Buvol (charakteristika čínských znamení)

2009
1997
1985
1973
1961
1949
1937
1925
1913
1901

„Takt spočívá v tom, že víme, jak daleko smíme zajít, aniž bychom zašli příliš daleko.“

Buvol je věrný, obětavý, mlčenlivý, trpělivý a také dostatečně klidný. Je nesmírně pilný a schopný, ale ne vždy dovede věci k zdárnému konci. Nenávidí vše moderní a módní, je spíše tím, kdo miluje stereotyp.

Buvol nebývá vždy zcela pochopen svými spoluobčany a spolupracovníky. Dokáže se projevit i jako nesmiřitelně paličatý člověk. Někdy se zdá, že mu chybí smysl pro humor, přátele si však získává spolehlivostí. Je možno se na něj obrátit ve vážných situacích.

Miluje svého životního partnera a je pyšný na své děti. Zato očekává slepou poslušnost a řídí vše s autoritou a veškerou přísností. Flirt stejně jako láska je pro něj jen lásky plný žert. Může být obětavý, něžný a smyslný, ale nikdy ne romantický. I když to příliš nedává najevo, hluboko v sobě má obrovskou schopnost milovat. Jako milenec je velmi výkonný a svůj apetit si uchovává do požehnaného stáří.

Zajímá se také o archeologii a historii lidstva. Má však rád svůj klid a pohodlí, není tedy divu, že nerad opouští staré vyjeté koleje a dobře vyšlapané cesty, kde nemusí zbytečně improvizovat. Neměl by volit stresová zaměstnání, kde by přicházel do kontaktu s úřady nebo lidmi vůbec. Nehodí se ani pro veřejnou správu. Také cestování mu nesvědčí, trpí tím jeho zdraví a rovnováha, spíše zůstává v pohodlí domova. Ve svém srdci je však velmi čestný a co bytostně nenávidí, jsou podvody všeho druhu. Proto z něho může být také skvělý soudce.

Jestliže si Buvol vybere svůj směr, těžko ho něco donutí ke změně. Je neúnavný dříč, který neomylně směřuje ke svému cíli.

Slabým místem jeho kondice jsou klouby a kolena, zejména šíjové svalstvo.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi