USA
Černoši odmítají nosit šátky a roušky. Bojí se zastřelení

08.04.2020 13:26 Původní zpráva

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje všem Američanům, aby na veřejnosti nosili nějakou ochranu obličeje, a pomohli tak zabránit dalšímu šíření koronaviru. Část černošské populace ale upozorňuje, že to v plánu nemá. Obává se totiž o svůj život kvůli rasové kriminální předpojatosti.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • František Mach (9 hlasů) 08.04.2020 13:48

  Mají pravdu, že jsou ohroženi na životě, ale nějak si neuvědomují, že...

 • cestmir beranek (5 hlasů) 08.04.2020 15:12

  Problém je to jen u některých menšin, kupodivu těch co nejvíce řvou,...

 • Petr Konečný (4 hlasy) 08.04.2020 22:52

  Rasismus v USA skončí přesně v ten den, kdy o něm černoši přestanou...

 • Blokovaná IP adresa (2 hlasy) 09.04.2020 12:30

  Ještě nikdy jsem nečetl o negrovi, který by loupil s modrou sanitární...

 • tyden tyden (2 hlasy) 09.04.2020 07:02

  kdo by to byl rek. cernosi a rousky a podezreni na kriminalitu...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ještě nikdy jsem nečetl o negrovi, který by loupil s modrou sanitární rouškou přes nos. Na to se používají kapuce od mikin a šátek - bandana.

2 hlasy

kdo by to byl rek.
cernosi a rousky a podezreni na kriminalitu :-)))))))
jenom si pamatuju, jak tu mistni ruda vemena hemenex/ok hykala, ze v usa zadny rasizmus neni, ze je to pry nejhorsi v Rusku :-)))))
kde pry cernochy hrozne utlacuji.
jenom tem trotlum zatim nerekli, ze tam zadni nejsou :-))))))

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Rasismus v USA skončí přesně v ten den, kdy o něm černoši přestanou mluvit.

4 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Mají pravdu, že jsou ohroženi na životě, ale nějak si neuvědomují, že to není tím že by nosili roušky, ale tím, že právě zakrytí obličeje využívají k páchání trestné činnosti. Mimochodem obličej si schovávají i jiní jinak barevní včetně bělochů, ale je podivné, že obavy mají jen černoši, proč ?
Nevím jak se zachová ochranka až si přijdu do banky pro své peníze z účtu.

9 hlasů

Problém je to jen u některých menšin, kupodivu těch co nejvíce řvou, ale pro svou "rovnoprávnost" dělají obvykle minimum. Ano černoši v USA jsou častěji kontrolováni, ovšem důvod zřejmě není rasový, jde o prostou logiku, pokud černoši tvoří cca 12% obyvatel, ale ve vězeních tvoří nejméně polovinu osazenstva, asi je rozumné, když policista si na ně dává větší pozor než na normálně se chovajícího bělocha, asiata nebo hispánce. Ostatně i u nás je to podobné, pokud je ve vězeních vysoké procento cikánů, bývalo to před cca 10 lety v desítkách procent a asi se to nezměnilo, tak v ČR tvoří asi 2 - 2.5% obyvatel. Pokud procento těch ve vězení je nejméně desetinásobné, asi je radno si dávat na ně pozor. Jsou jistě slušní černoši, i slušní cikáni, znal jsem dva, ale zkušenost člověka učí, že je lepší být opatrný, než pak litovat. Pro ty slušné je to opravdu hrozné, ale bohužel je jich v obou menšinách málo. Ostatně je zajímavé, že vůči černochům v USA jsou stejně, ne.li více, přísní i černošští policisté, proč asi?.

5 hlasů

Tady nejde o to, ze cernochy v USA kontroluji,ale ze je zastrelej bez jakyhokoliv duvodu a nic se policajtum nestane. Kolik jich bylo zastreleno v minulem roce bez soudu? Pokud ja cetl naposledy tak to bylo pres 500. Jeste jednou to zopakuji at nemusime mit celo denni diskuzi. Zastrelili jich bez soudu pres 500. A kolik jich bylo zastreleno rok pred tim. Kolik belochu? Jestli vam nic nereknou par pripadu z minuleho roku tak nevim jak se to muze vysvetlit. Ucitelka v noci zavolala policii, ze ma dojem nekdo je na zahrade v 11 hod v noci. Policie prijela a policajt ji zastrelil pres okno kde stala v kuchini. Nic se mu za to nestalo. Druhy pripad: Mlady kluk, ktery mel kontrakt s Wall Mart vystrilet holuby v obchodnich domech s brokovnici. Nekdo zavolal policii, ze ma x hotelu na pokoji pusku. Prijela policie, kluk jen v trenkach, rozkazali mu aby se k nim plazil. Kluk v trenkach se k nim priplazil. Kdyz se priplazil tak jeden z policistu do nej nasypal 5 patron. A policajtovi se nic nestalo. Tyhle dva pripady zahejbali s Amerikou a lidi se ptaji jestli ti policajti nejsou rozeny vrazi. Vy mluvite uplne o necem jinem. Ten cernoch-ucitel mel stoprocentni pravdu

0 hlasů

Docela by mne zajímalo, kdepak ty své "informace" berete. Já celkem pravidelně čtu britské i americké servry a rozhodně to zastřelení černocha neprobíhá tak jak si to idylicky představujete. Pokaždé, i když střelcem byl černý policajt, je střelec okamžitě postaven mimo službu (což krom jiného je poloviční plat) a následuje vyšetřování. Protože policajti povinně musí mít kamery, je to obvykle rychlé a většinou, nikoli vždy, dá vyšetřovací skupina ('jsou v ní lidé mimo policii) za pravdu policajtovi. Ovšem pokud mu kamera nešla(třeba ji vypnul, zakryl a podobně) je to přitěžující okolnost a obvykle se to bere že policajt se provinil a je souzen (nikoli za vraždu, ale za zabití) a jde si sednout. Ono "střelit si negra" šlo možná v padesátých letech někde na jihu, ale to už je dvě generace zpět. Dnes to rozhodně možné není. Policie je hodně pod tlakem a i když zastřelený byl známý zloděj a feťák, stejně se vždy strhne pokřik o rasizmu, takže je docela časté že ve dvojici je jeden policajt černoch, aby byl svědek že nešlo o rasizmu. Vaše vyprávění jak někoho nutili plazit a pak ho zastřelili je něco jako pohádka o perníkové chaloupce. Kde jste to vzal? Policejní střelby jsou opravdu mnohem častější na černochy, důvod je jasný, stává se to ve čtvrtích kde černoši žijí a kde je kriminalita mnohem vyšší. Víte vy vůbec, že 80% vražd černochů spáchají zase černoši? Vy po pravdě o celé USA (které nemám nijak rád) víte jen něco jako pohádky z PŠM. To jsou pak sto milionů indiánů, kterých v dané době bylo nejméně o řád méně a chatrné kydy že jste vlastně myslel (vy a myslet?) i jižní Ameriku a podobné hlouposti. Když o něčem chcete psát, tak si sakra otevřete aspoň tu blbou wiki, ideálně v angličtině, pokud jste mocen jazyka Shakespearova. Možná vás překvapí, že svět vypadá jinak než vaše propagační bláboly.

2 hlasy

Tak to vyjasnime! Za prve co jsem napsal je ze vsech americkych tydeniku. Zatim, za celych pres pet set pripadu zastrelenych na ulici bez soudu policajtama cernochu a belochu byl odsouzen jediny policajt a to za to, ze zastrelil 17ti leteho kluka, ktery u sebe nemel zadnou zbran, nikoho neohrozoval, od policajta utikal, proc se nikdy nedozvime, tak byl zastrelen do zad. Jediny pripad kdy byl policajt odsouzen v minulem roce. Abych nezapomnel, tak ja o zadnych 100 milionu indianu ani o indijanech nepsal. Ale zda se mi, ze vy rad vse prekrucujete k vasemu zalibeni. Na priklad, ze Britove nevozili do Ameriky a neprodavali tam otroky. Potom, ze neprodavali a nezasobovali celou Asii opiem a to jeste s kralovskym pozehnanim to bylo poruceno Britske Navy. A jeste tam mate dalsi vykrucovani a prekrucovani.

1 hlas

K indiánům, samozřejmě že jste o nich psal, jen v jiném vlákně a k jinému článku, kde jste s dalším podobným vyprávěly o zlých anglosaxonech. A znovu se zeptám, tak abyste tomu i vy rozuměl z těch "všech amerických týdeníků" jste si to přečetl vy sám, nebo jste jen někde našel podobnou "zprávu" zaručeně pravdivou :-) kterou vám někdo přeložil a na nějakém místě zveřejnil? Abyste to pochopil, když třeba někdo přeloží do angličtiny žvásty třeba ROMEA a uveřejní je v USA, tak se také dozvíte jak jsou "romové" u nás utlačovaní a jak jsou to skvělí lidé a opory společnosti.
Takže, kdepak jste to četl? Ve všech US týdenících (to musela být fuška, je jich nepočítaně :-) a já si čtu jen pár specializovaných o zbraních a tam to tedy nebylo. Nebo jste si přečetl něco, co vám nějaký hodný aktivista přeložil (a předžvýkal) a tak "jste informován"? Zkuste uvést zdroj svých 500 zabitých (zavražděných?) černochů, opravdu by mne zajímal. Už proto, že má zkušenost byť poměrně krátká, z USA je zcela opačná. Ale byl jsem na jihu (hlavně TX) a třeba se vraždí policejně na severu :-)
Pokud jde o dovoz opia, vyprávíte pohádku jak Britové vozili opium do "celé Asie" to je samozřejmě nesmysl, vozili ho z Asie (indie) do Asie, konkrétně pouze do Číny, kde ho prodávali za stříbro a za něj nakupovali čaj. To je známá skutečnost. Vozili ho lodě Východindické společnosti a když byly Čínou konfiskovány, bylo následně vysláno britské námořnictvo. Navy opium nevozilo, ale podpořilo obchod. Takže nikoli "celou Asii" jak máte ve vlhkých snech, ale konkrétně a jen Čínu a pouze přes konkrétní přístavy, protože čínské přístavy byly uzavřeny krom několika jako Kowloon. A Otroci? No Británie postavila otroctví mimo zákon v roce 1806 a do "Ameriky" je nevozila z celkem jednoduchého důvodu, v roce 1776 se kolonie v Americe odtrhly a válka samozřejmě takový obchod neumožňovala. Protože o Americe píšete ve smyslu USA je celkem zřejmé, že k nějakému obchodu GB-USA asi docházet nemohlo. Dokonce britské válečné lodi měly jako jeden z úkolů kontrolovat i cizí lodi a pokud byly otrokářské, měly je zabavit. To že vy máte z historie znalosti na úrovni nějakého aktivistického serveru, je bohužel smutné, ale není to můj problém.

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Hele Rozlile... Do Němcova taky nasypali několik kulek a Putinovi se nic nestalo...

0 hlasů

Rozlilovici, chtel jsi rict Kadyrovi se nic nestalo a ani te kurvicce z Ukrajiny. Byli to Cecenci co do Nemcova nasypali par kulek.

0 hlasů

hahaha, rude vemeno hemenex/ok su tu ale rozparadil :-))))
asi mu jeste nerekli, ze v nejlepsi zemi na svete a s nejlepsim zdravotnictvim (Trump to nedavno hykal), lidi padaji mrtvi na zem jako hrusky, bezdomovci dostali POVOLENI, ze muzou spat na parkovistich, a pred nemocnicema stoji velkokapacitni mrazirenske vozy.
Vsadim se, ze za chvili budou mistni ruda vemena hykat, ze to do tech supernemocnic privezli zmrzlinu :-)))))))

1 hlas

Jasně...
Rusko je nejlepší, Moskva nejkrásnější a Rozlil nejchytřejší. A málem bych zapoměl na Aeronet: ten je nejpravdivější...

2 hlasy

Henexovi-Rozlilovici, Asi neumis cist nebo ctes jen zpravy od pani Jourove. Zrovna vcera psali v zahranicnim tisku, ze Svetova Zdravotni Organizace oznacila Rusko, ze ma nejlepsi uspech v boji proti Covidu, a co taky muzou delat, kdyz prvni pripady prisly z Italie a od druhych Rusu, kteri prisli ze zahranicnich cest, celkem jich bylo venku 140 tisic.

0 hlasů

Hele Rozlile Rozliloviči... Nedávno jsi tady tvrdil, že v Rusku zatočili s koronavirem, ale já tady čtu, že to tam koronavir kosí. A proč byla v Moskvě ta celomoskevská karanténa. Neměl bys odcestovat do Ruska navštívit své příbuzné...?

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.