Libyjská krize
Nová mise EU: vojáci budou hlídat zbrojní embargo v Libyi

17.02.2020 17:37

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom v pondělí unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho Di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Kačaba (3 hlasy) 18.02.2020 04:28

  Raději by měli blokovat vývoz invazivních druhů do Evropy přes...

 • Bob Kadet (3 hlasy) 17.02.2020 19:43

  Ta k že zřejmě volně přeloženo, zbraně budou pouze pro tu "správnou"...

 • megera megera (1 hlas) 18.02.2020 13:09

  k čemu je NATO evropě,když nedostalo povolení od ušáků,aby chránilo...

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 18.02.2020 07:03

  Hahaha, větší blbost jsem ještě neslyšel, toto bude nejsměšnější a...

 • Joe Mc Carthy (1 hlas) 18.02.2020 04:15

  Pane Kadete, nikde jsem tam nevidel slovo NATO. Takze se zrejme jedna...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

To je nápad ! A co hranice s Egyptem ? Tu budou taky hlídat ? :-)))))

0 hlasů

Pane Novák, to není nápad, to je pýý*ýčovina.

0 hlasů

A proč by tam nemohly z Egypta dovážet kvéry, tak jako z Tunisu? Egypt je navíc tomu generálovi nakloněn.

0 hlasů

k čemu je NATO evropě,když nedostalo povolení od ušáků,aby chránilo evropu před,masívnímobsazení imigranty bez totožnosti,kteří obsazují evropské země

1 hlas

Ono k tomu je potřeba povolení od USA? No twl, to je zase výbrk! Já bych to viděl na povolení rovnou z OSN a svazu Galaktických parlamentů.

0 hlasů

Hahaha, větší blbost jsem ještě neslyšel, toto bude nejsměšnější a nejvíce neúčinná operace vojska v dějinách lidstva! Vyhozené prachy. I kdyby se stokrát podařilo zabránit dodávkám posledního kousku munice těm křivonosým špínám, začnou se mydlit kinžály...

1 hlas

Ty velké křivonose rypáky bych moc nerozváděl! Je to klouzání po tenkém ledě. Ono v poušti či polopoušti (např. v kibucu) není vody nazbyt!

0 hlasů

Raději by měli blokovat vývoz invazivních druhů do Evropy přes Středozemní moře.

3 hlasy

No, kdybyste neměl v hlavě nas*ráno, to je právě jedna z příčin, proč přes Libyi migrošci zdrhají do Evropy. Místo hlídání pobřeží se to tam mezi sebou mydlí. Kaddáfí, kterého západ sundal, tomu totiž bránil. Takže se EU s jejíma humanitníma metodama, které budou ovšem všem jenom k smíchu, teď pokusí je všechny tak nějak teplým slovem uprosit, aby po sobě nestříleli, vždyť jsou tady lidi.

1 hlas

Jj. nějaká erupce na Venuši. Dokonce měli s Kadáfím Talijáni smlouvu aby odchytával migranty na volném moři a vracel je. Vzhledem k výhodné poloze Libye mezi Tunisem a Egyptem na trase z centrální Afriky.

1 hlas

No, kdoví jak to bylo, ale Libye držela. Dokud tam byl vládce. A muslimům se bohužel, musí vládnout a to tvrdě. A nehumánně, protože jakmile se na ně začne po dobrém, začne peklo. Větší blbce než západní poučkářské humanitní myslitele na planetě těžko pohledat.

0 hlasů

Ta k že zřejmě volně přeloženo, zbraně budou pouze pro tu "správnou" stranu kterou uznalo USA a NATO.

3 hlasy

Přičemž největším vývozcem a dodavatelem zbraní na světě přes kdejaké jakože soukromé obchodníky je Rusko. Jejich laciné šroty jsou naprosto všude.

0 hlasů

Tak laciné ano, ale proč šroty? Ve vietnamské džungli byl AK-47 vyhledávaná zbraň Amíků, která málokdy selhala.

0 hlasů

Ne, do které tam měli spoustu střeliva, kdežto dodávky vlastní munice byly velmi často nemožné. Měl jsem opakovanou čest s Ak-47, to je šrot.

Sa-58 proti ní byla super zbrań. Přesností se vůbec nemohl AK měřit a protože je to nekvalitní "ruské" zpracování, poruchovost nehorázná. Strefit se z ní nedalo nikam, kam jste mířil. Tedy s tím, co měli střední skupina sovětských vojsk tady.

0 hlasů

Hm., já jsem Kalacha měl několik let (AK-47, ráže 7.62 mm) a kámoš ještě má AK-74 v ráži 5,45 mm. Samozřejmě že jsou oba v provedení semiauto. Vystřílel jsem z něho něco přes 1500 nábojů, a ani jedna závada díky tomu kvéru!!!! A to si náboje přebíjím sám v USSáckým Turretu, nebo jsem měl CIPované náboje dovezené z Albánie. Akorát měl snahu když jsme zmokli rychle rezavět. Byl to origoš ze sajůzu, akorát že má bavorskou značku zkušebny (erb se šachovnicí) a byl v rámci EU vyvezen do ČR. Ani si nepamatuji že by se i dalším klukům kteří měli Kalachy nějak_srali s ohledem na jednoduchost konstrukce. Na rozdíl o klonů Sa-58 (prasklá závora, výduť hlavně, zlomený plyn. píst, poškození závorníku bylo zvlášť komplikované (jeho byrokratická výměna), neboť je to ze zákona "hlavní díl" zbraně. Původní poškozený se musel nechat úředně zlikvidovat, až pak teprve bylo vydáno nákupní povolení na nový závorník. Je fakt, že bez úpravy je Kalach méně přesný než Sa vz.58.

0 hlasů

Ne že bych jim za to nadával, aspoň mají na rozdíl od tohoto národa rozum a chápou, že na zbraních se vydělává a levných kór. Jen drrramatik pravil, že zbrrraně již nebudou potřřřeba, prrrravda a láska zvítězí, že, ehm ehm ehm, a šli jsme totálně do kopru. Z Ameriky prej došel Vénovi děkovný dopis, jak se na námi uvolněných trzích krásně napakovali.

0 hlasů

Pane Kadete, nikde jsem tam nevidel slovo NATO. Takze se zrejme jedna o EU projekt.

1 hlas

Ha ha, ona má již EU společnou nějakou armádu?? Teda když vynechám ty námořní bezpohlavní péesáky. A která militantní složka by se tam měla angažovat?? Že by kontraktoři Black Water (nyní trochu přejmenovaní) nebo snad Wagnerovci když ne NATO?

0 hlasů

To je stejně jedno, výsledek bude tristní.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi