Názor médií
Jak na Česko a spol.? Brusel mění strategii vůči Visegrádu

17.01.2020 09:15

Evropská komise vedená Ursulou von der Leyenovou podle německého deníku Die Welt změní svou politiku vůči zemím visegrádské skupiny - Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • S Vrba (4 hlasy) 18.01.2020 09:25

  Víte pane Stýblo, jeden klasik řekl, že lépe je mlčet a nechat se...

 • Bob Kadet (4 hlasy) 17.01.2020 18:03

  Jdi do řiti_ty_hovnomete, jestli tě ta Němka Lejnová živí tak si to...

 • Dušan Hilderich (4 hlasy) 17.01.2020 12:55

  Dříve jsem si naivně myslel, že v EU to je o spolupráci a kooperaci,...

 • doctorX doctorY (4 hlasy) 17.01.2020 11:24

  czEXITeuNATOnow

 • emilek Listopad (4 hlasy) 17.01.2020 10:03

  tato německá mazačka z telefonu je vděčná,že ji V4 dosadila do funkce

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vítězství! Ať žije EU! Živí nás, cpou do nás a ještě nám vyhoví ve vzájemném sporu. Klobouček!

Babiše zavřít i klidně s 3/4 tohoto svinského nárůdku dokud se neodnaučí krást, a zbytek věcí o demokracii je taky v pořádku.

0 hlasů

To už tady bylo. Poprvé za Sobotky, když vykládal že kvóty jsou mrtvé. Jenomže pokaždé s tím po čase EU přišla znovu. Je to dlouhodobý záměr, vytyčený už dávno pod názvem Fratiniho plán.

Aby byl konec vnucování migrantů důvěryhodný, museli by západní země utnout migraci. Například nelákat migranty na peníze zadarmo, nic jim nedávat, nepřijímat je. Chránit hranice. Zatýkat migranty a vozit je vojenskými transporty do Afriky.

Oni však nedělají NIC a přísun migrantů pokračuje. EU to chce. To znamená, že se jim migranti hromadí a je pouze otázkou času, kdy znovu přijde nějaký pokus jak je k nám nasadit. Jedno zda to nazvou relokací, kvótami nebo jinak. Volný pohyb osob je zlo. Stačí aby jim vypláceli německé dávky a klidně se tu usadí.

Věřit, že nám s tím už dají pokoj, může jen někdo hodně naivní a natvrdlý.

3 hlasy

Jistěže se vždycky najdou pitomci, co zase tohle oživí, jedinci, kterým je médii věnována velká pozornost a přitom jsou to jen výstřely do tmy. Reakce na tyto výbrky jednotlivců u spousty Čechů jsou přímo úděsné, a to je tak celé. Kupte si vyděšenky.

0 hlasů

Jestli on nebude problém v tom, že ti pitomci, co to pořád oživují, se vyskytují mezi vrcholnými politiky EU, že?

0 hlasů

Víte pane Stýblo, jeden klasik řekl, že lépe je mlčet a nechat se považovat za hlupáka, nežli promluvit a rozptýlit všechny pochybnosti. Měl byste se poučit z klasiky.

4 hlasy

Vy byste neměli tolik věnovat pozornosti pár jedincům, co něco kváknou a novináři to rozetřou, Chováte se jako hysterky. Kvóty jsou odpískané. Přesto, že zase novináři, který jako troubové věříte jen to, co chcete, budou o kvótách nadále psát.

0 hlasů

Vlastíku, zkus nás někdy překvapit svou vlastní myšlenkou. Stále kvákáš dokola jak kafemlejnek tupé názory, už je to nuda.

0 hlasů

Jdi do řiti_ty_hovnomete, jestli tě ta Němka Lejnová živí tak si to užij. Ta o pár dní unikla z vyhození z funkce ministr. obrany Německa. Protože se jí téměř podařilo zlikvidovat jejich armádu včetně letectva. A nyní bude v EU vysírat s tou pí. Jourovou ! Děláš jako kdyby Česko rovněž neplatilo do fondu EU.O tom jak si s čecháčkem ta smečka krav po klimakteriu vytřela prd... dokázaly zejména v případě toho Zákona o zbraních a střelivu (včetně odvolání ke stejně tupé kravce) A to není to jediná věc kdy zasahují do národní legislativy (a neplácej o nějaké nadřazenosti práva EU). Když zákon spec. na půdě EU vykurv...kvůli ČR, Slovákům a několika dalším státům. Alespoň že si Poláci nenechají od těch xindlů tolik kálet na hlavu!

4 hlasy

Frustráte, hoďte se rybám...muhehéé!

0 hlasů

Mně sice na rozdíl od EK (zřejmě plus poradci) sice nikdo neplatí miliony, abych za několik měsíců aspoň vymyslel v článku zmíněné (u čeho běžnému občanovi není ani jasné jestli činění toho Frontexu spadá do nějaké jurisdikce, nebo jestli právní postavení jak SS u nacistů), a ani stravenku nedostávám. Mně je však jíž nějaký čas očividné, že se má fundamentální problém pokud se postoj V4 odvijí v zásadě od toho, co tady povídá Dušan, anebo například Orbán - což takto pravené například Macronovi zřejmě vyzní jako by V4 byla na tripu ze 17. století, kdy ve Francii bylo jen ř. katolictví povolené, Habsburkové se aktivně účastnili proti-reformace, a podobně (a zřejmě od toho například Macron mluvil o dvou-rychlostní EU).

Čímž se nemíním dostávát k bodu typu "V4 = hrozné, všichni ostatní = skvělí". Viz například ohledně řecké dluhové krizi, jak se v celé EU mělo nějak jasno, že Řecko žije nad poměry, mezitím co se ignorovalo fakta jako například poměrně velká armáda Řecka (na ochranu i zemí, které by těžko daly do kupy i pouhou přístavní posádku, tj. např. ČR), natož že obchodní politika EU to poněkud ztěžuje zemi, která takřka obklopená celní hranici EU.

Ale co míním vyzdvihnout je, že by se možná dokonce během týdne mohlo vyjasnit více než za předešlých několik let, kdyby si V4 vyjasnila jestli například naprosto nestojí o nějaké členství v jako Spojených Států Evropských (a že se o EU má představu, že by měla být spíše jak EFTA). A pokud například tak nějak, a jasně sdílené, tak by se diskuze spíše točila kolem takových témat (včetně případného zrušení Dublinské dohody, v jménu větší autonomie členských států, které jednotlivě preferují samostatné řešení v rámci Ženevské konvence o uprchlících).

Jinými slovy, jako Prus bych určitě chápal pokud se není zvědavé na centralizovanou evropskou federaci. To chápání se specificky odvijí od toho, že to byla federální vláda, která si vynutila zrušení zemských sněmů, jako toho Pruského, který měl i vlastní ústavu (Pruské republiky) a občanství, a když ještě bylo svéprávní, tak rázně zakročilo proti SA (a nakonec se ještě tvářilo jako by Prusko mohlo za válku). A něco takového aplikované na dnešní dobu, to jako kdyby Leyen vyhlásila válku Rusku, prohrála, jako by se kompenzací zrušilo např. Polsko a území předané Rusku. Ale právěže i kvůli tomu chápání se mi příčí stav, kde se například Řecko, jako provinicie EU, má koukat nějak vypořádat s uprchlíky po té co celá EU jako taková podpořila občanskou válku v Sýrii, včetně vývozu zbraní do té oblasti.

Jakože, buď se stojí například o společnou zahraniční politiku EU, nebo se o to nestojí. Nějaký postoj typu "společná politika jen v bodech které se zrovna hodí, například pro profit zbrojařských firem, a dokonce o přímé důsledky ať se ale stará soused", to nemá hlavu a patu.

0 hlasů

Ty tady zase valíš kýbl_hoven!

3 hlasy

Vždycky, když zkusím blekoty tohohle šaška Lejdara číst, přijde mi, že je to hotentot, co moc netuší co vlastně chce, ale nasmolí to do počítače a pak přeloží nějakým translátorem, čímž i zbytek myšlenky - byl-li jaký - vezme za své. Prostě si řeknu že to nestojí za to číst a kašlu na jeho grafomanské výblitky.

0 hlasů

Nemůže to být tak,že je prostě b.l.b?

0 hlasů

A to jste si ještě nepřečetl ty vlastní srance, Kadete. To je teprve materiál.

0 hlasů

Dříve jsem si naivně myslel, že v EU to je o spolupráci a kooperaci, ne buzeraci nás a dalších zemí V 4 ze strany Západu. A nedělejme si iluze, Západi nadále udělá vše pro, aby nám migrující muslimy nacpal. S kvótami jsme ho vyhodili dveřmi, ale zkusí se k nám s nimi probourat sklepem a komínem.

4 hlasy

Umíte vůbec číst, vy trubkomete? Realita EU je taková, že my, menšina, ničemný trh, příjemci subvencí, buzerujeme většinu.

On si myslel: vy raději nemyslete. Ono v EU nemůže dojít ke sporům, podle vašeho myšlení? Ne, všichni musejí s náma a uznávat jen naši pravdu co?

Ve skutečnosti západ přišel na to, že východ má s migrací pravdu a tak mu jakože ustupuje. Přesto: ukažte mi druhý takový případ, kdy by si takové státy hladovců jako je V4 proti západním zemím, prosadily takto svoji vůli.

0 hlasů

Vlastní názor není buzerace.Nemusí uznávat naši pravdu,ale máme na ni právo.Pokud západ přišel na to,že máme s migrací pravdu,udělali jsme dobře,že jsme hned nesrazili kufry.

0 hlasů

czEXITeuNATOnow

4 hlasy

Sbalte svoje cikáňata, starou, dědky a všechnu tu vaši rodinku a táhněte všichni z EU a furt o tom nepindejte, socky. Buďte chlapi a běžte! Ukažte se jinde.

0 hlasů

tato německá mazačka z telefonu je vděčná,že ji V4 dosadila do funkce

4 hlasy

Dobře, ne?

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >




Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.