Rdousící zdražení
Ústavní soud zrušil nadstandardy ve zdravotnictví i zvýšení poplatků za hospitalizaci

02.07.2013 14:16 Aktualizováno 02.07. 16:31

Ústavní soud zrušil nadstandardy ve zdravotnictví, zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici ze 60 na nynějších 100 korun za den i pokuty za nevybírání regulačních poplatků. Jde o klíčové části zdravotnické reformy. Soud tak učinil na návrh ČSSD.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • daniel Pink (10 hlasů) 02.07.2013 14:30

  pravicove hovada udelaly z leceni dojnou kravu=nechaji lidi i...

 • Jan Novak (7 hlasů) 02.07.2013 15:37

  ÚS by měl zrušit celou Hegerovu "reformu" a zabránit tak totální...

 • Karel Walther (7 hlasů) 02.07.2013 15:18

  At žije prezident Zeman a vláda pana Rusnoka do předčasných nebo...

 • Anton Augustin (6 hlasů) 02.07.2013 16:07

  Raději platit vyšší daň než náraz na který nebudu mít hochu, každý...

 • alfa samec (6 hlasů) 02.07.2013 16:05

  Zadarmo ani kuře nehrabe. Lidi z 99% chtějí makat. Že jich jsou...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ale ti přece měli vždy možnost požádat o odpuštění poplatku nebo na něj dostat sociální dávku. Ovšem ono je docela fuk jestli je to 60 nebo 100 když ÚS a místní rudí noci se fakticky domáhají anulování veškerých poplatků jako takových.
Co mne ovšem zvedá ze židle, je tvrzení našich senilních ústavních komunistů, je, že nemá být možnost si legálně připlatit za nadstandardní služby či lepší pomůcky a léky. Tím totiž vzniká v lůze pocit, že se lze domáhat toho nejdražšího pro všechny bez ohledu na to, že na to prostě není kde vzít peníze. Je to hloupé komunistické rovnostářství a jediné, čeho tím dosáhneme je návrat k socialismu ve zdravotnictví, kde měli všichni stejnou péči - tedy acylpyrin a B-komlex na všechno a smrt na to, kde to nezabralo.

0 hlasů

To je fór roku o těch 99% lidí, co chtějí pracovat. :-D A vůbec není pravda, že to není jejich chyba, že práci nemají. Z velké části jsou mezi nimi lidi nezaměstnatelní, protože nic neumí, studovali naprosto neužitečný obor nebo se nechtějí kvůli práci hnout z místa.

0 hlasů

Proč se všichni ministři "serou" s nadstandardy, když by bylo jednožší definovat v pojistných podmínkách (konec konců tvrdí, že to je pojištění) na co má pacient nárok. A co si kdo dohodne mimo, to nikoho zajímat nemusí.

2 hlasy

Jak uvedl německý tisk, Zeman za 30 minut vykouřil 3 cigarety... A to ho ještě nevyděli slopat.

1 hlas

...to jsem ještě neviděl, aby někdo napsal nevyděl. Vlastně jsem už jednou viděl vyděl na vlastní oči. Napsal jsem to já. :-)

2 hlasy

Á, sociálnědemokratičtí soudci, dosazení senátem, již úřadují. Může mi ods a ostatní strany laskavě vysvětlit, proč kdy dosazovaly na ÚS nezávislé osobnosti? Příště výhradně antikomunisty prosím, já nejsem praktikující křesťan, abych neustále nastavoval druhou tvář.

0 hlasů

Zdravotnictví je v ČR na velmi vysoké západoevropské úrovni. Stejně jako životní úroveň celkově. Běžte už s tím bulením do háje. Nedělejte dluhy a neštiťte se práce. A víc čtěte. A budete v pohodě jak pan Šimurda.

3 hlasy

Radujme se, že se nám všem zvýší "zdravotní daň".

1 hlas

Raději platit vyšší daň než náraz na který nebudu mít hochu, každý nemá ulito ze státního jako Dalík nebo Janoušek.

6 hlasů

Ovce budou s radostí a písní na rtech platit jak mourovatí, hlavně že jim slíbí, že v budoucnosti bude vše zadarmo.

1 hlas

Ach jo, to je logika...

3 hlasy

Ale to logické je. Blbci budou jásat, že mají slíbené zdravotnictví bez doplatků a poplatků, aniž by si byli schopni uvědomit, že nic není zadarmo a tu péči tedy jenom zaplatí jiným způsobem - přeneseně přes jiné platby -egrg zvýšením zdravotní daně, dph a zejména nedostupností specializované léčby jinak, než za korupci. ÚS dnes svým tupým výrokem posvětil úplatky doktorům za nadstandardní léčbu, která se bude poskytovat neoficiálně.

0 hlasů

Já v tom logiku nevidím; P. Za prvé jde o snížení poplatků na původní vyši, t. j. 60 Kč. za den pobytu v nemocnici, platný od ledna příštího roku. Pravda je, že pro starodůchodce a nezaměstnané to byla cena dost vysoká a někteří proto odmítali hospitalizaci i když byli ve vážném zdravotním stavu.

2 hlasy

Šmarjá tady to dneska funguje jak ve špitálech - zařadilo se mi to zase jinam. Sorry. Odpověď máš tedy vejš.

1 hlas

Ach ta myšlenka... Slíbila jste, že na mé příspěvky nebudete reagovat, očekávám proto, že zmlknete. Nadobro.

2 hlasy

Zadarmo ani kuře nehrabe. Lidi z 99% chtějí makat. Že jich jsou statisíce bez práce není jejich chyba. Takže ironie podivná. Lidi nebudou platit a zpívat si u toho? Jedině snad, že už tam není koalice s paní Peak jako jejich oporou.Potom si bude zpívat 9 z 10 Čechů.

6 hlasů

Za vlády ČSSD byla nezaměstnanost a to nebyla krize 10% nezaměstnaných, proto dnešní stav je úspěch. To, že 99% lidí chce pracovat jste mě rozesmál, děkuji. Řekněte toto v hospodě u piva nebo v romské oblasti a budou vás mít za dokonalého mimoně.

2 hlasy

Tehdy se statistiky nezam. počítaly jinak a lidi nebyli tak rychle vyřazováni. Drábek nezanedbal bez povšimnutí ani tenhle aspekt ;-)

1 hlas

No vidíš Zemane, jak se ti tví lokajové z US konečně napravili podle tvého přání. Ještě chvíli a budou hlasovat podle tvých návrhů. Jen dočkej až přejmenuješ republiku na Banánové Zemanovo císařství.

2 hlasy

Možná,ale zatím je to Perlovka krále Kalouska I.

6 hlasů

Banánové Nečasovo císařství ovládané kuběnou Nagyovou už bylo?

6 hlasů

Řeknu po pravdě, nebylo.
To nás teprve čeká se Zemanem, už projevuje přání změnit ústavu, teď alespoň ústavní zvyklosti. Těšme se.

2 hlasy

Ústavní zvyklosti, pokud připustíme, že něco takového existuje, flagrantně porušil Klauz právě vznikem Nečasovy vlády. Vzpomínáte?

6 hlasů

Aha :-)) proč ten modrý trouba vůbec podal demisi že.

4 hlasy

Trouba. Jiný by to neudělal.

2 hlasy

Jiný to už udělal děvče, třeba Klaus nebo Gross i když za jiné průšvihy.

3 hlasy

Blemci o ničem.Před nějakým časem jsem byl na operaciPožádal jsem o pokoj pro jednoho a dostal.Za příplatek.A nebyly nadstandarty.

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

To by se mělo zakázat. Ne všichni si můžou příplatek dovolit. V roce 63 jsem byl na Karláku v nemocnici a bylo nás na pokoji nejméně 10. A tak je to správné - žádné extrabuřty pro boháče jako jste vy.

1 hlas

..tím ale nebyly myšleny nadstandardní pokoje...tím byla myšlena nadstandardní léčba za příplatek...

1 hlas

Standard, nadstandrd, to je jedna věc. Je ale divné, že se nikdo nepozastaví nad tím, že kus sádry a pár obvazů na zlomené ruce stojí 300 Kč...

0 hlasů

Trh.

1 hlas

Viděla jsem tuto cenu v nemocnici za 1500 Kč.

0 hlasů

A v tom je právě ten problém, nemocnice jsou černé díry, jakékoliv peníze jsou "malé"...!

1 hlas

Stále čekám na brífing ODS a vyjádření premiérky Boženy Němcové k ustavnímu soudu.

6 hlasů

..tak to bylo dílo TOP09...Julínek (ODS) vystupoval ostře proti...

0 hlasů

Ale to si snad dokážete sám představit, ne? Podle mého by pravděpodobně kvokla něco takového jako: "Rozhodnutí ÚS respektuji, i když s ním nesouhlasím.":-)

5 hlasů

..jsem nadšený, spokojený a šťastný...

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Jen aby to vydrželo i po volbách. Známe to. Když ptáčka lapají...

2 hlasy

Jakže to řekl s usměvem Škromach--prosím vás, před volbama se toho naslibuje.....

0 hlasů

ÚS by měl zrušit celou Hegerovu "reformu" a zabránit tak totální komercializaci zdravotnictví. Příznačné je, že se v ní už nepoužívá označení pacient a lékař, ale klient a poskytovatel zdravotnických služeb...

7 hlasů

At žije prezident Zeman a vláda pana Rusnoka do předčasných nebo řádných voleb.

7 hlasů

Že by ÚS konečně začínal fungovat?

6 hlasů

No konečně se našemu Bohoušovi něco povedlo.

1 hlas

Ústava ČR je sice paskvilózní dílko, ale nebýt jejich komunistických vykladačů , dalo by se s tím žít. Naši ústavní soudci jsou největšími škůdci demokracie a pachateli největších hospodářských zvěrstev.

1 hlas

Ústavní soud je banda ekonomicky negramotných sociopatů, kteří podporují korupci ve zdravotnictví. Na to neljelší pro všechny nemá žádný stát či přesněji systém pojištění dost peněz. Takže díky tomuto dementnímu rozhodnotí se teď už nebudou léčit některé nemoci vůbec - někde se totiž ušeřit musí.

1 hlas

Ten, který na to má (a měl i před tímto rozhodnutím) ten vyjede za léčbou do ciziny pokud bude chtít něco extra. Ten kdo na to neměl, pro toho se nic nemění.

3 hlasy

To je omyl nevědoucích. Díky příplatkům se v posledních 3 letech mohli i nemajetní lidé léčit s onkologickými nemocemi efektivně a úspěšně. nyní na to již nebudou peníze, takže ty, kteří si nemůžou dovolit platiti statisíce za onkoléčbu, nechají vyžírky lakotné platit 30 kaček u dokotra a 100 za den v nemocnici pochcípat.

0 hlasů

..některé nemoci se léčí proto, aby se uspokojily "rádoby vědecké"ambice doktorů...to ať si jdou dělat do USA...

0 hlasů

Předlistopadoví komouši a vojenští prokurátoři mají ústavní soud. A Češi mají co si zaslouží...

2 hlasy

Nezdá se ti,že cintáš nesmysli?Komouši mají prdlačku.Ti sedí za zádama Sobotky a sem tam něco plácnou.Češi mají smůlu,že nejsou tvrďáci,ale poserové na které si otvírá chlebárnu léčený těžký alkoholik Míra.Ten to tady má pod palcem,ne koumouši.

5 hlasů

Opět alfa gramatika?

2 hlasy

ÚS dospěl k názoru, že na rozdíl od poplatku stokorunového, je poplatek 60Kč ústavně konformní. Máme očividně nějakou podivnou ústavu.

3 hlasy

Ústavu máme pořád stejnou. 28. května 2008 Ústavní soud v plénu velmi těsným poměrem hlasů (8:7) rozhodl o tom, že placení tzv. regulačních poplatků ve zdravotnictví není v rozporu s ústavní garancí bezplatné zdravotní péče na základě pojištění (čl. 31 Listiny základních práv a svobod).Jazýčkem na vahách jak se později ukázalo byl tehdy ústavní soudce Miloslav Výborný. Složení ÚS se od té doby změnilo a ÚS rozhodl tentokrát jinak a jazýčkem na vahách byl patrně někdo jiný.To je celé.

6 hlasů

Úplné zrušení poplatků by měl být další krok.

4 hlasy

Ústava ČR je sice paskvilózní dílko, ale nebýt jejich komunistických vykladačů , dalo by se s tím žít. Naši ústavní soudci jsou největšími škůdci demokracie a pachateli největších hospodářských zvěrstev¨. (Nezkouším tapetovat, ale zařadilo se mi to blbě, tak to dávám znova k Vašemu komentáři, kam to patří.)

2 hlasy

..jsem nadšený, spokojený a šťastný...

0 hlasů

..po POVINNÝCH S-kartách, POVINNÝCH pracech nezaměstnaných pro obce..další jasný protiústavní nesmysl z dílny TOP 09...

4 hlasy

..samozřejmě nesmyslná sociální reforma...

1 hlas

pravicove hovada udelaly z leceni dojnou kravu=nechaji lidi i chcipnout pokud nezaplati

10 hlasů

Poplatky obecně zhoršují přístup ke zdravotní péči. Kvůli jejich vybírání všude zřizují jakési "recepce". Tuhle mě na takové recepci obtěžovala strašně důležitá sestra i s dotazy, s čím jdu k očnímu a co mi je, přestože jsem měl doporučení od všeob. doktorky. Neslýchané.

4 hlasy

Lidi nechávají chcípat jedině nenažraní doktoři. Až budou pracovat tj. léčit zadarmo, bdue moci ÚS požadovat "bezplatnou zdravotní péči". Dojnou krávu si ze zdravotnictví udělali především hamižní doktoři.

2 hlasy

Nemusí zadarmo, stačilo by, kdyby dostali zaplaceno až za prokazatelně vyléčeného pacienta, jako ve staré Číně.

2 hlasy

Jak ale definovat vyléčení?

P.S. Až budete nemocný nevyléčitelně, tak nedivte, že se s Vámi doktoři nebudou zaobírat., protože by to dělali zadarmo. Že si při tom "užijete" a zkrátí Vám to život, to Vám snad ani říkat nemusím.

1 hlas

Když si uvědomíte, že dle statistik jen asi ve 15% případů lékař opravdu pacientovi pomůže, zatímco asi 50% lékařských "zákroků" nepomůže či pacienta poškodí nebo přímo zabije, tak si o těch samolibých přeplacených volech nebudete dělat zbytečné iluze. Kdykoliv doktoři stávkují, klesne úmrtnost pacientů o desítky procent, protože jim nemá kdo škodit!

1 hlas

Ano, celý život a všechno je složiotější, než jak si to představuje místní rzudá brigáda jednoduchých a všechno se především vnímat v souvislostech - těch ekonomických zejména. Heger se bílými plášti nechal vydítrat a nastavil platy pro neschopné jako pro machry, jenže už tehdy se snažil vysvětlit, že někomu se na to musí vzít. A komu by se měly ty prach pro felčyry brát, kdy ne jejich klientům? V početnosti je síla, kdyžz dá každý trochu, nebude jednotlivec muset umírat kvůli nedostupnosti drahé léčby. Ale když nedá nikdo nic, bduou chcípat všichni, krom papalášů a zbohatlíků, kterejm je jakýkoliv systzém úplně šumák.
A mimochodem, vzpoměň si jak doktůrci držkovali proti 30Kč poplatku. Jen co zjistili, že jim to zůstává za nehatam, je klid a nikdo z nich juž ani nemukne a kasírují jak zdivočelí. Dokonce i když doktorovi neseš flašu nebo sazenice rajčat, neváhá tě zkásnout o poplatek aniž by se na člověka jedním okem podíval, natož, aby ho vyšetřovatl. 80% doktorů jsou bezohlední egoističtí hamouni.
O.K. Máš recht, zbytek mailem.

1 hlas

V lecčems s Tebou musím souhlasit. Ale je to složitější a velkou vinu na tom má právě Heger. Ale to Ti napíšu soukromě, není třeba to ventilovat právě tady, kde se to "odborníky" typu Smutné jen hemží.

1 hlas

Milá V., paušalizace by byla mluvit o 100% případů. Tudíž nepaušalizuji, jen cituji statitstiky:
Až 15% pacientů se dostává do nemocnic kvůli následkům chybné lékařské diagnozy nebo špatného lékařského postupu, Přes 75% pacientů nemá žádný prospěch z lékařského zásahu a pokud by lékaře nenavštívili, jejich stav by byl ne-li lepší, pak stejný.
Kdyby se Hippokrates dožil dneška a viděl do jakého stavu to lékařská profese dopracovala, vyletěl by mu krevní tlak do něměřitelných hodnot a k doktorovi by nešel pro pomoc ani omylem. (John F. Kerr)
Ano i mezi doktory jsou machři, ale rozhodně ne všichni, kdo prolezou lékařskou fakultou jsou lékaři. je chybou těch machrů, že ty neschopné kryjí a nechávají jim pacienty napospas. Pak musí brát i svůj podíl na špatné pověsti doktorů. Ti vyděrači, z akce D-O by jemného pána Hippokrata dovedli k smrti studem.

1 hlas

To je hodně přehnané tvrzení; a zrovna od Tebe, P., mě to hodně překvapuje. Buď spravedlivý a nepaušalizuj - jako mezi ostatní populací jsou mezi lékaři skuteční machři a samozřejmě také břídilové. Ale těch je, naštěstí, minimum. A měl jsi ty osobně důvod si na ošetřní stěžovat?

1 hlas

Jsem nemocná nevyléčitelně, protože když se dala moje nemoc léčit, doktorka ji bagatelizovala až jsem přešla do chronické fáze.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 22/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.