Další případ
Mezi nakaženými koronavirem ve Vietnamu je i Čech

14.03.2020 11:35 Aktualizováno 14.03. 12:40

Vietnam má dalších pět lidí nakažených novým typem koronaviru, mezi nimiž je také jeden český občan. Oznámilo to vietnamské ministerstvo zdravotnictví. V zemi je tak už 53 nakažených.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (4 hlasy) 14.03.2020 12:27

  Podle korunovaného krále všech pražských eurobolševických imbecilů,...

 • aztek polni (2 hlasy) 14.03.2020 14:59

  Nikdo o pravicevé sračky a o kalousky nebo vondry! Hrušinský to je...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 15.03.2020 07:31

  Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky...

 • Franta Kocourek (1 hlas) 15.03.2020 06:20

  Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky a ještě mají tu drzost...

 • Franta Kocourek (1 hlas) 15.03.2020 05:49

  LEYNOVÁ: ŽE JE BRUSEL AŽ TAK ODŘÍZNUTÝ OD REALITY JSME NETUŠILI ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky a ještě mají tu drzost hovořit o nějakých fake news. To oni je prokazatelně vytvářeli

Tak už je to tady zase. Na řecko-turecké hranici už zase stojí desetitisíce migrantů a snaží se tak jako více než milión v roce 2015 ilegálně táhnout do Evropy. Vše je stejné jako tehdy se dvěma rozdíly. Tím prvním je, že Řecko se nové migrační invazi brání, migranty nevpouští a jeho hranice chrání armáda. Tím druhým potom skutečnost, že jeho postoj podporují evropští politici i média.

Dozvídáme se z nich, že migrační invazi organizuje turecký prezident Erdogan, migranty sváží od syrských na řecké hranice autobusy, vše je z turecké strany řízeno a plně logisticky podporováno. A Evropa se tomu správně brání, politici turecké akce odsuzují, Řecku pomáhají politicky, finančně i materiálně. Nelíbí se to pouze proimigračním fanatikům z neziskovek. Zatím se migrantům řeckou hráz prorazit nepodařilo. To vše je nepochybně pravda.

A teď si vzpomeňme, jak to bylo před pěti lety, co se dělo a co nám tehdy všichni říkali. Tvrdili nám, že se více než milión lidí vydal na 800 kilometrovou cestu Tureckem na řecké hranice spontánně, že jejich cesta do Evropy byla dílem pašeráků, i když bylo jasné, že k transportu bylo třeba tisíců autobusů, vlaků a nesmírně náročného logistického zabezpečení. Milión lidí nikam propašovat nejde.

Stejně nám tvrdili, že na pobřeží migranti nalezli tisíce nafukovacích člunů (kde se tam vzaly, o tom se nijak podrobněji nehovořilo) a na nich přepluly na blízké řecké ostrovy. Řekové proti tomu nedělali vůbec nic, jako by žádnou ochranu svých a evropských hranic neměli, jenom migranty převáželi na pevninu a posílali dále do Evropy. Nikdo se na ně ani na Turky nijak nezlobil, protože s migrační vlnou prý nic dělat nejde. To nám tvrdili. Evropští politikové se předháněli v demonstraci své humanity a soucitu, bránit hranice jim vůbec nepřišlo na mysl. Média v tom unisono jela s nimi. Veřejnost společně přesvědčovali o povinnosti migranty přijímat a budovat v Evropě multikulti společnost.

Naše i světová média i politici se dnes při informování o tureckém pokusu ve vlastním politickém zájmu obnovit migrační vlnu do Evropy sami usvědčují z toho, jak před pěti lety bezostyšně lhali, manipulovali a konspirovali proti svým vlastním občanům. Rozdíl oproti dnešku byl pouze v tom, že tehdy měli s Erdoganem společný projekt a migranty do středu Evropy dopravili ve vzájemné součinnosti, což před námi tajili a zakrývali to báchorkami. Dnes si s migrační vlnou hraje pouze Erdogan, a tak je vše jinak.

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky a ještě mají tu drzost hovořit o nějakých fake news. To oni je prokazatelně vytvářeli. Nikdo se potom nemůže divit, že občané ničemu nevěří a že konspirační teorie kvetou. Jak ukazuje fenomén migrace, mají bohužel opodstatnění.

Jiří Weigl, 9. března 2020

https://www.eportal.cz/Articles/10706-delali-a-delaji-z-nas-opakovane-hlupaky-a-jeste-maji-tu-drzost-hovorit-o-nejakych-fake-news-to-oni-je-prokazatelne-vytvareli.aspx

1 hlas

LEYNOVÁ: ŽE JE BRUSEL AŽ TAK ODŘÍZNUTÝ OD REALITY JSME NETUŠILI

Úzkostlivé sledování zpravodajských kanálů se vyplatilo: Brusel žije! Takže pokud jsme se báli, co s náma chudákama bude, tak (si) můžeme vydechnout.
Ursula von den Leyenová (vůbec nevadí, že nevíte, o koho jde) prohlásila ve stručnosti asi toto: je nezodpovědné uzavírat hranice jednotlivých zemí (vyvolá to prý dominový efekt), EU chce na hranicích zdravotní kontroly pro které připraví společnou strategii a členské země EU se mohou více zadlužit.. !! To je slušný výkon, nemyslíte?
A nakonec víte co, je dobře, že se nám Ursula takto rozpovídala i když ona zřejmě ohrožená koronavirem není. Zbytek skutečně ohrožené evropské populace si tak uvědomí, co v Bruselu sedí za poklady a jsou to doslova poklady, protože náklady na jejich pobyt v bruselském akváriu jsou v řádu desítek miliard éček ročně. Nelze si představit více nekompetentní prohlášení, než učinila tato osoba v době, kdy i dělníkovi ve šroubárnách je jasné, že je zle. Taky se ptáte, kde byli evropští potentáti v posledních třech měsících?

Bohužel to ale vyvolává i vážné otázky, o co jim ve skutečnosti jde, protože o bezpečnost a zdraví lidí určitě ne. Jinak by se nemohli ohánět špatnými a nekompetentními vyjádřeními úředníků WHO (ti na počátku pandemie, když byla v problémech jen hodně vzdálená Čína, prohlašovali, že se jedná jen o onemocnění chřipkového typu a není se čeho bát). A že se můžeme víc zadlužit? Ano, to asi můžeme. A taky se stát ještě větším vazalem těch kteří nám půjčí. Myslím, že Ursula ví, kdo to je.

Naštěstí se ukazuje, že unijní moloch při opravdové krizové situaci nikomu nepomůže: ani Řecku s uprchlíky, ani Africe a nakonec ani členským zemím se zvládnutím pandemie. Ukazuje se přirozená schopnost menších celků hájit svoji životaschopnost, životní prostor a priority občanů a je to velmi dobře. Bolestivá, ale potřebná lekce tak kromě korekce bezbřehé globalizace přinese i neodvratný zánik umělé “inteligence” z Bruselu. Škoda jen, že to bude i díky liknavosti tamních potentátů stát tolik lidských životů.

https://pravyprostor.cz/leynova-ze-je-brusel-az-tak-odriznuty-od-reality-jsme-netusili/
-------------------------------------------------- - -----------------------
VÍCE EVROPY VÍCE VÍ?

Známe to z nedávných minulostí dobře. Objeví se vskutku zásadní problém (třeba zakřivenost banánů importovaných z Ekvádoru), a ihned se konaly summity.
Konaly se Evropské rady, mimořádné jednání Evropské komise, noční tiskovky, a řešilo se a řešilo. A na každý problém existovala stejná odpověď: je nutno přijmout evropské řešení (myšleno unijní, pochopitelně). Je třeba více Evropy, mudrovali bruselohujeři. Je nezbytné postupovat společně. Problém vyžaduje celoevropský koordinovaný přístup.
Jenže pak přijde covid ostrovid, a co ostrovidí? Kde je teď ta Evropská unie? Kde jsou ony summity? Proč se nejedná do rána? Kde je to pracné a usilovné hledání konsenzu? Kdy už bude to jednotné komuniké? I když normálně se u piva bavíme o ženských, muzice, bolení v zádech, vaření a chlastu, posteskl jsem si včera u stolu: kde je najednou ta slavná Unie? Kde jsou ty summity? Kde je to vyjednávání o společných strategiích? Proč nic takového nevidíme? Proč o nich není slyšet? Z druhé strany stolu dostalo se mi odpovědi: protože tohle je fakt skutečnej problém. Hřebík to dostal rovnou na hlavu.

Přesně tak. O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát. Vlády. Domácí instituce. Tam sedí lidé chytří i hloupí, schopní i neschopní, pracovití i líní, jako všude jinde. Ale mají jasnou odpovědnost a jasné kompetence. A jednají a rozhodují, jak umějí. Najednou objevují kouzlo té zatracované čáry v krajině, které říkáme hranice. Najednou se přijímají opatření v řádu hodin a ne týdnů a či měsíců. Najednou víme, kdo konkrétně je za který konkrétní krok odpovědný.

V krizi bývají obvykle dočasně suspendované některé svobody. Asi je to tak nutné. Doufejme, že jednotkou této dočasnosti nebude opět jeden furt. A že nám po krizi naše svobody vrátí. Ale jedna jediná věc by mohla zůstat i po covidové krizi: vědomí, že demokratický stát je jedinou institucí, schopnou a zároveň oprávněnou řešit veřejné problémy. Ostatní instituce jsou k ničemu. Pryč s nimi.

https://pravyprostor.cz/vice-evropy-vice-vi/

CZEXIT

1 hlas

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky .................................
To v případě Franty Kocourka nejde. 🤡

1 hlas

Podle korunovaného krále všech pražských eurobolševických imbecilů, principála Hrušínského, je tohle všechno pouze spiknutí mající za cíl zničení jeho přihřátého divadélka. Žádný koronavirus podle pražské kavárny není, ve skutečnosti je to jenom Babišův výmysl. Ať se pak Praha nediví, že je považována za semeniště totálních debilů.

4 hlasy

Největší debilové jsou v diskuzích a vy mezi nimi zaujímáte čestné místo.

1 hlas

Nikdo o pravicevé sračky a o kalousky nebo vondry! Hrušinský to je byl a starý to byl to samé chudák! OF nikoho nezajimá byli v něm jen práskačo STB jako dementní šulin Havel! A špina zlodějská křivá a orangutaní. Největší ničema 20 století a oikona kriminální a zdějská. A kalousek zloděj 35 miliard a chudák ,kterej propadá do politického odpadliště!

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.