Nejvyšší kontrolní úřad
Stát rozdělil neziskovkám 26 miliard. Nevycházel z analýzy

25.03.2019 08:37

Stát při poskytování dotací nestátním neziskovým organizacím nevycházel v letech 2016 až 2017 z analýzy, jaké služby společnost skutečně potřebuje.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • - - (5 hlasů) 25.03.2019 09:16

  Ti troubové nahoře ani nemají potuchy kam tyto velké peníze vyhazují...

 • František Kytnar (4 hlasy) 25.03.2019 12:10

  Ti šmejdi si našli nový penězovod. Když bylo ztušeno "porcování...

 • Josef Novák (4 hlasy) 25.03.2019 08:59

  Takže se potvrzuje co už je dávno veřejným tajemstvím, že neziskovky...

 • jadoles nepojedu (3 hlasy) 25.03.2019 10:02

  Před několika lety měla být selekce těchto organizací,které jsou...

 • Honza Hloupý (2 hlasy) 25.03.2019 12:33

  Analýzou toho, jak to dělat "spravedlivě", se nutně dostaneme až ke...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ha ha, a pražská kavárenská stoka se může posr..... z 50 mega dotace od EU na to Babišovo hnízdo. Lóve neprochlastal ani neprohnal hracími automaty, ale postavil za ně reálnou stavbu (i když její využítí je diskutabilní) A nakonec ty peníze všechny vrátil. Jenže Rozoumek,studenští revolucionáři z Člověka v plísni, Mastičkáři bez hranic a spol., musí z něčeho žít a platit své životní náklady.

0 hlasů

Ti šmejdi si našli nový penězovod. Když bylo ztušeno "porcování medvěda" do státního rozpočtu, vynalezli dotace neziskovkám. Od nich dostanou malou domů takřka legálně.

4 hlasy

Zajímalo by mě, jaké procento neziskovek vyžírá stát pro hnedáky. Předpokládám, že těch 300 tisíc našich těžce pracujících nahnědlejch facháčů sežere skoro tak jednu třetinu této částky, jedna třetina se rozkrade, jak je zvykem od dob ODS v tomhle bordelstátu a možná jedna třetina doputuje k potřebným.

2 hlasy

No, některým troubům by to chtělo připomenou, co jsou také neziskovky.
Tedy např.dobrovolní hasiči, horská služba, nestátní záchranné služby, různé dětské spolky a organizace, studentské spolky, letní tábory, zahrádkáři, včelaři, myslivci, sportovní kluby, spousta nestátních škol, různé kulturní instituce, zoologické zahrady, divadla, sociální a zdravotní služby ve spoustě činností (hospice, chráněné dílny, domy na půl cesty, domovy pro týrané ženy, ubytovny pro bezdomovce, alkoholismus, narkomanie, domovy pro seniory, pomoc lidem s různým handicapem, atd.), ekologické organizace, útulky pro opuštěná nebo poraněná zvířata. A samozřejmě také organizace pomáhající v začleňování azylantů nebo různých menšin.
Jsem, pochopitelně, pro přísnou kontrolu přidělování a využívání různých dotací (ale všech, třeba na podvody typu Čapí hnízdo, různé hotely,"školící střediska", "rekvalifikace", minipivovary, "ekologické" kotle, atd.). A to nejenom příjemců, ale hlavně poskytovatelů (viz. např. podvody v ROP severozápad, kde byly všechny dotace cinknuté).
Jo, nejsem účasten v žádné neziskovce, živím se svými znalostmi a prací, nikdy jsem o žádnou dotaci nežádal.

2 hlasy

Woe Pospíšile, tak ty máš taky dost jako ten tvůj růžovoučký jmenovec. Ty neziskovky které vlastní činností nevytváří zisk se od sebe dost liší. (jinak veřejné občanské sdružení - v.o.s) jsou na konci výplatí listiny a většinou dostávají kulové. Max. pár korun na mládež, a to ještě jen někdo. A Čapí hnízdo ani nikdy nebylo jako neziskovka. A ROP taky nikdo nerozkradl, ale byly v rámci regionu použity na jiné účely. Např. oprava ZŠ místo silnice II.třídy. Smatlal jsi páté přes deváté.

0 hlasů

Analýzou toho, jak to dělat "spravedlivě", se nutně dostaneme až ke kořenu věci - a sice, že každá dotace je zlo, každé přerozdělování peněz nevyhnutelně vede ke korupci a zneužití.

2 hlasy

Ti troubové nahoře ani nemají potuchy kam tyto velké peníze vyhazují a hlavně se musí šetřit.Neziskovky nakopat do pr---e a peněz bude dos na vše.

5 hlasů

Takže se potvrzuje co už je dávno veřejným tajemstvím, že neziskovky jsou převážně velmi ziskový podfuk podle všeho nikým řádně nekontrolovaný. Tedy čest pár výjimkám, ale těch asi moc nebude.

4 hlasy

Před několika lety měla být selekce těchto organizací,které jsou užitkové a potřebné,a těch ostatních.Už si nevzpomínám,kdo to tenkrát demokraticky zařízl.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.