30 let
Havel po svém zvolení vyhlásil rozsáhlou amnestii

31.12.2019 06:51

Jedním z prvních kroků, které učinil Václav Havel po svém zvolení československým prezidentem 29. prosince 1989, bylo vyhlášení rozsáhlé amnestie na Nový rok 1990.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (6 hlasů) 31.12.2019 10:41

  Tento servilně napsaný článek neodpovídá skutečnosti, a pozůstalí po...

 • Jeroným Pražský b. (6 hlasů) 31.12.2019 11:04

  Veškrna se mi totálně znechutil svými neuvěřitelnými halucinacemi o...

 • tyden tyden (4 hlasy) 31.12.2019 09:00

  jojo, sam si poridil ochranku a mezi lidi pustil vrahy a pedofily. ...

 • cestmir beranek (3 hlasy) 31.12.2019 12:00

  Článek je až neskutečný blábol, ty chlísty jak se nepouštěli vrazi a...

 • aztek polni (3 hlasy) 31.12.2019 19:03

  At žije špina krimilník a zloděj. Jeho povody v Chemapol Grup nás...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Koukám, že hajzlíci elfové mají volno. Ptám se, jak chudák dříve narozený bez jejich pomoci má vyhodnotit zavádějící článek? Musí se spolehnout na své životní zkušenosti chudák.

1 hlas

Od Jungmanna a hlavně Palackého Češi lžou o své historii naprosto nehorázným způsobem. Dodnes si nejenže nepřiznali svoji dávnou historii, ale křiví i tu novodobou. Národní zvyk...

1 hlas

Ať žije Václav Havel...!

0 hlasů

Hm, není už tak náhodou po smrti? Ten konal tak intenzivně dobro, až činil lidem zle. Jaký rozdíl je mezi tím, kdo ničí životy lidí úmyslně a tím, kdo to dělá z vlastní naivní debility? Mrtvý jak mrtvý, třebaže ho Véna přímo nezaškrtil, neznásilnil, nezapíchl. Jen tyhle zrůdy pustil mezi lidi, když se předtím postaral o zadupání bezpečnostního aparátu do země.

2 hlasy

Ten konal takové dobro,že ještě nyní z toho lidi z toho trpí. Z té jeho debilní vylízané hlavy šly jen nesmysly jako stávkovat a bojkotovat vše. Jako příklad jsi sousedi polští či slovenšti postavili sit dálníc a u nás nic. A proč? Jelikož dementní špina neustále na vše je se odvolávat a bojkotovat a tý jeho prkeci zlodějský bylo jen bojovat. Takže místo aby se stavělo tak jen se blokuje a to jen u nás a to nemluvím o Šumavě nebo Severních Čechách a zase jsem vzpomněl na Temelín kdy byla většina pro dostavbu a pak už to skoro bylo ,když volal Gregrovi tehdy ministr průmyslu at to zastavíme. Naštěstí bych to chytrý chlap a dokončil to. Dědictví debility dementní špiny jsou ulice a vykřiky tupých lidí...

2 hlasy

Přečtěte si to po sobě, vemte se pak pěstí a uspěte se tím aspoň na dva týdny.

0 hlasů

Nepolnoletí nic neví o zločinech soudruha dementního šulina Havla Pepka Vyskoče...

0 hlasů

Kurňa Hemenex, ty už jsi začal_chlast tak brzo??

0 hlasů

At žije špina krimilník a zloděj. Jeho povody v Chemapol Grup nás staly 500 miliard špina lidská a zlodějská a další kauz jako fond Trend nebo drnovický zázrak s Junkem a dále Chvalovský satrapa a komerční banky...

3 hlasy

Primitiv a řeznický pes a zloděj to je dementní šulin Havel a vyšetřit jeho zločiny vlastizrady a podpory okupovaní jiných zemí...

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Článek je až neskutečný blábol, ty chlísty jak se nepouštěli vrazi a pedofilové si ten slunčkář co to naslintal nacpat tam co slunce nesvítí. Co byl Oplíštil? Pedofil a následně už 4 měsíce po propuštění na aminu znásilnil a zavraždil osmiměsíční holčičku. Divím se že když si ta zrzavá krysa troufla přijmout rodiče, že mu nerobili jeho odulou držku. Co byl Slovák? Vrah co pár měsíců po propuštění zavraždil 4 další ženy a podobných je řada, takže kecy jak se nepouštěli vrazi a pedouši, si strčte do Havlovo urny.

3 hlasy

Veškrna se mi totálně znechutil svými neuvěřitelnými halucinacemi o potřebě "humanitárního bombardování Srbska." Nebyl to dobrý člověk.

6 hlasů

Až na to,že o „humanitárním bombardování“nikdy nemluvil Havel,ale Zeman,který také jako předseda vlády povolil přelety bombardéru. 🤓

1 hlas

To o humanitárním bombardování řekl Falbr. Jenže v jiném kontextu. Kritizoval napadení Srbska.

0 hlasů

Woe, o tom humanitárrrrním bombarrrrdováním blábolil ten zrzek z Hrádečku. Zemana by se tak někdo ptal jestli smí přelétávat ten xindl přes naše území. Když nám ještě hořel vajgl před bránou NATO v Bruseli (jako_prdeli).

1 hlas

Tento servilně napsaný článek neodpovídá skutečnosti, a pozůstalí po obětech zavražděných a poškozených lidí které mají na svědomí tito amnestovaní drbani by snad měli chodit_chcá….(močit) na předražené lavičky Veškrny, aby měli alespoň nějaké zadostiučinění (není to návod k znečišťování veřejného prostranství) .Na propuštění takového množství vězňů nebyl připraven soc.systém, zákony a nakonec ani rodiny. Nehledě na to že tito muklové (no nejen oni) tu „sametovou“ revoluci pochopili každý po svém. Viz. co dole napsal Stýblo, to už bych jen opakoval!

6 hlasů

Já si tu dobu pamatuju a nechcete mi pořád věřit, jak jsme zkur*vený národ, který si svoje vlastní dějiny stále upravuje po svém. Ti kolegové vykládají co chvíli, jaké to bylo, když Véna svoje kámoše propustil, jaké kámoše propustil, jak absolutně nedomyslel kdo půjde ven, ale hlavně: jak pro ně připravili dehonestací policie dokonale půdu.

Ale ještě jedna věc: tento národ s Havlem hýkal jeho nesmysly a je spravedlivé, že dostal přes rypák. Odnesli to děti a další nevinní, ale odnesli vůli národa, ne vůli Havla.

Sami jsme si nakáleli do vlastního hnízda, jako už tolikrát v historii. Jsme nepoučitelní, a naše nepoučitelnost plyne z našich neustále překrucovaných dějin. Chceme-li se tulit ke zločincům, nesmíme se divit, když nám zatnou křivák do zad. Dobře nám tak.

0 hlasů

Bohužel v tomto máte pravdu. Stát byl v rozvalu a do toho pustili drbany. Ono stačilo již jen to, že řada do té doby "slušných" šedých panelákových myší ten nával toho démos nezvládli, a začali si to vykládat po svém.

0 hlasů

K tomu jsem četl super článek o nějakém policajtovi v USA, který společně s nějakým hodně chytrým vědcem nebo co udělali zajímavý experiment, aby dokázali, že kriminalita a porušování práva souvisí s prostředím, kde lidi žijí. Pokusím se to nějak najít.
Jo tak našel jsem to jméno, toho kriminologa, nějaký Georg Kelling.
No a slaboučký odkaz na wikipedii zde:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_rozbitého_ok - na

Někde je ale článek, jak dělali ten pokus s těmi auty zaparkovanými v různých prostředích. Nechtěl jsem tomu věřit. Lidi se nedělí vůbec na slušné a neslušné, a podle toho nějaký policajt v USA, ale to nemůžu najít, zavedl policejní postupy a taktiku, kdy jeho lidi velmi tvrdě postihovali sebemenší přestupky typu mytí skel řidičům na benzince (bez dokladů), osvětlení jízdních kol, přecházení mimo přechody pro chodce atd. Výsledek byl ten, že když ten policajt zavedl tuto metodu strachu v New Yorku, klesly tam násilné přečiny o nějakých 80%!

To vlastně byla první info, co jsem se dozvěděl od těch spolupivapitelů a pak jsem kolem toho hledal. Proto píšu, že jsme národ zlodějů. Prostředí, zejména společenské, tolerance k protizákonnostem, není u Čechů žádný nový jev, ale je popisován už ve středověku Karlem IV. Podle vědců zabývajících se tímto jevem, je to shrnuto u Krystlíka v Co českém dějepise chybí, to bylo způsobeno takto:
Ze severní Francie (nejlidnatější část tehdejší Evropy) šel tehdy pokrok a kultura přes Německo k nám. Francie byla nejvyspělejší, Nemci za ní kulhali, za nimi jsme kulhali my a čím dále na východ, tím to bylo horší.
Etničtí Češi se brzy začali proti spoluobčanům království českého mluvícím německy vymezovat, protože:
-ti se samozřejmě díky jazyku a porozumění si s Němci dostávali ke všemu novému a lepšímu nejsnáze, nejrychleji a byli tím pádem bohatší. Etničtí Češi ale, jak by si jeden myslel, neměli snahu Němce dotáhnout tak, že by se spolunaučili Němčinu, oni se neučili Češtinu. Takže kdo byl schopnější v království českém, mluvil německy. Česky rodilí Češi mnohdy neuměli skoro vůbec. Čeština totiž neobsahovala spoustu výrazů pro spoustu novot a mluvil jí jen selský lid. Čeština nebyla k pokroku a úspěchu potřeba, na ten jazyk prostě Češi kašlali.
No a protože Češi vytrvale za Němci právě z důvodu postupného šíření kultury a pokroku zaostávali, začali Němcům samozřejmě závidět. No a odtud, z prostředí neutěšeného, je ke zlodějině naprosto blízko. Jestliže v ní nějaký národ žije pak dobře tisíc let, výchova dětí rodiči je všechno, jen ne mravná, pak je tady výsledek.
Co nepobírám ale je, že my za Německem zaostáváme v době informačních technologií, kdy jen příklad: dělal jsem teď topení do jednoho pokoje doma. V Německu už dvacet let používají na vodu, plyn, topení, a domovní odpady jeden velmi rychlý systém trubek, který mi řemeslník ukazoval jako v Česku naprostou novinku. Pak mi vykládal, jak se tam dělají větší odpady a tak. Dostal jsem se k příběhu zdejšího rodáka, který skončil díky vlastní hlouposti v koncentráku Gross Rossen. Ten popisuje zase elektriku, co měl v Rajchu za nasazení jako elektrikář k dispozici. Tam měl věci, které sem dorazily až v devadesátých letech a později!!! Němci ho málem zamordovali, ale v jeho vyprávění kritizuje jen konkrétní lidi, k Němcům chová obdiv. Začalo to při vystoupení z vlaku v dnešním Mieroszowě tehdy Friedland tuším že. Na zemi na nádru nikde ani jeden vajgl, na nádru stála elektrická lokomotiva! Jako Češi byli hned vedoucími pracovních čet, byli nadřazeni všem národům okupované Evropy, Němci byli na celé stavbě jen dva lidé, projektant a mistr, všichni na stavbě zdánlivě postávali a dělalo se lážo plážo a on vypráví, jak stavba jela tempem, které bralo dech.
Pak jsem četl zprávu SD, jak jsou nacisté nespokojeni s pracovním tempem Čechů, které je dvakrát i výše vyšší, než u německých dělníků a nebyli štonc Čechy přesvědčit, aby nedělali s vyplazenými jazyky, ale mysleli u toho. Zabralo směšně až to, když beneš Čechy vyzval ve vysílání z Londýna k pomalejšími pracovnímu tempu a zpráva SD spokojeně konstatuje, že Češi konečně dělají efektivně, pomalu, ale i tak o 15 až 20% pořád rychleji než Němci. Musel jsem si vytřít oči, abych tomu věřil. Češi se přitom neustále chlubí, jak práci pro nacisty prej že sabotovali zpomalováním tempa!!!!

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

jojo, sam si poridil ochranku a mezi lidi pustil vrahy a pedofily.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi-zapomenute-zlociny/431341/kdyz-zlocinci-z-havlovy-amnestie-vrazdi-mezi-obetmi-byly-zeny-i-miminko.html

a to jak rude vemeno v redakci hyka, ze propusteni nebyli pricinou rustu krimiality, tak to je stejne jako kdyz se bolsevici vysmivali svym obetem.

"Mezi amnestovanými tak byl například i za vraždu odsouzený Jozef Slovák, který po propuštění zavraždil nejméně čtyři další mladé ženy. Za tyto vraždy byl v roce 1993 odsouzen na doživotí.

Za zmínku stojí také Jaroslav Oplíštil, trestaný za pedofilii. Oplíštil na konci dubna 1990 znásilnil a udusil sedmiměsíční holčičku. K činu se téměř okamžitě doznal a do vězení se vrátil na dalších pětadvacet let."

4 hlasy

To nebylo zdaleka všecko. Kluci, co s nima chodíme na pivo, máme tam čtyři policajty, vykládali, jak den co den mají s těmito dobytky, co je jejich kámoš Havel pustil, problémy. El Pasa běžná věc. Každý, koho chytili, byl kámoš s Havlem, vyhrožoval jim svlečením uniforem a tak dále.
Jasně že amnestie Vény nebyla hlavní příčinou nárůstu kriminality, tím bylo zadupání policie do země, absence době odpovídajících zákonů a v jasné cítitelné podpoře kriminálním živlům ze strany disidentů Vždy s nimi seděli v báních.
Za toto s Vénou čerti orají minové pole v Iráku.

2 hlasy

...Bezny obcan tezko pochopim urcite spolecenske deje v historickych souvislostech.Ze se mohou vskutku kriminalni ztivla mstit slozkam represivniho aparatu, to mohlo nekoho napadnout..

0 hlasů

Běžný občan nikdy nepochopí současnost, musí umět a znát historii, protože ta se stále opakuje. I tak je daleko od pravdy.
Havel tlápal hubou, že to dělá pro lidi. Když ale někdo, kdo chce řídit stát, zadupe bezpečnostní složky do země a následně pustí z kriminálů neřády, pak už jak to nazvat? Naivitou? Deb*ilitou? Mstou represívním orgánům ze strany disidentů až za hroby občanů, jejichž zájmy se disident hubou tak pěkně ohání?

0 hlasů

Václav Havel byl člověk výjimečného ducha, ryzí charakter,
ale nejvíc brilantní filosof. Zviditelnil naši zemi ve světě.
Byl ale i dost nepraktický, takže jen už ve funkci presidenta
někteří domácí i zahraniční koumáci občas zneužili i oblbli.
To ale nesnižuje jeho velikost. Není tedy vhodné, když jej
někteří lidé hanobí za to,že nebyl dokonalý ve všem co dělal
a svoji flustraci ventiluji obviňováním, že on je vším vinen.
Výkonnou moc, směřování Česka, měl totiž v rukou premiér
Klaus, se kterým v mnohém nesouhlasil. Je třeba dovozovat.

0 hlasů

Hlavní viník soudruh šulin dementní Havel špina zlodějská a lidská. Fekalní odpad lidské společnosti...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2024 najdete >
Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov