Nové spojenectví
Rakousko chce kvůli většímu vlivu v EU spolupracovat s V4

27.09.2019 09:35

Rakouská vláda, která vzejde z nedělních předčasných parlamentních voleb, se bude snažit prohloubit vztahy se státy visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko), aby spolu s nimi získala větší vliv na rozhodování v Evropské unii.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • cestmir beranek (3 hlasy) 27.09.2019 12:29

  A v čem by to jako V4 pomohlo? Ve větší nejednotnosti? Už dnes je...

 • cestmir beranek (3 hlasy) 27.09.2019 12:25

  Vy jste tomu v dějepise moc nedal, co? Do R-U patřila i část Itálie,...

 • - - (2 hlasy) 27.09.2019 16:51

  Ta zpráva je zajímavá, protože ukazuje obavy Rakouska ze ztráty vlivu...

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 27.09.2019 18:36

  No zato vy jste v dějepisu, ale bolševickém, kovaný, vy teda jo. Z...

 • cestmir beranek (2 hlasy) 27.09.2019 21:23

  Je pravdou, že vy kejháte hodně a často. Čaputová, tedy pokud to...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Časem se potřeby středoevropských národů vykrystalizovaly a vzniklo Rakousko -Uhersko. Země, kde byl pořádek a prosperita.

Ovšem nastoupili jistí dva čeští náckové, a pomocí propagandy a nehorázné hromady lží Rakousko - Uhersko rozbili.

Následně se ukázalo, že slova spousty politiků o tom, co se stane, když nebude ve středu Evropy silný velký stát jakým mocnářství bylo, byla beze zbytku a přesně, včetně časového sledu, naplněna a došlo k druhé světové válce.

Ani po ní se střed Evropy nesjednotil a následovalo ruské plundrování a ničení morálky, což bylo ještě horší než zničené hospodářství.

Po stu a více letech začínají politikové, ti myslitelé, docházet na to, že Rakousko - Uhersko bylo velmi dobrou věcí a že by bylo dobře ho aspoň nějak obnovit.

Viděl bych to na to, že se zase vrátí Habsburkové, nechají se korunovat českým králem třeba a budou zemi spravovat tak, abychom zase byli desátou nejvyspělejší zemí světa, protože my to sami nedokážeme. Nemáme na to. Moc krademe.

0 hlasů

jedinna demokracie na vychod od svajcu-CSR.sudetaci a semiti zidi vitali adu,diktatora,jako boha na vaclavaku.se semity zidy co u nas tak kradou svajc nikdy nedozeneme.s habsburkem nebo bez nej.potrebuje to VYKOPAT na kibuc.

0 hlasů

Vy vykastrovaný hovězí dobytku, ČSR se stalo to 10 nejvyspělejší zemí až poté, co se zbavilo Rakouska, což vám asi zapomněli říci (bylo to až ve 30´letech, vy znalče. A že byste něco viděl je nějaká legrace? Který politik chce obnovit R-U? Vy a váš podobně slabomyslný tatík?

1 hlas

ČSR bylo 10. v roce 1920 i 1938, za dva roky samostatné zlodějské a nacionalistické existence jsme se rozhodně nikam nezvedli. Co tam máte dál z té své náckovské propagandy?

0 hlasů

kradou tady hlavne semiti zid-nazi.ovsem zase,jak vidim,neznate toho dejepisa/lid.cestin/aneb historii,ajnstajn.risi rakouskou rozbili v roce LP.1866-7 soudruzi z hungarie.vzniklo,a to by mel bvedet kazdy blb rakousko uhersko.po porazce ve valce se Slovanskymi prusaky,kteri nam uz pred tim ukradli vetsinu slezska.v 1.svetove bylo R-U na spatne strane a tim si mocnarstvi prohrali,blbeckove.ted,kdyz chteji prijit s prosikem,jsem pro,pokud z rakouska VYKOPOU sve semity a my nase.moc to krade,lze a vrazdi.semiti do evropy NEPATRI-afro-aziate.

0 hlasů

slováci vlezou do zadele eu,poláci kopou jen za sebe,ale kdyby měli rozum tak potáhnou spolu a již by měl ten spolek váhu

0 hlasů

Ta zpráva je zajímavá, protože ukazuje obavy Rakouska ze ztráty vlivu v EU. Mluví sice o posílení, ale to je nesmysl. Pokud někdo v Rakousku vůbec uvažuje o dobrovolné participaci na V4, musí to být s kreditem země dost vážné.

2 hlasy

To by snad nevadilo.Nakonec taky patří do střední Evropy a nesdílí dnešní nadšení ze všeho. V4 by to rovněž pomohlo.

2 hlasy

A v čem by to jako V4 pomohlo? Ve větší nejednotnosti? Už dnes je vyzkoušené, že V4 moc jednotná není. Z našeho pohledu se dá spolehnout asi nejvíce na Maďary, ti mají nejvíc společných zájmů. Slováci jsou tradiční obraceči kabátů a vlezou do každého zadku který se naskytne, což nakonec teď předvedla prdelálie Čaputová v bruseli. A Poláci jsou spolehliví jen v tom, že budou hájit jen a pouze své a nikoli společné zájmy. Kdyby k tomu ještě bylo přilepeno Rakousko, s jeho problémy kolem energetiky (bez nákupů by byli slámotrusové potmě) a odporu k jádru, zisk by byl více než sporný.

3 hlasy

No a teď nám teda vysvětlete, co předvedla Čaputová v Bruselu. Potrefená hus nejvíc kejhá, co?

0 hlasů

Je pravdou, že vy kejháte hodně a často. Čaputová, tedy pokud to nevíte, v bruseli horovala pro sjednocení EU, tedy "superstát" a tím i pro to, o co Slováci moc nestojí, tedy pro jednotu ve všem, včetně přerozdělování migrošů. Takže předvedla obvyklý rektální alpinizlus. Proti tomu i Babiš je hrdina stojící za ČR. Ale co si Slováci vybrali to mají.

2 hlasy

Čaputová řekla jasně, že Slováci se migrantů bojí a je třeba to respektovat. Co vám na tom není jasné?
Čaputová nikde neřekla nic o jednom velestátě, ale vyladění podmínek a zákonů. Co dále?

1 hlas

Tak ještě přibrat Chorvatsko a Bosnu a Hercegovinu a bude zase Rakousko - Uhersko. Stařičkého mocnáře už na Hradě máme.

1 hlas

Vy jste tomu v dějepise moc nedal, co? Do R-U patřila i část Itálie, Slovinsko, Rumunsko (patřilo Uhersku) Kus Ukrajiny (Halič)

3 hlasy

No zato vy jste v dějepisu, ale bolševickém, kovaný, vy teda jo. Z vás by měli pánové Engels s Leninem radost.
Co historie, ta je zajímavější než vousaté pokyny z Moskvy, co si máte myslet, chátro rudá.

2 hlasy

Inu, vy pohlavní orgáne, vaše pokyny z usa, nebo kterého zadku světa jsou směšné, a je zajímavé, že já třeba píšu proti pomníku soudruha Koněva, který měl s Prahou společného asi jako vy s rozumem, tedy nic. Nejste vy spíš nositelem čestného uznání za znalosti z PŠM a následně se cpoucí do US zadku? Vaše "znalosti" by tomu docela odpovídaly. Už ten váš blábol o znovusjednocení R-U je směšný a představa jak dva Češi rozvrátili R-U je tak vtip do třetiřadé estrády. To že se R-U rozsypalo mělo řadu příčin a odchod Čechů byl jen jednou z mnoha. Proč třeba odešli jihoslované? Ty přeci Češi nenutili, jenže to je na vás holt moc složité, že? Ale vy budete jistě dalekozraký, neb jste hloupý jak daleko vidíte.

1 hlas

Mimo urážek kohokoliv, s kým nesouhlasíte, umíte ještě něco jiného, soudruhu?

1 hlas

Mimo urážek kohokoliv, s kým nesouhlasíte, umíte ještě něco jiného, soudruhu?

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.