Setkání prezidentů
Zeman: Nevěřím ve slučitelnost muslimských migrantů s evropskou kulturou

12.09.2017 12:34

UVNITŘ ANKETA. Prezident Miloš Zeman po jednání se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem znovu odmítl přijímání migrantů do Česka.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Kostrč (11 hlasů) 12.09.2017 14:09

  Máme moudrého Pana prezidenta a je dobře, že ho máme a snad i budeme...

 • zdeněk adámek (10 hlasů) 12.09.2017 13:11

  Zeman má pravdu. Kdyby tam byl Drahoš či Horáček,už by lízali......

 • Eva Vosáhlová (6 hlasů) 12.09.2017 14:58

  Před lety byla úplně jiná situace, nedocházelo k takové masivní...

 • Eva Niklová (4 hlasy) 12.09.2017 13:24

  Pravdu sice má, ale co si myslí doopravdy? Jestli tedy vůbec...

 • Honza Hloupý (2 hlasy) 12.09.2017 18:04

  Nu, vzhledem k tomu, jak to vypadá v Německu a jak to vypadá v Česku...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Všechny kultury jsou slučitelné a stejně tak všechna náboženství. Zeman, který stejně jako většina domorodců nevytáhl pata z Česka, se hluboce mýlí. Záleží na lidech a na manipulaci, které jsou vystaveni. Je mi opravdu líto, že prezident mluví jako ožralý hlupák po 22. hodině v nějaké hospodě. Myslím, že jsme byli ve 20 století svědky zvěrstev, která mluví sama za sebe. Kolik životů stál komunismus a kolik nacismus? A nejednalo se o žádnou cizí, "nesnášenlivou" kulturu, ale o státy, které jsou přesvědčeny o své kultuře a morálce. A většinou se ani nejednalo o cizí obyvatelstvo, ale o oběti z vlastních zemí. Projděte se po ulici ve Vancouveru a uvidíte, co je to "melting pot". A bez nenávisti a teroru.
Osobně nejsem jeho přívrženec, ale prohlašovat, že různé kultury nemohou existovat vedle se v pokoji, přátelství a míru - proti tomu mluví nejen současnost, ale i minulost.

1 hlas

"...různé kultury nemohou existovat vedle se v pokoji, přátelství a míru - proti tomu mluví nejen současnost, ale i minulost." - takhle nějaké příklady z historie by nebyly? Já v tom dějepisu vidím spíš převahu příkladů opačných, kdy na styku dvou kultur byly vždy třenice a jedna kultura se snažila podmanit ty ostatní.

1 hlas

Ale byly. Na příklad ve Španělsku, kde vedle sebe po stovky let žili křesťané, židé i muslimové. Na Krymu to bylo před Kateřinou podobné a takových míst by se daly vyjmenovat tucty. Ale to si už vyhledejte sám. Znovu opakuji, že se jedná o lidi a jejich manipulaci, než o víru, nebo kulturu. Samozřejmě byla víra zneužívána, ale domníval jsem se, že se jednalo o středověk, nebo nacistické Německo ve vztahu k žídům, ale všeobecně o překonanou záležitost. Nyní vidím, že jsem se mýlil. Bohužel. Chcete nicméně tvrdit, spolu s tím ochmelkou na Hradě, že skoro 1/4 populace zeměkoule - muslimové, jsou potencionální teroristé, kteří jsou neschopni s jinou rasou?

1 hlas

Takže jste zastáncem Džihádu, práva šária, neúcty k ženám, dětských nevěst, kamenování, všeho toho, co je podle Vás kompatibilní se současnou evropskou kulturou a evropským právem.Ona je totiž jiná doba než jakou popisujete .Ještě nám řekněte tu pohádku, že muslimové v západoevropských zemích se bez problémů integrovali , že neexistují ghetta, kam si netroufne ani policie.

1 hlas

Technická k diskuzím obecně.
Vadí mi přeblikávání a pomalá aktualizace diskuzí.
Taky ty hromady slov nadepsané "David Lejdar" zabírají zbytečně moc místa.

0 hlasů

Myslí tou kulturou semitský jazyk? Nebo autokratické vlády kterým se mj. z EU dodává hromady zbraní aby se udrželi u moci? Viz například v Saudské Arábii (kde není ani parlament) zrovna zadrželi dva islámské duchovní kteří si prý akorát dovolili zmínit, že doufají v udobření vztahů mezi S.A. a Katarem, ale EU se zdá, že na kolenou líbá Saudům nohy když si něco koupí. A má se tedy za to, že například Habsburgové nebo Heydrich typický příklad české nebo křesťanské kultury? Nějak v tom osobně jasno nemám. Poučí mě panové i přes to, že například p.Zeman prý dělal jako by humanistická věda byla nesmysl ale evidentně se ohání pojmy z těch oborů?

1 hlas

Nebo se to celé zakládá na tom, že se furt ohání středověkým pojetím v kterým se v jménu ř.k. Papéže pobilo například Prusy Teutonickým řádem a že Prusové prý prostě pohané a ne úžasní jak ř.katolíci, a nápodobně například Poláci pobili ortodoxní, a například Chorvati také? A dnes se najednou dělá jako by se bylo nějakou velkou křesťanskou rodinou byť je polská děvenka v Bavorsku mnohým leda tak dobrá na to aby koukala roztahovat nohy aby k nějakým penízkům přišla?

Pokud se ta rétorika zakládá na pojetí které dříve bylo v Německu známé jako Volksgemeinschaft, tak to pojetí samo o sobě je podivné, ale zároveň nepostrádá ironii, že když se tedy má za tak velkou jednotnou rodinu tak proč se tedy ohání nějakým chtěním oblastní suverenity.

1 hlas

Tak jako je propastny rozdil mezi presidentem ceska a nemecka, tak je propastna difference mezi Ceskem a Nemeckem.

Cesko je politovani hodna zem.

1 hlas

Asi jim Lustig uniklo, že právě Československo bylo první, kdo uznal stát Izrael...
tak ať si v klidu nadávaj a šoupou nohama

1 hlas

Nu, vzhledem k tomu, jak to vypadá v Německu a jak to vypadá v Česku a hlavně jaké jsou vyhlídky do budoucna, jsem rád, že jsem tady a ještě by nebylo od věci, kdyby Germanistán byl kousek dál, za alespoň jedním mořem. Uvidíme za pár let, kdo bude koho litovat.
P.S. Poslední dobou pozoruji, že si Němci (a nejen oni) kupují u nás domy a stěhují se do Česka. To budou asi nějací dobrodruzi, kterým budoucnost v Germanistánu připadá nudná, jinak si to neumím vysvětlit.

2 hlasy

Tak se odstěhujte!

1 hlas

A odstěhování pomůže tomu, že Česko už nebude politováníhodné ?

1 hlas

Máme moudrého Pana prezidenta a je dobře, že ho máme a snad i budeme mít. Pevné zdraví Pane prezidente.

11 hlasů

Je součástí té evropské kultury aby Neděle byla svátek, nebo aby Neděle nebyla svátek? Například v Česku se co vím vyloženě za svátek spíše nemá, kdežto v jiných částech Evropy spíše ano. A co je tedy evropské? Nebo to je věc která nemá co dělat s kulturou?

1 hlas

Zeman má pravdu. Kdyby tam byl Drahoš či Horáček,už by lízali......

10 hlasů

Pravdu sice má, ale co si myslí doopravdy? Jestli tedy vůbec myslí...Před lety byl přesvědčen, že multikulturismus nás obohatí a velmi si v tom rozuměl s V. Havlem. Jediný, kdo v tomto ohledu má stálý názor bez ohledu na to, co si myslí ostatní, je V. Klaus. Ten problémy předvídal už dávno. Zeman je jen populista..vox populi vox Dei. :-/

4 hlasy

Před lety byla úplně jiná situace, nedocházelo k takové masivní migraci. Zeman je v tom tvrdý, neustoupí. Horáček s Drahošem už by se klaněli a otevírali.

6 hlasů

Jakože kvůli tomu, že je v Německu "Slovanů" současně možná i kolem desetiny populace tak je najednou v pořádku aby AfD byla tvrdá stylem, že je potřeba zdůrazňovat německou kulturu která je dle AfD aby se nosilo bikini, a že například

https://www.youtube.com/watch?v=a1rGKa-TR98

tedy mají smůlu, a že už kroje nosit nesmí protože údajně přece ne slučitelné s německou kulturou?

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.