 000měsíčně....asi ten statek není to pravé ořechové - a konské koblihy a kozí bobky mu už zevšedněly....

4 hlasy

Ty mu normálně závidíš...holá prdeli z Prahy.

1 hlas

Mejstříkovi přejeme se statkem vše nejlepší. Na víc stejně
neměl. Je dobře, že se neplete do politiky. Šílení domýšliví
nezkušení Piráti jej dostatečně nahradili

2 hlasy

Škola by měla konečně děti učit, že nejsme žádní otroci někoho nebo někomu v zadku a bát se nějakých migrošů a být průměrní, nevyčnívat a podobná svinstva. Aby z nás nebyli pořád zamindrákovaní ubožáci, kterým pořád všichni ubližují.

2 hlasy

uz jste se zde priznal,ze kradete.a podle toho co prudit,vypadate na zavistiveho barbara,spostaka.nelibi se?odtahnete.nikdo vas tu NEDRZI.a zaslibena zeme vola.profesionalni placky,obeti a ubozackove co jim kazdy ublizuje jsou za poslednich 2000 let akorat semiti zidi.a kradou jako vy.

0 hlasů

dalsi vemeno, ktery fnuka.
mozna by mu s tema skolnima osnovama mohli pomoct cuckari :-)))))
treba zacit ucit, jak havla zvolili komousi.
nebo, jak mel hejno poradcu a vetsina z nich byli estebaci :-))))
nebo neco o jeho osobnim oblibenci estebakovi tosovskym. jak prodal ceske zlato za par supu :-))))
jojo, o komunismu toho moc nevim, ale o komousich toho vim docela dost :-))))))

3 hlasy

"Škola i rodiče selhali. Děti vědí o komunismu málo, říká Mejstřík"
Ten vlastizrádce-tedy podle mojí soukromé definice, ani neví, co je to KOMUNISMUS. Komunismus v ČSSR ani jinde nebyl a není. Nejblíž k němu měly kibucy v Izraeli nebo Libyjci před útokem některých židů, anglických a francouzských řezníků na Libyi

8 hlasů

Tak jednoduché to ovšem není.Komunismus je v podstatě sdílení všeho dohromady a všechno patří všem.Vám se nezdá,že se to dere na povrch nejen v Evropě?

0 hlasů

kibucy zeji prazdnotou,a soudruzi osadnici vrazdi palestince a berou jim jejich zem/pudu.uspech nevidim.rozdil mezi marxizmem a komunizmem.nejblize komunizmu byli poutnici z anglie a holandska v americe a stejne krachli.

1 hlas

S komunismem máte samozřejmě pravdu. Je neuvěřitelné, jak se význam slova posunul. Do roku 1989 jsme žili v reálném socializmu.

2 hlasy

Na vaše soukromé definice všichni zvysoka sejou.

1 hlas

No ten vypadá .

2 hlasy

Milý Jeronýme pražský nebo jaký, pohlédnout pravdě do očí je dnes stejně těžké, jak tomu bylo před rokem 1989. Sametový Václav nás tu krmil svými idealistickými myšlenkami a ty bohužel velmi rychle vzaly za své, zrovna tak jako naděje, že jsme se zbavili okovů a budeme si žít jako na Západě. Kdyby těch migrantů byly jen tisíce, nebylo by to až tak hrozné, ale jenom v Turecku jich je kolem 3 miliónů a v Africe ještě více. Jestli nám tu předtím něco chybělo, tak určitě ta arogance, nenávist, sprostota, hulvátství, nadávky a ponižování, které dnes a denně lidé prezentují v mediálním prostoru. Ostatně sám jste toho zářným příkladem, nejste schopen akceptovat jiný názor a hned končíte u sviní, asi tak jako Mejstřík, zřejmě klasický produkt deziluze. Zkoušel to na různých úrovních a nakonec skončil raději na statku, aby se na to každodenní pokrytectví a přetvářku nemusel dívat.

10 hlasů

Podle zprávy kriminalistického ústavu mělo v roce 1989 95 - 97% národa prsty v majetkové trestné činnosti a podle odhadů sociologů nejméně 85% obyvatelstva spolupracovalo vědomě s KSČ. O jaké dnešní lži, aroganci atd tedy mluvíte?
Karel Kryl zpíval: ti co nás kdysi týrali, nás dnes vyhazují z práce...
My si svoje zaostávání táhneme celými svými dějinami, sprostota, barbarství, závist, neochota na sobě makat... tvrdé šíje, jak říkal Karel IV nejslušněji. My jsme stále dva parníky za Německem a poté, co jsme rozbili Rakousko Uhersko, už i za tím kdysi chuďoučkým Rakouskem.

0 hlasů

Woe co to zase plantáš za cocotiny o kriminalistickém ústavu! Když je to čistě forenzní pracoviště, které zpracovávává expert. posudky, a nedělá nějaké statistiko-politické výstupy. Že ty jsi si zase něco přečetl od Koudelky z toho jeho nového DějeBISu.

https://www.policie.cz/kriminalisticky-ustav-praha-expertizni-obory.aspx

0 hlasů

nic podobneho neslysim o 1.republice.to byl velmi uspesny stat a jedina demokracie na vychod od svajcu.daleko PRED rakouskem a nemeckem.neLZETE,meshuge.

0 hlasů

Netuším o jaké zprávě kriminalistického ústavu je řeč, ale o její pravdivosti si s úspěchem dovolím pochybovat. Možná jde o nějakou zprávu ÚSTR, tomu bych rozuměl tam je to samý expert. Nicméně, protože jsem byl jaksi u zdroje informací o kriminalitě, tak mohu jednoznačně potvrdit, že je to fake news. Po první Havlově amnestii vzrostla kriminalita trojnásobně oproti stavu v roce 1989, takže mi těch 97% jaksi nevychází. A dále pokud by všichni tak kradli jak naznačujete, tak by nebylo co privatizovat. Ta hlavní majetková kriminalita přišla právě až v době privatizace. Odhady sociologů nechávám bez komentáře, protože ti mi za to vůbec nestojí. No a pokud jde o lži, stačí si pustit ČT. Jen namátkou mě napadá reportáž J. Hynka o bývalém premiérovi Babišovi, aby následně zjistil, že SZ jeho tr. stíhání naopak zastavil. A že jsme o parník za Německem, tak se zkuste třeba zeptat pana Singera, proč čtyři roky intervenoval proti koruně a držel ji na 27,- Kč za Euro? Možná vám ty důvody srozumitelně objasní.

3 hlasy

Jeroným Pražský jr. je německý pedofilní homosexuál, na to nezapomínejte. Jinak souhlas.

1 hlas

.... budeme si žít jak na západě...
Tak velmi rychle se potvrdilo, že 40 let socialistických pokusů, udavačství a nadvlády dělnických kádrů s IQ tykve vykonalo své. Lidé u nás umí dobře fixlovat, šmelit, pomlouvat a utíkat před zodpovědností. Od státu stále čekají totéž jako za bolševika a sami se neumí o sebe postarat. Za nic z toho Havel nemůže, jeho zásluhou jsme jen dostali možnost se změnit, kterou jsme ovšem do značné míry zatím nevyužili. Ale dnešní mladí už na socialismus neslyší, takže jim držme palce.
No a moje reakce na místního ruského trolla a pomatence Kocourka jsou dané tím, že k nim cítím jen nejhlubší opovržení za to, k čemu se propůjčují. Není možné s touto spodinou vést dialog, ale je možné je vykázat do patřičných mezí.

3 hlasy

A dnes se snad do Bruselu neudává? Nepíší se anonymy na ČH. Havlovy zásluhy snad jednou někdy v budoucnu objektivně zhodnotí historikové. Ovšem už dnes můžeme konstatovat, že byl u toho když se v roce 1989 měnil režim, zrovna tak jako byl Kocáb u toho, když se odsunovaly vojska SSSR. Ale tvrdit, že to byla jejich zásluha? Nicméně můžete si to myslet.

1 hlas

Tak to jste na omylu, o Češích velmi špatně mluvil už Karel IV a od těch dob na sobě nijak nezapracovali. Pořád dokázali za Němci jen zaostávat a závidět ji ale snaha je dohnat, ta tu nikdy nebyla. Komunisté tady byly jako následek českého nacionalismu, jehož počátek patří do roku 1802. Historie úpadku tohoto národa se táhne celou jeho historií ale hlavní lži tvořili Palacký a Jungmann. Ti začali zcela lživě celé české dějiny přenášet jako spor Němců a Čechů.

0 hlasů

Nevěřím, že jste až takhle blbej. Zbývá druhá možnost. Lžete schválně. Pomlouváte národ ze všech sil....ale proč? Vy k němu asi nepatříte, jinak by to bylo manifestační sebemrskání.

1 hlas

Pan Stýblo bude asi erudovaný historik podobný jistému T. Krystlíkovi, který se o Češích také tak pochvalně a s obdivem vyjadřuje. A kdopak se podílel na úpadku našeho národa po Bílé Hoře a následujících 350 let násilné germanizace? Když už jsme se konečně potom vymanili z monarchie, tak přišel jiný rodilý Rakušan a udělal si z nás protektorát. Takže Jungmana ani Palackého bych do toho netahal. Bez nich a jim podobným bychom možná dnes ani nemluvili česky.

1 hlas

Předpokládám, že kritizujete Jeronýma s přílepkem b. Pokud tomu tak není, tak neumíte číst.

1 hlas

Ale umí,jen dělají to,co tady tak vehementně odsuzují.Tedy nejsou schopni vyposlechnout si jiný názor a popřemýšlet o něm.Já Jeronýma neznám,ale vím,že hlupák není.Je taky neznám,ale hloupost poznám.

0 hlasů

Bohužel o kapitalismu taky.

0 hlasů

Potíž je, že ani dnes nejsme samostatnou zemí a suverénním státem. Dnes nad námi práská bičem bruselský eurobolševik, který si dokonce osobuje právo určovat, jak teplá má být voda ve veřejných koupalištích či jaké mají být lavičky v parcích. Tohle není svoboda, o které se tak hezky halucinovalo při Sametu.

12 hlasů

Vždyť jsi jenom zas.ranej ruskej trol...

2 hlasy

Toto je odporná česká zamindrákovaná vlastnost se neustále považovat za méněcenné, ubožáčci, rovněž se táhnoucí celými našimi dějinami, kterou jste slyšel od svých rodičů a ti od svých... ne, my nejsme žádní chudáčci, už se konečně, posero, narovnejte. Všechny národy okusily porobu a podřízení, ale žádný mimo nás a Srbů není takový ubohý kňučil. Nikdo nemá krásnou historii, jenom Češi si ji stále lžou od dob Palackého.
Už by bylo konečně dobře přestat plakat, Rakousko -Uhersko, které něco znamenovalo a bylo velmocí, jsme my rozbili a učinili jsme tím ze sebe samozřejmě žebráky a vždy na někom závislé blbečky s minimálním trhem a žádným hlasem. Navíc dnes s žádnou armádou.
Co si pořád myslíte, že s takovým myšlením, jako tu zdaleka nejen vy předvádíte, budeme znamenat? Ubožáčky zamindrákované? Leda tak.

0 hlasů

pokud vim,tak profesionalni placky a obete byli za poslednich 2000 let semiti zidi.uklidnete se,ajnstajn.nelibi se?zaslibena zeme vola.

0 hlasů

Ty víš o svobodě naprosté kulové, rusáku.

3 hlasy

Stupidní eurobolševický švábe, zalez zpátky do bruselského análu.

10 hlasů

Copak, máš dnes subotnik, ruská děvko?

3 hlasy

Stupidní eurobolševický švábe, zalez zpátky do bruselského análu.

5 hlasů

kandidát na prezidenta je bývalý evropský poslanec,který sám položil mandát ...PETR..MACH

1 hlas

Hm, úžasná pevnost charakteru, nejdřív se tam nechá zvolit, bruselské peníze mu řadu let nesmrdí a pak když už nemá naději na znovuzvolení, tak demonstrativně složí mandát.
Co tam máte dalšího?

1 hlas

Pochopitelně, když tu dvě komunismem zparchantělé generace vychovávají ještě tu třetí, tak z toho nemůže nic dobrého vzejít.

1 hlas

A ty předešlé čtyři generace byly zparchantělé nacionalismem. Ano, na tomhle toxickém hnoji žádné růže neporostou.

0 hlasů

Když ne nacionalisti,tak kdo?Rozhodně bych se nechtěl rozpliznout v nadšeného Evropana,poslušného a čekajícího světlé zítřky pod taktovkou Bruselu.Pro mě není špatné být Čech.Konečně,nic s tím dělat nelze.

0 hlasů

Mejstřík má pravdu. Jeho (moje) generace je nasáklá deziluzí z Klausových špinavostí, které umožnily vznik klientelistického režimu, dojícího státní zdroje a rozkrádajícího naši budoucnost. Babiš je náplastí na zkorumpovaný systém, ale se svou porcí másla na hlavě nevede tenhle stát k lepšímu, jen zalepuje díry pod čarou ponoru. A skutečně tu zatím není nikdo, kdo by měl nějakou pozitivní inegritu. Máme jenom populistické kašpary jako Klaus mladší, nebo kecálek Okamura, ale jinak nic, nic, šeď, šeď.

6 hlasů

Češi začali takto šíleně krást hned po pádu Rakouska a dosud s tím nepřestali. Jen za Hitlera se báli a dali si pokoj.

0 hlasů

To bude tím nacionalizmem, co...

0 hlasů

...integritu...

0 hlasů

Ten člověk pomýlený byl, je a zdá se, že se toho už nezbaví. Že toho děti o komunizmu vědí málo je fakt, ale ono je to nakonec dobře. Protože než se dozvídat od takovýchto slepě zpolitizovaných fanatiků, tak raději nic. Snad někdy nastane doba s objektivními informacemi.

8 hlasů

Celá ta vaše KSČM nedělá už 30 let nic jiného, než že strká hlavu do písku. Tak jen v tom pokračujte, my počkáme až vymřete.

3 hlasy

Děti je třeba hlavně poučit o tom, co je genocidní bolševická EU zač a jak nepodlehnout greténismu a havlismu.
Zde je video, které by mohlo mnoha zasněným hloupým eurohujerovským vlstizrádcům otevřít oči:

https://www.youtube.com/watch?v=8roO-PhgPOc

CZEXIT

5 hlasů

Ano, mlátit jim do hlavy jako váš fotr vám, jací jsme chudáčkové a poserové. Jenže Kocourek, před nějakou dobou jsem byl mrknout na bitku vás, internetových hrdinů, s těmi, co přijeli vítat Dragouny. Víte jak to tam vypadalo? Internetoví frustráti a hrdinové samozřejmě nikde, myslel jsem kolik jich bude a on nikdo, tisíce lidí s americkými vlajkami, spadla mi brada až na zem, to tam vypadalo jako v Praze 8 května 1945.

0 hlasů

Zase tu sviníš diskusi, protiproude? Tisíce migrantů na pochodu?
Komoušský podělanec Kocourek je smutný pozůstatek minulého režimu, který se mu rozpadl před očima. Tak tady už jenom zapáchá.

5 hlasů

Je to troll SPD. Jeho IQ 35 tomu plně odpovídá.

2 hlasy

Je to snad tvoje diskuse, totalitářské pražské havloidní prase?

3 hlasy

Zbabělce zastřelit za úsvitu. Kocourek by byl první, kdo by odříkával Šahádu a ještě k tomu arabsky a pozpátku. Čech. Podělaný, závistivý frustrát nechápající, že migrace probíhá celý jeho podělaný život, ovšem mimo železné opony, kdy jsme byli za dráty.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.