Televize Barrandov
Vojtěch pod palbou v Aréně Jaromíra Soukupa. Zdravotnictví vysává soukromá sféra

13.06.2018 00:10 Původní zpráva

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si tentokrát pozval do pořadu Aréna Jaromíra Soukupa ministra zdravotnictví za hnutí ANO 2011 Adama Vojtěcha, bývalou první náměstkyni ministra zdravotnictví Lenku Tesku Arnoštovou za ČSSD a lídra kandidátky ODS pro komunální volby Bohuslava Svobodu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Josef Dobeš (3 hlasy) 13.06.2018 09:10

    Tak jsem si včera večer povzdechl, když jsem v publiku viděl známé...

  • Jaroslav Beneš (1 hlas) 13.06.2018 05:06

    Adam Ken Vojtěch. Možná lepší zpěvák než právník. Přesvědčil celé ANO...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

adam vojtěch mi připadá jako problémový zaměstnanec.

0 hlasů

Tak jsem si včera večer povzdechl, když jsem v publiku viděl známé tváře – „kdyby ten Zikmund zavraždil knížete Václava o něco později, ubylo by v Čechách mnohem více volů, než se mu povedlo Němcům poslat„ a tak by nás dnes ušetřil otravování neumělými říkánkami příznivců ODS typu …. „bolševická vládo……“ No, vlastně, kdyby je poslal všechny, nebyla by v Čechách žádná legrace. Ale kdo ví, co bude za 1000 let…. Kapitalismus to určitě nebude, pokud takové nástupce jeho dnešní garnitury včas do těch Němec nepošleme.
K otázce drahého pražského nájmu bytů jsem si vzpomněl na léta šedesátá, kdy jsem v Paříži jezdíval metrem, neboť již tehdy tam bývaly komunikace ucpané. Poválečné metro bylo špinavé, otřískané, alejímavé tím, že vlak se skládal z řady vagonů zelených a jednoho či dvou žlutých. Ty zelené byla druhá třída, žluté třída první. Lišily se od sebe tím, že v těch žlutých byly lavice potažené jakýmsi ošoupaným sametem, kdežto ta třída druhá měla lavice prosté, dřevěné. Ovšem cena jízdného ve dvojce byla proti jedničce třetinová.
Nemohl jsem pochopit, proč někteří cestují tou jendičkou – že by snad kvůli tomu sametu, nedávno náležitě očoupaným zadky okupačních německých oficírů?
Tak jsen tuhle otázku jeden večer u francozských přátel nadhodil – odpověď byla dost pro mne překvapující – hostitel řekl: „ víš, to je tak – takový doktor, advokát, obchodník si nemůže dovolit se vmísit mezi prostý lid, protože ten by si řekl – hele, ten náš doktor (advokát a pod.) nějak šetří, to asi špatně léčí, a šel by jinam. To platí i o bydlení, nákupech v Monoprix nebo v Casinu či Uniprix, ( tehdy začínajících obchodních řetězcích) – on nemůže si tam koupil láhev vína za frank, on ji musí koupit vedle u vínaře, kde ta samá stojí framky tři. A taky musí mít „prestižní adresu“, jinak „ztratí tvář“ - Kroutil jsem nad takovou blbostí, znetvořen rovnostářským socialismem, hlavou. Připoměl jsem si to až díky Aréně, kde se mluvilo o nájmech třeba v Pařížské ulici za ceny přímo astronomické a taky jsem si připoměl verš z písničky W+V : „ ….podle kabátu svět se měří, lháři ve fraku každý věří….) a pak jsem se bavil posloucháním prezentovaných nesmyslů, polopravd a i lží. Nechat mluvit ministra zdavotnictví a navíc doktora věd latentních o bytech, nájmech a pod. je docela zábavným zážitkem.
Ovšem kapitální byl výrok Dr, Svobody (asi ne jeho, slyšel jsem to skoro ode všech politiků),
o finacování zdravotnictví z „jiných zdrojů“, zřejmě tedy s výnosu dolů na Marsu nebo z prodeje vody z Jupitera, zemským snobům dovážené. Vždy jsem si myslel, že co stát vybere na daních (poplatcích, pojštěních) tedy jeho příjmy, může utratit do výše těchto příjmů pro potěchu a potřeby občanů, od kterých tyto obolusy vybral.
V tomto kontextu mne tak napadlo – odkudpak asi chtějí získat peníze ti, co mluví plamenými slovy tu o zvýšení platů učitelům, tu o zvýšení platů doktorům, tu o zvýšení platů řidičům autobusů a hází procenty sem i tam, aniž by řekli, kde na to vezmou.. Pravidelné linky z Marsu či z Jupiteru jsou zatím jen zbožným přávím politiků – třeba taková ODS mluví o např. tom, že všem sníží daně a všem přidá. Kde na to vezme, to si ponechává coby volební tajemství.
To už je rozumnější názor Babiše, který nechce zvyšovat platy plošně, ale tak, aby se platové nůžky, působením mnoha vše slibující stranám, rozevřené jak žraločí tlama, spíše zavíraly.- tedy je potřeba přidat těm, co mají málo, neboť ti, co nají dost, mají již dost. Každý má být placen podle toho, jaký má užitek z jeho práce společnost. Srovnat plat špičkového hokejisty nebo fotbalisty s platem uklízečky v jeho šarně ty nůžky otevřené ne o 360°, ale o 20x 360; tu prospěšnost prezentují zcela spolehlivě. Žít mezi odpadky by asi ani ten hokejista nechtěl, na rozdíl od uklízečky, které je zcela fuk, že dal nebo nedal gól.. A to platí i o mnoha, včetně „zlatých padáků“ – vyplácené miliony jako odstupné tomu, který coby budižkničemu byl po 3 měsících propuštěn, aby byl okmžitě zaměstnán jinde s platem ještě vyšším….
Dalo by se napsat mnohem víc, ale skončím vzpomínkou v onu včerejší arénu a repliku zástupce KSČM na tendenční až urážlivé průpovídky pana Svobody –„ vy zde nastrkáváte psí hlavu na komunisty, ale kdo vlastně zařidil, abyste vystudoval zdarma, měl zajištěnou levnou stravu v menze, levné ubytování na koleji a po vystudování jste nemusel být nezaměstnaným doktorem? - Ano, třeba vás poslal do pohraničí, ale copak tam nežijí taky lidé?“ Asi ne…
Proč máme asi 10 zdravotních pojišťoven, pochopitelně soukromých? Je něco pravdy na tom, že si „vyzobou“ lepší a lukrativnější oddělení, lepší příjmy a s klidných srdcem nechají pacienta s akutním zánětem slepého střeva se plahočit 50km do všeobecní státní nemocnice? Proč ne, vždyť je obvykle vlastní ti „chlapci, co spolu mluví…“.

3 hlasy

Až na toho Zikmunda na začátku dobré čtení!

0 hlasů

myslíte?já jsem po zikmundovi přestal,tak nevím.ale věřím vám.

0 hlasů

Adam Ken Vojtěch. Možná lepší zpěvák než právník. Přesvědčil celé ANO o prospěšnosti zákazu kouření v restauracích. Babišova služka. Čím méně Kenů v politice, tím snad bude lépe. Anebo obráceně, pane Babiši. Čím více si takových diletantů k sobě natáhnete, tím méně lidí skočí na Vaše sliby.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.