Pohled Britů
Nejsme spokojení, EU se musí změnit! vzkázal Cameron

26.05.2015 09:13 Aktualizováno 26.05. 13:34

Reformě Evropské unie byl věnován rozhovor britského premiéra Davida Camerona se šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Cameron pozval bruselského hosta k pozdní večeři, při níž zopakoval přesvědčení, že Evropa se musí změnit, aby lépe plnila představy britských voličů.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Petr Dvořák (4 hlasy) 26.05.2015 10:21

    Pro začátek by to chtělo vrátit se na úroveň hospodářské smlouvy EHS,...

  • nováková věra (1 hlas) 26.05.2015 11:24

    Spojovat v jakémsi superstátě například Německo, Řecko nebo Rumunsko...

  • Martin Macháček (1 hlas) 26.05.2015 12:50

    Paní Věruško, vše v naší zemi je v rukou zahraničního kapitálu. Zisky...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Spojovat v jakémsi superstátě například Německo, Řecko nebo Rumunsko je jak jistě mnozí laikové ví, blbost. Jsou to naprosto rozdílné mentality lidí, ekonomiky, tradice a úrovně kultur. Nařízení chodící z Bruselu se dostávají do stále většího konfliktu s národními vládami a s myšlením lidí. Británie si odchodem s EU asi nijak nepohorší ale řekla bych ani nepolepší. Vymaní se pouze z buzeraček Bruselu. ČR je v poněkud jiné situaci a jsme na EU silně závislí. nedokážu si představit dopad na naší ekonomiku vystoupením s EU.

1 hlas

Paní Věruško, vše v naší zemi je v rukou zahraničního kapitálu. Zisky z práce lidí jdou do zahraničí, ročně tak 200mld. Jen tak, zisky. RVHP nám nařizovala, kolik čeho musíme vyrobit. EU nám nařizuje, že nesmíme vyrábět. Tak raději spolupráce s Ruskem. EU nás jenom okrádá pod heslem svobody a demokracie. Naswat jim. Pardon.

1 hlas

Pro začátek by to chtělo vrátit se na úroveň hospodářské smlouvy EHS, ponechat schengenskou dohodu a zbytek i s uředníky poslat do stoupy.

4 hlasy

EU, do které jsme vstupovali, byla jiná organizace. Předchozí stav byl dán soutěží komunistického a kapitalistického bloku. Proti své přirozenosti byl kapitalistický blok více doleva.
Nyní se tento stav vyrovnává a většině lidí nové nastavení nevyhovuje. I statisticky, kdy prosperitu populace popisuje porodnost, ta je hluboko pod 2 v celé EU. Nejhorší podmínky podle tohoto ukazatele panují v nejbohatším Německu.
Člověka to trochu děsí, ale právě protože je politická diskuze v krajních spektrech omezena, neobjevila se žádná nová politická alternativa. Oba hlavní politické proudy 20.století se internacionalizací vyprázdnily.
Čeká nás přirozený návrat k národní politice, to se zdá jisté.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov