Evropská komise
Premiéři V4 se v Bruselu sešli s Junckerem

18.10.2017 20:56

Premiéři zemí visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) ve 13. patře bruselského paláce Berlaymont krátce zapózovali fotografům a pak se usadili k pracovní večeři s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Schůzka, svolaná v předvečer říjnového summitu EU, má dokládat zájem komise o postoje a názory zemí středoevropské skupiny.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A jak míní EU zaručovat, že se nebude opakovat jak v roce 1932 vynucené sesazení Pruské vlády, která "blokovala" povolení SA, a kde by například dnes rozhodování přes hlavu zasedající vlády znamenalo docela podkopávání principu autority jakékoliv vlády?

(načež se navíc mělo pan-germanistickou verzi jako by byla jediná na světě, nápodobně jako kdyby Belgie přišla o svéprávnost a školy dle osnov pan-EUistů ani nezmiňovali, že bylo Belgického občanství jak to Pruské které bylo Hitlerem beze souhlasu a jíž za zákazu ostatních stran zrušené roku 1934)

Stranou toho, zmínil na rovině EU vůbec někdo něco ohledně řádění mafií, kde asi další oběť mafie byla žurnalistka na Maltě? Viz:
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/zavrazdena-maltska-novinarka-mela-hodne-nepratel_450878.html

0 hlasů

*rozhodování přes hlavu zasedající vlády

Jakože pokud se míní nějaký koncept jak současně má například SRN, kde Bundestag udělá nějaký zákon a místní "správy" to musí koukat prosadit, tak administrativně vzato je takový koncept samo o sobě pochopitelný (byť v mém pohledu poněkud podivné když Spolková vláda místní správy ani nekonzultuje natož aby mohly dát ne/souhlas).

Ale když se vychází z toho, že například Česká republika není spolkovým administrativním jako krajem EU, ale že je členem EU (nápodobně jak bylo Prusko jako stát členem, viz například vlastní občanství než bylo zrušené Hitlerem, nebo viz např. vlastní vojsko do konce 1.světové), tak ta situace vypadá trochu jinak (stranou navíc, že EU co vím nemá závazek platit úředníkům ČR atd.).

A v té situaci, pokud se má za to, že EU může rozhodovat přes jejích hlavu, tak jako by říkala, že ty vlády tedy nemají autoritou jakoukoliv (a i kdyby další zvolená vláda chtěla být poslušný pejsek EU, tak bez té autority stejně je jakoby přebytečná když EU předem stanovila, že je). Což jinými slovy znamená, že pokud EU o tu vládní pozici stojí aby měla jako administrativní krajské zastoupení (které mají autoritu v rovině jako například poddůstojníka), tak je technicky vzato musí odvolat nebo sesadit pokud takovou hru míní hrát.

To zní možná složitě o co jde, ale pro přiblížení, když se má například situaci, že Vláda ČR chce dělat rozhodnutí které je v pravomoci hejtmana, tak pokud Vláda ČR právně má takovou centralistickou moc aby takové rozhodnutí dělala, tak přecházením řádu (který možná myslí na možnost odvolání nebo sesazení hejtmana) se vystaví tomu jako by tedy celá pracovní činnost hejtmanství nýni byla na Úřadu vlády ČR (a to v lepším případu, v horším možná vypukne občanská válka ohledně kdo je tedy pánem nařízení práce úředníka na hejtmanství).

Hejtmanství jistě ne to samé jako republika, ale na co narážím je, že i v rámci řádu kde je stanovený guvernér nebo poddůstojník není pořádek když se přejde tu hierarchii, a navíc v rámci EU to zas není jako by z členů najednou bylo jen administrativními celky.

A když čtu o nějakém jako by byl nápad rozhodovat přes hlavy zřejmě vlád těch členů, tak od toho je ten můj dotaz ohledně jak tedy EU vůbec míní zaručovat, že nebude sesazovat vlády - jakože když se říká jako by EU teď prostě chtěla nařídit úředníkům např. Vlády ČR co mají koukat dělat nehledě co na to pán premiér, tak to zní naprosto daleko od jakékoliv záruky, že EU nebude dělat jak 1968.

To vše ne nutně jako by p. Tusk to přesně myslel jako by chtěl naprosto centralizovat moc, a možná prostě chce mluvit o tom jak si to někteří tedy představují, že to bude probíhat v EU bez nějakého aby se mělo naprosté blokování všeho (ohledně čehož bych mu osobně mimochodem řekl, že by se v rámci té problématiky zdálo docela rozumné aby se mělo Senát EU v kterém zastoupení od prezidenta i vlády jednotlivých členů - něco co jsem zmínil jíž před roky - a ne že jak SRN kde předseda "správy" Bavorska sedí u kancléřky a další předsedy nemají za sebe vlastní zastoupení ani v Bundesratu). Ale to zmíněné zní poněkud jako by ten nápad byl centralizovat moc, což i pokud by s tím nikdo neměl problém (na co se váže ten dotaz) ale znamená i například aby EU koukala řešit i věci jako například nedostatek zdravotního personálu na Středočeském "okrese".

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov