Zamořeno plasty
Igelitovou tašku našli už i na dně Mariánského příkopu

16.05.2018 07:55

Přívalu plastového odpadu neunikl ani nejhlubší kout světových oceánů: bezmála 11 kilometrů hluboký Mariánský příkop. Na základě nedávno zveřejněné studie týmu japonských vědců to napsal magazín National Geographic.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Prý zhruba 70% kyslíků vzniklý při fotosyntéze bylo od mořských rostlin. A na ploše zakryté plasty těžko něco roste, potažmo menší produkce kyslíku v rámci jako globálního ekosystému.

Nápodobně i mořská hladina zakrytá (např.) plasty toho slunečního svitu propouští méně až vůbec, a tím opět dopad na produkci kyslíku (kromě dalších věcí jako například nedostatek potravy pro ryby které i pro člověka místy značný zdroj potravy). Navíc oceány obvykle jako přirozené chlazení, což ale jíž těžko když oceány sluneční svit nepohlcují ale hladina odráží.

0 hlasů

A co s tím může Česko? Tak například kdyby alespoň plastové lahve (i plechovky) jíž byly vratné (jak se to místy v EU má, viz např. SRN), tak to by přispělo k tomu aby se takové v odpadu ani neobjevily (kde nanesením špíny razdva neprůhledné). Což to celé jistě nevyřeší, ale i ohledně skládek v Česku a kapacit recyklačních linek (které prý přetížené) by to značně pomohlo.

0 hlasů

nebudme rasisty, vzdyt i takova ryba musi nekdy na nakup

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov