Had (charakteristika čínských znamení)

2013
2001
1989
1977
1965
1953
1941
1929
1917
1905

„Těšit je více, než být utěšován, dávat je víc, než brát, milovat je víc, než být milován.“

Had má bystrý rozum a velmi často filozofuje. Má velmi dobře vyvinutý instinkt, který mu pomáhá vyhnout se nebezpečí. Je schopen najít východisko i z velmi spletité situace. Je velice adaptabilní. Had je symbolem temnoty a vnitřní transformace.

Had stále pátrá po pravdě. Díky tomu často vidí problémy i tam, kde žádné nejsou. Jestliže není středem pozornosti, začne mít sklon k nevraživosti. Slovo moc je pro něj tajné zaříkávadlo. Jeho sebevědomí stojí a padá na schopnosti posilovat prestiž a mít stálý pocit potřebnosti.

Dokáže si udržet dobré vztahy pouze s těmi, kterých si naprosto váží a má k nim dokonalý respekt a úctu. Dokáže udělat dobrý dojem a okolí snadno přesvědčí o své způsobilosti na jakémkoli poli. Had je ochoten pomoci svým přátelům, ne penězi, ale radou i činem.

Had si většinou komplikuje svůj život mimomanželským laškováním. Potřebuje se naučit svou lásku omezit pouze na vlastní rodinu. Může však být i příjemně romantickým, díky své zálibě v detailech si totiž povšimne každé drobné změny v náladě či vzhledu svého protějšku. Jako milenec bývá Had žárlivý a sobecký.

Had má uhrančivé kouzlo osobnosti a nic ho tak nedovede znechutit jako neměnnost definitivního okamžiku. Není divu, že se dostává velmi rychle na vedoucí místa a snaží se získat co nejvyšší post. Pozorovací talent a přizpůsobivost ho předurčují k úspěšné kariéře ve výzkumu. Má-li výtvarné sklony, dokáže vytvářet dokonalé miniaturní reprodukce.

Ač je Had od přírody rozvážný, činí svá rozhodnutí rychle. Spoléhá více na své vlastní smysly, dojmy, pocity než na zkušenosti a rady druhých.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 8/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi