Extremisté
Europol: Riziko teroristických útoků je obrovské, boj je náročný

16.01.2015 13:30

Riziko teroristických útoků v Evropě je nyní tak vysoké, že je nesmírně náročné odvracet všechny potenciální hrozby. Řekl to šéf evropského policejního úřadu Europol Rob Wainwright. Podle něj představuje velký problém hlavně značný počet islámských extremistů, kteří nemají jednotné velení a útočí čím dál sofistikovaněji.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Johan Rey (8 hlasů) 16.01.2015 14:09

    No a to je přesně to, čeho se politici bojí.Naštvaný ozbrojený občan.

  • Jan Novák (4 hlasy) 16.01.2015 13:46

    Interpol: "Dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je...

  • Jan Novák (2 hlasy) 16.01.2015 14:50

    Tak "vYdlák" říkáš...

  • Deadman´s Hand (2 hlasy) 16.01.2015 14:36

    Švýcarsko má dosud povinnou vojenskou službu. Každý muž (ženy...

  • Javor Topol (1 hlas) 16.01.2015 14:26

    To by bylo super kdyby mel kdejakej vydlak u pasu bouchacku... stebou...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Jak to všechno začalo?

Zdroj je např. popsaný zde: po konci studené války, ve které zvítězily USA, vznikl v US koncept Nového Amerického Století - PNAC.

Neokonzervativci republikánské strany sepsali strategický dokument - výňatek z něj je zde - http://www.informationclearinghouse.info/article3249.htm

Tento materiál stojí za přečtení, zbytek je už jen historie, jejíž důsledky zažíváme právě dnes.

Po skončení studené války se totiž vítězná mocnost nerozhodla uplatnit moudrý a spravedlivý přístup, který by stabilizoval svět, ale bohužel se rozhodla, že využije dočasné slabosti svého protivníka (Ruska), aby ovládla vše co se jen dá. To je strategie PNAC.

Válka v Srbsku a Kosovu (1999) nebo v Iráku (2003) byla ještě v tomto období ruské "slabosti", válka v Gruzii a Jižní Osetii (2008) už byla okamžikem obnovení ruské síly, dnešní válka na Ukrajině, v Sýrii (a akce proti Íránu) jsou už v novém období, kdy Rusko dokončuje svoje "zmrtvých vstání", navíc do hry vstoupily lidnaté země, s velkou a mocnou střední třídou, jako je Indie (střední třída zde má asi 200mil obyvatel) nebo Čína (obdobný počet).

Další okolností byla dohoda US a Saudské Arábie, že američané ochrání (i vojensky) tamní královskou rodinu, pokud budou Saudi obchodovat ropu pouze v petrodolarech (zdroj zde, člověk, který 45min mluví o USA, pracuje 35let na Wall Street i jako ekonomický poradce US tajných služeb, v rámci ekonomického poradenského projektu "Prophecy 2.0" https://www.youtube.com/watch?v=9lcNrJVIgb8 ).

Komplexnější pohled, který dovolí poznat, jak velkých lží pro tento účel bylo použito, najdete např. v článku z r.2007 (je to stejný rok, kdy US generál W. Clark objasnil veřejně plán neokonzervativců republikánské strany "svrhnout vlády v sedmi zemích v následujících pěti letech, jak na Středním východě tak na severu Afriky"), článek obsahoval výňatek bakalářské práce Jany Ridvanové - Svět morálních jistot a preemptivních útoků jako svět nočních můr - See more at: http://blisty.cz/art/32881.html#sthash.LkrKENg4.dpuf


Klíčový dokument, který vejde do učebnic historie, je v odkazu níže. "Plán US nadvlády v novém století" pochází z pera administrativy G. W. Bushe, z r.2000.

Kdo se zajímá o budoucnost planety Země, měl by si ho přečíst.

http://www.informationclearinghouse.info/pdf/RebuildingAmericasDefenses.pdf

0 hlasů

Poznámka na okraj - asi by ten internet měli mocní hráči této planety co nejdříve zakázat. Zlaté doby vládců, kdy lidé neuměli číst a neměli ani co číst.

Ale nakonec je to jedno, většinu lidí na Západě tyto informace stejně donedávna absolutně nezajímaly, proč by se to nyní mělo změnit?

0 hlasů

Interpol: "Dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků"
http://goo.gl/fl2x8Z

4 hlasy

To by bylo super kdyby mel kdejakej vydlak u pasu bouchacku... stebou musi bejt radost zit

1 hlas

Tak "vYdlák" říkáš...

2 hlasy

Švýcarsko má dosud povinnou vojenskou službu. Každý muž (ženy dobrovolně) musí být odveden. Po skončení vojny je stále členem záložní armády a jako takový může mít doma zbraň, většinou útočnou pušku SIG 550.
Vyřazen je většinou ve třiceti, výjimečně ve čtyřiatřiceti letech, do té doby musí každoročně skládat střelecké zkoušky. Pokud se k nim nedostaví, hrozí mu pokuta až tisíc švýcarských franků (18 500 korun). Po vyřazení z armády si může zbraň koupit. Statisticky má pušku téměř každý třetí Švýcar. Jejich počet se odhaduje na 2,3 milionu. Rekruti si je po službě berou domů a pak je mají připravené za dveřmi či ve skříni.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/svycari-si-nenechaji-sahnout-na-zbrane-odmitli-prisnejsi-pravidla-104-/zahranicni.aspx?c=A110213_133446_zahranicni_jba

2 hlasy

No a to je přesně to, čeho se politici bojí.Naštvaný ozbrojený občan.

8 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov