Školství
Stávku učitelů kraje většinou vítají, někteří čekají na detaily

03.11.2019 08:29

Stávku učitelů, kterou kvůli nesouhlasu s výsledky vyjednávání o růstu platů avizovalo na středu vedení školských odborů, většina krajských organizací podporuje. Jen někteří se k ní nechtějí zatím vyjadřovat nebo čekají s rozhodnutím na podrobnější informace.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jadoles nepojedu (5 hlasů) 03.11.2019 08:46

  K několikerým prázdninám,které za nás nebyly,dnům ředitelského...

 • Josef Vrána (4 hlasy) 04.11.2019 07:33

  Peněz je málo. Přitom by stačilo zbavit školy retardovaných...

 • Bohumil Stejskal (3 hlasy) 03.11.2019 09:15

  Problémy tvých "fakanů" nám jsou celkem u pr.dele hňupe...

 • Jan Novak (3 hlasy) 04.11.2019 10:00

  Stavku vita predevsim opozice . Ta vita vsechno destruktivni .

 • Bohumil Stejskal (2 hlasy) 04.11.2019 08:04

  Stávka je totok naprosto nesmyslná a šílená. Nikomu nerostou platy...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Politici po roce 89 permanetními reformami totálně rozvrátili školství, prostě kdyby to bývali nechali tak jak to bylo, tak by to bylo lepší než to co máme dnes. Učitele lituji, protože učit ty dnešní spratky je za trest. Kolik si zaslouží peněz to nevím, ale je to individuální. Rozhodně by se nemělo přidávat jen plošně, ale podle zásluh.

2 hlasy

No vidíš a oni ty dvě procenta poyblivé složky mzdy chtějí rovněž do základu. Pan řídící by mohl nějaké úče nadržovat a psát jí odměny.

0 hlasů

Údajnou stávku organizují členové ČTK, t.zv. České televize,, www.tyden.cz, www. seznam. cz a další líní manipulátoři
Tito lidé napíší nějaký článek, a potom ho týdny , se změněným slovosledem vydávají TRVALE ve svých relacích, Lehkoživi, bez kvalifikace, kreativity, s ubohou znalostí češtiny, se snadno dostanou k peěnzům

0 hlasů

Vy se nějak vyznáte! Nepsal jste do Rudého práva? Mimochodem,www.tyden.cz patří pod Barandov. 🤣

0 hlasů

Stavku vita predevsim opozice . Ta vita vsechno destruktivni .

3 hlasy

Stávka je totok naprosto nesmyslná a šílená. Nikomu nerostou platy tak rychle, jako učitelům! Žádná profese nemá tak skvělý výhled a takovou jistotu dalšího růstu, jako právě učitel. Průměrný plat v roce 2021 bude 45.342 korun a u nepedagogů 26.263 korun. O 50 procent víc než v roce 2017..!!! Odpovídá totok kvalitě vyučování...?!

2 hlasy

Nezáviďte a běžte učit. Učitelů je málo,hlavně matematiky a fyziky.😭

1 hlas

Peněz je málo. Přitom by stačilo zbavit školy retardovaných psychopatických a nevychovatelných dětí, 20 tisíc asistentů poslat do práce, přestat platit aktivistické parazity, kteří se na tom přiživují a bylo by na platy a úroveň vzdělání by stoupla o desítky procent.
A kdyby se zrušily ty pseudovysoké školy, produkující bakaláře, kteří stěží umí číst a psát, a jsou zaměstnatelní výhradně ve státním sektoru, a ti nešťastníci se poslali na učňáky, nemuseli by se dovážet Ukrajinci a Mongolové a úroveň vzdělanosti by opět stoupla.

4 hlasy

Tož je totok jasné, že učitelé už nesú co bývali...

1 hlas

V roce 2018 dosáhla průměrná hrubá mzda v Německu 3880 €. Oproti předchozímu roku vzrostla jen??? o necelá 3 %, na druhou stranu je nutné podotknout, že tímto tempem roste stabilně a výše přes tři tisíce dosahuje už přes 10 let.

Jedná se o průměrný měsíční plat pro celé Německo – největší rozdíly ve výši výdělku jsou stále mezi spolkovými zeměmi bývalého západního a východního Německa. Východní Němci vydělávají v průměru asi o 20 % méně než ti západní.

0 hlasů

Jaké jsou platy v Německu? Na stejné pozici přibližně 2,5-3x vyšší než v Česku.

Kdo by si myslel, že se citelný rozdíl setře kvůli vysokým nákladům na život, je tak trochu vedle. Není tomu tak – například ceny potravin jsou srovnatelné nebo dokonce nižší než v Česku a vzhledem k raketovému růstu nájmů v ČR se už i bydlení dá v některých městech pořídit levněji. Pár žijící v menším německém městě, kde oba vydělávají minimální mzdu, pohodlně vyžije a ještě ušetří.

Platy v Německu dle profesí

Učitel
Plat učitele na základní škole je v průměru 3500 €. Na střední škole si pedagog vydělá ještě o pár set euro víc.

Uklízečka
Plat uklízečky je zdola ohraničen minimální mzdou, která měsíčně vychází na cca 1600 € a dosáhne maximálně asi 2000 €.

Prodavač
Plat prodavače v Německu se obvykle pohybuje kolem 2000 €. Na pozici prodavače se mzdy v České republice v posledních letech skokově navýšily, a tak se rozdíl mezi ČR a Německem trochu smazal.

Skladník
Plat skladníka v Německu začíná na cca 1700-2000 €. Na tuto mzdu můžete dosáhnout jako začátečník bez zkušeností, případně pokud máte pouze slabé znalosti němčiny. Zkušenější pracovníci dosáhnou na mzdu asi 2300-2500 €.

Operátor výroby
Mzdy pracovníků ve výrobě se stejně jako v České republice výrazně odlišují na základě konkrétní firmy. V průměru si zaměstnanci na pozici operátor výroby vydělají 2000-3000 €.

Řidič kamionu
Plat řidiče kamionu v Německu průměrně dosahuje asi 2500 €. K tomu se ještě připočítávají příplatky za noční, víkendy a diety. Před časem přišla německá vláda s návrhem, aby byla všem zahraničním řidičům, kteří jezdí přes Německo, vyplácena mzda podle stejných měřítek jako místním řidičům. S tím samozřejmě Česká republika nesouhlasila a zákon nakonec neprošel.

0 hlasů

No tak nefňukej, zbal se a odstěhuj do germánie. U nás nenajdeš profesi, která by v porovnání s nimi nebyla tří a vícekrát podhodnocená. Takže všichni tací chytrolíni jako ty, hurá do Německa. Nebo máš představu, že budeš mít tady německou mzdu a kolem sebe samé hlupáky s tou tuzemskou? Takhle si to totiž představují různí ekonomičtí analfabeti...

0 hlasů

No, ještě doplním souvislosti: neustále vyšší úroveň v Německu je stále stejná nejméně od přelomu devatenáctého a dvacátého století. Do té doby jsme za Německem moc nezaostávali, ale ono se v roce 1871 sjednotilo a již na přelomu toho milenia měla takovou ekonomickou sílu, že třeba takovou Británii vytlačilo z většiny jejích trhů. Za Habsbursků jsme se měli moc dobře, ale jenom ta německá část obyvatelstva královstí českého a sem tam nějaký etnický Čech. Po vzniku koryt pro Masárika a Beneše se začalo krást ve velkém a od té doby za Německem máme co dělat, abychom neztratili jeho stopu. V posledních třiceti letech nás ještě navíc Němci, nepoučeni z našeho neustálého chování k nim po tisíc let společného soužití, zase táhnou nahoru a Češi na ně zase plivou. Zase jen závidí a zase jen zaostávají. Jediným důvodem českého zaostávání je přitom lenost a zlodějina.

0 hlasů

Tož vidíš Vlastimile! A není totok právě také vina těch učitelů, kteří jen řvou a přitom nesou hlavní vinu, že ti "fakani" jsou pak líní, kradou a neváží si ničeho...

0 hlasů

Škola a učitelé učí,výchovu mají zajišťovat rodiče.

0 hlasů

to je zase OBLBOVANI spodnich 10 milionu obcanu v CR . . . KDO JINY nez UCITELE - kteri vychovavaji a uci novou generaci MOC DOBRE VI, ze soudruzi uz v roce 2004 rozhdli , ze v Cesku bude vyvoj mezd dle planu a to az do roku 2050.

!!! 2004 - BEZDEKOVA KOMISE - vyvoj m e z d v CR
2015 - 29.440 korun, 2025 - 43.570 korun, 2035 - 64.480 korun a v roce 2050 - 116.139 korun !!!!!

Takkze ucitele LZOU Celemu narodu !!!!

nemuzou dostat vic nej je stanoven PLAN vyvoje mezd v CR - protoze LID Cesky musi byt az do roku 2050 SOCKAMI a Lacinou pracovni silou pro Zapadni Evropu !!!! a ani nemuzou dosahovat prumerne mzdy jako maji aspon V Nemecku - vychodni spolkove staty - .průměrné hrubé mzdy v Německu
Zapadni spolkove staty - 3.885 x 25,75 jeeeee 100.039 korun
Vychodni spolkove staty - 3.049 x 25,75 jeeee 78.512 korun

.... pro priklad . . mzdy v Nemecku 2016
Učitel na gymnáziu bere v Německu 127 305 Kč. V Česku bere jen 27 170 Kč.
Průmyslový mechanik bere v Německu 93 717 Kč. V Česku bere jen 19 937 Kč.
Sociální pracovník bere v Německu 92 799 Kč. V Česku bere jen 20 485 Kč.
Zdravotní sestra bere v Německu 84 168 Kč. V Česku bere jen 19 471 Kč.
Zedník bere v Německu 75 519 Kč. V Česku bere jen 17 794 Kč.

0 hlasů

Výchovu dětí zajišťují rodiče, ne škola. Ale asi to u vás máte nastaveno jinak. Pak vaše dětičky musí asi vypadat...

Místo těch žvástů o Bezděkově komisi se zeptejte prvního kantora, jak je to s jeho platem, bude to mnohem jednodušší.

Že jste ocas a věříte novinářům a politikům, tak to je jen důkaz, že český národ blbne na kvadrát.

Za co byste chtěl, aby měli Češi platy jako Němci? Za to kradení a šlamperain ve všem, co tu máme? Běžte na měsíc dělat do Německa, tam vám spadne brada až na zem, kde jsou oni a kdy jsme my.

To, co tam mají za vybavení, jste v životě neviděl, dělá se tam dvakrát pomaleji než my blbci s vyplazenými jazyky, to, co se tam používá za technologie a materiály sice tradičně tupější Češi vědí, ale jen příklad:

Fólie na střechy. U nás se stále používají folie z měkčeného PVC. Ta změkčovací složka za deset let ztvrdne, ono se to ví už jaká desetiletí, pak to rozbijí kroupy a nová střecha. A tupý Čech jásá: máme práci!

V Německu se dávno používá fólie zcela jiná, která vydrží padesát let, takže se nemusí investovat dva až třikrát tolik a Němec jásá: máme práci a máme i prachy!

Proč se to v Česku nepoužívá? Stavební firmy vidí problém v tom, že Češi by museli přejet jednu z těch fólií při vzájemném slepování zespod mokrým hadrem. Všichni vědí, že Čech je lempl, stavbu co stavbu to dělníci prokazují, jak nemíní nic respektovat, a že ani tak prostou věc neudělá.

Proto zaostáváme.

Stačí?

0 hlasů

Jako vždy kecáš fíčoviny které jsi někde vygoogloval. Cocote Češi jsou_lemplové, přitom je jich v Německu i v Rakousku na stavbách jak_nasráno ( no nejen tam). A přitom se již ani nevyžaduje znalost němčiny, protože jim mistry dělají Češi. Nevím o jaké folii to blábolíš, ale jestli myslíš tu "párupropustnou", pod pálenou střešní krytinu, tak ta nemá s ohledem na tloušťku na rozbití střechy žádný vliv.

1 hlas

Tož tak val Vlastimile totok do Německa, kdo ťa tady drží hňupe...

2 hlasy

Inu, je to líné lempl a jinde by se neuživil, nebo by musel dokonce makat. Typicky by se uživil v ČT nebo nějaké neziskovce :-) Proto jen frfňá místo aby se sebral a vyrazil za vysněným německým blahobytem.

0 hlasů

Ředitele krajských úřadů jmenuje ministr vnitra

0 hlasů

Jenže ti co nad tím jásají, nejsou "kraje" ale krajské učitelské ODBORY. Takže to s MV nemá nic společného. Nesmíte číst jen dementní titulky ožralého presstituta

0 hlasů

Když mohou stávkovat učitelé, tak mohou stávkovat i žáci Práce žáků je náročnější než práce učitelů - Učitel se nabifloval jeden předmět a teď ho omýlá 40 let.
Žáci se musí naučit VÍCE předmětů a za tu otrockou dřinu nedostali zatím žádný plat

0 hlasů

Gavrochu, asi vás vezmu do firmy na týden a dostanete k sobě toho žáka, co se musí podle vás naučit těch více předmětů a pak si s velkou chutí sám sobě vyliskáte přes tu svoji primitivní hubu!

Oni neumějí nic! Ani posunout desetinnou čárečku! neumí přečíst vodoměr, neumí poznat fázi, neumí zhotovit metrem pravý úhel, neumí zvážit vodováhou... Na mobilu nejsou schopni ovládat e.mail, nejsou schopni přijmout oznámení zakázky, aby se zeptali kdo volá, kde bydlí atd. Jsou naprosto k HO*VNU.

0 hlasů

Páni učitelé a dámy učitelky by měli alespoň na nějaký čas přičichnout k opravdové práci, aby je přešly tyhle móresy...

2 hlasy

Já nevím,proč dnes kdekdo,kdo umí jen plácnout maltu na zeď má pocit,že dělá opravdovou práci.

0 hlasů

A vy byste měl přičichnout ke škole, abyste si udělal aspoň pajdák a šel nám to za ty prachy a do těch podmínek ukázat, jak vám ten neokoštovaný chlebíček pěkně šmakuje, co?

0 hlasů

Tož totok za ukazuje, jak kvalita našich učitelů a hlavně učitelek většinou stojí za houno! Učí se 50 let stejně, přitom pokročilá technika a zařízení jim vše značně usnadňují! Platy jim rostou jako nikdy! A furt řvou, a nejvíce samozřejmě ti největší lempli... To je opravdu "skvělý" příklad našim potomkům...

2 hlasy

Bohumile, kúúúrvááá se neříká! Na platech učitelům nikdo nepřidal už pět roků ani korunu, to je aspoň vidět, jaký jsi ču*rák, co věří novinářům. K čemu je učitelovi pokročilá technika, když na to děcka se*rou, nic nemusejí, všecko smí? Běž nám to ukázat, Bohumile!

0 hlasů

Vlastimile ty si fakt šulin, dyť totok děcka můžou (hlavně s velkou podporou učitelů) stávkovat, tak co... Tož sa pak furt nediv, že ti tvojí fakani nemají trocha pokory !

1 hlas

Média, to světové hyenstvo, už celé roky vytrubují, jak se českým učitelům pořád prej přidává, ale realita je taková, že u-čitelé ještě (cca 5 let) nedostali ani korunu, jdou hluboko pod inflaci a zdrhá odtud, kdo může.
Žvásty prolhaných politiků a ještě prolhanějších novinářů jsou dokonalým napodobením Pepka Geobelse. Ten by měl radost to dnes vidět.

0 hlasů

K několikerým prázdninám,které za nás nebyly,dnům ředitelského volna,chřipkovým prázdninám přibudou prázdniny stávkové,Proč se vlastně divím,že dnes děcka dohromady nic neumí?

5 hlasů

Čtyři hlasy závistivého č*eského póvlu, na příspěvek, kde autor je absolventem dvou tříd mateřské školy, pak ho v patnácti vyhodili, tří tříd základy (po osmi letech studia) a autoškoly na posedmé, kdy přijel na zkoušky praseti a odrážel se kačenama.

0 hlasů

Protože mají ču*ráky rodiče, kteří dolítnou na učitele pokaždé, když jejich fakanovi vytne přes jeho nevychovanou hubu.
Protože jim rodiče všechno usnadňuj, všechno jim dávají a fakan je pak "nažraný" a tudíž líný jako veš.
Kdyby nutili de*bílkové moderní rodičové svoje děti všechno si tvrdě zasloužit a nestlali jim cestičku, paka vylízaná, nebyla by děcka tupá jako brusle v létě.
Kdyby si společnost učitelů vážila a děcka měla také povinnosti a nejen pochybná práva, vypadalo by to taky jinak. Sebelepší učitelé ale nic s naprosto zku*rvenou výchovou dětiček ze strany rodičů nic nesvedou.

2 hlasy

Vy jste vážně absolvent inkluze. Proč si vážit někoho, kdo svou práci dělá mizerně? To jako (abyste to i vy pochopil, si začneme vážit třeba zedníka který neumí postavit rovnou zeď a přidáme mu? Pokud ze škol vychází "vzdělanci" kteří neumí spočítat ani trojčlenku, nezaslouží si učitelé přidat a pokud neumí učit, pak proč by si jich někdo měl vážit? Vás si přeci také nikdo neváží :-)

1 hlas

Beránku, za jeho mládí se tomu říkalo "pomocná škola", později "zvláštní" škola. Inkluze vymysleli až po r.1989, aby to u těch dementů nevypadalo tak blbě.

0 hlasů

Problémy tvých "fakanů" nám jsou celkem u pr.dele hňupe...

3 hlasy

To je přesně reakce těch ču… rodičů !!!

1 hlas

Totok říkám furt...

1 hlas

Bohumile, Bohumile, ty jsi prostě blb!

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.