Volební průzkum
Hnutí ANO posílilo. Klaus i Okamura hlásí propad

07.02.2020 12:36

Hnutí ANO podle lednového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění v porovnání s prosincovým průzkumem posílilo. Volilo by jej 32 procent lidí. ODS se s 15 procenty vrátila na druhou příčku před Piráty (13,5 procenta).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Vejvoda (5 hlasů) 07.02.2020 13:16

  8,5 % pro ČSSD ? Tak to je absolutní blbost, tomu nikdo nevěří. Číst...

 • Vlastimil Machura (4 hlasy) 08.02.2020 07:59

  Je jenom dobře,že populistické nahnědlé strany ztrácí podporu...

 • aztek polni (3 hlasy) 07.02.2020 18:52

  To bylo v době kdy tam byl dementní šulin Havel a bylo vykradeno za 2...

 • aztek polni (3 hlasy) 07.02.2020 18:58

  A jako dřív zloději nebyli? Na dementního šulina křivého a špinu...

 • Bob Kadet (3 hlasy) 07.02.2020 14:15

  Bučígalo, podle čeho počítáš modrozlodějské straky do...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ZASE NÁM LŽOU !!Totální vymývání mozků. Po přečtení tohoto textu možná lépe pochopíte, jak se to dnes dělá

HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY V moderní historii nemáme k podobnému pohybu národů, který už více než rok zažívá Evropa, paralelu, proto je třeba použít nomenklaturu starších dějin. Nejde o migrační krizi, ale o nájezd muslimů. Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška ve svém dnešním zamyšlení upozorňuje na to, jak hanebně se zachází s fakty a logikou, jak demagogicky se používají pojmy jako nepřizpůsobiví či migrační krize a jak se díky tomu dá obecné mínění zmanipulovat.

Foto: Hans Štembera Popisek: Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška

Když čtu nebo poslouchám diskuse o současné společnosti a problémech, které nás trápí, jímá mne smutek. Ne kvůli problémům samotným, ty jsou od toho, abychom je řešili, ale jsem skoro zoufalý z toho, jak hanebně se pracuje s fakty a logikou. Aby se dal nějaký problém řešit, musíme ho především přesně definovat. Někteří lidé si vůbec neuvědomují, jak důležitou funkci má přesný význam slov. A ti, kteří si to uvědomují, pracují často s významem slov naprosto demagogicky, neboť dobře vědí, jak snadno se dá obecné mínění zmanipulovat.

Dovolte mi kratičký exkurz, abych na konkrétních příkladech objasnil, co mám na mysli. Když v padesátých letech minulého století vyháněli komunisté sedláky, neoznačovali je názvem, který platil po staletí, ale dali jim hanlivou nálepku kulaků. Když jim kradli majetek, bylo to združstevňování. Nakonec společnost díky masáži ze strany médií a ideologů přijala, že majetek nebyl sedlákům ukraden, ale legitimně združstevněn.

Okupanti nás v roce 1968 nenapadli, ale poskytli internacionální pomoc. A byli tu dočasně umístěni. Vlastenci, kteří s okupací nesouhlasili, byli prohlášeni za protistátní živly, které rozvracejí socialismus. Jejich pronásledování se pak nazývalo kádrovou prací.

Místo argumentů padají v diskusích snůšky urážek

Úmyslně uvádím příklady, které jsou všem srozumitelné. Pokud bychom šli hlouběji do minulosti nebo zabrousili mimo Evropu, najdeme stovky podobných. Vyvražďování celých národů se pojmenovalo podle okolností jako pokřtění či demokratizace. Upalování kazatelů jiné víry se prohlašovalo za očistu křesťanstva. Popravy neoblíbených panovníků se konaly pod

hlavičkou spravedlivého trestu, ať již z rukou Kristových věrných, občanů revoluce, pěsti dělnické třídy nebo odpůrců totality. Je to pořád stejné. Realitu se snaží vládcové a jejich nohsledi pojmenovat tak, aby vyhovovala jejich mocenským cílům.

Dnes skoro nikdo ve vášnivých diskusích nepřemýšlí o skutečné podstatě problémů. Chytáme se slov, která nám vtloukají do hlav politici a média, a hádáme se o ně, jako by šlo o život.

Ale pokud se nad tím zamyslíme, pak by nám mělo dojít, že se ve skutečnosti hádáme o chiméry, o pseudoproblémy, že proti sobě stavíme ideje, které jsou iluzorní, neboť pojmenovávají všechno jiné, jen ne podstatu věci. A pak se samozřejmě nikdy nemůžeme dohodnout.

Bolestí většiny dnešních diskusí je navíc absolutní absence racionality, faktů a logiky. Na názor, který se nějakému oponentovi nelíbí, často odpovídá urážkami. Zažil jsem to i já. Na mnoho mých článků jsem obdržel snůšky urážek, aniž ovšem oponent vysvětlil, v čem se tedy mýlím a proč se mnou nesouhlasí. Za racionální argument se dnes považuje pouhé konstatování, že ten druhý je sluníčkář, komouš, Putinův agent, Obamův agent nebo prostě jen idiot.

Risknu tuhle škálu odsouzení a dovolím si předložit několik dnes běžně používaných termínů, k nimž se pokusím přiřadit reálný obsah, což znamená správné a logické české pojmenování.

Nejde o migrační krizi, ale nájezd hord, které u nás nemají co dělat

A čím začít jiným než slovy „migrační krize“. Slovo krize se používá pro různé problémy, ať už jde o stav po živelní katastrofě nebo o hospodářskou cyklickou krizi. Krizí je zlomový stav pacienta nebo neshoda v manželství. Je to však vždy něco, co vzniká více či méně nezávisle na naší vůli. Slovy „migrační krize“ se tak politici snaží navodit dojem, že jde o proces, který se děje mimo nás a my se mu musíme podvolit (stejně jako se podvolíme zemětřesení nebo krachu na burze).

Jenže to je lež! Tahle událost není krize, protože my ji řešit můžeme! Je to pustý nájezd hord, které nemají na našem území legitimně co dělat. Jistě, existují i ohledy humanitární, ale ty se musejí řešit vždycky v rámci zákonů dané země a při respektování suverenity jejích hranic. Cokoli jiného je zvůle (a neohánějme se vnucenými mezinárodními pakty a úmluvami, jsou-li navíc v rozporu s naší ústavou).

Příliv migrantů není krize, je to výsledek neschopnosti bruselských vládnoucích elit plnit povinnosti, které jako správci Evropy mají. Nikdo dnes nechrání evropské hranice, vedou se jen nekonečné žvásty, že je to třeba udělat. Ať už německá kancléřka stoupence islámu pozvala, či nikoli, nemají tu legitimně co dělat a překročení našich hranic je trestný čin.
Skutečná migrace je ve skutečnosti něco,

0 hlasů

Poláci proti Bruselu. Tisíce lidí vyšly do ulic vyjádřit podporu vládě

Zdroj: https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/polaci-proti-bruselu-tisice-lidi-vysly-do-ulic-vyjadrit-podporu-vlade.6d11d9ab/
-------------------------------------------------- - ------------------------
Takto probíhá islamizace Evropy. V některých místech je již polovina dětí muslimská...

https://www.euportal.cz/Articles/22213-takto-probiha-islamizace-evropy-v-nekterych-mistech-je-jiz-polovina-deti-muslimska-.aspx
-------------------------------------------------- - ---------------------
Britové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

https://www.euserver.cz/Articles/13015-britove-vysli-ze-zalare-narodu-stredne-jedovaty-fejeton.aspx
-------------------------------------------------- - -------------------
Cílem pangermánů již za Rakouska–Uherska, nacistického Německa byla likvidace českého národa a germanizace jeho území

O tom svědčí zejména „Memorandum Hergel“, plány K.H. Franka na germanizaci česko–moravského prostoru, projev R. Heydricha na téma, že Čech v domovském prostoru nemá co dělat.

Po vítězné válce pro Německo mělo být překročeno k likvidaci českého národa. Část z něj měla být germanizována v prostředí staré Říše, jiní měli být vyhnáni někam daleko na východ a sever, rasově dobrá složka českého národa, ale vůči říši nepřátelská, měla být postavena ke zdi. A naše původní sídelní území mělo být osídleno Němci.

Ze strany znacizovaných bývalých čs. Němců byly tlaky, aby protektorát byl zrušen, ke germanizaci přikročeno dříve, aby vůči obyvatelů tzv. protektorátu byly používány i krajně násilné prostředky. Pražská organizace NSDAP např. žádala, aby Češi, kteří odmítnou dobrodiní germanizace, byli postaveni bez dalšího ke zdi. Lidický masakr byl vítán jako projev moci, která konečně pochopila, že se vzpurnými Čechy se musí jednat tvrdě. Podle nich nastal čas odložit rukavičky a plnit vytčené cíle. Řada sudetů sloužila v SS jednotkách, v gestapu a jiní pak ve Wehrmachtu bojovali po celé Evropě za nadvládu panského národa a likvidaci podlidí.

Vztahy mezi Čechy a Němci se v průběhu války nelepšily, ale naopak vyhrocovali. Čs. vláda v Londýně byla zaplavena stále radikálnějšími požadavky našeho domácího odboje, který nakonec téměř zcela jednotné požadoval přesídlení německého obyvatelstva z republiky. Argumentoval tím, že vzhledem k činům těchto bývalých občanů ČSR není možné další soužití našeho národa s Němci. A těmto tlakům podléhal zčásti i prezident E. Beneš.

https://www.euserver.cz/Articles/13014-cilem-pangermanu-jiz-za-rakouska-uherska-nacistickeho-nemecka-byla-likvidace-ceskeho-naroda-a-germanizace-jeho-uzemi.aspx
-------------------------------------------------- - ----------------------
Německo vzorem: Za kritiku EU dostanete flastr. Hanobení symbolů, které neexistují? Média a kolaboranti tleskají. Liberální demokracie v praxi. Co by na to řekl Honecker? Svobodné myšlení míří pod zem

https://www.protiproud.cz/politika/4911-nemecko-vzorem-za-kritiku-eu-dostanete-flastr-hanobeni-symbolu-ktere-neexistuji-media-a-kolaboranti-tleskaji-liberalni-demokracie-v-praxi-co-by-na-to-rekl-honecker-svobodne-mysleni-miri-pod-zem.htm
-------------------------------------------------- - ----------------------
Pokus o puč ve Spojených státech: Kriminalizace politického soupeře. Stejné jako u nás, v Itálii, všude, kde liberálové prohrají volby. FBI v čele spiknutí s Hillary. Horší metody než v salemském procesu s čarodějnicemi

https://www.protiproud.cz/politika/4911-nemecko-vzorem-za-kritiku-eu-dostanete-flastr-hanobeni-symbolu-ktere-neexistuji-media-a-kolaboranti-tleskaji-liberalni-demokracie-v-praxi-co-by-na-to-rekl-honecker-svobodne-mysleni-miri-pod-zem.htm
-------------------------------------------------- - -----------------------

CZEXIT

0 hlasů

Kdo asi tentokrát "výzkum" zaplatil?

1 hlas

Jistě nám Vrba sdělí, jak se takové výzkumy dělají a jak počítají a šecko OK a sám nám jeden na sto lidech předvede, co? Tak vpřed, Šalamounovo lejno!

0 hlasů

Tak nic, štěkne, a když mu podobní ichtylové nepřizvukují, stáhne ocas a zmizí.

0 hlasů

Věřím jen těm průzkumům, které si sám zfalšuji. (W. Churchill).

1 hlas

On řekl: "statistikám". Jenže on se v tom vyznal, vy ne.

0 hlasů

Je jenom dobře,že populistické nahnědlé strany ztrácí podporu lidí.Snad si voliči uvědomí,co je to za šmejdy. 🤬

4 hlasy

Hlavně ty šmejdy za těch 35 miliard co rozkradli z unie jako Němcova nebo Kalousek nebo Puta! Za Jurečku se bude vracet jedna miliarda takže další šmejdi! A doufám,že tehdy šmejdy vytlačime do basy!

0 hlasů

To je naivní představa, pane Machura. Pokud nebude vymáháno právo všem stejně ale hlavně účinně, tohle tady bude pořád. Nevymáhání práva je základem pro nespokojenost, neprosperitu atd atd. Lůza na to tlačí, aby se právo nevymáhalo, ale když to má, kafrá ještě více. Hlas lůzy bohužel do demokracie patří, ale patřit by tam měli jen ti, co vydělávají, pracují, platí daně a mají tedy právo rozhodovat. Ne někdo, kdo společnost nenávidí ale všechno od ní má zdarma.

0 hlasů

Tou luzou je myšleno jednání skupiny lidí jako byl dementí šulin Havel špina lidská a zrůda jenž díky němu a té jeho zlodějské odporné skupině přestali platit soudy a vymahatelnost. Jo ve spojení s Rumlem a Kocábem a Marvanou jenž vybudovaný soudní system rozbili. Diky nim ted Bakala či janoušek se mohou smát!

0 hlasů

Demoblok a Piráti se stávají čím dál víc oběti svého
neuvěřitelného dehonestování Babiše a hnutí ANO.
Soudní lidé jim výmysly přestali věřit. 32 % pro ANO
je toho důsledek. Potěšující je pokles Pirátů, největších
Babišo-bijců,schopných každé podlosti za jeho odstranění.
Jejích příznivci nejspíše dospívají a asi zmoudřeli,prozřeli.

2 hlasy

Demozloději a Piráti se stávají obětí toho, že nechápou, že Češi jsou zloděj vedle zloděje a na Babiše jim nesmějí sahat. To tak jedině.

2 hlasy

To bylo v době kdy tam byl dementní šulin Havel a bylo vykradeno za 2 biliony krámů. Ta doba se natěstí nevrátí. Lidé nejsou hloupí podporovat neknubu a zloděje typu Kalouska OKD nebo STAN s Půtou ,kterej brzy půjde bručet!

3 hlasy

Volby dobrovolně, ale kdo nejde a neodevzdá platný hlasovací lístek, osekat občanská práva. Žádná práce u státních služeb, na úřadech a všude, kde se něco pořádá. Nemožnost hlasovat u lidových referend. Nechceš se zapojit, nemusíš, ale pak nechtěj žvanit.

0 hlasů

8,5 % pro ČSSD ? Tak to je absolutní blbost, tomu nikdo nevěří. Číst dál nemá cenu, je jasné, že je vše účelově cinknuté. Lhát se dá důvěryhodně anebo absolutně nedůvěryhodně. Tady se ta lež moc nepovedla.

5 hlasů

Cinknutý jste možná vy, rohem porodního stolu přes kýblovnu, a nebylo to účelové, ale nehoda. Co jste měl z matiky? Že se kudla ptám... To je průzkum na vzorku voličů, který má nějakou odchylku... ale bože, to je marné.

0 hlasů

Je to dobré! Neustále od voleb 2017 klesá zisk nedemokratických stran.

Poslední parlamentní volby 48 % pro ANO+KSČM+SPD.

Nyní jen 43 % pro ANO+KSČM+SPD.

3 hlasy

Demokracie je hlas lidu, pane Bacigalo. Pokud mají podporu "nedemokratické strany" jak vy říkáte, pak je to důsledek toho, že ty demokratické jaksi mastí, co mohou. Historie nás naučila co to jsou extremisté, i když když čtu zvratky zdejších mamlasů o AfD, vidím, že vzdělání je nedostačující a některým tu historii je třeba mlátit do hlav násadama od krumpáčů.

Oni vždycky začnou tím, že si najdou skutečnou a neoddiskutovatelnou chybu politiků. Jenže pak už to bastlí jedno na druhé a jakmile se dostanou k moci, zmizí krátce na to jakýkoliv hlas lidu pod gilotinou.

Bolševik už ukázal, co je zač, Okamůra je neškodný blb s dyslexií jako stehno a jinak máme už jen zloděje a to kam se podíváte. Třeba do zrcadla - jako já...

1 hlas

A jako dřív zloději nebyli? Na dementního šulina křivého a špinu fekální Havla nikdo nemá! Proti tomu je směšné,že se vykřikuje o zlodějích. Trapné šulin a špina křivá a ty jeho kauzy H-system kdy lidi příjdou o kvartýry nebo i Diag Humen tam to bude tučné! A nepočítám ty s českou spořitelnou nebo IPB kde mongoloidní orangutan a ta jeho Kocabovská a horáčkova skupina to poslala do kytek. A danové uniky šulina křivého s ropou a ropnýma produkty v Chemapol Grup! A jen lidi to museli za šulina křivého vyrovnat.

3 hlasy

A ty zlodějské s Kalouskem nebo Putou to mají za pár a konečně bude jejicj sbohem.A jen kradli a žili z toho! Ještě práskači STB a pak soudruh rudý Baroš vítězný únor!

2 hlasy

Bučígalo, podle čeho počítáš modrozlodějské straky do těch"demokratických" partají??

3 hlasy

Podle jejich keců nejspíš, těch mají modroptáci plné huby, ale jejich skutky to je jen sprostá zlodějina...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.