Jižní Morava
Stávka za režijky. Kraj je odmítá ve vlacích uznávat

02.01.2020 15:25

Železniční odbory hrozí na jižní Moravě od 30. ledna stávkou. Kraj ve vlacích, které si objednává od Českých drah, neuznává zaměstnanecké režijní jízdenky.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • aztek polni (6 hlasů) 02.01.2020 15:58

  I zde je vidět mravenčí práce soudruha šulina Pepka Vyskoče Havla jak...

 • Bob Kadet (4 hlasy) 02.01.2020 17:28

  Sice mě mašinky nezajímají, ale vypadá to že poprvé od C a K...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 02.01.2020 15:39

  Když jsem před hodně lety nastupoval k dráze, slyšel jsem tam...

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 03.01.2020 08:32

  Jo a zapomněl jste na oteplování planety, za to ještě Havel nemůže,...

 • Jan Gavroch (2 hlasy) 02.01.2020 21:11

  ...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

113 let provozu želez. tratě Jemnice - Mor. Budějovice. Přežila I. republiku, II. republiku, Gottwalda, Husáka, i Havla, nepřežila ČSSD a dr. Běhounka.
V r. 2008 se v kraji Vysočina ujímá vlády ČSSD s p. Běhounkem ve funkci hejtmana. Je v provozu vláček z Jemnice do Moravských Budějovic. S přestupem v MB se lze se dopravit kamkoliv, do Znojma, Jihlavy, Brna... v pracovní dny ale i ve dnech prac. klidu.
Již následující rok kraj Vysočina ruší tento vlak, páč Jihlava neměla nikdy na nic peníze (prožerou všechno) a nahrazuje jej (jediným) autobusem a to pouze v pracovní dny. Dnes tento autobusový spoj z MB do Jemnice a dále směr Slavonice odjíždí 2 minuty před příjezdem vlaku od Znojma...
Po 15.12. jsou cesty do Brna tak komplikované, že bude snazší přemístit fakultní nemocnici než tvůrce jízdního řádu.
Jihlava vs. Brno. Podle tvůrce jízdního řádu mohou občané pohodlně cestovat do Jihlavy, Havl. Brodu a Prahy, případně na letiště do Vídně. Cesty do Brna mají utrum. Uvedené už nepovažuji ani tak za humor, jako za hrubou  impertinenci a pohrdání lidmi.
Jihlava se vždy tvářila jako malá Praha, Brno nenáviděla. Dnes nenávidí Jihlavu úředníci z Třebíče, Havl. Brodu. Dříve jezdili na školení do Brna a něco se dozvěděli. Dnes dojíždí do JI, dozví se prdlačky a ještě ztratí den, dva...

0 hlasů

https://www.blisty.cz/art/98229-nenastupujte-vlaky-soukromych-dopravcu-provazeji-potize.html

Privatizace na železnici, kterou zavedla Thatcherová, vedla k naprosté roztříštěnosti osobní železniční dopravy a k obrovskému nárůstu cen jízdenek. Kromě toho, paradoxně, nejdůležitější dopravní železniční tahy v Británii převzaly STÁTNÍ společnosti evropských zemí, jako Deutsche Bahn či ve Skotsku holandská firma Abelio.

System funguje tak, že stát poskytuje soukromým železničním dopravcům obrovské státní dotace, z nichž tito dopravci financují DIVIDENDY svých vlastníků. Zejména v severní a v jihozápadní Anglii dochází v posledních letech k naprostému kolapsu železniční dopravy, až natolik, že lidé přicházejí o zaměstnání, protože nejsou za drahé jízdné schopni dojet do práce včas. Více než 70 procent Britů si přeje zestátnění železnic. (Ne že by někdejší státní firma British Rail byla efektivní, avšak na několika hlavních tazích byla britská vláda nucena SOUKROMÝM dopravcům koncesi odebrat a tahy znárodnit a pod správou státu byly tyto vlaky asi tisíckrát efektivnější než v rukou soukromých majitelů. Bude-li česká železniční doprava následovat britský privatizační vzor, máte se na co těšit.)

2 hlasy

Roman Hanák (ČSSD) otevřeně říká, že on a jeho gang okrade, nepřesně řečeno, PRACUJÍCÍ na železnici.
Současně říká, že ho a jeho komplici, nějaké zákony dodržovat nemusí a nebudou . - zejména když zákony jsou překážkou jejich SOUKROMÉHO TRŽNÍHO ZISKU.
-.-.
Voliči ČSSD uloupili 44 000 t.zv. bytů OKD a předali je Bakalovi, uloupili Cínovec a předali jej Australanům , nyní , nepřesně řečeno okradli PRACUJÍCÍ na dráze
Ti voliči ČSSD si ani neuvědomují, jak jsou odporní a sami sobě i jiným NEBEZPEČNÍ
-.-.
Do právního systemu zavedli nově BRUTO a NETO smlouvy

1 hlas

Sice mě mašinky nezajímají, ale vypadá to že poprvé od C a K mocnářství příjde modrá armáda o své výhody. Již za starého Franty Procházky, měli nárok na slevu jízdného, byt a deputátní palivo. Platilo to i po roce 1948. A navíc některé profese dělali tzv. pod penzí, a měli nárok na definitivu. Klausovo přetrvávající tržní hospodářství má lopaty u zadele!

4 hlasy

Omyl, toto začal ušatý Tonda Zápotocký, který začal nabírat k dráze lidi přímo z kriminálů. Deputáty padly postupně někdy v osmdesátých letech, teď se přešlo na IDS a to režijky nezná.
Za Rakouska byl pořádek, ten bordel jsme si udělali sami!

1 hlas

Až ta to nesleduji, ale děda dělal mašinfíru na páře, babička hradlařku nedaleko Unhoště. Odcházeli do penze někdy v 80.letech a detutát brali. Tak je fakt že byl za Rakouska pořádek, taky byly kriminály plné Čechů. Miláčky Vídně byli Hungaroši.

0 hlasů

Když jsem před hodně lety nastupoval k dráze, slyšel jsem tam hádanku: kdo má největší kopec na světě? Prej ČSD (tehdy) už čtyřicet let to jede z kopce a teprv teď to dostává švuňk. Hm, po dalších pár desítkách let pořád z kopce, pořád...

3 hlasy

I zde je vidět mravenčí práce soudruha šulina Pepka Vyskoče Havla jak to všeho zasahoval a vykrádal spolu s Kocábem s Dlouhým postupně vytunelovali. Pomáhali mu i Kroupa a Křížan další nula z Charty opilců a špin liných a nikdy nepracujících...

6 hlasů

Havel a aztek polni - specialisté v železniční dopravě ! 🤣

1 hlas

Nevím kolik Ti je ale moc né. Docela dobře jsi pamatuji jak jezdily vlaky do roku 1990 a většina jich dodavala všechno tím myslím nákladní vlaky. Až zasahla hlava dementní Havlova všechno rozesrala. Prodali i koleje a rušili i tratě. Hlavně,že nastavily markety na půdě zemědělské. A všechno nám jezdí po našich silnicích a dalnicích a tihle nám je zničili. politika dementní špiny s mozkem kojence tuhle zemi zlikvidovala a těch jeho poradců.

0 hlasů

Jo a zapomněl jste na oteplování planety, za to ještě Havel nemůže, ale když to vhodně podáte a sám si to šestkrát zalajkujete, pak ano!.

2 hlasy

Dementní špina se do všeho srala a jeho inteligence byla na úrovni kojence. A jen samotná Charta to byly pro nuly jenž v životě nic nedělali a ještě ty jejich názory. Jen Jaroslav Bašta byl z nich chytrý chlap jinak ožežrani a zlodji.A co se týka politiky tak jen lest doprdele US okupantůn v tom byla špina narezlá řeznický pes schopen a jen všechno rozesrát.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi