Právnička roku
V kauzách Rath a Nagyová byl výkon spravedlnosti skandální

05.02.2017 09:00 Rozhovor

Výkon justice v kauzách Rath nebo Nagyová je skandální s dalekosáhlými důsledky pro chování lidí a poškozuje obraz poctivých soudců. "Na druhou stranu, pokud státní zástupci deklarují odchyt velkých ryb, chápu to jako výraz snahy dát veřejnosti jasně najevo, že se začalo dohánět to, co bylo léta zanedbáváno," říká bývalá předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová, která v pátek vstoupila do Právnické síně slávy za mimořádný celoživotní přínos českému právu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Penzista Hloupej (5 hlasů) 05.02.2017 09:51

  Prostý lid nepražský posuzuje justici podle medializace kauz, na...

 • Karel Musil (4 hlasy) 05.02.2017 10:28

  Soudkyně Brožová byla na vrcholu systému který teď zpětně kritizuje....

 • Penzista Hloupej (4 hlasy) 05.02.2017 09:46

  Zas taková sláva to asi není. Není zpětná vazba za evidentně špatná...

 • daniel Pink (3 hlasy) 05.02.2017 14:15

  dulezite je ze Kalouskovskonecasovska zrudna vlada padla

 • Jindřich Novotný (3 hlasy) 05.02.2017 15:35

  Když to tady čtu, jsme ještě právním státem? Některá rozhodnutí soudů...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Hloupost této osoby mě nepřekvapuje, její názory se rovnají minulému režimu. Občan ude poslouchat soud a každé jeho rozhodnutí brát jako svaté. A laskavě se občane nebraň. práva nejsou pro tebe, ale pro soudcovskou kastu.

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Poslední rouzhodnutí pražského soudu, že při oprávněné kritice je použití nádávky oprávněné ( viz Okamura Pitomio) usuzuji že daleko více zaměstnanců justice získalo vzdělání u plzeňského médi Mývala. Než příslušné orgány přiznaly.

2 hlasy

Když to tady čtu, jsme ještě právním státem? Některá rozhodnutí soudů mě utvrzují, že asi ne.

3 hlasy

dulezite je ze Kalouskovskonecasovska zrudna vlada padla

3 hlasy

Havlistická justiční mafie, tak většina veřejnosti vnímá naše soudnictví.

3 hlasy

A to jste vyhrabal kde?

1 hlas

Soudkyně Brožová byla na vrcholu systému který teď zpětně kritizuje. Např. věta že politika nemá nic společného s justicí nesedí právě na její období. Kauzu Rath je možno kritizovat že dosud nedošlo k odsouzení pachatele, ale nemůže se tak stát za cenu hrubého porušování procesních předpisů. V USA, které si bereme za vzor by už dávno smetl soudce ze stolu případ s důkazy obstarané nezákonnými prostředky.Tak se kdekdo osopuje na soudce Zelenku, který na to upozornil.Kauzu Nagyové napravuje po soudkyni Králové Městský soud,. Takže to není tak beznadějné.

4 hlasy

Ale v kauze Rath nedošlo k porušování procesních předpisů. Ten výrok použil soud jen proto, aby splnil zadání - ods už nechce Ratha za mřížemi, vyměnili ho se socdemáky za odvolání Šlachty.

2 hlasy

Takže to vypadá, že všechny kauzy nakonec dopadnou tak, jako kdybyste je soudil vy.

2 hlasy

Na tom kdo soudí vůbec nezáleží - odvolávat se lze až do brusele a když to nedopadne, je zde stále amnestie - záleží o koho jde - to v druhé řadě a v řadě první jde šlo a půjde o peníze z daní, potažmo z dotací a o to kolik pro koho kápne. Pro mě osobně je drátův případ něco jako potlačený pokus o převrat v Turecku. Někomu zkrátka vadil.

2 hlasy

Zas taková sláva to asi není. Není zpětná vazba za evidentně špatná rozhodnutí v celém systému. Zákony jsou tvořeny tak, aby šly vykládat ve prospěch obou stran a v případě pochybností není rozhodováno ve prospěch obžalovaného, ale je hledán soudce, který je schopen kauzu osdoudit v souladu s vytvořeným veřejným míněním, ne na základě nezpochybnitelných důkazů, rozhodují nepřímé důkazy - vlastně doměnky podstrkované lidmi v pozadí.

4 hlasy

Prostý lid nepražský posuzuje justici podle medializace kauz, na kterých si honí trika celý justiční systém a nakonec skutek utek. Podobně to funguje i u ostatních případů a je skandální naprostá nepředvídatelnost soudních rozhodnutí, chybí odpovědnost za tato rozhodnutí a následující důsledky pro rozhodující....

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.