Jakeš po dvaceti letech: samé vydírání, samé napětí

31.12.2009 23:00 Původní zpráva

UVNITŘ 3x VIDEO. On-line deník TÝDEN.CZ přináší výběr úsměvných i vážných videí za rok 2008. Připomeňte si je ve speciálním vydání.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jirka2 (105 hlasů) 31.12.2009 23:23

  O co jsou dnes ti lumpové lepší.On v to věřil,na rozdíl od této...

 • ! (100 hlasů) 31.12.2009 23:43

  Rika holou pravdu. Bohuzel neumi libive zvasty jako Vaclav Havel, tak...

 • Lucid (95 hlasů) 31.12.2009 23:12

  Vždyť ten starý pán říká holou pravdu...a bude hůř......

 • West (90 hlasů) 01.01.2010 03:44

  Tobě je tak 15 kluku tak nevymýšlej blbosti. Komunistický tisk a tv...

 • To je psina. (82 hlasů) 01.01.2010 01:20

  To dnešní papaláši taky! A zatím si válejí prd..e na Bahamách bebo v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vechtr z Protivína: Svatá pravda, jak uz jsem to mnohokrát napsal, děkuji panu Jakešovi a představitelům tehdejší doby, že jsem velkou část života mohl strávit v socialismu. Lepší režim neznám. Volme komunisty!

22 hlasů

VOLICUM ODS musi naskakovat modra kuže--jak ma bolšan JAKES nekdy pravdu--vše prodali rozkradli vytunelovali--diky Klausovi

51 hlasů

vždyť ten děda Jakešů má pravdu, samý napětí a vydírání. Kdo se chcete zasmát, přečtěte si, jak jednu partu fízlů poslal Dalík na Béma a druhou partu fízlů poslal Bém na Dalíka. Pak se potkali na nějaké společné akci a fízlové se mohli smíchy pos.rat, protože se navzájem znají (http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=647342)

37 hlasů

Vyjde to prakticky nastejno,tamten režim jako tenhle,útlak menší nebo větší,stále je to útlak !!! Měli jsme být neutrální stát a na tom pevně stát a nemuseli jsme být v něčím područí a poklonkovat se někomu,kdo nás už jednou zradil před válkou,nechali nás napospas Hitlerovi. Velmoce si schizofrenicky rozporcovali svět v Jaltě. A zlatý západ mlčel i v 1968 jim na nás pranic nezáleželo,ačkoliv měli vůči nám dluh zrady Mnichovské dohody. Měli jsme se poučit a být neutrální stát !!! V té době by to šlo a dnes . . . . a dnes co ??? Poučil se někdo z vlivných z historie ??? Jedna moudrá poučka : Kdo nezná historii tomu hrozí,že se bude historie opakovat !!!

30 hlasů

Jak to, že ten komouš má v mnohém pravdu. Lže rozhodně méně něž Tupolánek a jeho banda.

72 hlasů

Vdírání, podvody, zlodějna, okrádání zodpovědných lidí, rozhazovanání peněz, oblbování a mystifikace, útisk slušných lidí ve prospěch lumů, gaunerů a pitomců, toto je současná čr. Další zločinecký stát. Těch, co nekradou, a pto nemají strach o tom přímo promluvit, zbývá jen málo. Poslechněte si je. www.vodnidoprava.cz Kdy bude konečně zavedena trestní odpovědnost politiků za toto?

42 hlasů

Kradli komunisti, krade se i ted, ale alespoň už 20 let nikdo nešel do vězení za svůj politický názor... Spokojeně si tady kritizujete politické poměry a nic se vám nemůže stát... Poklonkujete tady Jakešovi, ale před ním byste něco kritického řekli jednou a podruhé už byste to opakovali u výslechu před STB... Doporučuji se někdy místo " Růžovky" mrknout třeba na cyklus Neznámí hrdinové v pondělí na ČT2...Spousta věcí je špatně, ale lézt kvůli tomu Jakešovi do zadku... Lidi proberte se...

44 hlasů

jj, člověk tenkrát často musel držet hubu, to je fakt, ale když nadával jenom doma, jedl, oblékal se, jezdil na dovolenou atd.. Teď můžu říkat skoro všechno (krom toho když např.řeknu šéfovi co si myslím, vyletím z práce), ale nemám dost peněz na žrádlo a nájem, o dovolené nemluvě.

56 hlasů

Socialismus byl neobyčejně idiotský totalitní systém, který úmyslně držel lidi v bídě a zpomaloval technický pokrok, proto prohrál. Kapitalismus, dokud se bál socialismu byl docela dobrý, ale v okamžiku, kdy ztratil konkurenci a zvítězil, pěkně zparchantěl a řekl bych, že i zešílel. Ani komunisti nás nenutili bojovat v Afganistánu. defraudace, bankovní systém, atd. Možná až za 50 let bude někdo hodnotit éru socialismu a nynějšího kapitalismu, vyjde z toho socialismus lépe. Protože multikulturalisté nás nechají vymírat a osídlují Evropu muslimy takže naše civilizace končí..... Jinak Jakeš má v mnohém pravdu, ale byl vybrán do čela KSČ v době, kdy už bylo rozhodnuto o konci socialismu, aby si lidé řekli, že je to blb a naštvali se na KSČ. Klasická manipulace. Jakeš posloužil konci socialismu jako užitečný idiot, a ani o tom neví. :-)

33 hlasů

kam se ten soudruh sere na s.rotnýho Topolánka !

54 hlasů

Charaktery lidí v tomto národě jsou za posledních tisíc let pořád stejné a vůbec nezávisí na splečenském řízení. Byli a jsou mezi námi lidí poctiví i zloději, lidé kteří vždy říkali pravdu i ti co lhali a podváděli, přející i závistivci, lidí slušní i hulváti, chytří i hlupáci, schopní i všehoschopní. Zloděj zůstal zlodějem, podvodník podvodníkem, prospěchář zůstal prospěchářem, lháři nám lžou i dnes. I dnešní společenský systém není chráněn před těmito lidmi. Když projdete galerii našich politiků a prezidentů po roce 1989 zjistíte, že takových "jakešů" nám ještě přibylo.

54 hlasů

Samozřejmě má pravdu a to ještě mluví dost ohleduplně. Letošní rok obyčejným lidem předvede, co dokáže český kapitalizmus po vyčerpání zdrojů z minulého režimu. Rád bych se mýlil, ale další léta budou ještě horší.

72 hlasů

jestli mělo předlistopadové komunistické vedení v Gulagu tak to polistopadové vedení spolu s ním.

67 hlasů

Všichni tihle soudruzi patří do nějaké rezervace ,nebo skanzénu!Nejlépe Kuba nebo J.Korea.Může být i oplocený prostor někde v bývalém vojenském prostoru.Tam můžete soudruzi budovat ten váš socialismus a věřte, nebudete nám vůbec scházet.Tak čest a v pondělí v 6!

40 hlasů

Tebe někam zavřít, protože o takový nenávistný a idiotský živel není o co stát. Nezapřeš svou náklonnost k modrým zlodějům - mají tvoje požehnání ke všem svinstvům. Vypadni, nikomu chybět nebudeš a věř, že jeden komunista je lepší než deset syčáků jako ty.

72 hlasů

Dobrej komunista-2m pod zemí ,posypanej vápnem.Ty děkuj Havlovi (pravda láska....),rudá špíno...!

58 hlasů

tys ale kus zoufalce. Z Novinek a Lidovek, což?

64 hlasů

Bohužel máte prtavdu !

52 hlasů

sekkebo možná nás tím jenom chtěli chránit

32 hlasů

Jen se zeptejte některých nezaměstnaných na severní Moravě jak se mají dobře dnes a jak se měli špatně za minulého režimu !!!! Zeptejte se horníků, valcířů,a dalších lidí jak se jim dnes "výborně" žije. Nejsou u nás jen obchodníci,bankéři a manažeři zahraničních firem. Nejde jen o těch několik tisích lidí "nahoře", ale o ty miliony obyčejných smrtelníků, kteří pracují za mzdu každý den.

72 hlasů

Proč by se měl ptát těch, kteří v minulém režimu parazitovali na zbytku lidí. Lepší by bylo se zeptat vysokoškoláků - doktorů, učitelů, inženýrů, jestli by chtěli návrat. Problém je, že ty miliony mají hodně krátkou paměť. Tak krátkou, že nedocení to, co mají a zapomínají na to, co měli. Pochopitelně mají méně, než mají jejich nadřízení a pochopitelně je nemohou poslat k šípku a musí se snažit.

25 hlasů

Jasně že parazitovali, kdežtio ty jsi statečně proti režimu bojoval, modrá velkohubo. Za pár šupů bys prodal vlastní mámu.

55 hlasů

Umíš i něco jiného, než rozsévat nenávist? Pokud ne, tak se nediv, že se ti nevede. Jinak o boji proti režimu jsem nic nepsal. Takže ani neumíš číst, abys pochopil krátké sdělení. To uznávám, že to máš teď těžké.

25 hlasů

Ten měl skončit v sovětském gulagu, za to, co tu prováděl. Když si na tu komunistickou sebranku vzpomenu , na ty věčné lži v Rudém právu , v televizi a všude a k tomu STB a jejich hrůza z toho, abychom se náhodou nedozvěděli, jak se žije na západě, tak ještě dnes mi naskakuje husí kůže.

62 hlasů

Mně naskakuje husí kůže z tebe - z takového ubožáckého šmejda, který lže a udává kudy chodí.Jakešovi nesaháš ani po kotníky.

49 hlasů

Doporučuji tobě a těm pisálkům pod tebou Kubu, Venezuelu nebo KLDR, Tam jsou zajisté režimy, se kterými si zazpíváte Kupředu levá a píšu vám to bez nadávek, protože bych tu musel psát dovečera

21 hlasů

a já tobě doporučuju už jít s těmahle kecama do prdele! ani KLDR ani Venezuela s Kubou mne nezajímají! Mne zajímá jen ČR!

54 hlasů

Každý režim má chyby a přednosti, ale kritizovat předlistiopadové období jako celek je urážkou předevší nekomunistů, kteří v té době poctivě pracovali. Výsledky jejich práce Klausovi zloději rozkradli a zničili. Koncem roku 1989 neexistoval žádný veřejnoprávní dliuh, ale naopak polistopadový režim převzal finanční aktiva ve výši asi 85 mld. Kč. K tomu navíc asi 107 tun měnového zlata. Pokud šlo o tzv. hrubý zahraniční dluh, ten nepřesáhl výši 500 US dolarů na obyvatele, přičemž ale i tak byla celková devizová pozice státu aktivní asi 23 mld. Kč; - zanechali znehodnocené podnikové úvěry. Bylo to ale právě naopak, protože koncem r. 1989 čs. ekonomika měla jen asi za 700 mil. Kčs úvěrů nesplácených ve lhůtě (tj. dubiozních, dnes by se řeklo „klasifikovaných“ úvěrů), což reprezentovalo jen asi 0,13 % z jejich celkového objemu. To bylo více než zanedbatelné. Neexistovala žádné mezipodniková zadluženost (nedodržení termínů splatnosti vzájemných pohledávek); Dnes se říká, že podniky nefungovaly a nebyly efektivní. V naprostém rozporu s tímto tvrzením je ale fakt, že čs. národní hospodářství v r. 1989 vykázalo asi 150 mld. Kč zisku, čili nevídanou rentabilitu v průměrné výši 9,6 % (v ČR 10,7 %, v SR 7,1 %) z hodnoty základního kapitálu. V rámci toho banky a pojišťovny dosáhly 24,3 mld. Kčs zisku. Bez těchto dlouhodobých výnosů by samozřejmě nebyl uváděný vzrůst hodnoty národního majetku vůbec možný. Z toho plyne, že tak zatracované a odmítané společenské (státní a komunální) vlastnictví produkčního majetku a centrální plánování přes všechny svoje chyby a nesmysly bylo v bývalém Československu ekonomicky vysoce úspěšné.

71 hlasů

Nevím odkud máš tyto informace, ale náš profesor ekonomiky, který byl poslancem Národního shromáždění, nám vyprávěl: kdyby nám Sovětský svaz vrátil co nám dluží, tak máme vyšší životní úrověň než ve Švédsku. Pracovali jsme všichni, ale našich výrobků byly plné sklady a nikdo o ně neměl zájem, jedině rozvojové země, kam se naše výrobky vyvážely zadarmo, nebo za hubičku. Zbrojili jsme celý komunistický systém včetně jejich invazních zemí (Afganistán, Egypt, Indie, Angola, Kuba, Severní Korea, Mongolsko,Syrii a mnoho dalších protizápadních zemí), měli byste všichni, kteří blbovi Jakešovi fandíte, prožít rok v Severní Korei, aby se vám otevřeli oči. Komunisti rozkradli celý kapitál, který se u nás vytvářel třicet let a patřili jsme mezi G6. Jak by vám bylo, kdyby měnovou reformou jste přišli o své celoživotní úspory v poměru 5:1 nebo 50:1 a brali 140,-Kčs? a svítili petrolejkami? Je znát, že vám chybí dějepis a informace o komunismu v ČSR, kde komunistům vozili potraviny ze západu a my žrali krmné brambory, které se dávali prasatům a o banánech nebo pomerančích jste museli jenom snít.

22 hlasů

Musím Vám trochu osvěžit paměť. Nikdy tady nebyl nedostatek pomerančů - ať už kubánských vhodnějších spíš na šťávu či španělských - jejich cena byla od mého dětství až do r. 1989 neměnná - 14 Kčs za kg. V osmdesátých letech už byly banány běžně k dostání včetně některého ovoce, které jsme dříve neznali, např. kiwi (zpočátku za 7 Kčs/kus). Důkladnější opakování z historie by rozhodně neuškodilo ani Vám, nesmíte jen papouškovat, co Vám kdo nakuká. A s tou češtinou jste taky pěkně na štíru ("aby se Vám otevřeli oči"; "zbrojili jsme celý systém" - snad už kdyžtak vyzbrojovali či zbraněmi zásobovali; "brambory se dávali"). To ale neukazujete zrovna vlastenecký postoj. Nechcete to zkusit v Koreji, pro změnu třeba Jižní?

42 hlasů

No, dalo by se oponovat řadou argumentů, které jasně ukazují, že rádoby moudře lžete. To nejpodstatnější je, že ten stát nehospodařil na svém, ale ukradeném soukromníkům a kdyby měl jen částečně vracet to, co po léta užíval, nikdy by se nedoplatil. Církevní restituce neproběhly dodnes. Další je vnitřní zadluženost ve formě zanedbání péče o životní prostředí. Včera jsem koukal na nabídky zboží nějakého nářadí. Před Listopadem byl člověk rád, když dostal koupit nějakou narexku s příklepem. Malou cirkulku - to byl svátek dostat něco od Black&Deckra - jenom v Merkurii. Dnes si člověk, nejen v nářadí, může vybírat. Přitom ceny velmi příznivé.

45 hlasů

Tobě je tak 15 kluku tak nevymýšlej blbosti. Komunistický tisk a tv byly sice plné propagandy ale ta byla daleko jednodušší a průhlednější než ta dnešní a taky v nich byla spousta věcí o normálních věcech. Dost pochybuji, že lidi nevěděli jak se žije na západě trapko a Stb je oblbovala. Na celé jižní a západní hranici chytali německé a rakouské televize a rádia. A copak máme dnes za skvělá média? Nova, prima a komerční rádia už žádnou žurnalistiku nemají. Zprávy sestříhají z černé kroniky, bulváru a Bréhmova atlasu zvířat. Zprávy ČT a ČT 24 je megamasáž horší než za socíku. Noviny a časopisy jsou příšerné! Idnes Lidovky Reflex-ultramodré bratrstvo, Blesk Aha- škoda papíru, HN Právo mno dejme tomu ale žádná sláva! Suma sumárum: nechápu proč novinářům vadí náhubkový zákon- jejich výkony jsou otřesné jak kdyby byla ta nejhorší cenzura! Ne hlídací psi demokracie ale připokakaní ratlíci třesoucí se ze sponzorů a majitelů!

90 hlasů

O co jsou dnes ti lumpové lepší.On v to věřil,na rozdíl od této sebranky která myslí jak se nejvíc obohatit na úkor ostatních.A to jsem kdysi nadával na socialismus.Jeden obyčejný případ,chtel jsem čerstvou veku na Silvestra.Nabídka byla samé scvrklé staré veky,kdysi se mně v samošce zeptali jestli chci tukovou nebo obyčejnou.A byla čerstvá.Takových případů bach mohl uvést bezpočet.

105 hlasů

Jirko 2 - uváděj.

23 hlasů

Nebylo to u firmy HRUŠKA?

23 hlasů

I Mašínové věřili...

45 hlasů

Ten starý pán je zločinec a měl viset.

76 hlasů

To dnešní papaláši taky! A zatím si válejí prd..e na Bahamách bebo v Toskánsku.

82 hlasů

Jo, chlapče, komouši si váleli prdel na Kubě nebo v Ruské Suchumi a jezdili tam celé jejich rodiny, včetně strýců a vnuků, věděli jsme to všichni, ale strachem jsme drželi hubu a krok. Kdyby se někdo ozval, tak jeho děti se nedostali na školy nebo by šel mýt výlohy. To je výhoda dnešního režimu. Být v Číně, tak ti vpálí soudruzi kulku do hlavy.

44 hlasů

Rika holou pravdu. Bohuzel neumi libive zvasty jako Vaclav Havel, tak mluvi jak mu zobak narostl a intelekt dovolil. Nicmene mluvi pravdu. Jen pitomec a hlupak prolezli zluci a nenavisti muze rict ze je zlocinec a ma viset. Co provedl,, komu ublizil Jakes? Nikomu, Na rozdil od Vaclava Havla, ktery ma na svedomi nejen rozkradeni CR a bidu spoustu dnesnich nestaniku, ale i krev a zivoty srbskych zenn a deti. Havel je zlocinec, ale nemel by viset, mel by sedet na lavici obzalovanych v Haagu!

100 hlasů

Vaclav Havel pouze vyzval ke zmene, ke konci diktatury, vubec nic nesliboval, pouze hlasal co je spravne, to ze se do postkomunisticke vlady prodrali lide kteri delali nespravne veci je vec jina, CR rozkradli tehdy popularni kapitalisti. Ja chodil s Jakesovou vnuckou na zakladku v Praze 6, meli vilu s bazenem, synacek jezdil v BMW, a vnucka do skoly nosila elektronicke pianko - V ROCE 1986! V te dobe to byl neuveritelny kontrast vuci zivotni urovni normalnich lidi, kam se na nej hrabou dnes lide jako Krejcir ci Kozeny. Ani dnes se soucasnym lidem o takove zivotni urovni, jakou mel on pred 31 lety nemuze ani zdat! Jakes je prinejmensim neuveritelne velky ZLODEJ!

26 hlasů

On nevyzval ke zmene, on planovite a vedome podvedl cely narod podle planu CIA a pote se podilel na rozkradnei CR. Jeho restituce ktere "nechtel" byly protizakonne a porusili Benesovy dekrety. Krome toho zavedl v CR desivou kriminalitu a bordel, propusteim 25000 veznu z celkovych 31000. Coz potreboval, bordel non plus ultra , aby se mohlo v klidu krast. Z 20let byl 13 v uradu prezidenta, kdyz ne on, kdo ma na svedomi vysledek? A to nemluvim o jeho valecnych zlocinech s humanitarnim bombardovanim, kdyz skret kvicel jak kdyz ho na noze berou o humanite aby pote pekne drzel hubu kdyz jeho soukmenovci z Izraele kradli palestinska uzemi a vrazdili humanitarne v Gaze bilym fosforem. Stejne jako ani nemuknul svine jak pri uznani Kosova, tak ted, kdyz vysli ajeho informace o obchodovani s organy zajatcu jak v Kosovu , tak zidi v Izraleli. Je to HOVADO a poskok sionistu.

21 hlasů

Máš pravdu. Ti, co to nezažili, jenom kecají kraviny a neví, jak to za komoušů bylo. Jakeš se narodil v Brlohu na Šumavě a kvůli němu se musela ta vesnice přejmenovat. A když se mu nelíbil jeho dům, který získal zadarmo po emigrantech, tak dal rozkaz aby mu vyfotili známé pražské vily, on si jednu vybral a majitelé se museli vystěhovat do 48 hodin, nechat tam nábytek a vzít si jenom nejnutnější osobní věci. Byla to šestičlenná rodina, která byla přestěhována do Plzně, jedné místnosti a měla zakázanou Prahu.

21 hlasů

Tak tomu muze uverit jen idiot a Bush - coz je synonymum pro modrobolsevicky zlodejske pablby.

43 hlasů

->triple idiot a proto má Jakeš ještě dnes žigulíka

38 hlasů

TY jsi jen pitomec a hlupak prolezli zluci a nenavisti :) (bez korektury)

31 hlasů

A ty jakbysmet. Za 2é let se uvidí jestli ještě tahle republika bude existovat, nebo ji pravice dovytuneluje celou.

68 hlasů

Vždyť ten starý pán říká holou pravdu...a bude hůř... http://www.youtube.com/watch?v=tA-eNaQfSAk&feature=related

95 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.