Téma TÝDNE
Byznys s doučováním. Kolik stojí úspěch?

10.10.2016 05:45 Původní zpráva

Klidně i desetitisíce korun utrácejí rodiče za doučování svých dětí. Nejvíce vydají za soukromé biflování maturantů a uchazečů o studium na vysoké škole. Ale táhnou i jazykovky nebo matematika.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Honza Hloupý (1 hlas) 10.10.2016 11:30

    Gymnasium jako "pseudoškola"? Gymnasium je přípravka na vysokou a je...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

článek je trochu o něčem jiném. Jsou v tom tzv. černé peníze. Kolik rádoby doučovatelů má na toto ŽL popř. licenci, či patřičné vzdělání?

Pokud se nejdou ti, co platí z ruky bez smlouvy a dokladu, tak tento busenis pokvete jak pampelišky na jaře. Dnes už si žádají 500kč za hodinu doučování.

To je na tom školství tak zle, že neodhadne žáka?
NE, fígl je v dotacích na žáka, ne na průměr školy, či úspěšnost a jménoo školy v praxi.

Přeci jen slovo Gymnázium jaksi sprofanovalo.

Učitelé mají ístále co dohánět. Nestčí li jejich přednes v odině na splnění podmínek (trapné známky), tak hold student míří jinam, protože se to třeba chce naučit jinou metodou. Ta od kantora mu nesedí.

Toto hlásají i psychologové. VELMI rovný přístup k výuce z nějakých demotivujících sešitů a knih.

Pak se otevírá prostor pro otevřené přístupy.

Př. Neteři nešla němčina, kantor stále lpěl na testech ze slovíček a gramatiky, ale mluvit pořádně neučil. Našla si tedy pomocí rodičů soukromého a hele, mluví po půl roce, slovíčka se naučila a gramatiku pomalu dohání. Její kantor učí pořád stejně. Rodiče to stojí 3 litry měsíčně, ale holka chce jazyk umět, takže babo raď. Kantor za to taky bere nemalé peníze a? prd. podle neteře má třída jinou paní profesorku a jim se jazyk zamlouvá a nenudí se v něm.....Zase je to v kantorech

Budou dobří učitelé, nebudou pak třeba doučovatelé...

0 hlasů

"více než 95 procent absolventů gymnázií pokračuje ve studiu na vysoké škole"... coz je logicke, protoze po takove pseudo skole nic poradne neumi, takze musi bud do Mekace solit hranolky, nebo na vysokou.

0 hlasů

Gymnasium jako "pseudoškola"? Gymnasium je přípravka na vysokou a je logické, že absolvent gymnásia, který nejde na vysokou, neumí v podstatě nic praktického oproti absolventům "průmyslovek". To je riziko volby střední školy.

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov