Otázka dne: zruší Ústavní soud poplatky u lékaře?

01.04.2008 10:40 Původní zpráva Aktualizováno 01.04. 13:20

Před Ústavním soudem se sešli zastánci a odpůrci poplatků u lékaře i dalších změn, které zavedl reformní zákon Topolánkovy vlády. Před polednem bylo jednání přerušeno, soudci zvažují, že odpoledne ještě vyslechnou ministra zdravotnictví.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Palivec (135 hlasů) 01.04.2008 11:42

  Klídek . Modrý gang má v ÚS většinu a na zakázku ODS schválí i...

 • karlík (121 hlasů) 01.04.2008 13:29

  sám to říkáte, platí zdravotní pojištění, takže zdravotní péče není...

 • petrof (118 hlasů) 01.04.2008 10:55

  nemohou zrušit některé a jiné ( např. pobyt v nemocnici) nechat?!...

 • Vanda (118 hlasů) 01.04.2008 13:59

  Karlíku, jde asi o nedorozumění. Samozřejmě že zdravotnictví není...

 • Vanda (112 hlasů) 01.04.2008 12:22

  Pak by se za levičáckého šmejda musel považovat každý chuidší člověk,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Karlíku, jde asi o nedorozumění. Samozřejmě že zdravotnictví není zadarmo, stojí 200 mld.ročně. Ale platím si pojištění pro případ že onemocním a pak mám mít zdravotní péči zdarma. To je jako s pojištěním auta. Platím povinně pojistné ručení a když někomu způsobím škodu, pojišťovna ji za mne zaplatí. Zdravotní pojištění není protiústavní, ale poplatky, které musím nyní zaplatit přesto, že jsem již zaplatila povinné pojištění.

118 hlasů

To je jen hra na demokracii. Lze téměř s určitostí napsat jak ÚS rozhodne a že nic z toho nezruší, neboť politikaření není ušetřen ani ÚS a rozhodne tak jak to bude vyhovovat odSS a ne občanům.

90 hlasů

Nechci tady polemizovat s Vandou, každý máme svůj pohled na věc, ale nevím danny, proč píšete hnusné věci jako je odSS. Jsem volič pravice a nacismem a podobnými věcmi opovrhuji, přímo to nenávidím. Já taky netvrdím, že např. ČSSD je stranou líných povalečů na sociálních dávkách, nebo komunistů, kteří chtějí okrádat úspěšné. Tak prosím nespojujte ods s něčím jako bylo SS.

92 hlasů

Nejde o poplatek, ale o princip! Pokud Ústavní soud již zrušil některé zákony proto, že to byl přílepek, tak to má udělat znovu! Jenže už není Ústavní soud nezávislý, jinak by to už dávno udělal a zbytečně by se to takto nemedializovalo! Jde o špinavou asociální pilitiku!

110 hlasů

Klídek . Modrý gang má v ÚS většinu a na zakázku ODS schválí i III.světovou válku.

135 hlasů

Pane Vy jste trouba. A co se týče poplatků, bezplatné zdravotnictví neexistuje, podívejte se na výplatní pásku, protože už se Vám část strhává ze mzdy. A pokud by bylo protiústavních 30 korun, tak je protiústavní i odvod zdravotního pojištění ze mzdy, protože naše zdravotnictví není rozhodně bezplatné.

99 hlasů

nemohou zrušit některé a jiné ( např. pobyt v nemocnici) nechat?! Takže musí to pojednávat, jako celek a součást reformy. A v tom případě rozum velí - schválit !!! A bude to tak jediné možné a rozumné řešení. Jinak je to další úlitba těm levičáckým šmejdům.....

118 hlasů

Pak by se za levičáckého šmejda musel považovat každý chuidší člověk, zejména důchodci a děti, jakož i ti kteří si myslí, že když platí značné částky na zdravotním pojištění, mají podle ústavy nárok na bezplatnou zdravotní péči. To by těch levičáckých šmejdů tady bylo nějak moc.

112 hlasů

sám to říkáte, platí zdravotní pojištění, takže zdravotní péče není rozhodně bezplatná. Tudíž celý systém zdravotního pojištění by musel být protiústavní

121 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.